3 Kars Kroon naar NK judo onder 15 jaar De derby van Heiloo komt eraan! Simon Smit herovert eerste plaats bij Oppositie Jeugdteam Dojo 't Loo kampioen Lezing Athletic Skill Model Dan te Cronie 51 op het podium sport 25 J Athletic Skills i* Model SPORTNIEUWS UIT DE REGIO I SOUND i. 4 APRIL 2018 Kars Kroon met trainer Kars Zoon. Aangeleverde foto HEILOO - Kars Kroon uit Heiloo mag op zaterdag 7 april Dojo 't Loo vertegenwoordigen op het Nederlands kampioenschap judo onder 15 jaar, in de gewichts klasse tot 55 kg. Op 18 maart wist Kars op de districtskampioenschappen Noord Holland in Beverwijk beslag te leg gen op een mooie tweede plaats, door drie overtuigende winstpar tijen en een verliespartij in de fina le. Vorig jaar wist Kars zich ook al te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap, toen samen met zijn oudere broer Mats, doordat zij beiden tijdens de districtskam pioenschappen een derde plaats wisten te bemachtigen. Kars werd vorig jaar achtste van Nederland in de gewichtsklasse tot 46 kg onder 15 jaar. Kars (13 jaar), zijn oudere broer Mats (15 jaar) en zijn jongere broer Job (11 jaar) trainen sinds hun vierde jaar bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Het Nederlands kampioenschap vindt zaterdag plaats in het Groningse Leek. HEILOO - De eerste elftallen van HSV en De Foresters spelen op zondag 8 april om 14:00 uur tegen elkaar op Sportpark Het Maalwater, de thuisbasis van HSV. De rood-gele leeuwen van HSV zullen in eigen huis vol voor de overwinning gaan om hun vierde plek op de ranglijst vast te houden. De Foresters gaan ongetwijfeld op zoek naar revanche voor de 1-4 nederlaag in eigen huis vorig jaar. Het belooft dan ook een sportief spektakel te worden. Op Sportpark Het Maalwater is alles in gereed heid gebracht voor deze klas sieke dorpsderby. Iedereen is van harte welkom! HEILOO - In de 23ste ronde van de interne schaakcompetitie nam Simon Smit de koppositie weer over van Cor van Etten door zijn overwinning op Paul Vonk. Paul kwam in de problemen door zijn te snelle spel in de openings fase en de daaruit voortvloeiende onnauwkeurigheden. Cor van Etten kwam in een iets beter staande ingewikkelde stand tegen Peter Folkertsma niet verder dan remise. Toen hij dit aanbood was Peter stomverbaasd. Hij dacht te gaan verliezen maar zijn eigen dreiging, twee ver opgerukte pionnen, was ook levensgroot. De andere spelers die hoog op de ranglijst staan, Kees Jongkind en Dick Oostrom, wis ten beiden het volle punt te halen tegen respectievelijk de man op krukken Richard Sauer en Aart van dan Brink. Richard is uit het echte schakershout gesneden en laat zich door zijn krukken niet tegenhouden om naar de club te hobbelen en zijn geliefde wekelijkse spelletje schaak te spelen! Fred Smith had zijn handen vol aan Gé van der Hoek, maar wist uiteindelijk de vis op het droge te krijgen. Eric Huffnagel liet zien niet onder de indruk te zijn van de vier winstpartijen in korte tijd van Samer Alrayes en schoof de partij rustig naar winst. Indriaas Booij en Johan van der Wal troffen elkaar alweer voor de tweede keer deze competi tie. De vorige keer won Johan, maar deze keer wist Indriaas knap remise te houden tegen de oud-kampioen (2003). Hij komt daardoor met zijn 7 winstpartijen en totaal 8,5 punten uit op een fraaie 19de plaats. Uitslagen: van Etten - Folkertsma: 0,5-0,5; Vonk - Smit: 0-1; vd Brink - Oostrom: 0-1; Jongkind - Sauer: 1-0; Maas - van Dam: 0,5-0,5; vd Hoek - Smith: 0-1; Booij - vd Wal: 0,5-0,5; Huffnagel - Alrayes: 1-0. HEILOO - In Beverwijk werd de slotronde gehouden van het West-Friese teamkampioen schap. Dojo 't Loo had in het sei zoen dusdanig goed gepresteerd dat ze alleen nog van de troon konden worden gestoten ais de nummer 2, Salomons, alles zou winnen en Dojo 't Loo alles zou verliezen. Met de droom van Salomons werd snel korte metten gemaakt doordat Dojo 't Loo de eerste wedstrijd met 14-4 van Nijhof wist te winnen. De tweede wedstrijd tegen Krommenie werd met 12-6 gewonnen en daarna werd nog met 14-4 van Ryu Kensu gewonnen. Hoewel Dojo 't Loo wist dat ze al kampioen zouden zijn, moesten ze toch nog één keer tegen Salomons. Het was een superspannende strijd die alle kanten op ging. Sebas en Jorne konden net niet winnen en dus stond het 4-0 voor Salomons. Hierna trokken Bjorn, Celine en Job de stand weer in het voordeel terug en stonden ze 6-4 voor. De twee wedstrijden hierna gingen helaas weer verloren waardoor ze 8-6 ach ter stonden. Jonne Coolegem trok de score weer gelijk tot 8-8. Kars Kroon, die zijn geblesseerde broer verving, moest noodgedwon gen een gewichtsklasse hoger judo- en om de winst binnen te halen. Het ging er hard aan toe, maar helaas lukte het niet. Hierdoor ging in het laatste duel van het seizoen de winst toch nog naar Salomons. Het was een klein vlekje op een bijna vlek- keloos seizoen. Al met al mocht het de pret niet bederven en werd Dojo 't Loo kampioen in de tweede klas se. Hierdoor zijn ze al drie jaar op rij kampioen en zullen ze volgend seizoen in de 1e klasse uitkomen. Om het kampioenschap te vieren werd er na de wedstrijd nog heerlijk gesmuld van pannenkoeken. De kampioenen op de mat. Aangeleverde foto HEILOO - De gemeente Heiloo schaart zich achter een nieu we filosofie over bewegings onderwijs plus opleiden voor breedte- en topsport. Het ASM, dat staat voor Athletic Skills Model, verovert momenteel sportend Nederland en is onder hand al ingevoerd bij het sport centrum van de KNVB en veel eredivisieclubs, waaronder AZ. Veel sportclubs in Heiloo zien het zitten met ASM en willen het gaan gebruiken in hun trainingen. Woensdag 11 april om 21:00 uur, na afloop van de ledenverga dering van de Sportraad, geven Jorick Hendriksen plus Heilooënaar Jan Kasper een inspirerende presentatie van ASM in de kan tine van SV de Foresters aan de Vennewatersweg in Heiloo. Deze lezing is gratis toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is. ASM is wetenschappelijk onder bouwd door professor Geert Savelsbergh van de VU. Het focust zich op een brede motorische ontwikkeling, voordat een talent zich specialiseert in een sport. Door een betere kwaliteit van bewegen worden sporters fitter, gezonder, houden ze meer plezier en lopen ze minder blessures op. Het werd in de praktijk ontwik keld door René Wormhoudt bij Ajax. Wormhoudt werkt momen- teel bij het Nederlands voetbalelftal. Kasper, die in het verleden het eer ste hoofd opleidingen bij de KNVB was en als manager werkzaam was bij onder meer FC Twente en AZ, is een enthousiast pleitbe zorger van ASM en hoopt op een grote opkomst vanuit de Heilooër sportwereld. L

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 23