Leden koor sWing zingen in het Grootkoor van Musical Scrooge Crowdfundingactie voor 'wonderlijk' instrument ■tésïw"! NtaSfc'flTJ 11 Geen tontvangen? Avondvierdaagse-topper loopt voor 30e keer mee Communisme Het Kapitalisme vindt het dom. Het kan alleen maar nemen. Het kan niet delen. Communisme is delen. Informatieavond voor voor- en nabestaanden F/ r<: Bel donderdag tot 12.00 uur: 1 0226 3310 20 (rodi verspreiding bv) UITKIJKPOST 2 MEI 201 HEILOO - Donderdag 26 april was de inschrijving voor de avond vierdaagse. De Willibrordschool doet dit jaar voor de 30e keer mee. Bijzonder is dat ook mevrouw Corrie van Veen uit Heiloo voor de 30e keer meeloopt. Ze is 68 jaar en liep altijd samen met haar vriendin, maar nu die is overleden gaat ze toch alleen op pad. Gelukkig zullen vele kinderen en ouders haar gezel schap houden. Team Willibrordschool wenst iedereen veel wandelplezier! Aangeleverde foto Foto van de eerste repetitie op zaterdag 28 april. Aangeleverde foto HEILOO - Ter ere van het 500- jarig jubileum van de Grote Kerk van Alkmaar brengt Superstar Theaterproducties in december 2018 een grootse musicalproductie op de planken: Scrooge. De kerstmusical is een nieu we muzikale bewerking van het wereldberoemde kerstverhaal 'A Christmas Carol' van Charles Dickens. Het verhaal gaat over de gierigaard Ebenezer Scrooge, die een grote hekel heeft aan Kerstmis, liefdadigheid en mensen in het algemeen. Op Kerstavond krijgt Scrooge bezoek van de geest van zijn overleden compagnon Jacob Marley. Deze kondigt bij Scrooge aan dat hij bezoek zal krijgen van drie geesten. Zij nemen hem ver volgens mee op een onvergetelijke reis waarbij Scrooge inzicht krijgt in de man die hij vroeger was, nu is en mogelijk in de toekomst zal worden. Als Scrooge beseft dat nog niet alles vastligt, probeert hij op Kerstdag al het onrecht dat hij iedereen heeft aangedaan recht te zetten. Geesten en veel humor vor men de basis voor deze heerlijke en vlotte familiemusical die u niet mag missen. Het Grootkoor voor deze musical wordt bemand door 120 koorzangers wonend in en rondom Alkmaar. Op 28 april heeft de eer ste repetitie plaatsgevonden onder leiding van de vaste dirigent van koor sWing, Olaf van Rijn. Zeven leden van koor sWing zijn op 20 zaterdagen in 2018 van 10.00-13.00 uur druk bezig om het repertoire in te studeren. Een grote uitdaging voor dirigent Van Rijn om de ruim 120 koorleden, waarvan de meeste elkaar niet kennen, tot een mooi vierstemmig koor te laten klinken. Dat het Olaf van Rijn gaat lukken bewees de al genoemde eerste repetitie op 28 april in het cultu reel centrum Koel310 in Alkmaar. Om 13.00 uur klonk het eerste deel van de Opening van Scrooge - Het Requiem, gebaseerd op de muziek van Gabriel Fauré en bewerkt door de componist Jerry Bloem - als een mooi vierstemmig klinkend geheel. Het gaf de aanwezige koorleden van sWing een grote voldoening om in zo'n groot koor te mogen zingen o.l.v. zo'n professionele dirigent als Olaf van Rijn. Het is jammer dat er nog te weinig tenoren en bassen deel uitmaken van dit Grootkoor. Dus mannen: geef je op voor dit grandioze muziekspektakel. Meld je aan via www.superstartheaterpro- ducties.nl/regio-alkmaar/ HEILOO - Dit poëtisch pam flet wil de heer Gomes met het oog op de 1 mei-viering (Dag van de Arbeid) van gis teren graag met u delen: Het is oud en toch zo jong, Het is van deze