Win 1000 euro voor goed doel of vereniging Stichting Oud-Limmen bij de Zonnebloem Dico Blei tekent contract bij AZ Judolessen voor Boswaid-leerlingen Drie Heilooër ondernemers genomineerd Byzantijns liturgisch concert 25 UITKIJKPOST 2 8 MAART 2 0 1 Foto: Heiloo.nl HEILOO - Goede doelen en ver enigingen maken kans op 1000 euro sponsorgeld van WeCycle. De gemeente draagt één club voor uit de inzendingen voor deze prijs. Die wordt uitgekeerd als de gemeente hoog scoort bij de inleveractie van elektrische apparaten en spaarlampen. Ook Heiloo doet mee. Bij het afvalbrengdepot kunnen inwoners hun afgedankte apparaten kwijt. Dat kan het hele jaar door maar tij dens de actieperiode van 21 april tot en met 31 augustus telt deze inbreng mee voor de landelijke inzamel- wedstrijd. In de 25 gemeenten met de beste score profiteren de gese lecteerde plaatselijke organisaties van het resultaat: hun wacht een sponsorcheque ter waarde van 1000 euro. Meedoen Wie mee wil dingen naar de 1000 euro kan zich aan melden met een e-mail naar Wijkbeheerondersteuning@debuch. nl. Vermeld daarin de naam van de organisatie, voor welke gemeente deze werkt en presenteer een over tuigend plan voor de besteding van die 1000 euro. Medewerkers van team Afval en de wethouder die afval in zijn portefeuille heeft selec teren de plaatselijke winnaar. Dan is het aan inwoners en instel lingen om de hoogste score te halen. Overigens houdt die score rekening met het aantal inwoners. Kleine gemeenten maken dus evenveel kans als grote. Wie e-waste komt brengen, kan zelf ook in de prijzen vallen: voor snelle inleveraars ligt een kwartetspel klaar, en iedereen kan meedingen naar een van de 50 nieuwe apparaten die WeCycle ver loot. WeCycle is de stichting die in Nederland de inzameling en recy cling van e-waste regelt. E-waste is de verzamelnaam voor alle afge dankte apparaten met een stek ker of (oplaadbare) batterij en alle afgedankte tl-buizen, spaar- en ledlampen. Bron: Gemeente Heiloo HEILOO - Hoofd Jeugdopleiding van de Foresters Dico Blei treedt toe tot de trainersstaf van AZ. Dico: "Dit is een mooie blijk van waardering. Je werkt er hard voor, maar het maakt je wel trots als je dan een aanbieding krijgt van AZ, toch een van de beste plekken om te werken op het gebied van talen tontwikkeling." De aanstelling bij AZ heeft voor de Foresters voor dit seizoen geen consequenties. Voor volgend seizoen is dat nog onduidelijk. Sinds zes jaar is Dico trainer van de 'AZ Voetbalschool in de Regio'. Paul Brandenburg, Hoofd Jeugdopleidingen van AZ: "Het is ook mooi om te zien dat de AZ Voetbalschool in de Regio niet alleen voor de spelertjes een mooie opstap in de voetballerij is, maar ook voor ambitieuze, talentvolle trainers." Meer weten, ga dan naar https:// www.az.nl/jeugdopleidmg/meuws. EGMOND AAN DEN HOEF - Gevloerd! Zo lijkt het. Maar het tegendeel is waar: judoleraar Jeroen Blom leert de leerlingen van basisschool De Boswaid in Egmond aan den Hoef op een leuke en speelse manier zichzelf te verdedigen en respectvol met elkaar om te gaan. De houdgreep, kanteltechnie- ken en de fijne judokneepjes, die brengt hij ze natuurlijk ook bij. Vorige week dinsdag gaf judo- meester Jeroen zijn eerste van vier judolessen bij De Boswaid. Alle leerlingen van groep 3 tot en met 8 krijgen deze lessen in het kader van extra bewegingsonderwijs. "Het gaat bij judo om vertrouwen, samenwerking, respect, weerbaar heid, beheersing en discipline. De kids leren dat je anderen respect vol behandelt en waardeert. Daar hoort ook bij dat je niet alles hoeft te accepteren. Dus stevig staan en grenzen stellen. Het thema van de lessen is vertrouwen op jezelf en op elkaar. Je ziet de kinderen groeien in samenspel. Judolessen zijn ook heel goed voor de motorische vaar- M V Aangeleverde foto digheden en gewoon heel erg leuk.'' Dat laatste vindt ook een enthousi aste Bjarne (8) uit groep 5. "Ik heb thuis laten zien wat we hebben geleerd en ik heb geoefend met m'n zus. Ik heb echt superveel zin in de volgende les.'' Kerkweg, Limmen. Aangeleverde foto HEILOO - Met maar liefst drie ondernemingen is Heiloo goed vertegenwoordigd bij de nominaties voor de Ondernemingsverkiezing van Noord-Holland. Kaptein Participaties Beheer B.V. is genomineerd in de categorie MKB Midden. In de categorie MKB Klein strijden zowel CiRoPack B.V. als IJssalon Di Fiorentina mee. Op 16 mei is de finale-avond in theater de Philharmonie in Haarlem en strijden de 30 finalis ten om de titel 'Beste Onderneming van Noord-Holland 2017-2018'. De finale belooft een waar spektakel te worden, want Victor Mids ver zorgt een spectaculair optreden. Victor Mids is illusionist en arts, en bedenker en host van het televisie programma MINDF*CK. EGMOND-BINNEN - De Byzantijnse gemengde koren Bjerjozka uit Alkmaar en Indrik uit Hoorn hebben de afgelo pen maanden de 'Liturgie voor koor' (2006) van de Russisch- orthodoxe metropoliet en com ponist Hilarion Alfejev ingestu deerd. Deze eigentijdse Byzantijnse litur gie wordt hiermee voor het eerst in Nederland ten gehore gebracht. De muzikale leiding is in handen van Serge Latychev, dirigent van beide koren, die een rijke ervaring heeft in de vertolking van Slavische muziek. Dit werk wordt op verschillende plaatsen in Noord-Holland uitge voerd. Op zondagmiddag 15 april zingen wij in de kapel van de Abdij van Egmond, Abdijlaan 26 in Egmond- Binnen. Aanvang 15.00 uur, toegang gratis, vrije gift na afloop. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt haar gasten op woensdag 11 april uit voor een gezellige middag met een hapje en een drankje. De organisa tie werkt hiervoor samen met Stichting Oud- Limmen. De middag wordt gehou den in De Heeren van Limmen (Dusseldorperweg 103) en begint om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Wie weet het nog, de slijterij van Admiraal, de dokters praktijk op het land van Konijn? De winkel van Komen en Willem Pepping die fantastische vogels maakte van hout Ook het postkan toor was vroeger te vinden aan de Kerkweg. Deze zaken en natuurlijk nog vele andere zullen allemaal de revue passeren tijdens de presen- tatie 'Van Kerkepad naar Kerkweg' door Stichting Oud Limmen. Het is heel bijzonder te ontdekken welke veranderingen er in de loop der jaren hebben plaatsgevonden. Voor de Limmers zelf zal het een feest van herkenning zijn maar ook niet- Limmers krijgen een goed beeld van het verleden van deze straat. Voor vervoer kunt u bellen met Ria Hooijboer, tel. 072 - 5052235.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 25