Burgemeester opent nieuw speelveld De Duif Froods by Rutger Fijn wijn proeven want de nieuwe website is up! COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 AfffW Apw "W Dé kraam voor het lekkerste fruit en de beste groente Champagne bij de hemelpoort. UITKIJKPOST 2 MEI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. B fff fir HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn opende op woensdag 25 april het nieuwe banden speelveld op basisschool De Duif. Dat deed hij samen met de leerlingen van de leerlin- genraad, die verantwoordelijk zijn voor het plan van de ban denspeeltuin. Hij gaf daarmee tevens het startschot voor de Koningsspelen op het plein van De Duif. handje met het schoonspuiten daar van. Een werkgroep van ouders zorgde voor de uitwerking van het project en coördineerde de inzet van vrijwilligers. Op zaterdag 24 maart heeft een groep van 40 ouders en leerkrachten in één dag het ban denpark gerealiseerd. Van banden zijn klimconstructies gebouwd en ingegraven. Ten slotte is het parkje voorzien van boomstammen, stap- schijven en houtsnippers. En dat het een succes is, werd al snel duidelijk. Alle groepen van basisschool De Duif maken intensief gebruik van het nieuwe speelplein! De leerlingen van de leerlingen- raad wilden graag meer uitdaging op het schoolplein van De Duif. Samen met directeur Annemiek van de Vliet bedachten zij een plan om het plein aan te pakken. Er is goed over nagedacht: er moest een bandenparkje komen met gelegen heid om te klimmen, verstoppen, freerunnen en chillen. Annemiek van de Vliet ging in gesprek met de gemeente Heiloo. Er werd enthou siast gereageerd en hulp toege zegd. Ook Tabijn, het bestuur van de school, werkte mee aan de uit voering van het plan en ziet toe op de veiligheid. Het grasveld naast groep 4 t/m 8 is afgegraven en er werden ruim 250 banden geleverd. De brandweer van Heiloo hielp een Website: www.froods.nl. Facebook: Froods by Rutger E-mail: rutger@froods.nl. Telefoon: 06-15138613 Standplaats in Heiloo: Elke vrijdag bij winkelcentrum 't Hoekstuk. Overige plaatsen: ma. en do. in Limmen (t.o. Albert Heijn), woensdagochtend in Oudorp (ochtendmarkt), za. in Alkmaar (weekmarkt Hofplein). De rijkgevulde groente- en fruitkraam van Froods staat elke vrijdag op het parkeerterrein van winkelcentrum 't Hoekstuk in Heiloo. De kraam van eigenaar Rutger Horring is goed te herkennen aan het frisse geel met groene logo dat onder andere op de vlaggen voor de kraam staat. Rutger vertelt: "Wij bieden de beste kwaliteit fruit en groente. Ik zoek het zelf uit bij verschillende leveranciers, veelal uit de regio, en wil het lekkerste voor mijn klanten." Passie voor het vak Rutger (36) uit Akersloot ontdekte al op zeer jonge leeftijd zijn passie voor het vak. Op zijn twaalfde begon hij als hulp bij de plaatselijke groente winkel. Rond zijn vijftiende ging hij met de eigenaar van een groente- en fruitkraam mee naar de markt in Bergen. Rutger: "Vooral het marktwezen sprak mij toen ai aan. De gezelligheid en ook de drukte. In die tijd stonden de mensen nog rijen dik voor de kramen." Hij deed een horeca-opleiding en werkte onder andere in de bediening. Na een uitstap van vijf jaar naar Frankrijk en Spanje, waar hij met een team een hotel runde en in een eet café werkte, werkte hij in een horecazaak in Amstelveen. Daarna wakker de het werken in een groentewinkel in Limmen zijn oude passie weer aan. Rutger: "Drie jaar geleden kreeg ik de kans om deze groente- en fruitkraam over te nemen. Met een nieuwe naam en mijn eigen invulling ben ik van start gegaan. Ik ben er trots op dat Froods in een paar jaar tijd al mag reke nen op een grote groep vaste klanten." Enthousiast team en goede service Rutger is blij met de mensen die hem helpen. Het team van Froods bestaat uit: Huib, Rutgers vriendin Anita en ome Jan. Neefje Luuk helpt mee met het inpakken van de producten. Rutgers vader Henk bezorgt fruitpakketten bij bedrijven. Klanten kunnen rekenen op goed advies en wie zelf bepaalde wensen heeft kan dat ook al van tevoren aangeven op de website (Froods. nl). Rutger: "Het is mogelijk op die manier een bestelling door te geven. Dan staat het al klaar in de kraam om op te halen." Ook staat er op zaterdag een machine om ter plekke versgeperste, zoete jus d'orange te maken en er is altijd wel fruit voor de klant om te proeven. In de toekomst zal Froods ook meer rauwkost en gesneden groente aanbieden. Bedrijfsfruit Froods levert momenteel aan tien bedrijven een wekelijkse voorraad fruit voor het personeel. Rutger: "We begonnen bij sportschool 'Full of Life' met vestigingen in Limmen, Castricum en Oudorp. Daar ligt voor de sporters nu altijd vers fruit op de balie. Het aantal bedrijven is gegroeid en willen we nog meer uitbreiden. Iedereen die geïnteresseerd is in de mogelijkheden kan op de website kijken of mij uiteraard persoonlijk benaderen". Rutger: "Wij zien u graag op vrijdag in Heiloo of op een van onze andere locaties. Volg ons op Facebook en Instagram voor de leukste en scherpste aanbiedingen." Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - WijnDijck presen teert op zondag 6 mei in de Cultuurkoepel de splinternieu we website! Dat is natuurlijk al leuk, maar het wordt pas reuze leuk als je dat combineert met het proeven van allerlei wijnen die op de nieuwe website te koop worden aangeboden. Wijnkoperij WijnDijck bestaat al sinds de vorige eeuw en kent een rijke schakering aan Franse wijnen. Speciale wijnen van kleinere wijn boeren en allemaal eigen import. Dat heeft als voordeel dat de lij nen met de wijnmakers lekker kort zijn en de kwaliteit van de wijnen nauwkeurig gevolgd kan worden. De mannen van WijnDijck kijken mee bij het snoeien van de druiven- stokken in het voorjaar tot bij het oogsten in het najaar. Niet dagelijks natuurlijk maar wel heel frequent. Ook tijdens het proces van wijn maken wordt er geproefd van kort na het persen van de druiven tot aan het moment van bottelen. Wijn proeven is een fantastische manier om te kijken wat je heer lijk vindt of wat je minder geslaagd vindt. Of erger natuurlijk, maar dat zal je volgens Jan Bellekom bij WijnDijck niet snel gebeuren. Het is eerder andersom: "Dat komt omdat wij de wijnen zelf selecteren. Alleen als wij de wijn lekker en goed vin den kopen we die in," aldus Jan van WijnDijck en hij vervolgt: "Wij gaan bij het selecteren op onze eigen smaak af en dat heeft als resultaat dat de klanten dat herkennen en daarin meegaan. Als je bij ons 4 of 5 wijnen lekker vindt dan is het vrijwel zeker dat je de andere 250 wijnen ook lekker zult vinden. Kom maar proberen." Wijn proeven kan dus in de Cultuurkoepel in Heiloo op zon dag 6 mei van 14.00 tot 17.30 uur. Toegang voor de proeverij is 5 euro (retour bij bestellingen). Aansluitend kan er - als u dat wilt - om 18.00 uur genoten worden van het wijnkopersbuffet voor 30 euro. Die prijs is inclusief wijn van alle openstaande flessen van de proeverij. Deelnemen aan de maal tijd kan alleen bij aanmelding vóóraf via info@wijndijck.nl tot uiterlijk 3 mei. Op donderdag 22 maart week meld den alle media het overlijden van dr. Johan Wilhelm van Hulst, de bescheiden oorlogsheld die mede verantwoordelijk was voor het red den van meer dan 600(!) Joodse baby's in de oorlog. Dit verhaal stond model voor de film Süskind, die een paar jaar geleden in de bioscopen draaide. Johan was het toonbeeld van de ware christen die op de bres stond voor zijn naaste. De briljante hoogleraar pedagogiek, die een kwarteeuw parlementariër was en medeoprichter van het CDA, werd maar liefst 107 jaar en twee maanden. Hij was al geruime tijd de oudste man van Noord-Holland en de oudst levende politicus die Nederland ooit heeft gekend. Hij was een van de weinige politici van wie we hele maal geen schandalen kennen. Van Hulst was ook geen baantjesjager en bedankte beleefd voor de aanbieding om minister te worden. Zijn veel zijdigheid was legendarisch, want hij was ook auteur van ontelbare publicaties en boeken; een bege nadigd schaker, die remise speelde tegen wereldkampioenen als Karpov en Euwe. "Schaakt u veel?" vroeg ooit een verbaasde grootmeester Timman, die ook al niet kon winnen van deze oude baas. "Uh, nee jonge man, alleen op dinsdagavond, want ik heb ook nog andere bezigheden", was zijn snedige commentaar. Hij kwam als honderdplusser wel eens met de taxi vanuit Amsterdam naar ons eigen Heiloo om zijn bekende nichtje, oud-ballerina en actrice Ine Veen op te zoeken. Het waren onvergetelijke uren waarbij hij smulde van gebakjes en bonbons. Natuurlijk werd er gezellig over vroeger gepraat. "Hoe komt het toch dat u zo weinig rimpels heeft?" vroeg nichtje Ine eens verbaasd. "Kind, ik heb maar één rimpel en daar zit ik op", zei hij geamuseerd. Soms kom je in dit leven mensen tegen die iets bijzonders hebben betekend voor de mensheid; Johan van Hulst was zo iemand. Ik ben heel dankbaar hem gekend te hebben. De dood kwam hem in zijn slaap onverwacht halen. Een groot man ging heen. Petrus zal hem ongetwijfeld feestelijk met champagne bij de hemelpoort opwachten en verwelkomen. Jean Thomassen Foto: Natalie Bottemanne Burgemeester Romeyn knipt de vlaggetjeslijn door en daarmee is het speelveld geopend. Directeur Annemiek van de Vliet, leer lingen van de leerlingenraad en de ouders van de werkgroep kijken toe. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5