Het Orkest van de Achttiende Eeuw Eigenwijze familie voorstelling in het bos Samenwerking Elckerlyc, De Springschans en Bibliotheek Afscheid van Karin na 50 jaar lesgeven Attentie creatievelingen! Het Orkest van de Achttiende Eeuw. Ga mee op avontuur door het bos! Opbrengst kraamver- koop Kringloop Heiloo naar 't Beestenboetje UITKIJKPOST 2 MEI 2018 Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de Dag van de Circulaire Economie op zaterdag 14 april stond Kringloop Heiloo met twee kramen in winkel centrum 't Loo. Winkeleigenaar Frank Schouten kon een cheque van 300 euro aan Lideke van 't Beestenboetje overhandigen. Dit was de dagopbrengst van de kraamverkoop. HEILOO - Het Orkest van de Achttiende Eeuw, opgericht door Frans Brüggen, bestaat uit 55 professionele musici uit de gehele wereld met 20 nationa liteiten. Deze keer presenteren zij de Tour 'Side by Side', waar bij het Orkest wordt aangevuld met evenzoveel studenten van het Koninklijk Conservatorium uit Den Haag: 110 musici op het podium! Het Orkest van de Achttiende Eeuw voelt de overdracht van ken nis aan de nieuwe, aanstormende generatie van musici als een van de prettige plichten. De band met het Koninklijk Conservatorium in Den Haag is inmiddels een hechte. Alle musici zijn specialist op het gebied van de achttiende- en vroeg negentiende-eeuwse muziek en spe lend op authentieke instrumenten of kopieën daarvan. Op zaterdag 12 mei brengen zij onder leiding van dirigent Philippe Herreweghe het Beethovenproject, met onder andere de zevende symfonie en het pianoconcert no. 4 met de jonge Amerikaanse 'held' Bobby Mitchell achter de vleugel. U hoeft niet naar Den Haag of Tokyo: omdat de Cultuurkoepel zo uitermate goed past bij dit orkest komt het graag naar Heiloo. Een unieke gelegenheid om van dit wereldberoemde orkest te genieten. Concert en lezing: 19.15 uur, zaal open 18.45 uur. Concert: 20.15 uur, zaal open 19.45 uur. Kaarten: con cert en lezing: 29 euro, concert: 27 euro. www.cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - Het is weer tijd voor een eigenwijs avontuur in het bos. Op een plek die je na aanmelding krijgt zullen we verzamelen en vanuit daar gaan we op avontuur. Mandy neemt jullie mee door het bos en op verschillende plekken zal zij verhalen vertellen die ter plekke ontstaan. De groep zal met Mandy eindigen op een fijne plek. Bij droog weer zal Mandy daar ook nog ver halen vertellen en is het handig als jullie een kleed meenemen om op te zitten. Mocht het minder lekker weer zijn, dan zal het alleen een wandeling zijn. De verhalen die onderweg ont staan zijn geïmproviseerd aan de hand van jullie suggesties. Mandy kijkt naar de groep die zij voor zich heeft en is een kei in inspelen op het moment. De jongste die mee geweest is op avontuur is 2 jaar en het oudste kind is 11 jaar. Ga jij mee op een eigenwijs avontuur? Maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag), in het Heilooërbos van 15.00 uur tot 16.00 uur. Kosten: 6 euro per persoon. Graag vooraf even aanmelden via de website: www.eigenwijze072.nl. Na aanmel ding krijg je de exacte locatie. HEILOO - Op donderdag 26 april ondertekenden Anouk Vennik, waarnemend directeur van basisschool De Springschans, en Jouri Horsthuis, directeur van basisschool Elckerlyc, een overeenkomst met Bibliotheek Heiloo om samen te werken aan twee prachtige schoolbiblio theken. Dit om kinderen vooral te stimuleren meer te lezen en zo aan hun taalontwikkeling te werken. Samen proberen de scholen en de bibliotheek de taalachterstanden weg te wer