tijd, tegen elke onderdanigheid. U kunt erover lezen. U kunt het weten. Geven en ontvangen naar behoefte. Het is leven in sociale recht vaardigheid. Het is tegen elk egoïstisch maatschappelijk leven. U kunt het weten, hoe armen woekeren over kop en munt. U kunt erover lezen. U kunt het weten. Rudy Musters REGIO - Vóórdat je nabestaande wordt of vóórdat je overlijdt, kun je zaken regelen. Wat en waarom? Op laagdrempelige en ongedwon gen wijze zullen vijf professionals uitleggen wat voor zaken dat zijn en wat de gevolgen kunnen zijn wanneer het niet geregeld is. Er is ruime gelegenheid voor vragen. Sprekers zijn Lotte Castelijns, familie- en erfrechtspecialist bij Tanger Advocaten, Yvonne van Ingen, onafhankelijk oude- renarts en gids in Geriatrie Levenseinde, Helma Bokhorst (B&L Notarissen) zal het gaan hebben over het (levens) testa ment, Glenn Rietveld over finan ciële planning op korte en lange termijn, en Nienke Blom over levensafronding en wensen en keuzes rondom een uitvaart. Deze avonden zijn voor iedereen die informatie wil of vragen heeft. Woensdag 23 mei 2018 vanaf 19.30 uur - Tanger Advocaten, Wilhelminalaan 10, Alkmaar. Woensdag 6 juni 2018 vanaf 19.30 uur - Wijkcentrum Overdie, Van Maerlantstraat 8-10, Alkmaar. Aanmelden kan per e-mail voor- ennabestaanden@hotmail.com. Ook spontane aanloop is welkom. HEILOO - Orthopedisch Dag centrum de Vijfhoek biedt plek aan kinderen met een ver standelijke en/of meervoudige beperking tussen de 0-18 jaar. Bij ODC De Vijfhoek staat ontwik kelingsgericht werken centraal, het dagprogramma is afgestemd op de belevingswereld van het kind en het stimuleren van zijn of haar ontwik keling. Er zijn kinderen die zich in kleine stapjes verder ontwikkelen en activiteiten krijgen aangeboden op het gebied van (motorische en cognitieve) ontwikkeling. Er zijn ook kinderen die zorg nodig hebben en meer belevingsgerichte activitei ten krijgen aangeboden en kinderen die mogelijk kunnen doorstromen naar speciaal basisonderwijs. ODC De Vijfhoek maakt onderdeel uit van De Waerden. Natascha Tunderman stuitte via social media op de Tovertafel UP. Enthousiast geworden door de vele positieve verhalen en geweldige foto's van cliënten in actie met de Tovertafel UP, was het besluit om een crowdfundingactie op te star ten snel genomen. De Tovertafel UP is een uitstekend instrument om de ontwikkeling van de kinderen te stimuleren, zowel op cognitief als sociaal gebied, maar ook op het gebied van bewegen. Daarnaast zal de Tovertafel UP de kinderen heel veel plezier kunnen geven. Kinderen kunnen ieder op hun eigen manier meedoen, heel actief of juist met iets meer afstand. Er is een variatie in spellen, zodat er voor iedereen wat te beleven valt. Om een Tovertafel UP te kunnen kopen voert men overal campagne om donaties te verkrijgen. Alle com- municatiemiddelen worden inge zet; van Facebook tot Instagram en natuurlijk het eigen netwerk. Buiten het eigen netwerk wordt er geflyerd en is de Uitkijkpost benaderd om de crowdfunding onder de aandacht te brengen. Voor meer informatie en donaties: http://activecues.com/crowdfun- ding/de-waerden-odc-de-vijfhoek. Aangeleverde foto kijk ook op www.uitkijkpost.nl I ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht M-i. a i Hier vind u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kan ophalen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11