m 3 IC >1 1 i miP r w 'Jaar van Verzet' Dodenherdenking op vrijdag 4 mei Fietstocht langs 21 Stolpersteine in Heiloo Vrijdag 4 mei is de jaarlijkse Dodenherdenking in Heiloo A \1 1. i.v WIJ HERDENKEN OP 4 ME a- ji I A (V - - 0 S>l ül 1 iv, - K *i dN Bi Gedicht over de oorlog UITKIJKPOST l*r Vi SAl i" Negentien van de twintig gefusilleerden. r-> Aangeleverde foto 2 MEI 201: LIMMEN - Vrijheid is niet van zelfsprekend, oorlog is ver schrikkelijk en treft burgers heel hard. We kennen de ver schrikkelijke beelden uit ver schillende oorlogsgebieden in de recente jaren. Het is belangrijk de herinne ring hieraan levend te houden en dat doen we op 4 mei om 18:30 uur in de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg te Limmen. De herdenking heeft als thema 'Jaar van Verzet'. Door middel van verha len, gedichten en muziek staan we stil bij de slachtoffers en het verzet dat werd gepleegd tegen de wrede Duitse onderdrukker. Wij blijven daarbij dicht bij wat er in Limmen is gebeurd. Bijdragen worden gele verd door Caro en Luc Nieuwland (zang en gitaar), Margot Horsthuis (piano), Raymond Gaarthuis (gedicht), Henk Brandsma (over weging), Peter Valkering (video en beelden) en Ton Valkering (zang en gitaar). De herdenking in de Corneliuskerk vangt aan om 18:30 uur en eindigt rond 19:05 uur. Hierna lopen we met stille trom naar het monument op de grens tussen Castricum en Limmen. Bij het monument zal de herdenking worden voortgezet, samen met de inwoners van Castricum, en we eindigen met de kranslegging bij het monument. Daarna biedt 'Oud Limmen' ons nog de gelegenheid om bij te praten bij een kopje koffie of thee in 'de Oude School' aan de Schoolweg 1. HEILOO - Het Stolpersteine Comité fietst op zaterdag 5 en zondag 6 mei langs de vorig jaar geplaatste Stolpersteine. Het comité werkt onder de paraplu van de Historische Vereniging en wordt ondersteund door de gemeente Heiloo. De 21 stenen in Heiloo zijn geplaatst door de kunstenaar Gunter Demnig. Inmiddels heeft hij in Europa al 60.000 stenen geplaatst ter nagedachtenis aan omgekomen joodse mensen. De Stolpersteine (struikelstenen) zijn in Heiloo geplaatst bij het laatst bekende adres van joodse families die woon den in Heiloo of daar ondergedo ken waren. Tijdens de fietstocht wordt gestopt bij alle 21 struikel stenen en wordt door leden van het Stolpersteine Comité een verhaal verteld over de personen waarvoor juist daar de steen geplaatst is. Het vertrek is vanaf de Oudheidkamer om 15.00 uur, de fietstocht zal ongeveer 2 uur duren. Prijs 5 euro (geen pin) inclusief kof fie/thee en een brochure over de Stolpersteine in Heiloo. Info: www. oudheiloo.nl, 06-51718363. Gunter Demnig plaatst de Stolpersteine voor het voormalig ouderlijk huis van Ester Mossel. Aangeleverde foto HEILOO - Op 4 mei vindt elk jaar de Nationale Herdenking plaats. Om 20.00 uur wordt in het hele land twee minuten stilte in acht genomen voor de Nederlandse oorlogsslachtof fers. Herdacht worden al die genen die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen of vermoord en allen die zijn omgekomen in oorlogssituaties en bij vredesoperaties na de Tweede Wereldoorlog. Vanaf 18.00 uur hangen de vlag gen van alle openbare gebouwen halfstok. De vlag blijft tot zonson dergang halfstok. Het halfstok hou den van de vlag doet recht aan het ingetogen karakter van de avond van de vierde mei. Wij zouden het op prijs stellen als u uw vlag ook halfstok hangt. Om 19.00 uur start de oecumenische viering in de Ter Coulsterkerk. De viering is afgelopen om 19.30 uur. Om 19.40 uur start de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monument 'De Man van Vught' aan Frederica's Hof. Bij het monument zijn scouting Victorie, scouting Rurik, de veteranen, har monieorkest Caecilia en overig publiek aanwezig. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Eensgezindheid wordt vanaf exact 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen. Hierna worden de coupletten een en zes van het Wilhelmus gezongen, begeleid door Harmonie Caecilia. Als de veteranen en alle scouts de bloemen hebben gelegd mag het publiek bloemen leggen bij het monument. U krijgt een seintje van de ceremoniemeester. Vriendelijk verzoek om de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. Om ongeveer 20.15 uur houdt de burge meester een toespraak. Na afloop, rond 20.30 uur, vindt er een kort herdenkingsconcert plaats in de Witte Kerk, georganiseerd door de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk. Olga Pashchenko zal werken spelen van Ludwig van Beethoven: Sonate op. 111, Maestoso en Arietta, en van Franz Liszt: Miserere no. 8, en Consolations nrs. 1 en 2. De Russische pianiste Olga Pashchenko behoort dankzij haar veelzijdigheid, een fabelachtige techniek en haar gepassioneerde spel tot een van de spannendste pia nisten van de jonge generatie. Haar repertoire reikt van Bach en tijdge noten op klavecimbel en Mozart en Beethoven op historische piano, tot 20ste-eeuws en hedendaags reper toire op moderne Steinway. j - J*1 Kï 1 3*' 1 L, 'jt Het vege lijf heeft zoveel met zichzelf omhanden - de mond verstomd - de schrik als achterdocht de winkelbel doet luiden staat heel de Amsterdamse handel stil. Wee ons, wie heeft de oorlog eigenlijk gewonnen? Een oude jood, begrijp dat toch - als Amsterdammer! Een ouwe jood, verscheept, Versleept naar de provincie en verder... wachtend op de messsias, die dit jaar alweer: geen teken geeft van leven in Heiloo. Maar kijk: te Amsterdam schreef iemand, nog verward in haar gedachten, toch op: 'Wij zijn het zelf op wie wij wachten...' Dat geeft te denken: 'God zal ons redden' was de Naam, niet Hitler. Begrijp dat toch, als jood en oud en Amsterdammer, terwijl de stad nog huilt Elly Verplanke, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 12