Startpunt Diëtetiek Zwembad Loos veertig jaar, een jubileum om trots op te zijn! Gitaardocent na 45 jaar met pensioen BEDRIJF BELICHT 5 Diëtist voor gewicht, gezondheid en sport UITKIJKPOST 18 APRIL 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Fitnesscentrum Heiloo, Nijverheidsweg 25, 1851 NW Heiloo; tel.: 06-16242286; website: www.waarbeginjij.nl; e-mail: maaike@waarbeginjij.nl HEILOO - De vrouw achter Startpunt Diëtetiek is Maaike Hoogland. "Als je me 10 jaar geleden zou vertellen dat ik nu als diëtist werk, zou ik je voor gek verklaren. Sporten stond niet in mijn agenda, ik rookte en was ontevreden over mijn gewicht." De knop ging bij haar om. Nu opent ze haar praktijk aan de Nijverheidsweg in Heiloo. "Ik hoopte stiekem dat het vanzelf zou gaan" Maaike vertelt: "Ik had vroeger geen idee hoe ik afvallen moest aanpakken. Net als velen heb ik allerlei diëten zelf geprobeerd. Dan kom je erachter dat het ontzettend moeilijk is om de echte adviezen van broodjeaapverhalen te onderscheiden. Dat was voor mij de reden om de hbo-opleiding Voeding en Diëtetiek te doen. En nu weet ik: het is lastig om het zelf te proberen. Begeleiding helpt je hierbij. Als stok achter de deur en om met de juiste ken nis aan de slag te gaan." Vanwaar de naam Startpunt Diëtetiek? Iedereen heeft zijn eigen startpunt om te beginnen met verandering. Maaike legt uit: "Iedereen zit anders in elkaar. Wat werkt voor de een, voelt bij jou misschien niet goed. Je wilt iets dat voor jou werkt. Geen streng dieet, maar nieuwe gewoontes die écht bij jou passen. Dan kan je het veel makkelijker volhouden." Drempel De drempel naar de diëtist is voor sommigen hoog. Mensen komen binnen met de verwachting: als ik bij een diëtist ben, dan mag ik helemaal niks meer. Gelukkig werkt het niet zo. Alles met mate, dat is de boodschap. En de ene dag gaat het beter dan de ander. Daar weet Maaike zelf ook alles van. Geen schrikbeeld Een heel verschil met het schrikbeeld van de 'strenge juf met het wijzende vingertje.' Maaike lacht: "Ja, want dat werkt niet! Je werkt hard aan het ver anderen van je gewoontes, dat is al moeilijk genoeg. Ik hou van een posi tieve, ontspannen sfeer. We zijn een team, ik sta aan jouw kant." Zij noemt Bea als voorbeeld. Haar doel was om te stoppen met diabetesmedicatie. Na het veranderen van haar eetgewoontes is zij 30 kilo afgevallen. De bloedsui- kerspiegel is verlaagd en zij hoeft geen medicatie meer. "Dan sta ik net zo hard met haar mee te juichen, dat is toch geweldig!" Fitnesscentrum Heiloo De praktijk bevindt zich in het pand van Fitnesscentrum Heiloo. Handig, want gezonde voeding en beweging vullen elkaar aan. In samenwerking met Fitnesscentrum Heiloo start in mei de Afslank Challenge, waarbij de deel nemers in 9 weken werken aan een gezondere leefstijl. Op 26 en 28 april worden gratis informatiebijeenkomsten gehouden. Meer weten? Ben je nieuwsgierig of Maaike Hoogland ook iets voor jou kan betekenen of wil je een afspraak maken? Ga dan naar haar website: www.waarbeginjij.nl of bel/Whats App naar 06-16 242 286. Aanmelden voor de informatiebijeen komst kan via info@fitnesscentrumheiloo.nl. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op 1 februari 1978 openden Suzan en Arth Loos hun zwembad in Heiloo. En nog steeds staan zij samen met hun enthousiaste medewerksters borg voor het beste eindresul taat wat betreft de kwaliteit van de aangeleerde zwemslagen. Met een enorme inzet en door zettingsvermogen hebben zij naam en faam opgebouwd, die tot ver over de grenzen van Heiloo reikt. Zelfs uit Haarlem, Schoorl en Heerhugowaard, om maar enkele plaatsen te noemen, komen de mensen om lessen te volgen bij Zwembad Loos aan de Omloop. Geen zwemparadijs maar instructiebad Bij Zwembad Loos wordt men niet alleen opgeleid voor het Zwem ABC en daarna nog drie soorten brevetten. Er komen ook honderden mensen al veertig jaar hun wekelijk se trim- of reactiveringsles volgen. Een duidelijk bewijs dat het goed en gezellig is bij Zwembad Loos. In het kristalheldere ozongezuiverde water van 30,5 graad is het dan ook heerlijk toeven. Geen zwemparadijs met glijbanen of suisbuizen, nee, gewoon een instructiebad waar nog steeds een grote toeloop is. De stabiliteit van het