De nagels worden weer geritst en geprikt in Limmen Trampolinespringsters GTH naar NK Tafeltennisvereniging Limmen- Heiloo huldigt kampioenen REGIO/SPORT 13 H.K.H. Prinses Margriet bezoekt Hortus in Limmen Kunst en muziek tussen de bollen UITKIJKPOST 2 MEI 201 Aangeleverde foto LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen op zondag 6 mei van 11.00 - 18.00 uur orga niseert het gemengd koor De Vredeburgers, in samenwer king met de Stichting Hortus Bulborum, voor de vierde keer een kunst- en muziekevenemen. In de tuin achter 'Ons Huis', op het terrein van de Hortus, staan kramen opgesteld met onder meer schilderijen, sieraden en keramiek. 12.00-13.30 uur: Trio True Colors, met bekende 'easy liste ning' liedjes; 13.30-14.00 uur: Koor De Vredeburgers zingt o.a. de noctur nes van W.A. Mozart; 14.00-16.00 uur: Trio Porc&Pyn met 60'er jaren hits; 16.00-18.00 uur: The Seaside Stringers, een Oldschool Rockband. Op het terras en in Ons Huis worden koffie en thee met o.a. huisgemaakte lekkernijen geser veerd. Ook zijn er broodjes kro ket verkrijgbaar. Tevens is er een loterij met originele prijzen en voor de kinderen een gratis grab belton met leuke verrassingen. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan het koor De Vredeburgers. Kijk voor meer informatie op www. devredeburgers.nl. LIMMEN - Dit gaat niet over een of andere cosmetische ingreep maar over de Bloemendagen in Limmen. De Bloemendagen beginnen op zaterdag 5 mei en duren tot en met donderdag 10 mei. Deze week zijn veel inwoners bezig om duizenden hyacinten- bloemen van hun steel af te halen ritsen) om vervolgens de bloeme tjes (nagels) per een of twee stuks op een speld te prikken. Vervolgens worden de speld en de bloemen in het piepschuim geprikt. Een gewel dig karwei maar mede door de gezelligheid onderling vliegt de tijd voorbij. Op zaterdag 5 mei moeten de kunstwerken om 10 uur in de tuin staan, want vanaf die tijd maakt de jury zijn ronde langs de deelne mers. De bezoekers zullen zich weer afvragen hoe het mogelijk is, dat dit alleen maar met behulp van hyacin tenbloemetjes is gemaakt. Tijdens de Bloemendagen is er in het weekend veel te beleven in Limmen. Op zaterdag 5 mei komt de Nederlandse Vereniging van Traditioneel Gerij naar het park aan de Vuurbaak. De mooiste paard en wagens rijden een groot deel van de route en maken een stop in het park. De vereniging zorgt er altijd voor dat ze tiptop voor de dag komen in gepaste kledij. Op zondag 6 mei wordt het park omgetoverd tot een Oldtimer-fair. Er kan de hele dag genoten wor den van livemuziek, u kunt oude ambachten bekijken en er zijn diver se stands. Ook kunt u een hapje en of drankje nuttigen. Voor de klein tjes is er een draaimolen, er zijn o.a. oude vrachtwagens en oldtimers. Kopstukken dit jaar zijn drie trac- torpullers, Bouke Imenkamp met zijn NK crossauto en als klap op de vuurpijl komt Tim Coronel in zijn Dakar buggy. Alle kinderen mogen samen met hem in zijn auto zitten om met hem op de foto te gaan. De mozaïeken zijn tot en met donderdag 10 mei, Hemelvaart, te bewonderen. In het weekend ont vangt u aan het begin van de route een routeboekje. De route staat met pijlen aangegeven en is prima te fiet sen of per auto te doen. Kijk voor meer informatie op www.bloemendagenlimmen.nl. LIMMEN - De Hortus Bulborum in Limmen werd vorige week vereerd met een bezoek van H.K.H. Prinses Margriet. De tuin met historische bloembollen bestaat 90 jaar. Tijdens het infor mele bezoek werd de