Bob Levering installatietechniek Groot Dictee Heiloo, van foeragerende ganzen tot orchideeën Voorjaarsconcert in de Ter Coulsterkerk COLUMN BEDRIJF BELICHT BOB LEVERING Van cv-installaties en sanitair tot dakbedekking Filmpje. UITKIJKPOST 4 APRIL 2018 Winnaars bij de volwassenen v.l.n.r.: Jeroen Aarten, Willeke van Etten-Kraakman, Gerard Sengers. Foto: STiP Fotografie Bob Levering. Heerenweg 132, 1851 KV Heiloo. Website: www.boblevering.nl E-mail: info@boblevering.nl. Telefoon: 06-14036551 HEILOO - Woensdagmiddag zaten tweeënvijftig mensen, volwassenen en leerlingen van klas 2 vwo/havo van het PCC Heiloo, klaar voor het Groot Dictee Heiloo. Schrijver Joop Tulp, oud-onderwijzer van basis school De Duif, was de maker en voorlezer van het dictee. Burgemeester Hans Romeyn, wethouder Elly Beens en biblio theekdirecteur Jeanette Braams waren de aanwezige 'prominen ten'. Het dictee had als thema 'Heiloo en de natuur'. De schrijver besteed de in het dictee ruimschoots aan dacht aan namen van appelsoorten, vogels en bloemsoorten. Voor de wat oudere generatie waren deze namen iets minder lastig om juist te spellen. En ook de oude gedeel ten van Heiloo zoals Het Die, het Oer-IJ of de Zuider- en Noorderneg waren voor de oudere generatie minder moeilijk te schrijven. Maar niet alleen oudere woorden stonden in het dictee. Joop Tulp had ook duidelijk aan de jongere generatie gedacht. 'Gechild', 'gebarbecued', 'gejogd' en 'shit' waren duidelijk meer woorden die de jeugd kende. Na het dictee barstte de discussie los tussen de deelnemers. "Hoe heb je halvemarathonlopers geschre ven? Moest dat aan elkaar? Is leeu weriken nu met één of met twee k's?" Bij een rondje langs de promi nenten vertelde burgemeester Hans Romeyn, winnaar 2016 bij de vol wassenen, het dictee makkelijker te vinden dan toen. Wethouder Elly Beens vond het dictee best lastig. Een zeskoppige jury keek de dic tees na en daaruit kwamen de vol gende winnaars. Bij de jeugd: (in eerste instan tie was er een andere winnaar, dit bleek een docent te zijn, daarom schoven Wouter Schouten en Pien Borst een plaatsje omhoog) - eerste plaats: Wouter Schouten - tweede plaats: Pien Borst - derde plaats: Sil Keijser Bij de volwassenen: - eerste plaats: Jeroen Aarten - tweede plaats: Willeke van Etten - Kraakman - derde plaats: Gerard Sengers Een knappe prestatie van alle deelnemers! Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - In de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) vindt op vrijdagavond 13 april een voorjaarsconcert plaats. Het concert wordt uitgevoerd door jonge muzikanten zoals de sopraan Ann Robbert, bariton Hans Dijkgraaf, panfluitiste Esther Meulmeester, pianist Lucas de Bruin en organist Dub de Vries. Er wordt muziek uitgevoerd van klassiek tot populair. De aanvang is 20:00 uur en de entree is 10 euro. Kaartverkoop voor aanvang concert. Aangeleverde foto HEILOO - Kent u Bob Levering van Bob Levering installatietechniek? Vast wel. Bob is een bekende Heilooër. Zo kennen veel mensen hem als een enthousiaste vrijwilliger bij de Timmerdorp-organisatie in Heiloo en bij Scouting Rurik. Ook weten zijn dorpsgenoten dat Bob een goede installateur is: hij heeft veel kennis in huis en deed ruimschoots ervaring op in zijn vakgebied. Bob werkte tien jaar voor verschillende bedrijven in de regio en startte vorige maand zijn eigen bedrijf. In zijn woning met werkplaats aan de Heerenweg praat Bob gepassio neerd over zijn werkzaamheden die hij nu in eigen beheer uitvoert. "Bij mijn laatste werkgever Locas werkte ik met veel plezier, maar het run nen van een eigen bedrijf leek mij een extra uitdaging." Breed inzetbaar Uit zijn verhaal blijkt dat hij breed