Wout Bakker wint in Akersloot Nog zeker drie jaar VakantieFUN Open dag 'Blik op de Strandwal' Akersloot Hrj WIL BLIJVEN LEREN, OOK AL IS HET OORLOG,. ftPPFT u HEM DE KANS? SPORT/REGIO sms KANS naar 4333 25 EDUKANS Dante Cronie op het podium Goed nieuws voor kinderen met jeugdhulp: en geef een kind in een onveilige situatie onderwijs UITKIJKPOST 4 APRIL 201 AKERSLOOT - Wout Bakker uit Heiloo heeft voor de tweede keer de overwinning gepakt in de wekelijkse don derdagavondwedstrijd om de Kids and Parents Bikeaschool (KPB) mountainbikecup op Sportcomplex de Cloppenburgh. Dat Wout Bakker dit keer in Akersloot wist te winnen, was ook een beetje te danken aan het feit dat vele toppers afwezig waren in ver band met 'de vijf van Schoorl' die vrijdagmorgen vroeg van start ging over 5 ronden van bijna 15 kilome ter. Dit doet niets af aan de prestatie van Wout Bakker, want hij had af te rekenen met tegenstanders die vaak op het podium stonden. Na de start nam Egmonder Marco Wetsteijn de groep op sleeptouw. Na de ouvertu re van ruim een ronde trok Wilfred Knegt (Uitgeest) al zijn registers open. Alleen de jonge Wout Bakker kon hierop anticiperen en nestelde zich in het wiel van Knegt. Met nog ruim 20 minuten te gaan pakte Wout de leiding over en klampte Knegt zich vast. Enkele felle temp oversnellingen van Bakker wist Wilfred Knegt te overleven, zodat in de laatste ronde uitgemaakt moest gaan worden wie aan het langste eind ging trekken. Door van kop af de sprint aan te gaan, wist Wout Bakker zijn tweede overwinning veilig te stellen. Uitslag: 1. Wout Bakker (Heiloo) 2. Wilfred Knegt (Uitgeest) 3. Henk Louwe (Alkmaar). REGIO - Het is voor ouders/ verzorgers vaak een uitdaging om zes weken zomervakantie te organiseren voor hun kinderen. Deze uitdaging is nog groter voor een kind met een zorgindi- catie in het GGZ-spectrum. Er zijn weinig alternatieven voor deze kinderen in de vakantie. Maar voor kinderen met een zorgindica- tie in het GGZ-spectrum (en hun ouders/verzorgers) in de gemeen tes Alkmaar, Bergen, Castricum, Heiloo, Uitgeest, Langedijk en Heerhugowaard is er nu goed nieuws: Zij kunnen nog zeker drie jaar meedoen aan het sportieve en creatieve programma VakantieFUN! En... er volgt zelfs een pilot om het programma ook in de herfstvakan tie op te zetten. Sport-Z organiseert het actieve en creatieve vakantieprogramma 'VakantieFUN' voor kinderen met een zorgindicatie in het GGZ- spectrum (autisme, ADHD, etcete ra). Het programma is de afgelopen twee jaar als pilot georganiseerd en zo goed ontvangen dat de deel nemende gemeenten besloten heb ben zich voor langere tijd aan het project te verbinden. Daarmee is de komende drie jaar samenwerking tussen de gemeenten en Sport-Z (de organisatie van VakantieFUN) gega randeerd. VakantieFUN 2018 vindt plaats in de eerste vier weken van de zomervakantie (23 juli tot en met 16 augustus), op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag in sport complex De Meent in Alkmaar. Als pilot wordt VakantieFUN dit jaar ook in de herfstvakantie, op woens dag 24 oktober, georganiseerd. Ouders/verzorgers van kinde ren die binnen de specifieke doel groep vallen en die in een van de desbetreffende gemeenten wonen, kunnen hun kind aanmelden voor VakantieFUN vanaf dinsdag 3 april, via www.sport-Z.org/VakantieFUN. Deelname aan VakantieFUN is kos teloos. Om zeker te zijn van een plek, is het verstandig uw kind zo snel mogelijk in te schrijven. HEILOO - Dante Cronie van Atletiekvereniging Trias heeft op 11 maart een mooie presta tie neergezet bij de Nationale Pupillen Indoor bij de pupillen C. Voor het tweede opeenvolgende jaar heeft hij het podium gehaald bij deze wedstrijd. Dit keer is hij als 2e geëindigd op de 4-kamp met 1587 punten. Dit heeft hij gedaan met 3 mooie persoonlijke records: ver (3,34 meter), hoog (1,05 meter) en 40 meter (7,24 seonden). Op de afsluitende 600 meter heeft hij 2.21,47 gelopen. Knap gedaan Dante! Foto: Facebookpagina AV Trias AKERSLOOT - 'Blik op de Strandwal' is een zeer geva rieerde open dag op zondag 8 april van Brandweer Akersloot, Boerderij het Vertrouwen en Scouting Akersloot. Er wordt weer groots uitgepakt op de strandwal. Door het bunde len van demonstraties en het etale ren van hun activiteiten wordt het de vierde keer dat deze gezellige open dag wordt georganiseerd. Het belooft weer een fantastische dag te worden. Vanaf 11:00 uur bent u allen wel kom voor brandweerdemonstraties en veiligheidsvoorlichting. Bij de boerderij kunt u alle landbouwvoer tuigen, stallen, het vee en jongvee bezichtigen en ziet u hoe een moder ne boerderij tegenwoordig functio neert. Bij Scouting Akersloot kunt u het moderne gebouw bewonderen en er staan vrijwilligers klaar om u van alles te vertellen over scouting. Daarnaast is het voor de kinderen mogelijk om met een strippenkaart deel te nemen aan diverse uitgezette spelletjes. Ook zijn er vele andere activiteiten: je kunt je laten schmin ken, er is een goochelaar, een vrij heidsdressuur demonstratie om 12:00 en 14:30 uur, er zijn schapen met lammetjes, een springkussen, een kleurhoek, een ambulance en een foodtruck. De open dag begint om 11:00 uur en duurt tot 16:00 uur. U kunt het evenement nu al vol gen op Facebook of twitter.com/ Strandwalakersl. Voor meer info kunt u contact opnemen via rob. dekker@planet.nl of 06-16294024. Boerderij Het Vertrouwen en Scouting Akersloot. Aangeleverde foto Miljoenen kinderen volgen geen onderwijs omdat ze opgroeien in crisisgebieden. Edukans zet zich ervoor in dat ook op deze plekken kinderen naar school kunnen. En er geen generatie verloren gaat. Want onderwijs is de kans van hun leven. Geeft u een kind in een crisisgebied die kans? onderwijs, de kans van je leven €2,- per bericht - excl. telefoonkosten - eenmalige dienst VakantieFUN 2018 vindt plaats in De Meent te Alkmaar. Foto: Alkmaar Sport

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 25