Bloemendagen Limmen, een groot succes Lezingen in Abdij van Egmond Jan en Agnes Rijs-van Wonderen 60 jaar getrouwd Motorweekend De Zuchtende Man nabij REGIO 15 Geslaagde 'Kunst en Muziek tussen de bollen' UITKIJKPOST 9 MEI 201 De onlangs overleden dj Avicii. Foto: Jeroen Drenth LIMMEN - De weergoden waren de organisatie goed gezind in de week voor de Bloemendagen. Ondanks de harde storm van maandagnacht waarbij enkele tenten weggewaaid waren, gin gen de voorbereidingen de vol gende ochtend gewoon weer door. De koele dagen hielden de bloemen goed voor het prik- werk. Vrijdag, de dag dat de meeste mozaïeken buiten gelegd wor den, was het schitterend weer en de makers konden nog tot laat in de nacht buiten werken. Zaterdagochtend scheen de zon, geen vuiltje aan de lucht. Alle moza- ieken moesten op tijd klaar zijn voordat de jury kwam. En wat had die het weer moeilijk. Een voor een zijn alle mozaïeken ook dit jaar weer ware kunstwerken geworden. De prijsuitreiking op zaterdag avond was ontzettend spannend. Tot het laatste moment hield het bestuur van de Bloemendagen de spanning erin. De laatst overgeble ven deelnemers, dus nummer 1 en 2, werden naar voren gehaald zon der dat ze nog wisten wie eerste was. Dat werd door middel van een mooie presentatie na enkele tellen bekendgemaakt. Een zucht van ver lichting, luid gegil en geklap volgde. Een enkeling huilde van vreugde. Het was een fantastisch feest. Zondagochtend was het al vroeg druk in Limmen, vele prikploegen zaten de gehele dag bij hun mozaïek om de complimenten in ontvangst te nemen. In het park was er vanaf 11 uur een oldtimer-fair waarbij vele oude vrachtwagens, oldtimers, oude tractoren, oude ambachten, indruk wekkende tractorpullers, cross auto's en nog vele andere attracties te bezichtigen waren. Er was een draaimolen waar de kinderen gratis in mochten en Tim Coronel stond er met zijn Dakar-buggy. Vele bekende Nederlanders zijn nu te bewonderen in Limmen. Zo hebben we Waylon, juf Ank en Mies Bouwman. Maar ook zeer bekende buitenlanders zoals Queen Elizabeth, Avicii, Mark Zuckerberg en Stephen Hawking zijn van hya cintenbloemetjes gemaakt. Alle mozaïeken zijn nog te bewon deren tot en met donderdag 10 mei. LIMMEN - Wat is er mooier dan op de foto gaan naast een levensgroot exemplaar dat exact 60 jaar geleden geschoten is! Op 8 mei 1958 traden zij in het huwelijk, en na 60 jaar zijn ze nog steeds heel gelukkig met elkaar. Beiden geboren en getogen in Limmen, en na een aantal ver huizingen 47 jaar geleden op het Kieftenland neergestreken. Jan heeft jarenlang les gegeven aan de LTS aan de Vondelstraat in Alkmaar. Daarnaast heeft hij nog talloze bestuursfuncties bekleed, waaronder vele jaren gemeen teraadslid en wethouder van de gemeente Limmen. Ook is hij al 67 jaar trouw lid van het kerkkoor van de Corneliuskerk, waarvoor hij pau selijk onderscheiden is. Agnes zorg de ervoor dat het thuis allemaal op rolletjes liep en heeft het grootste deel van de opvoeding van de vier kinderen op zich genomen. Het feest is afgelopen zondag gevierd met kinderen, kleinkinde ren, familie en vrienden. Zij kijken terug op een hele mooie dag. Jan en Agnes Rijs-van Wonderen. Foto: Bonnie Groot EGMOND-BINNEN - De Abdij van Egmond organiseert in mei een drietal lezingen over poëzie en mystiek. De sprekers/schrij vers geven een inleiding over hun laatste boek en daarna is er gelegenheid voor een gesprek en het stellen van vragen. De lezingen worden vanaf 14:00 uur gehouden in de Egbertzaal van de Abdijwinkel en zullen tot onge veer 16:00 uur duren. De boeken die besproken worden kunt u kopen in de boekwinkel van de Abdij. De kosten zijn 10 euro per lezing inclu sief koffie/thee. De zaal is om 13:30 uur open en u kunt dan vast een kopje koffie of thee nemen. De data zijn: - 12 mei 2018: 'Zelfloos. De mys tieke afgrond van het moderne ik' door Dr. Marc de Kesel. - 19 mei 2018: 'Dichtbij het onuitsprekelijke' door Martien E. Brinkman. - 26 mei 2018: 'Genadeklap' door Willem Jan Otten. Aanmelden kan via www. abdijvanegmond.nl of telefonisch via 072-5062786. AKERSLOOT - Het motorweek end op 9 en 10 juni van De Zuchtende Man komt steeds dichterbij. Op vrijdag 18 mei sluit de inschrijving. In het pinksterweekend gaat de organisatie de rit rijden en alles regelen rond de lunches, overnachting en alles wat daar bij komt kijken. Wil je mee? Het kan nog. Aanmelden of meer informatie is te vinden op onze Facebookpagina of stuur een mail naar dezuchtendeman@ gmail.com. Wil je wel mee maar weet je wegens omstandigheden nog niet of de datum wel schikt? Laat het ons weten. Er is vast een mouw aan te passen. Op zaterdag en zondag zullen we genieten van een gewel dige toer. Overnachten doen we in Appelscha. Op zondagavond praten we na onder het genot van eten en drinken in Café Bar de Lantaarn. Kortom, een weekend dat je als motorrijder niet mag missen. LIMMEN - Onder ideale weersomstandigheden vond zondag 'Kunst en Muziek tussen de Bollen' plaats. Het evenement trok heel veel enthousiast publiek dat heeft genoten van de diverse activi teiten. De dag was door het koor De Vredeburgers georganiseerd met o.a. een kunstmarkt, muziek- optredens, loterij en horeca. De leden van De Vredeburgers kunnen terugzien op een zeer geslaag de, succesvolle dag en hopen met de opbrengsten hiervan weer vele mooie concerten te kunnen organiseren. Foto: C. Hooijboer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15