Verkeersdiscussie laait op door agressieve mountainbiker Rommelmarkt Nicolaas Beetsweg Tien vragen aan 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 2 MEI 201 HEILOO - Het is velen niet onopgemerkt gebleven. De 80-jarige Sjaak Palsma was zon dag 21 april een stukje gaan fiet sen totdat hij op de Herenweg in Egmond aan den Hoef van zijn fiets werd geslagen door een mountainbiker. Sjaak maakte een opmerking over zijn fietsgedrag en belandde vervolgens in het ziekenhuis. De familie Palsma zocht de pers op. De mountainbiker moet gevonden worden. Sjaak, altijd de rust zelve, wil namelijk het gesprek aangaan met de agressieve man. Er zijn meer mensen die weleens een woordje zouden willen wisselen met moun- tainbikers en wielrenners die het fietspad als racebaan gebruiken, namelijk menig ouder van wie de kinderen op school zitten in Castricum. Elke ochtend en middag fietsen er drommen kinderen van Heiloo naar Castricum en terug. In Castricum zijn drie middelbare scholen. De kinderen fietsen over de Hoogeweg of via de Kennemerstraatweg. Het fietsgedrag van de kinderen is niet altijd even netjes. Veel groepjes fiet sen met zijn drieën naast elkaar, ze luisteren muziek op de fiets of ze hebben een telefoon in hun hand. Wielrenners en mountainbikers rij den ditzelfde traject en dit veroor zaakt gevaarlijke situaties. Als zij op een groepje scholieren afsteve nen geven zij meestal een brul. De scholieren schrikken hier vaak zo van dat ze juist een onverwachte manoeuvre maken. Soms krijgen de scholieren dan nog een scheldka nonnade op de koop toe. De verslaggever ging in gesprek met de scholieren. Ieder kind heeft het blijkbaar weleens meegemaakt. "Moeilijk hè, aan de kant gaan" is het minste wat ze toegeschreeuwd is, de rest kan ik maar beter niet herhalen. De kinderen dragen oplossingen aan: "Waarom rijden ze niet langzaam tussen Heiloo en Castricum als er veel scholieren fietsen, dan kunnen ze daarna snel ler gaan", zegt de 12-jarige Susanne. Het fietspad langs de Kennemer- straatweg is ook niet heel breed op bepaalde plekken volgens de kin deren. "Als je op een smal stukje wordt ingehaald dan kan het zijn dat je stuur in elkaar haakt met die van je buurvrouw en dan lig je", zo ver telt de 14-jarige Inge, die net als veel andere kinderen op een transporter fietst met mand, breed stuur en dan ook nog eens die zware schooltas erbij. Egmonder Tibor Zwaan, fana tiek mountainbiker, hoopt ook dat deze agressieve mountainbiker gevonden en gestraft wordt. Hij vult aan dat er in iedere categorie weg gebruikers asocialen zitten. Tibor fietst dagelijks naar zijn werk: "Je wilt niet weten hoe vaak ik in de remmen moet voor automobilisten die zitten te bellen, schoolgaande kinderen die met zijn drieën naast elkaar fietsen en oudere mensen op een elektrische fiets die ineens levensgevaarlijk de hoek omzeilen." Tibor is van mening dat er minder incidenten zullen plaatsvinden als iedereen zich aan de verkeersregels houdt. Uit een reactie van de gemeente blijkt dat fietsincidenten een lan delijk terugkerend probleem zijn. Dit ligt aan verschillende factoren: het fietsgedrag, een steeds grotere groep fietsers die een steeds hogere snelheid behaalt (denk hierbij aan wielrenners of mountainbikers, maar ook aan elektrische fietsen) en de toename van het aantal fiet sers. Veel fietsincidenten worden niet gemeld omdat er geen letsel of schade uit voortkomt; exacte cij fers kunnen ze hierover niet geven. De gemeente ziet een oplossing in het verbreden van fietspaden (dit is onderdeel van het verkeersbe leid in Heiloo voor 2018). Mocht u of uw kind slachtoffer zijn van een fietsincident dan kan er altijd con tact worden opgenomen met de gemeente, er is geen officieel meld punt voor. Een heus ongeval kan gemeld worden via de app of op de website www.mobielschademelden. nl; via deze weg wordt het ongeval geregistreerd, dit is ook vaak handig voor de verzekering. Mocht er letsel uit voortkomen dan zal de politie moeten worden ingeschakeld. Tekst: Margreeth Anema Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos v offset rotatiepers, de milieu- ii' '1 vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Ook dit jaar is er weer de traditionele rommel markt aan de Nicolaas Beetsweg in Heiloo. Dit jaar is de rommel markt op 26 mei. Het