Muziekmakkers en Kind Muziek Meiden maken kennis met installatietechniek lm mks. Geen ontvangen? -'If 11 Afwijkende openingstijden Bibliotheek Heiloo Doe mee aan de Straatsoepchallenge HEILOO - Stichting Trefpunt Heiloo is op zoek naar een straat of appartementen complex in Heiloo die de 'Straatsoepchallenge' aan wil gaan. De bedoeling is dat er iemand in de straat begint met het maken van een lekkere soep voor iemand anders in de straat. Degene die de soep ontvangt maakt naar eigen recept ook weer soep voor andere buren en zo verder tot iedere voordeur aan de beurt is geweest. Is er iemand die zelf geen soep (meer) kan maken, dan wordt deze niet overgeslagen. Deze buur krijgt een kommetje soep zonder ver plichting of wordt geholpen door iemand in de straat om toch mee te kunnen doen, wel zo gezellig! Tot Burendag op zaterdag 22 sep tember heeft u de tijd om ten min ste 80 procent van de straat mee te krijgen. Durft u de komende 5 maanden deze uitdaging aan te gaan? Meldt u aan bij Stichting Trefpunt Heiloo, 072-5331297. Wij helpen u met het informeren van de buren en zorgen ervoor dat u een eigen straatsoeppan krijgt. Bridgeclub Fumez Pas jubileert Fotoclub Heiloo in top tien beste fotoclubs Nederland kijk ook op www.uitkijkpost.nl ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht Bel donderdag tot 12.00 uur: j f Hier vind u een lijst van adressen 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) waar u de Uitkijkpost kan ophalen UITKIJKPOST 18 APRIL 201 De meiden van groep 7/8 van OBS Meander met hun lamp. Aangeleverde foto HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op vrijdag 27 april (Koningsdag) en donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Verder is Bibliotheek Heiloo rond de meivakantie normaal geopend. HEILOO - Bridgeclub Fumez Pas viert op 19 april haar 20-jarig jubileum, tijdens de altijd gezellige slotdrive van het speelseizoen 2017-2018. In de bridgezaal van het Trefpunt worden bij deze gelegenheid de tafels wit gedekt voor een smakelijk buffet. Was het bridgespel aanvankelijk een spel voor deftige dames en heren, tegenwoordig is de speelsfeer informeel en kan er zelfs in spijkerbroek worden meegedaan. Fumez Pas bridget elke donderdagavond van 19:30 tot 22:30 uur in het Trefpunt. Het seizoen loopt van september tot medio april. Natuurlijk zijn nieuwe leden altijd welkom, vooral in aansluiting bij de goede sfeer en de wens tot persoonlijke ontmoeting. Een prettig idee is dat Fumez Pas al 20 jaar bruist van gezonde gezellig heid en beschikbaar is voor mensen die spelvreugde hoog in het vaandel hebben staan. Voor contact: Bert van der Meer (voorzitter) telefoon: 06-51053162, Ineke Bakker (secretaris) telefoon: 06-42347831. HEILOO - Na maanden van voorbereiding is het eindelijk zover. De komende dagen zal Heiloo, en dan met name de Cultuurkoepel op Landgoed Willibrordus, bruisen van muzi kale activiteiten, georganiseerd door Music Meeting Heiloo. De aftrap is op donderdagavond om 19:00 uur, en ook in het week end van 21 en 22 april staat er van alles te gebeuren. Muziekmakkers Music Meeting Heiloo krijgt dit jaar een mooie opmaat met het parallelproject Muziekmakkers, mede georganiseerd door Muziek- en Dansschool Heiloo. Op don derdag 19 april is er om 19:00 uur een feestelijke muzikale avond, een muzikale instuif, voor schoolkinderen en hun (groot) ouders in de Cultuurkoepel. Groepen van basisscholen Meander, de Benedictusschool en de Paulusschool treden op met Heilooër muzikanten. Sam Falko van Damn Fresh komen optreden met hun combinatie van hiphop en breakdance en alle basisscholen van Heiloo krijgen dankzij een gene reuze ondersteuning van Rotary Heiloo muziekinstrumenten uitge reikt. De avond wordt gepresen teerd door Maya Link. Toegang gra tis, dus wat let u om samen met uw (klein-)kinderen te komen genieten van zang, spel en dans. Kind Muziek Op 21 en 22 april volgt dan de traditionele