COLUMN Koningsdagfeest Heiloo West culturele agenda vanHeiloo Themadag Veiligheid en Dag van de Circulaire Economie gelijktijdig in 't Loo me? VL|ER' Rob Radsma wint afsluiter darttoernooi I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Open dag Jan van Rijckenborghschool Mooie lente in het Beestenboetje Op de koffie bij D66 Heiloo Ken uzelf Dick de Scally MEI Het Orkest van de Achttien de Eeuw, bestaande uit 55 musici aangevuld met even zoveel studen ten van het Koninklijk Conservatori um in Den Haag brengt werken van Ludwig van Beethoven (1770-1827) onder leiding Philippe Herreweghe. 19 THE TIBBS verkoop@uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 18 APRIL 2018 i| I, irIri- HEILOO - Op zaterdag 21 april is er weer open dag op de Jan van Rijckenborghschool. Van 10:00 - 13:00 uur bent u van harte welkom en zijn er allerlei leuke activiteiten te doen voor de kinderen, zoals knutselen en koekjes bakken. De Jan van Rijckenborghschool is een kleinschalige basisschool met een respectvolle warme sfeer, waar 'leren met hart, hoofd en handen' centraal staat. Kinderen worden uitgenodigd om vooral hun eigen levenspad te ontdekken. Belangrijk is de evenwichtige ontwikkeling van het sociale, cognitieve en creatieve niveau. Handvaardigheid, drama en muziek vor men naast reguliere lesmethodes en projectonderwijs de basis van het lesrooster. Kinderen van alle achtergronden en religies zijn welkom. Elke dinsdagochtend kunt u vrijblijvend de school en de klassen bezoeken. Tevens kan uw peuter vanaf 3,5 jaar twee ochtenden per week instromen in de kleutergroep. Meer informatie op www.jvrschool.nl of bij directrice Marije Peters. Trompenburg 49, 1852 CC Heiloo, 072-5338286. HEILOO - Op zondag 22 april van 13:00 tot 15:00 uur zijn er natuurgidsen aanwezig bij Kinderboerderij het Beestenboetje om voor u en uw kinderen een leuke en leerzame middag te organiseren. Met de aanwezige dieren en allerlei spelmateriaal gaan we intensief aan de slag. Uiteraard is er ook veel gelegenheid om de dieren te verzorgen of te borstelen. Speciaal voor het Beestenboetje is er allerlei spelmateriaal over onze boerderijdieren ontwikkeld en de natuurgidsen verwelkomen u hierbij graag. Ook met allerlei vragen over de dieren of over de natuur kunnen de kinderen bij de natuurgidsen terecht. De middag is gratis toegankelijk. De kinderboerderij ligt in het Gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan 1 in Heiloo. HEILOO - Kom op de koffie bij D66 Heiloo en maak kennis met onze fractieleden. Zaterdagochtend zitten we van 10:30 tot 11:30 uur klaar in de bibliotheek om uw ideeën en suggesties over Heiloo te horen. Wij gaan voor goed verkeer, goed wonen en goede zorg in Heiloo, ook voor jonge ren. Denk met ons mee, want Heiloo, dat zijn we samen. Tot ziens in de bibliotheek. Zie ook https://heiloo.d66.nl/ en Facebook D66Heiloo. Buitenshuis houd ik mijn ogen en oren goed open. Ik weet wel waarom. Als je veel ziet en hoort leer je jezelf kennen. Ik sta op de drempel bij de bakker en zie nog net dat hij volop in zijn hand niest. Met diezelfde hand pakt hij. juist. Zeg er eens wat van. Heb ik één keer gedaan en wat gaf hij mij mee als zelfkennis? "Ach, doe niet zo kinderachtig." Tegenwoordig werken bakkers en slagers met van die soepele plastic handschoenen, maar daar kun je volgens mij ook in niezen. In het Gemeentebosje zie ik dat een sloddervos zijn lege bierblikje nonchalant in de berm deponeert. De fatsoensrakker in mij kan het niet laten te zeggen: "Hé joh, doe je dat thuis ook?" En wat zegt hij terug: "Ach, val dood jij." Kort, krachtig maar weinig empathisch. Als hij had gezegd: "Bemoeial!" dan was mijn zelfkennis weer vergroot. Maar nu moest ik eerst dood. De meest reële levensles die ik kreeg uitgemeten, was op de Vennewatersweg. Sommige plaats genoten zijn in een heleboel dingen goed, onder andere in iemand naroepen wat zijn zwakke plek in zelfkennis is. Ik stond met mijn auto iets te overdreven half op het fietspad, zodat een racefietser een slinger moest maken om mij te ontwijken. Mijn autoraampje stond open en ik hoorde hem duidelijk roepen: "He ouwe, ga je lekker?" De hele weg naar huis was ik mezelf. HEILOO - Zaterdag 14 april was er veel te doen in en rondom Winkelcentrum 't Loo. Zowel de themadag 'Veiligheid in en om het huis' als de 'Dag van de Circulaire Economie' waren in het winkelcentrum te bezoeken. Bij 'Veiligheid in en om het huis' waren er in en om Winkelcentrum 't Loo demonstraties van poli tie, brandweer, Veilig Verkeer Nederland, Rode Kruis, Trefpunt, een hacker en een ex-inbreker. Bij de 'Dag van de Circulaire Economie' kon men een kijkje nemen bij Kringloop Heiloo, Kösters Elektra in samenwerking met Bosch, Alida (Alida- stoffeerder en