Heiloocontact i Coalitieovereenkomst 'Met Elkaar': "Ambities samen vormgeven" 12 Hemelvaartsdag geopend van 9 uur tot 4 uur! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afval en milieu Waarom scheiden Bezwaar maken Kom in de kas bij Tuinplanten specialist Schilder Laat ook uw bloem- en plantenbakken vakkundig door ons vullen www.kwekerijcristianschilder.nl Voor deskundig advies bent u bij ons aanhet juisteadres. Rijksweg 127 - Limmen verhuizingen "Ouderwetse service in nieuwe tijden." Verhuizen Opslag Transport Volg ons op f @gulverhuizingen T: (072) 888 43 40 E: info@gul-verhuizingen.nl UITKIJKPOST 9 MEI 201 Hoe halen we driekwart afvalscheiding? Een extra container aan huis of meer ondergrondse containers in de wijk? Om nog meer afvalscheiding te bereiken zijn maatregelen nodig. Wat vindt u? Laat het ons weten en vul de enquête in. Dat helpt ons bij het maken van nieuw beleid over de afvalinzameling. Doe mee en maak kans op een diner voor 2 De gemeente verloot 2 dinerbonnen onder de deelnemers. U kunt ook anoniem mee doen, dan vult u geen e-mailadres in en loot u niet mee voor de dinerbon. Liever op papier? Dat kan: bel 072 535 66 66 en u krijgt de enquête op papier thuisgestuurd. Nog te veel afval belandt bij elkaar in het restafval en wordt verbrand. Dat is zonde, want zo gaan waardevolle grondstoffen verloren. Plastic, textiel, papier en glas zijn bijvoorbeeld heel geschikt voor nieuwe producten. Dan moet het wel gescheiden worden aangeleverd. Dat scheelt voor het milieu en ook in de kosten van verwerking. Landelijk doel De gemeente sluit aan bij het landelijke doel van 75% afvalscheiding in 2020. Als dat lukt, dan houden we de helft minder restafval (niet gescheiden afval) over. Omgerekend is dat 100 kilo per persoon per jaar. Dat kan door het inzamelen te veran deren; bijvoorbeeld door meer grondstoffen vaker of dichter bij huis op te halen. Besluit maatwerk afvalwater Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op het Activiteitenbesluit milieubeheer, bekend dat zij op 1 mei 2018 hebben besloten maatwerk te stel len ten aanzien van de inrichting Oklavam Baklavalari, De Wagenmaker 10 te Heiloo. Het betreft hier maatwerk met betrekking tot het aspect afvalwater (datum van verzen ding 1 mei 2018). Bezwaar U kunt tegen dit besluit bezwaar maken. Besluit inzien of meer informatie Als u dit besluit wilt inzien, dan kunt u contact opnemen met de Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord, Dampten 2 in Hoorn, telefoonnummer 088 10 21 300 (o.v.v. zaaknummer RUD.243915) Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voor lopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Tuinplanten pecialist SCHILDER OPENINGSTIJDEN: ma-vrij van 09.00-18.00 uur en zaterdag van 08.00-17.00 uur (pad rechts naast Johwin, tegenover autobedrijf Kleverlaan, zie bord aan de weg) www.heiloo.nl Interesse? Bel of mail voor een vrijblijvende offerte. "Al meer dan 100 jaar uw verhuisspecialist in de regio!" HEILOO - De drie partijen die de nieuwe coalitie gaan vor men, HEILOO-2000, VVD en CDA, willen het aantal nieuw te bouwen woningen opschroe ven van 100 naar 200 en afstap pen van de regel om 40% soci ale woningbouw te realiseren bij nieuwbouwprojecten. Dat - en veel meer - schrijven ze in de zaterdag gepresenteerde Coalitieovereenkomst 2018 2022 'Met Elkaar!' De drie partijen spraken de afgelopen weken met achttien maatschappelijke organisaties en kwamen tot een 'wensenlijstje'. Zo vinden ze het niet zinnig vast te houden aan de bouw van 40% sociale woningen, 30% huizen voor de middenklasse en 30% wonin gen in het duurdere segment. Uit het woningmarktonderzoek 2017 bleek een grote behoefte aan huur- en koopwoningen voor met name starters en ouderen en vrije sec tor huurwoningen (middenhuur). Demissionair en toekomstig wet houder Rob Opdam; "We willen vooral bouwen naar behoefte en deze monitoren met rapportages en afspraken met woningcoöperaties. Ook houden we de bevolkingsprog noses in de gaten." Hij laat weten dat Heiloo ruimschoots voldoet aan de regionale afspraak om 25% van de woningen in de sociale categorie te bouwen en dat hij die afspraak respecteert. "In de praktijk komen we de laatste jaren ruim boven de 30%." Demissionair en toekomstig wethouder Fred Dellemijn noemt de oude regel verwarrend. "Of de 40-30-30-regel gold voor elk plan of deelplan afzonderlijk of gemeente- breed was niet altijd even helder. Bovendien leent niet elke locatie zich voor sociale woningbouw." Het nieuwe college schept hoge verwachtingen op het gebied van duurzaamheid. De partijen willen in nieuwbouwwijken gasloos bouwen, en bij voorkeur energieneutraal. Ze willen in Zandzoom ten minste één nul op de