inzetbaar is. Bob monteert en repa reert vakkundig uw leidingwerk. Zo zorgt hij voor de gastoevoer naar uw CV-installatie en legt hij vloerverwarming aan. Het installeren van radiatoren en alles wat daarbij komt kijken: Bob gaat geen probleem uit de weg. Ook als u uw badkamer of keuken wilt veranderen, bent u bij Bob Levering installatietechniek op het goede adres. Zo installeert en repareert Bob waterleidingen, ventilatiesystemen, riolering en sanitair; zijn pakket biedt het allemaal. Verder zoekt de installateur het regelmatig hogerop. Bob is deskundig in het opsporen van lekkages op daken en is regelmatig voor klanten bezig met het vervangen van dakbedekking en allerlei soorten dakgo ten en kilgoten. Ook voor zinkwerk kunt u bij Bob terecht. Zink heeft een lange levensduur en is onderhoudsvrij. Bob: "Dit is ambachtelijk werk: luifels, goten en hemelwaterafvoer, prachtig om te maken." De werklust van Bob en zijn drang om "mooie dingen te maken" is groot. "Ik houd gewoon van mijn werk en vind alleen het beste goed genoeg. Daar ga ik voor." Tekst en foto: Evert Visser/EJV Mediaproducties Met dank aan twee heren van wie ik de namen niet zal noemen, wor stel ik al maanden met het idee dat ik een column 'moet' schrijven. Waarom? Dat weet ik zelf eigenlijk ook niet. Omdat ik benieuwd ben of ik het kan? Het feit dat ik er al zo lang mee rondloop, zegt waarschijn lijk genoeg. Maar ik ben niet iemand die snel opgeeft, dus nu moet het er maar van komen. Al is het maar om te laten zien dat ik het gerust wel kan. Denk ik. Ik vind het grappig om te zien hoe mijn oudste zonder enige gêne of onzekerheid de ene vlog na de ande re maakt. Een vlog notabene, dan zit je dus ook naar jezelf te kijken. En te luisteren! No way dat ik me daaraan waag. HoewelIn de vacature van mijn vorige baan stond in kleine let tertjes dat het werd gewaardeerd als je je sollicitatie ondersteunde met een klein filmpje. Paniek alom, want een filmpje? Serieus? Ik solliciteerde toch niet op de functie van marke ting director? In de wetenschap dat mijn sollicitatie zonder filmpje vast direct op de 'nee-stapel' zou belan den, heb ik dat filmpje natuurlijk toch gemaakt. Met behulp van mijn jongste zus, dat dan weer wel. Die baan heb ik overigens gekregen. Al die (mislukte) filmpjes en stress zijn tenminste niet voor niets geweest. Hoe makkelijk wordt dit voor de jongste generatie? Van 'Hallo jon gens en meisjes, leuk dat jullie weer kijken naar deze nieuwe video' is het maar een kleine stap naar 'Goedemiddag dames en heren, wat fijn dat ik de kans krijg om mijzelf te presenteren' of iets dergelijks. Ze is pas acht, dus gelukkig duurt het nog even. En tegen de tijd dat zij gaat solliciteren, hebben ze vast weer iets anders verzonnen. Voorlopig vlogt ze er nog vrolijk op los, mijn achtja rige. Mijn bijna vierjarige overigens ook. Want wat die grote kan, kan die kleine natuurlijk ook. Soms wordt het me iets te gek, al dat gevlog met bijbehorende gebaartjes. In overtref fende trap heet ik dan aan tafel mijn gezin van harte welkom bij de maaltijd en vraag ik hoeveel dikke duimen we de boerenkool met worst vandaag zullen geven. Dit eindigt steevast in de slappe lach van de dames, die zichzelf herkennen (en hun moeder maar raar vinden). Maar op dat moment zien ze gelukkig wel dat dat 'vloggen' best een beetje minder kan. De smeekbede van de oudste of ze mij niet een keer mag filmen als ik 'vlog', kap ik natuurlijk steevast af. Want met een camera voor mijn neus, of al kijkend naar mezelf, is het vast niet meer zo grappig. Denk ik. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. CÜ CV VfMÏHATIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5