accessoires), Dorcas en de Gemeente Heiloo. Themadag Veiligheid Tijdens zijn openingstoespraak ging burgemeester Romeyn dieper in op de veiligheidsdag. Romeyn: "Het is geweldig dat deze veilig heidsdag georganiseerd is door mensen vanuit de gemeenschap. Het is belangrijk dat wij ons met elkaar bewust zijn van de veiligheid in en rond het huis en in de omge ving. Inmiddels doen er 1800 men sen mee aan het buurtpreventiepro ject. Ik heb ook vernomen dat het bedrijf Pearle een winkeliersproject is gestart. Een initiatief voor veilig heid in en om 't Loo." Verder was er zaterdag een ex- inbreker aanwezig. Hij heeft een rondje door Heiloo gemaakt en gekeken hoe makkelijk het op sommige plekken is om in te bre ken. Hier gaf hij een uitleg over. Daarnaast was er een hacker die zelf op 9-jarige leeftijd de site van ABN-Amro heeft gehackt. Hij ver telde hoe je kunt voorkomen dat er iemand binnenkomt op je com puter. Naast een aantal kramen op het middenplein waren er buiten ook verschillende activiteiten. Er konden onder andere brandweer- en politieauto's bekeken worden, brandjes geblust en een fietspar- cours gereden worden. Dag van de Circulaire Economie Bij de 'Dag van de Circulaire Economie' kon men een kijkje nemen bij Kringloop Heiloo, zij stonden met boeken en platen op het binnenplein bij Albert Heijn. De opbrengst van die dag kwam geheel ten goede aan het Beestenboetje. Kösters Elektra hield in samenwer king met Bosch een demonstratie stoomkoken. Alida (stoffeerder en accessoires) liet zien hoe zij leer hergebruikt en de gemeente Heiloo was aanwezig met het afvalrad. Bezoekers konden antieke spullen meenemen voor 'Kunst en Kitsch' van Dorcas. En wie zijn eigen 'nos talgische kar' wilde maken kon zaterdag terecht bij de winkel van Duurzaam Heiloo en Heiloo Energie. Al met al een dag voor jong en oud! Tekst: Yvonne van Stiphout Faas van Wijk was zo dapper om een groot vuur te blussen. (Themadag Veiligheid). Foto: STiP Fotografie HEILOO - Kom op Koningsdag ook weer naar de speeltuin tus sen Boekenstein en Baetenburg, waar de Oranjecommissie tus sen 11:30 en 13:30 uur een leuk feest organiseert! Met dit jaar: - Vrijmarkt - DJ Daan! - Spelletjes voor kinderen tot 12 jaar met o.a. de koning nat gooien, spijkers slaan, skippybalrace, vier op een rij en spekhappen! - Spetterende goochelshow en ballonnenbeesten met Ellebel! Een spelkaart kost 2 euro en is inclusief grabbelen, limonade en een ijsje. Verder zijn er koffie met cake, hotdogs en suikerspinnen! Wil je als vrijwilliger helpen? Meld je dan aan via ochwest@gmail. com. ELLEN TEN DAMME 28 - VAN PARIJS FEB NAAR BERLIJN - Met gebruikmaking van de geweldige muziek uit de jaren '20, het interbellum, maar ook van de jaren '40 en 50 tot aa daag - denk Gainsbc tllen door opa of wat daar van üp naaldhakken! ^UhUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl 0O DANIEL LOHUES, HE! nieuwe songs over mensen, dingen en verhalen uit Saksenland Aanvang 20.15 uur, entree 21,00 THEATER DE BEUN Willibrordusweg 2 Heiloo, www.vriendenvandebeun.nl HET ORKEST VAN DE ACHTTIENDE EEUW CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl The Tibbs staan voor MEI meeslepende garagesoul, die stevig knipoogt naar blues, funk, jazz en surf.Geen tijd om stil te zitten bij deze moddervette mengeling van vlammende originals met hier of daar nog een meedogenloze cover. Het dak eraf van de Koepel. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl Wilt u uw vermelding ook in de Culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Uitkijkpost via het e-mailadres HEILOO - Zaterdag werden de prijzen van het seizoen verdeeld. Met 24 liefhebbers aan de oche werd het een gezellige avond met hoogte- maar ook dieptepunten. Na de shift in de poulefase kon het echte werk beginnen en na twee knock-out rondes stonden de nummers 1 tot en met 4 van de ranking alle vier in de halve finales. Rob Radsma won eerst van Thijs Glas en nam het daarna op tegen diens broer Rein, die de nummer 1 van de ranking Marco Schouten had verslagen. Laatstgenoemde kon niet meer worden achterhaald in de ranking en verloor in de troostfinale ook van Thijs, die zijn tweede plaats alleen in gevaar zag komen als Rein de finale van Rob zou win nen. Hij kwam wel op voorsprong maar Rob Radsma begon flink te scoren en wist de wedstrijd toch in een 4-2 overwinning om te bui gen. Daarmee kwam hij ook op 28 punten, net als Rein, dus moesten ze de derde ranking plaats delen. Eerste werd dus Marco Schouten, tweede Thijs Glas en derde en vierde Rein Glas en Rob Radsma. Bij de dames gingen de ranking prijzen naar Natasja Kost, Ina Jansen en Bianca Schuit die hun haar een keer mogen laten knip pen bij Rosie de Haas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7