klantenbestand komt voornamelijk door de tevre den mensen die bij Zwembad Loos zwemmen of hebben gezwommen. Zij zorgen voor de reclame voor het bad bij vrienden en bekenden. Suzan Loos: "Er zijn zelfs al veel families die nu met de vierde gene ratie naar zwemles komen en dat geeft een goed gevoel". Alle mogelijkheden op het gebied van zwemmen worden verder benut. Baby's vanaf vier maanden zwemmen er net zo blij als men sen boven de tachtig jaar. Voor iedereen, van welke leeftijd dan ook, is er wel een onderdeel in het zwemaanbod dat hem of haar past. Zoals banen zwemmen, slagen ver beteren, aquajoggen en aquarobics. Ook de cursus 'Gezond afvallen door middel van bewegen en anders eten' is een succes. Net als het ver sneld aanleren van zwemmen met lessen van twee keer drie kwartier per week. Zonder subsidie Dat Zwembad Loos zich zonder subsidie staande weet te houden tussen de grote gesubsidieerde gemeentelijke baden kan een uni cum worden genoemd. Het team is bijzonder klantgericht en de eind resultaten zijn zeer goed te noe men. "Als ouder investeer je in de veiligheid van je kind door tijd en geld uit te geven aan goede zwem lessen. Dan mag je ook verwachten dat het kind na het behalen van het A-diploma de zwemvaardigheid echt beheerst. Jammer genoeg is dat lang niet overal het geval! Niet alle zwembaden houden goed toezicht op de prestaties van de leskrachten. Mede onder druk van ouders, die het papiertje belangrijker vinden dan de zwemkunst van hun kind, worden heel vaak te vroeg en dus onterecht diploma's uitgereikt. Bij Zwembad Loos gebeurt dat zeker niet. Daar krijgen de kinderen pas hun diploma als ze echt de zwem- vaardigheid beheersen", aldus Suzan Loos. Inlichtingen Wie nog niet eerder bij Zwembad Loos is geweest, kan gerust eens binnenlopen. Alle dagen van de week is het zwembad geopend, van vroeg tot laat. Voor inlichtin gen kunt u op maandag- woens dag- en vrijdagmorgen bellen naar 072-5335991 of neem een kijkje op www.zwembadloos.nl. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Gitaardocent Peter Broersen gaat met pensioen! Vanaf 1973 heeft Peter, met een tussenpauze, gitaarlessen gege ven op de Muziek-en Dansschool Heiloo. Wij willen Peter ontzet tend bedanken voor al die bevlo gen lesjaren! Op woensdag 16 mei is er vanaf 19:30 uur een afscheidsconcertje door leerlingen/oud-leerlingen en docenten in de zaal van de muziek school. Als je ook iets wilt spelen voor Peter, stuur dan een mailtje naar info@muziekendansschoolhei- loo.nl. Een afscheidsgroet van Peter Broersen Even voorstellen: Peter Broersen, 66 jaar geleden geboren in Groet. Dit voorjaar vertrek ik als gitaardo cent van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Ik ben altijd gefascineerd geweest door muziek. Ouders die veel zon gen en mij al vroeg een mond harmonica gaven. En de eerste tv waarop 'witte' gitaren te zien waren die mij zeer interesseerden. Zo'n gitaar moest ik hebben en voor mijn twaalfde verjaardag kreeg ik dan ook een mooie wit geverfde gitaar van twijfelachtige kwaliteit. The Beatles en Manitas de Plata deden de rest. Mijn eerste gitaarleraar was Dick Boers, die de magie van het instrument op mij overbracht. Een paar jaar later ging ik op les bij gita- rist/zanger Fon Klement en via hem kwam ik op het conservatorium terecht. Met Wim Pfister als hoofd vakdocent kon ik het niet beter tref fen. Hij zorgde ervoor dat ik ging solliciteren in Heiloo, daar zochten ze gitaardocenten. Peter Duinmeyer en ik zijn in 1973 aangenomen om de jeugd van Heiloo het gitaarspelen bij te bren gen in het Brunogebouw. We gaven les op de 'klassieke' manier, maar waren ook niet vies van popmuziek. Die veelzijdigheid kwam goed van pas. We konden iedereen 'maat werk' leveren. Na de verhuizing naar de nieuw gebouwde muziekschool op 't Veld 1 in Heiloo, heb ik nog tientallen jaren met veel plezier lesgegeven aan heel veel jongens, meisjes en volwassenen. Ik heb er een hoofd vol mooie herinneringen aan over gehouden; wat heeft de gitaar mij en vele anderen toch veel gebracht! Hartelijke groet, Peter Peter Broersen. Aangeleverde foto Foto: STiP Fotografie Maaike Hoogland. Suzan Loos te midden van haar team. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5