Tien vragen aan... Onthulling gedenksteen voor echtpaar Bonnewit m - 3 Inschrijven voor de avondvierdaagse Heiloo V Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? UITKIJKPOST 9 MEI 201 HEILOO - De avondvierdaagse van Heiloo wordt gehouden van dinsdag 29 mei tot en met vrijdag 1 juni. De inschrijfavonden zijn 15 en 16 mei van 19:00-20:00 uur in de Radboudschool (ingang Breedelaan). Ook kunt u zich digitaal inschrijven via onze website www.avondvierdaagseheiloo.nl. Iedere avond wordt door een ander deel van Heiloo gewandeld in afstanden van 5, 10 of 15 kilome ter, waardoor deelname aan de avondvierdaagse geschikt is voor jong en oud. En: de 15 kilometer routes zijn dit jaar opnieuw verbeterd en nog mooier geworden. Hebt u vragen of wilt u zich inzetten als vrijwilliger? Bel of mail ons op 072-5337150 of a4daagse@hotmail.com. Foto: Archief Uitkijkpost atraïa! IPT Geen ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. HEILOO - Onder grote belang stelling is vrijdag aan de Spoorlaan 4 een gedenksteen geplaatst voor het echtpaar Bonnewit. Burgemeester Hans Romeyn, wethouder Rob Opdam en de overige genodigden zagen hoe Anja van Snellingberg-van Lieshout de gedenksteen ont hulde. Anja is de kleindochter van de onderduikvader van het echtpaar Bonnewit in de oorlog. En zo is de familie Bonnewit weer herenigd. Vorig jaar heeft de Duitse kunstenaar Gunter Demnig al twee Stolpersteine voor de jongens Bonnewit geplaatst aan de Spoorlaan: Nico zes jaar en Lodewijk drie jaar jong. Zij heb ben de oorlog niet overleefd. Hun ouders, die eerst bij de familie Roest en tenslotte bij de familie Van Lieshout aan de Spoorlaan onderge doken waren, overleefden de oorlog wel. Het echtpaar wist destijds dat hun kinderen verraden en afge voerd waren. Het comité Stolpersteine Heiloo vond het een onverdraaglijke gedachte dat het gezin, zelfs anno 2018, nog steeds niet herenigd was. Zij hebben daarom een mooie steen laten maken voor het echt- paar. Door deze op 4 mei naast de al aanwezige stenen voor Nico en Lodewijk te plaatsen, wordt het gezin in de ogen van het comité weer herenigd. Stolpersteine Heiloo heeft na 4 mei eenentwin tig Stolpersteine en één gedenk steen. Stolpersteine - ook wel strui kelstenen genoemd -, worden in het plaveisel geplaatst bij het laatst bekende adres van Joodse fami lies die in de oorlog in concentra tiekampen zijn omgekomen. Een Stolperstein bestaat uit een messing plaatje waarop de naam, geboorte datum en de datum van overlijden van de betreffende Joodse persoon is gestanst. Gunter Demnig heeft als bedenker van dit concept bepaald dat alleen stenen die door hem persoonlijk zijn geplaatst de naam Stolpersteine mogen dragen. Omdat de handeling op 4 mei niet door Gunter Demnig werd uitgevoerd, wordt de steen dus ook expliciet niet zo genoemd. Daarbij komt ook dat het echtpaar Bonnewit niet in de oorlog omgekomen is. Na de oor log heeft het echtpaar nog jaren in Heiloo gewoond. Tekst: Yvonne van Stiphout Volg de Uitkijkpost ook op De familie Bonnewit herenigd. Foto: STiP Fotografie 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben eind november 1962 geboren en getogen in Medemblik vlakbij de haven, in 't oude centrum. Het was Siberisch koud toen, je kon met je auto over het IJsselmeer rijden, de hel van '63. Zelf heb ik er echter weinig van meegekregen! Op mijn 17de ben ik verhuisd naar Amsterdam om in de horeca te gaan werken, om een paar jaar later neer te strijken in Alkmaar. Daar leerde ik de liefde van mijn leven kennen en sinds 1989 woon ik in het mooie Heiloo, ondertussen ook samen met mijn lieve dochters. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Ik had meerdere hobby's, zoals archeologie, voetbal en vissen. Ik heb nooit gedacht hier mijn werk van te maken (misschien wel stilletjes op gehoopt). Mijn allereerste hobby was het bakken van taarten, koekjes en brood. Maar na tien keer bij nacht en ontij met mijn neus in de bloem bij de plaatselijke bakker te hebben gestaan, heb ik mijn hobby/beroep aangepast naar wer ken in de keuken van restaurants. Veel betere werktijden! 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik ben een kok van de klassieke keuken. Ben een bewonderaar van Georges Blanc en Pellegrino Artusi. Authenticiteit en originaliteit staan bij mij hoog in het vaandel. Ik hou van tradities en ambachtelijkheid. Ik zou daarom weleens een kroketje met Johannes van Dam willen eten! Vanwege zijn kennis, die ik regelmatig raadpleeg in De Dikke Van Dam. Helaas gaat dat niet meer 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? De mooiste tijd was de tijd van lekker vissen in het IJsselmeer en de Wie- ringermeer, altijd een beetje aanrommelen bij het water. Mijn vader is een goede roker van paling enz. We waren altijd bezig om wat te vangen. Waar ik in Heiloo graag naartoe ga is het Heilooërbos, Zandersloot, 't Maalwater, Cultuurkoepel omgeving en de Witte Kerk. En natuurlijk de golfbaan. Dat zijn voor mij de mooiste plekken. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Het liefst wil ik lekker doorslapen, maar als we op reis gaan is het wel leuk om midden in de nacht op te staan. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Alleen met de beste mensen om je heen kun je goed presteren. Zorg voor een liefdevol en fijn gezin, een goed team en een prettige werkomgeving. Zo kun je het best presteren, jezelf motiveren en het op lange termijn vol houden om constante kwaliteit te leveren. Hetgeen wij hoog in het vaandel hebben staan, we willen niemand teleurstellen. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik sinds enkele jaren, door mijn vriend Johan Griffioen, begonnen ben met de kunst van het schilderen. Ik hou van rondstruinen in Amsterdam, het bezoeken van musea, vakantie en met mijn gezin leuke dingen doen. Maar ja, dat lijkt me logisch. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? De burgemeester gaat volgens mij niet over daadwerkelijke veranderingen, maar is meer een verbinder. Als het om beleid in Heiloo gaat dan zou ik zeggen: sluit de weg rondom het Witte Kerkje en maak er voetgangersge bied van. Ga voor duurzaamheid, milieu, cultuur en een ideale woonomge ving met veel groen. 10. Persoonlijke vraag van Stefan Liefting aan Hans Kok: 'Hans, je weet iedereen altijd weer te verrassen met de meest heerlijke en prachtige gerechten bij Brasserie in 't Groen. Waar haal je je inspiratie voor de gerechten vandaan en waar komt je bevlogenheid voor de horeca vandaan?' Beste Stefan, bedankt voor je vraag! Mijn team en ik zijn altijd bezig om mooie, nieuwe gerechten te bedenken met producten van het seizoen. Versheid en ambachtelijkheid staan gelijk aan creativiteit en originaliteit. Wat opmaak van de borden betreft ben ik zelf niet zo van de op dit moment populaire stipjes, schuimpjes, streepjes enz. Ik hou meer van een losse stijl, verzorgd en royaal. Niet van dat 'gepiel'. Het gastheerschap is ook een be langrijk onderdeel van de horeca. Contact met de gasten en ze in de watten leggen, het geeft me veel plezier de mensen te laten genieten. Tot gauw! Ik geef de vragen door aan Theo Leering. Mijn vraag is: 'Theo, tijdens onze schilderlessen bedenk jij altijd leuke onderwerpen om te schilderen. Waar haal jij de passie voor jouw kunst vandaan en heeft Heiloo je daar ook in geïnspireerd?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3