meter appartemen tengebouw realiseren. Verder wil len ze het aantal oplaadpalen voor elektrische auto's vermeerderen, het afvalbeleid actualiseren, ver droging van grond tegengaan en de biodiversiteit bevorderen 'in een fijnmazig natuurnetwerk van linten groen'. In het kader hiervan moet via voorlichting verstening van tui nen worden tegengegaan. Daarnaast voelen de partijen voor een 'lokaal revolving fund' ter ondersteuning van duurzaamheidsinitiatieven, zoals de opslag van zonne-energie in een wijk/buurtbatterij op De Oude Werf. Dit fonds opereert dan naast de reeds bestaande 'Duurzame Energie Coöperatie Regio Alkmaar' (DECRA). Verkeer en accommodaties Ook verkeer krijgt in het coali tieprogramma volop aandacht, bij voorbeeld door inwoners te betrek ken bij de monitoring en uitvoering van de maatregelen uit het verkeers- beleidsplan. Rob Opdam; "Bij struc- tureel teveel autoverkeer volgen maatregelen in samenspraak met inwoners. We zullen elk alternatief plan onderzoeken." De coalitiepar tijen wensen een distributieover slagplaats op het bedrijventerrein Boekelermeer om het vrachtver keer in het dorp te verminderen en ze willen drukke wegen zoals de Kerkelaan en de Stationsweg geschikt maken als 30-kilometer- zones. Verder willen de partijen de mogelijkheid van een voetgangers tunnel onder het spoor onderzoe ken en extra fietsparkeerplaatsen nabij het station realiseren. Het ondernemersklimaat moet beter door onder andere het Loo-plein autovrij te maken en de levendig heid rondom de Witte Kerk te ver groten. Daarnaast wil de coalitie het cultuurhistorisch aanbod in Heiloo beter op elkaar afstemmen en Heiloo aantrekkelijker maken voor recreanten en toeristen. Doel is ver der de gemeentelijke accommoda ties optimaal te benutten; zo praat Heiloo met Stichting Trefpunt over het mogelijk exploiteren van het Bruno-gebouw. Verder omarmen de coalitiepartijen sportpromotie- en stimulatie en willen ze komen tot een meer samenhangend aanbod van onderwijs, opvang en ontwikke ling (Integraal Kind Centrum). Zelfredzaam De fracties schrijven verder in hun coalitie-overeenkomst dat ze de overbelasting van en het tekort aan mantelzorgers en zorgvrijwilligers willen vermin- deren. Eenzaamheidsbestrijding komt nadrukkelijk op de agenda en mensen met een arbeidsbe- perking moeten kunnen reke nen op werkervaringsplekken. Uitkeringsgerechtigden moeten een tegenprestatie verrichten, bij voorbeeld in de vorm van vrijwil ligerswerk, om op deze manier werkervaring op te doen. Dit is voor gemeenten overigens een wet telijke verplichting. Een kwartiertje quality time tijdens huishoudelijke hulp voor mensen in de algemene voorziening is eveneens een wens. Demissionair en toekomstig wet houder Elly Beens; "We praten hier over met Axxicom, aanbieder van huishoudelijke hulp in Nederland. We hopen dit voorjaar op een uit spraak hierover van Axxicom." De complete coalitieovereen komst is in te zien op www.heiloo.nl (kijk bij 'nieuws'). Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser 'Geen free rider-gedrag' De grootste partij HEILOO-2000 zocht meteen de samenwerking met VVD en CDA, volgens Dellemijn omdat "de huidige coalitie fantastisch heeft gewerkt". Ook angst voor 'free rider-gedrag' speelde mee: tijdens een eerdere periode was de meerderheid van de coalitie zo groot dat een kleine partij tegen een voorstel kon stemmen, in de zekerheid dat dat voorstel het evengoed wel haalde. In eenzelfde situatie wil het college niet belanden. Tijdens de vorming van het coalitieakkoord spraken de coalitiepartijen met achttien maatschappelijke organisaties, namelijk de Verkeerscommissie, Woningmakers, Dorien Kotterman, Rolf Ouwejan, Landgoed Willibrordus, Sport Service Langedijk, Sportraad, Baduhenna, Historische Vereniging Heiloo, Duurzaam Heiloo, Heiloo Energie, Ondernemend Heiloo, Heilooër Ondernemers Federatie, Buurtpreventie Heiloo, Stichting Trefpunt, Mee de Wering, Stichting Alzheimer en Mantelzorgcentrum. Fred Dellemijn: "We willen graag met hen de dialoog voortzetten en hebben al afspraken vastgelegd." De gemeenteraad van Heiloo praat verder over het coalitie programma tijdens de raadsvergadering op maandag 14 mei. Dan gaat ook het nieuwe college van start. Dellemijn: "Het wordt een open dialoog. Doel is te komen tot een zo breed mogelijk gedragen programma." De nieuwe coalitie vertrouwt ook op een goede samenwerking met de gemeente raad. Demissionair en toekomstig wethouder Elly Beens: "Gebleken is dat de stemverhouding niet altijd 10-9 hoeft te zijn, we zoeken naar een goed draagvlak. Er zijn veel nieuwe raadsleden, het zou kunnen dat er een heel andere sfeer is straks."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 12