Joline Everwijn en Willy Vijn exposeren Reünie basisschool De Regenboog Theaterbende Heiloo speelt 'Niemand, Iemand en Dirk' de Bibliotheek de Bibliotheek Happy Sap, sap met passie Heil Li li Workshopbabymassage Tabletcagé dursus Computer, internet en kociale mediavoor beginners Workshop Balans tussen prBiveénteun nweetrzko jong als de bibli- Taalwerkplaate UITKIJKPOST 4 APRIL 2018 V.l.n.r.: Hetty van Rheenen, Lou Sinke, Bert Teitsma en Ans Sondij. Aangeleverde foto HEILOO - Judith Genet-de Lijster heeft het initiatief geno men om een reünie te orga niseren voor basisschool De Regenboog. "De Regenboog heeft kort bestaan," vertelt Judith. Van 1976 tot 1984 zat de Regenboogschool op de plek waar nu het wijkje Spiegellaan is. Judith vertelt ver der: "Ik heb zeer goede herinne ringen aan deze school. Veertig jaar geleden zijn Lou Sinke, Hetty van Rheenen, Ans Sondij en Bert Teitsma onze kleine, voor die tijd unieke school, gestart. Klein, omdat de school maar vier klassen had. Hierdoor kende je iedereen en ken den alle ouders elkaar. En uniek omdat er veel ruimte was voor cre ativiteit en de leerlingen veel vrij heid hadden. Zo waren er regelma tig zogenaamde creatieve middagen met bijvoorbeeld koken, volksdan sen en fotografie. Er was ook elke vrijdagmiddag een weeksluiting, waarbij de klassen bij toerbeurt een voorstelling gaven." Judith organiseert de reünie samen met Eugénie van Monsjou, Door de Lijster en Paul Dirks. Paul herinnert zich nog goed de acties die er waren voor projecten in de derde wereld: "Als kind was ik altijd onder de indruk van de fancy fairs die werden georganiseerd. Ik ken nog steeds de tekst van het liedje over de kinderen in Ouagadougou." Bij deze fancy fairs stond een rad van fortuin, met bijbehorende prij- zentafel, centraal. Eugénie: "Als kind was ik gefascineerd door de prijzentafel. Reuze spannend. Via via hebben we gehoord dat het ori ginele rad van de Regenboogschool nog ergens op een zolder staat. Het zou mooi zijn om tijdens de reünie hier iets mee te doen." De eerste stap die we nu moe ten nemen is om zoveel mogelijk oud-leerlingen te bereiken. Door: "Wij willen ouders van Regenboog leerlingen vragen dit artikel naar hun kinderen door te sturen. Wij hopen dat we hierdoor met veel oud-leerlingen in contact komen." De reünie vindt plaats op zaterdag avond 30 juni in Heiloo. Aanmelden kan via de Facebookgroep die is aangemaakt en via het mailadres regenboog- school7684@gmail.com. De reünie is voor leerlingen, leerkrachten en iedereen die actief is geweest op deze unieke school. Tekst: Paul Dirks HEILOO - Tot 14 mei exposeren Joline Everwijn en Willy Vijn in de bibliotheek in Heiloo. Joline Everwijn kwam bij toe val tijdens haar vakantie op een schildercursus bij Leo Musch in Zuid-Frankrijk terecht. Het 'grens verleggend' schilderen leerde haar acrylverf met allerlei verschillende mogelijkheden te ontdekken. Ze werd uitgedaagd tot allerlei expe rimenten zowel qua materiaal als in vormgeving. Sinds die tijd heeft het schilderen haar niet meer losgelaten. Al werkend en experi menterend begon zich een eigen stijl te ontwikkelen. Er ontstonden speelse schilderijen. Vaak met col lagetechnieken. Altijd kleurrijk en met grove toets. Sommige werken zijn rustgevend, andere zijn vertede rend en ook zijn er bij die choque rend zijn. Een combinatie van haar narratieve schilderijen, kleurexperi- menten, vervreemdende onderwer pen en 'een beeld naar haar hand zetten' is in Bibliotheek Heiloo te zien in een overzichtstentoonstel ling. Willy Vijn is op latere leeftijd begonnen met keramiek: "Door vriendinnen kwam ik ermee in aan raking. Zo makkelijk als het leek was het niet, maar na het volgen van diverse cursussen werd het toch steeds serieuzer. Boetseren in klei is heerlijk en ontspannend en tegelijkertijd geeft het ook energie. De beelden die ik maak zijn hoofd zakelijk vrouwen en dierenfiguren. Ik gebruik verschillende