is alweer de 21e keer! De markt is vooral van bewoners uit de straat die hun koopwaar voor hun huis aanbieden; vaak komen er familie/vrienden of bewoners uit de nabije omgeving bij staan. Je kunt het zo gek niet bedenken of je vindt het op onze markt. Kom dus ook dit jaar weer snuffelen op onze altijd gezellige markt. Mis dit niet en kom dus zaterdag 26 mei. De rommel markt duurt tot 15.00 uur. Voor meer informatie of aan melden voor een plek op onze markt uitsluitend via mail: straatmarktmcbeetsweg@gmail. com. De situatie op de Hoogeweg in de richting van Limmen, ter hoog te van de Kapellaan. Foto: archief Uitkijkpost 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op 6 juni 1973 op de Kennemerstraatweg tegenover bakkerij Kaandorp. Kort na mijn geboorte zijn wij verhuisd naar de Schuine Hondsbosschelaan. De basisschool waar ik zat, was de Sint Adelbertusschool aan de Bergeonstraat en van daaruit ging ik naar het PCC in Alkmaar. Op mijn 12e zijn wij verhuisd naar de Oosterzij weg, waar mijn vader Jan Liefting de grossierderij in aardappelen, groente en fruit overnam van mijn opa Henk Liefting, die plotseling overleed. Op mijn 19e ben ik gaan samenwonen met mijn huidige vrouw Mariska op de Kerkelaan, boven wat voorheen kledingzaak Rozing was. Inmiddels woon ik met mijn vrouw en onze vier zonen in mijn ouderlijk huis aan de Oosterzijweg, waar tevens achter onze woning het bedrijf H.Liefting AGF is gevestigd (ingang via de Ypesteinerlaan). Samen met mijn broer Henk Liefting hebben wij het bedrijf van onze vader Jan Liefting voortgezet na zijn overlijden. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Ik mag graag tuinieren, dus ik had ook zomaar hovenier of tuinarchi tect kunnen worden. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik heb altijd naar een concert van wereldster George Michael willen gaan, maar ja.van uitstel komt uiteindelijk afstel. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Heel veel mooie jeugdherinneringen. Heiloo is wat dat betreft een relaxte plek om op te groeien. Hutten bouwen in het Maalwater, het Baafje, het strand, Danscentrum Ranzijn om er maar een paar te noemen. Maar mijn mooiste en waardevolste jeugdherinnering is de vakantie met mijn ouders en broer naar Duitsland. Dat was voor mij een bijzondere ervaring aangezien we als gezin nooit op vakantie gingen vanwege de zaak. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Heiloo heeft natuurlijk heel veel mooie plekjes. Persoonlijk vind ik de sportcomplexen van 't Vennewater een prachtige plek. Zoveel jonge- en ouwelui die daar hun sporten kunnen beoefenen. Een gro te diversiteit waar we als inwoners van Heiloo trots op mogen zijn. Ik kan als ouder enorm genieten van onze voetballende jongens. Alle vier voetballen ze bij de Foresters en het is gewoon genieten hoe ze daar hun energie in kwijt kunnen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Net als Jan Kraakman moet ik altijd vroeg mijn bedje uit, dus de nachten zijn over het algemeen al kort genoeg. Alleen onze jongens mogen zich melden als ze na een avondje stappen weer thuis zijn met leuke verhalen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Behandel mensen zoals jezelf behandeld wilt worden. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik in het groente- en fruitvak zit, maar zelf geen spruitjes en worteltjes lust. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Dat ben ik niet en ik zie mijzelf ook niet als burgemeester. Persoon lijk vind ik dat Hans Romeyn het prima doet. 10. Persoonlijke vraag van Jan Kraakman aan Stefan: 'Samen met Henk ben jij de 3e generatie in de AGF-groothandel, hoeveel generaties komen er na jullie nog?' De tijd zal het leren, Jan. We hebben inmiddels een prachtig bedrijf met elkaar opgebouwd en aan opvolgers geen gebrek. Maar we vinden het voor nu belangrijk dat onze jongens naar school gaan, ervaring opdoen in andere bedrijven en daarna kiezen wat ze zelf willen! Ik geef de vragen door aan Hans Kok. Mijn vraag is: 'Hans, je weet iedereen altijd weer te verrassen met de meest heer lijke en prachtige gerechten bij Brasserie in 't Groen. Waar haal je je inspiratie voor de gerechten vandaan en waar komt je bevlogen heid voor de horeca vandaan?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3