prinses rondgeleid door de bestuurders van de hortus, Piet Apeldoorn en Max Nuyens. Als dank voor haar bezoek kreeg de prinses een boeket met tulpen met haar naam, en - uiteraard - een pakket met historische bloembollen. Overigens werd de tuin onlangs ook verblijd met de verzameling van ruim 300 soorten historische narcissen van 'oranje-pastoor' Paul Vlaar uit Obdam. Foto: Peter van Renen LIMMEN - Na 13 jaar is een jeugdteam van Tafeltennisvereniging Limmen- Heiloo erin geslaagd om terug te keren aan de top van de regionale compe titie. Afgelopen zaterdag zijn Mathijs de Kramer, Okke Bos, Levi Legdeur en Jari Legdeur kampioen geworden van de 2de klasse. De mannen hadden drie punten nodig tegen HBC uit Heemstede en zon der enig teken van verzwakking stond het na drie wedstrijden al 3-0. Naast de prachtprestatie van Limmen 1 hebben de vier andere jeugdteams keuri ge prestaties geleverd: Limmen 2 (5de plaats in de derde klasse); Limmen 3 (2de in de vierde klasse) en Limmen 4 en 5 (respectievelijk 6de en 8ste in de vijfde klasse). Ook op landelijk niveau is TTV Limmen-Heiloo verte genwoordigd, zo plaatsten de jeugdleden Roos Briefjes (pupil) en Sanne Briefjes (junior) zich voor de Nederlandse kampioenschappen die in het weekend van 28/29 april is gespeeld. Voordat het seizoen wordt afgesloten wordt er in juni nog een groot jeugdevenement georganiseerd vanwege het 45-jarig jubileum van de club! Info via website http://www.tafeltennislimmen.nl. De trotse kampioenen van de 2e klasse: v.l.n.r.: Jari Legdeur, Mathijs de Kramer, Okke Bos, Levi Legdeur. Aangeleverde foto V.l.n.r. achter: Khee, Elise, Mila, Nina, Silke, Yara en Brechtje. V.l.n.r. voor: Rosa en Isabelle. Aangeleverde foto HEILOO - Negen meiden van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) sprongen zater dag de laatste plaatsingswed strijd voor het NK. In het eerste blok sprongen de pupillen de wedstrijd. Nina wist met een keurige ver plichte oefening de hoogste score (26,4) te behalen in haar catego rie. Ook Isabelle liet een mooie verplichte oefening zien (24.75). Daarna kwamen de twee keuzeoe feningen, Yara sprong een goede en nette oefening. In het tweede blok was het de beurt aan jeugdspringer Elise en junior Brechtje. Brechtje wist net als voorgaande keren de hoogste score neer te zetten voor haar verplichte oefening. Tijdens de eerste keuzeoefening van Elise liet zij een superoefening zien, zij scoor de verdiend 27,0. In de laatste wedstrijd kwa men jeugdmeiden Khee en Rosa in actie, de meiden hebben een goede wedstrijd gesprongen. Rosa liet een mooie en nette eerste keu zeoefening zien en behaalde een mooie score, Khee wist met haar tweede keuzeoefening de hoogste punten te scoren van haar catego rie. Gelijktijdig sprongen ook Mila en Silke de wedstrijd, Mila sprong een goede keuzeoefening en wist hier 27,65 te scoren. Ook Silke sprong een sterke keuzeoefening en wist hiermee 29,0 punten rond te behalen. In het eindklassement was er brons voor Nina en Silke en goud voor Khee en Brechtje. Deze dag werd er ook synchroon gesprongen door vier koppels van GTH, zilver was er voor het kop pel Nina en Khee, maar ook voor Silke en Mila en goud was er voor koppel Brechtje en Lotte. GTH mag trots zijn op al deze meiden, want GTH mag zich op het NK ver tegenwoordigen in zeven catego rieën. Individueel met Yara, Khee, Brechtje en Silke en synchroon met Yara/Isabelle, Nina/Khee en Brechtje/Lotte.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13