Koeien in de stromende regen de wei in Van Dingstee Kwartet in Witte Kerk 1 "ien vragen aan... Jan Dekker 3 -ïp Vervolg van voorpagina: - Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Zonnebloem Heiloo zoekt secretaris UITKIJKPOST 4 APRIL 201 Boerenlandvogels Het moment dat de koeien voor het eerst weer naar buiten moch ten, was niet de enige activiteit op de boerderij. Naast de open dag die de familie Brouwer de Koning orga niseerde was het ook het moment van de kick-off van de landelijke actie om boerenlandvogels wel kom te heten. De koeien gaan de komende weken in het weiland weer gezelschap krijgen van vele soorten weidevogels. Duizenden vogels keren deze weken terug naar de Nederlandse erven, akkers en weides. Zo vinden meer dan vijftig soorten vogels hun thuis op het boe renland. SlimmeVogels.net, een initiatief van Duurzame Zuivelketen, maakt zichtbaar wat boeren doen om boe renlandvogels een thuis te bieden. Met een landelijke campagne maakt SlimmeVogels de vaak onbekende inspanningen van melkveehouders zichtbaar. Ook de familie Brouwer de Koning doet mee aan de actie. Om dat te laten zien werd door Scouting Victorie Heiloo een enorm vogelnest gebouwd. Op Tweede Paasdag een mooi uitzichtpunt voor minister Schouten en Wilco Brouwer de Koning om over de wei landen en de koeien uit te kijken. "De koeien horen in de wei, vanaf vandaag zijn ze weer voor iedereen zichtbaar. Ook de boerenlandvogels horen hier thuis, ze maken deel uit van ons feestje. Dit willen we aan iedereen laten zien. De vogels zijn welkom bij ons thuis op de boer derij", aldus Wilco Brouwer de Koning. Bent u nieuwsgierig welke vogels zich thuis voelen op de boerderij of wilt u weten hoe boeren deze vogels een thuis bieden? Kijk dan op www.thuisvoorboerenvogels.nl of download de mobiele app 'Slimme Vogels'. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis- aan-huis in een oplage van 18.500 exem plaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. HEILOO - Het Van Dingstee Kwartet treedt op zondag 8 april op in de Witte Kerk. Het strijkkwartet voert een stuk uit van Joseph Haydn, 'Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze', prachtige paasmu- ziek met tussendoor korte mooi vormgegeven overdenkingen door Pieter van der Woel. Oorspronkelijk is de composi tie een orkestwerk dat bestaat uit een inleiding, 7 langzame sonata's, in feite symfonische bewegingen, gebaseerd op Jezus' zeven laat ste woorden aan het kruis, en een afsluitend Presto (Il Terremoto - de aardbeving). Hay dn arrangeerde zelf de versie voor strijkers, die een parel in zijn strijkkwartetrepertoire is geworden. De verbindende teksten worden ook wel door zangers uitgevoerd, maar het Van Dingstee Kwartet blijft dicht bij de oorspronkelijke versie met een spreker die zijn eigen vorm heeft gegeven aan deze liturgische tekst: Pieter van der Woel. Hij is in Heiloo geen onbe kende. Hij is theoloog, voorganger en intens met muziek bezig, als zanger, toetsenist en restaurateur van oude klavierinstrumenten. Zijn onconventionele maar verrassende en tot het hart sprekende stijl van preken heeft hem in Zaandam tot een geliefd voorganger gemaakt. Ook in Heiloo is hij enkele malen in die rol te horen geweest. De ver binding van bijbelse en menselijke waarden met muziek ligt hem na aan het hart en maakt hem tot een vanzelfsprekende keuze voor deze rol in Haydns meesterwerk. Het Van Dingstee Kwartet is een toonaangevend strijkkwartet. In de pers werden de concerten van het kwartet veelvuldig geprezen van wege het vloeiende samenspel, de klankvorming, de gedrevenheid en het temperament. Een intensief en direct contact met het publiek is een belangrijk kenmerk van het Van Dingstee Kwartet. Niet alleen via de muziek, maar ook in de vorm van programmatoelichtingen, lezingen en cursussen, deelt het kwartet de liefde voor het strijkkwartet met het publiek. De uit één gezin afkomstige vio liste Ingrid van Dingstee en cellist Ewout van Dingstee zijn de oprich ters en naamgevers van het kwartet. Twee vaste leden van het Kwartet zijn thans helaas niet in staat om te spelen. Voor hen zijn echter uit stekende vervangers gevonden: altvioliste Suzanne Dijkstra wordt vervangen door haar voorgangster, Helena van Tongeren, die jarenlang deel uitmaakte van het kwartet en tweede violiste Marjolein van Dingstee wordt vervangen door Philip Dingenen, eerste violist van het Nederlands Philharmonisch Orkest. Witte Kerk Heiloo, zondag 8 april, aanvang 15:00 uur. U kunt voor dit concert reserveren via www. con- certenwittekerk.nl, door te mailen naar info@concertenwittekerk. nl, of door 06-45184525 te bellen. Kaarten a 15 euro zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Witte Kerk of bij de Schrijverij, Heerenweg 199. Volg de Uitkijkpost ook op 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Bergen en op mijn 5e verhuisd naar de Oosterzij weg, waar ik nog steeds op hetzelfde adres woon met mijn vrouw Bea. Wij hebben twee zoons en inmiddels is het gezin uitgebreid met twee schoondochters en drie kleinkinderen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Veehouder, want het is nog steeds een heel mooi beroep om uit te oefenen. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Mijn schoonvader, die is héél jong overleden. Ik had hem graag willen leren kennen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Met mijn opgevoerde Kreidler naar Keuning; lekker bieren en veel lol hebben met mijn kameraden. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het natuurland bij het Limmerdie 's morgens vroeg. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Momenteel heb ik gebroken nachten in verband met het lammeren van de schapen, dus laat mij voor de rest maar lekker slapen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Van de domste mens kun je nog wat leren. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? De mensen in het dorp noemen mij 'de lachende boer', maar zelfs ik lach ook niet altijd. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou als burgemeester trots zijn op de weinige agrariërs die het dorp nog heeft en het ze niet te moeilijk maken met het voortzet ten van hun bedrijf en de opvolging daarvan. 10. Persoonlijke vraag van Marcel Nieuwland aan Jan Dekker: 'Jan, is het nog steeds leuk om boer te zijn met al die regel- en wetgeving en de verstedelijking van Heiloo?' Veehouder zijn is nog steeds een passie van mij, maar de regel- en wetgeving maakt soms dat je er heel erg van baalt. Het wordt ieder jaar erger. Ik geef mijn vragen door aan René Mossel. Mijn persoonlijke vraag aan hem is: 'Je was met het bedrijf gevestigd in Heiloo. Wat is de reden dat je nu naar Limmen bent verhuisd?' HEILOO - Na een oproep enige tijd geleden in de Uitkijkpost, is de Zonnebloem erin geslaagd een nieuwe voorzitter te vinden. Theo Aufenacker heeft met veel enthousiasme de voorzittershamer overgeno men van Marja Vrolijk. Nu is het zoeken nog naar een secretaris! Om het werk van de Zonnebloem te kunnen blijven doen zijn naast de 40 vrijwilligers ook bestuursleden broodnodig. De 150 deelnemers van de Zonnebloem in Heiloo genieten jaarlijks van de diverse uitstapjes, ontspanningsmiddagen, vakanties en huisbezoeken. Wie helpt ons verder? Informatie bij Theo Aufenacker, tel: 072 5332047 of taufenacker@hetnet.nl. Minister Schouten en Wilco Brouwer de Koning. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3