ken. Bijna dagelijks valt er wel iets te horen of te lezen over het feit dat goed kunnen lezen en schrijven steeds minder wordt. Dat is een pro blematische ontwikkeling die vraagt om een intensivering van leesbevor dering en daarom ook een intensi vering van de samenwerking tussen de school en de bibliotheek. Ook de landelijke overheid en de gemeente zien hier het belang van in. Daarom is er een landelijk concept ontwik keld onder de naam 'Bibliotheek op school', onderdeel van 'Tel mee met Taal'. Vanuit het ministerie van OCW ontvangen scholen en de bibli otheek een stimuleringssubsidie en ook de gemeente heeft een project ontwikkeld en subsidie hiervoor beschikbaar gesteld. Deze regeling heet 'Impuls kwaliteitsverbetering taalonderwijs primair onderwijs'. In het programma 'Bibliotheek op School' werken bibliotheken en scholen structureel samen aan de taalontwikkeling, leesbevordering en mediawijsheid van kinderen. Met het tekenen van dit contract gaan school en bibliotheek een meerjari ge samenwerking aan rondom lezen en mediawijsheid. Deze samenwer king is geborgd in het beleid van zowel school als bibliotheek. In dit contract staan afspraken over het dienstenpakket. Zo zorgt een actueel gevarieerde collectie in de school voor een verrijking van het leesonderwijs. Boeken en andere materialen mogen net als bij de bibliotheek door de kinderen mee naar huis genomen worden. Vanuit Bibliotheek Heiloo onder steunt een professionele leesconsu- lent de leescoördinator en het team van de school. Daarnaast helpt een digitaal uitleensysteem de school bij het zoeken en registreren van boe ken, het stimuleren van lezen, het bijhouden van de leeshistorie en het vinden van betrouwbare informatie. Tekst: Yvonne van Stiphout Karin heeft in Heiloo jarenlang lesgegeven bij gymnastiekver eniging DOVES. Grote groepen kleuters, meisjes, dames en de keurploeg. Overdag ging ze aan de Holleweg in het kruisgebouw 'bejaardengymnastiek' geven. Eerst hadden de dames nog zwarte jur ken aan! Maar de ontwikkeling ging snel: er kwamen trainingspakken en de naam werd 'Meer bewegen voor ouderen'. Karin vertelt dat ze 's avonds pijn in haar kaken had Links: in 1968 was Karin Nederlands kampioene. Rechts: de laat- van het lachen, zo gezellig was dat! ste les in 2018. Aangeleverde foto's Ook gaf ze kunstzwemmen bij de HEILOO - Donderdag kwam wethouder Elly Beens om Karin van Splunter-Lödel namens de burgemeester te bedanken voor haar jarenlange inzet! Vele leer lingen kwamen haar na haar laatste les overvallen met heel veel kadootjes, lieve woorden en bedankjes. Het werd een geweldig feest. Spetters, want bewegen op muziek is altijd wel haar ding. Zo zullen de dames en heren, die een goede opvolgster krijgen, wel het dansje aan het einde van elke les gaan mis sen. Karin gaat na 50 jaar genieten van haar vrije tijd. HEILOO - Dat Atelier Madam Art in Heiloo ieder jaar tijdens de zomervakantie de superleuke KinderKunst workshop organi seert is wel bekend. Maar nieuw is de tweedaagse workshop in de meivakantie. Op 10 en 11 mei maken we 'bolle beesten beelden'. Super om te doen en we sluiten het af met een megaleuke expositie. Ook de creatieve ouderen zijn we niet ver geten! We hebben zelfs twee hele bijzondere workshops: van 8 tot 10 juni Mindful+Art en van 13 tot 15 juli Bronsgieten. Info, video en aanmelden op www.madam-art.nl. Aangeleverde foto V.l.n.r.: Anouk Vennik (Springschans), Jouri Horsthuis (Elckerlyc), Jeanette Braam (Bibliotheek Heiloo) en Elly Beens. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 8