Kalf Interieur Houtwerk Workshop Balans tussen privé en werk 30-jarig jubileum Jan van Rijckenborghschool COLUMN BEDRIJF BELICHT Maatwerk hoeft niet duur te zijn Rookvrije sportclub? Logisch of geen sprake van? Michiel Ullers UITKIJKPOST 11 APRIL 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Roy Kalf. Aangeleverde foto Voor (tuin)meubelen, veranda's en tuinhuisjes. Telefoon: 06-53927888 E-mail: mail@kalfhoutwerk.nl Website: www.kalfhoutwerk.nl HEILOO - Of het nu gaat om kasten, tafels, badkamermeubels of complete keukens, Roy Kalf van Kalf Interieur Houtwerk maakt het vakkundig en geheel op maat. Daarnaast is Roy buiten aan het werk: de vakman bouwt schuren, tuinhuizen, vlonders, veranda's, buitenkeukens en tuinmeubelen. Roy noemt zichzelf creatief en heeft een scherp oog. "Ik bezoek mensen thuis of bij bedrijven. Samen bekijken we welke ontwerpen er mogelijk zijn. Daarbij denk ik met mijn klanten mee en geef ik adviezen." Roy geeft zijn klanten persoonlijke aandacht en daarnaast werkt hij zo flexibel mogelijk. "Even 's avonds langsrijden om iets te bespreken is voor mij geen probleem." Het aannemen van grote of kleine klussen, het maakt Kalf niet uit. "Het is juist prachtig mensen te helpen die in de winkel geen kastje kunnen vinden dat past. Geen probleem: ik maak het graag op maat." Roy bena drukt dat dit maatwerk niet duur hoeft te zijn. "Dat weten veel klanten inmiddels uit ervaring." Bouwen zit Roy in het bloed. Hij begon zijn loopbaan als decor- en standbouwer in de aanloop naar evenementen. Daarnaast richtte hij zich op utiliteitsbouw. Een 'uitstapje' als restauranteigenaar leerde hem dat 'het bloed toch kruipt waar het niet gaan kan'. Hij zei de horeca vaar wel en specialiseerde zich steeds verder in interieurbouw en het bewer ken van hout. Roy werkte een halfjaar lang in de bouw op Curasao en nam ook die ervaring mee terug naar Nederland. Hier ging hij door met zijn eigen bedrijf. Ook thuis is hij graag bezig. "Als de aanbouw aan mijn woning klaar is, dan verzorg ik de afwerking. Alle meubels en de keu ken thuis heb ik zelf ontworpen en gemaakt. Interieurbouw is ambach telijk werk, prachtig om te doen." Duurzaam Roy werkt met uiteenlopende materialen waaronder hout, steen en staal. Daarnaast levert hij hout aan zijn klanten. Voorbeelden zijn hard hout, eiken, douglas, populier en vurenhout. Massieve houten bladen gemaakt uit stamdelen zijn op dit moment extra gewild. Bij de Heilooër staat duurzaam bouwen hoog in het vaandel. "Natuurlijk mogen klanten kiezen voor tropisch hardhout, maar ik raad het hen niet aan. Ik vind dat de regenwouden in Zuid-Amerika al genoeg te verduren krijgen. Dit heb ik met eigen ogen kunnen aanschouwen tijdens mijn backpackreis door Costa Rica en Panama. Daarom zoek ik naar andere materialen, soms gecombineerd met hout. Die zijn gelukkig ruimschoots voorradig en bruikbaar. Gebruik ik wel hardhout, dan is dat altijd hout voorzien van het FSC keurmerk. Verder gebruik ik in mijn werkplaats groene stroom en ben ik een voorstander van 'groene daken', ook wel sedum- daken genoemd. Dit is beplanting die prima kan groeien op een tuinhuis of veranda, prachtig in de tuin!" Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties HEILOO - Soms is de balans tus sen werk en privé ver te zoeken. Je voelt je niet gelukkig met de situatie. Je ervaart stress en probeert alle ballen hoog te hou den, maar je wilt niet overspan nen raken. Dan is het nu hoog tijd voor jezelf. Tijd om eens na te denken over wat jouw droom is, wat jouw talenten zijn, waar je energie van krijgt en hoe anderen je zien. Welke kleine stappen kun je zetten om de situatie te verbeteren? Martine Zweers van VitaMaz (www.vitamaz.nl/) en Maaike Baars van PWB loopbaancoach (www.prive-werk-balans.nl/) geven een workshop zodat je antwoorden krijgt op je vragen en in actie komt. In het kort vertellen zij iets over