technieken als glas, raku en glazuren." Deze expositie is te zien in Bibliotheek Heiloo tot 14 mei, tijdens de openingsuren. HEILOO - Het verhaal over Dirk, die in zijn relatie met Roos een ontdekking doet over zich zelf. Dirk kreunt als hij zoent. Deze ontdekking loopt uit op een identiteitscrisis. Wie is Dirk? Hoe ziet Dirk zichzelf en hoe zien anderen hem? Deze theatervoorstelling, naar het script van Job Raaijmakers en Marianne Kuiper, is bewerkt tot een muzikaal hoogstandje. De spelers verzorgen de muzikale begeleiding voor het grootste deel zelf en zij hebben ook hun bijdrage geleverd aan het script. Wederom kunt u genieten van een fantastische pro ductie binnen de jeugdtheatersec tor. Voorstellingen vinden plaats op: 14 april om 20:15 uur 15 april om 12:15 uur en 15:15 uur Kaarten zijn beschikbaar via de webshop theaterbende-webshop. nl. Meer informatie is te vinden op www.theaterbende-heiloo.nl. Volg deheiloo) en Facebook (@theater ons ook op Instagram (theaterben- bendeheiloo). Een muzikaal hoogstandje. Aangeleverde foto HEILOO - Goed nieuws voor alle detoxers en sapliefhebbers in Heiloo en omgeving: Happy Sap maakt een doorstart! Op 27 febru ari jongstleden droeg Rowena van Eck Happy Sap over aan Esther Schoutsen. Esther staat te trappe len om te beginnen. Het concept van detoxen met vers geslow- juiced sap op basis van biolo gische ingrediënten van lokale leveranciers, past precies bij haar gezonde levensstijl. Voor ieder een die een keer een sapkuur wil volgen, heeft Esther een mooie aanbieding: schrijf je voor 7 april aanstaande in voor een sapkuur van drie dagen en betaal 85,- per kuur in plaats van 97,-. www.happysap.nl Donderdag 5 april, 10.30 - 11.30 uur. Tijdens deze workshop wordt een korte uitleg gegeven over baby massage, de verschillende mas sagetechnieken en de effecten ervan. Je kunt hetgeleerd e direct toepassen opje baby, onder bege leiding; van kinderfysiotherapeut Linda Andritsstn-Ntlisstn. De toonetgvaannggtisevernija. ardigheidje. Dinsdag 17april, 18.30- 20.00 Heeft u een tablet en wilt u graan wat tips en trucs leren? Dan is het tabletcafé iets voor u. De toe- gane is vrij, koffie of thee 1 euro. U bent van harte welkom. Startbijeenkomst vrijdag 13 april, 13.00 uur (10 bijeenkom sten). Internet wordt steeds bdangrij- koepr ihneht etederasgteelijkjasalreavbeonn. nMeamarent wat ais u dat moeilijk vindt':' Deze cbuertasulesnh. elpt u beter gebruik te maken van de mogelijkheden vrn de computeren he tintem^. Opgave vooraf. Donderdag 119 dprio, 20.00 - 22.00 uur. Soms is de balans tuss en werk en priv! zoek. Ho og tijd om eens na te denken over wat jouw droom is, wat jouw talenten zijn en waar je energie van krijgt. Martine Zweers en Maaike Baarr geven een workshop om antwoorden te krijgen. In het kort vertellen zij iets over burn-out. Daarnaast geven zij tipg om een gezonde balansin fe leven terug te halen. Opgave vooraf. Elkd donderdag 18.30 -19.45 vOopodroun dienr d(eagnavonodr kdaenkieinddeereren kwen werken aan de taalvaar digheid en digitale vaardigheden. Erzijn romputersma oefenpro gramma's om zelfstandig mee aanhet werk te gaan. Thema's zijn bijvoorbeeld taal, rekenen, computer, virkttr, gezon dhrnd. kElraiasrb. egeleiding voor vragen en advies. Aanmelden is niet nodig, de inloop is vrij. Nieuwe cursussen Bibliotheek Online Als lid van de OibUothttO kunt v elk jaar gratis twee online cur sussen volgen. Bijvoorbeeld op het gebied van vreemde talen, gezondheid, of persoonlijke ont wikkeling. De cunsujstn volgt u rn uw eigen tijd en tempo in een online omgeving. Cursus van de maand april: Succesvol leren. Meerinformatie via owrwstwel.lbinibgleinotohmeek1h3.e3i0loeon.nlo 072-5330670 of bij de servicebalie Steun de bibliotheek, word vriend! Volg ons ook op Facebook en Twitter! Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Een werk van Joline Everwijn Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13