Music Meeting Heiloo, ook in de Cultuurkoepel. Op zater dag 21 april is er om 12:00 uur een workshop Capoeira voor kinde ren; een uniek Braziliaans spel van acrobatiek, dans en muziek. Om 13:00 uur verricht burgemeester Romeyn de opening van het evene ment. Tot 18:00 uur treden allerlei muziekgroepen op. Het overkoe pelende thema voor dit jaar is Kind Muziek. Het is verrassend om te horen maar ook om te zien hoe de muziekgezelschappen met dit thema aan de slag zijn gegaan. Het belooft een zeer gevarieerd pro gramma te worden met oor- en oog strelende concerten en optredens. "Op zondag 22 april starten we om 12:00 uur met een workshop hoorn bouwen en spelen voor kin deren. Tussen 13:00 en 18:00 uur treden ook op zondag weer allerlei Heilooër muziekgroepen op met buitengewoon kindvriendelijke pro gramma's", aldus Teunis van der Zwart, artistiek leider van Music Meeting Heiloo. "Het geheel vindt plaats in de Cultuurkoepel, waarbij tussen de concerten ook nog verras sende flitsoptredens zullen plaats vinden. Je hoeft je dus geen minuut te vervelen, er gebeurt van alles op muzikaal gebied. En de toegang op beide dagen is natuurlijk gratis", voegt Teunis toe. U wordt namens de werkgroep van Music Meeting Heiloo van harte uitgenodigd om langs te komen in de Cultuurkoepel en te genieten van alle muzikale optredens. Op deze plaats ook alvast een hartelijk woord van dank aan alle vrijwilli gers en sponsoren die het mogelijk maken om Music Meeting Heiloo te realiseren. Voor meer info over het programma en de deelnemende muziekgroepen kunt u gaan naar www.musicmeetingheiloo.nl. HEILOO - Dertig meiden van het PCC en basisschool Meander bezochten donderdag Installatiebedrijf De Noord in Heiloo. Ze namen deel aan de negende landelijke Girlsday, een dag waarop door het hele land bedrijven hun deuren ope nen om meiden kennis te laten maken met ICT, techniek en bètawetenschap. De meiden kregen eerst een pre sentatie over installatietechniek en techniek in het algemeen. Daarna konden ze zelf aan de slag met elek tra en loodgieterswerk. Onder des kundige begeleiding van de erkende installateurs van De Noord maakten de meiden een lamp van koperbuis. Draden verbinden, solderen, fittin gen persen; het kwam allemaal aan bod. Voor sommigen was het sol deren spannend, maar dankzij de ondersteuning van de medewerkers van De Noord lukte het iedereen om de soldeerbout te hanteren. Als we de dames mogen geloven is solde ren 'mokergaaf'! Voor de monteurs van Installatiebedrijf De Noord was het geweldig om al deze meiden zo enthousiast bezig te zien met het werk dat zij dagelijks doen. De mon teurs assisteerden de dames waar nodig. Hoe mooi is het om iemand die eerst zegt "Ik ga dat echt niet doen hoor, met dat vuur. Dat durf ik niet", even later toch met een brander aan de slag te zien. Aan het eind van de dag waren de mei den trots op hun werkende lampen en waren de monteurs trots op de meiden. Girlsday was een motive rende en inspirerende ervaring voor de meiden én voor de mensen van De Noord! HEILOO - Elk jaar doet de HAF, de fotoclub uit Heiloo, mee met de bonds- fotowedstrijd van de Fotobond. Dit is een wedstrijd tussen fotoclubs die bij de fotobond aangesloten zijn. Elke club zendt tien foto's in die door een vakjury beoordeeld worden. Het totaal aantal punten van deze tien foto's bepaalt de score van de club. Ook wordt er naar het puntenaantal van de individuele foto's gekeken. Foto's met 23 punten krijgen een bronzen 'sticker'. Foto's met 24 punten een zil veren en 25 of meer punten goud. Yolanda Geldof scoorde met deze foto een bronzen sticker, wat een hele goede prestatie is. Maar de club deed het in de clubwedstrijd ook heel goed. Van de 169 clubs die meededen eindigden ze op de 9e plek. Een top prestatie voor deze club uit Heiloo. Kijk voor alle ingezonden foto's op de site van de HAF: www.fotoclubheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11