burn-out. Daarnaast geven zij tips om een gezonde balans in je leven terug te brengen. Met deze tips ga je deze avond direct aan de slag op een leuke en interactieve manier. Martine en ontwikkeling van het sociale, cog nitieve en creatieve niveau van het kind. Creatieve expressie, drama en muziek vormen naast reguliere lesmethodes en projectonderwijs de basis van het lesrooster. De Jan van Rijckenborghschool is gebaseerd op de filosofie van het Rozenkruis. Deze achtergrond wordt niet zozeer onderwezen maar is vooral terug te vinden in de respectvolle houding van de leerkrachten. Door de jaren heen is deze kleinschalige, crea tieve school een echte buurtschool geworden, waar kinderen van alle achtergronden en religies welkom zijn. De warme sfeer die zo wordt gewaardeerd door kinderen en hun ouders kunt u zelf ervaren tijdens de open dag op 21 april. Meer infor matie op www.jvrschool.nl of bij directrice Marije Peters. De school is gevestigd aan Trompenburg 49, 1852 CC Heiloo, tel.: 072-5338286. redenen waarom wel of niet (zeker als er een biertje is gedronken). Een tijdelijke rookplek ergens? Is ook niet echt de oplossing, want dan krijg je van die overvolle 'rookhok- ken'. Gedoogbeleid? Helpt ook niet echt, want zien roken doet roken en voordat je het weet staat iedereen weer te roken. Kortom, het is best lastig. Gelukkig worden steeds meer sportverenigingen rookvrij (o.a. HSV), is de overheid er druk mee bezig en weet de jeugd straks niet anders meer dan dat roken niet mag. Kortom, we zijn op weg naar een rookvrije generatie maar het kost nog even tijd voordat we zover zijn. Ik zie het maar zoals skiën met een helm op. In het begin deed je dat niet, want het stond belachelijk en nu sta je voor paal wanneer jij als enige in de lift staat zonder helm. Ik denk dat dit met roken ook zo zal gaan. Volg Hockeyvader op: www.hockeyvader.nl en www.facebook.com/hockeyvader. Martine Zweers (l) en Maaike Baars. Aangeleverde foto Maaike zorgen ervoor dat je met iets tastbaars de deur uit loopt. Zodat je klaar bent voor je eerste kleine stappen, op weg naar een gezonde balans in jouw leven. De workshop is donderdag 19 april van 20:00 tot 22:00 uur in Biblio theek Heiloo. Toegangskaarten: 7,50 euro voor bibliotheekleden, 10 euro voor niet-leden. Aanmel den via www.bibliotheekheiloo.nl. Aangeleverde foto HEILOO - 30 jaar geleden startte de Jan van Rijckenborghschool als kleinschalige basisschool, waar 'leren met hart, hoofd en handen' centraal staat. Kinderen worden uitgenodigd om vooral hun eigen levenspad te ont dekken. Belangrijk is de evenredige de club volledig rookvrij geworden is. Voor de zaterdagen wanneer de jeugd speelt is het logisch en hoor je niemand klagen. Dit gaat heel goed. Maar op de zondagen als de seni oren spelen is het lastiger. Zolang het prestatiesport betreft (Heren en Dames 1) staat alles in het teken van sport en dus ook gezondheid, maar de 'lagere' elftallen spelen toch vooral voor het plezier en de ontspanning. Daar horen een biertje, wijntje en bitterbal bij. En dus ook een sigaretje. Tenminste, dat was zo tot voor kort. Nu mag dat niet meer. Het merendeel van de senioren houdt zich er keurig aan, zij het soms onder wat protest, maar er zijn er altijd een paar die toch gewoon een rokertje opsteken. Wat moet je daar dan mee? Verbieden kan niet, want Terriërs is dan wel rookvrij maar het is geen rookverbod. Ook loopt er geen 'rookpolitie' rond, dus hoe ga je dan handhaven? Elkaar erop aanspreken? Dat is wel lastig, want er zijn altijd genoeg Sinds enkele maanden is mijn sportclub, hockeyclub de Terriërs, rookvrij. In eerste instantie lijkt dit logisch, toch? Een sportclub is een terrein waar gesport wordt. Sporten is gezond, roken niet, dus roken en sporten gaan niet samen. Toch? Maar is het wel zo zwart-wit? Terriërs heeft ervoor gekozen dat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5