Happy Spirits Houtenbos Bloemen stopt Voor de 24e keer Uit&Zo in Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Liefdevolle begeleiding bij afscheid en gemis Afslag A9 Dick de Scally UITKIJKPOST 9 MEI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De Hoefsmid 30, Heiloo Website: www.happyspirits.nl Facebook: Happy Spirits E-mail: info@happyspirits.nl Telefoon: 06-39783283 HEILOO - Na 73 jaar komt er een einde aan een begrip in Heiloo. Op zaterdag 12 mei stopt Houtenbos Bloemen met de standplaats bij winkelcen trum 't Loo. In 2014 ging al de deur dicht van de vertrouwde winkel aan de Heerenweg. De vader van Martien opende in 1952 een bloemenwin- keltje in de garage bij het woonhuis. Martien groeide op tussen de bloe men en planten. In het voetspoor van zijn vader stond hij al op jonge leeftijd in het bloemenstalletje bij 't Loo. Nadat Carin en Martien getrouwd zijn, gaan ze samen ver der in de bloemen. Ze lieten in 1978 een grote bloemenwinkel naast het woonhuis bouwen: Houtenbos Bloemenshop. Om wat meer tijd vrij te maken voor andere dingen beslo ten zij in 2014 om de winkel aan de Heerenweg te sluiten. Op de plek van de oude winkel staan inmiddels drie vrijstaande huizen. De bloemenkraam op de stand plaats bij t Loo (en eerst ook nog bij Het Hoekstuk) bleef echter nog bestaan en trok wekelijks veel trou we klanten. Na ruim 54 jaar rondom de Witte Kerk te hebben gestaan is nu echter het moment gekomen dat ook daar een eind aan komt. Zaterdag 12 mei is de laatste dag dat u een bos bloemen kunt kopen bij Houtenbos Bloemen. Martien en Carin Houtenbos willen al hun klan ten bedanken die hen zo trouw zijn blijven bezoeken. "De Firma P. Nuyens uit Limmen met zoon Stephan en dochter Nathalie gaat ons vervangen. Via deze weg willen wij hen veel succes wensen," aldus Carin Houtenbos. "Zelf gaan wij nu van ons pensioen genieten." V.l.n.r.: Carin Houtenbos, Martien Houtenbos, Piet Nuyens, Stephan Nuyens en Nathalie Nuyens. Aangeleverde foto De 12-jarige Martien Houtenbos en rechts Coky Groeneveld in 1964. Aangeleverde foto Anouschka Brom (43) opende op 14 februari een klein centrum in Heiloo waar mensen alleen of samen kunnen komen voor steun rondom overladen en gemis. De startdatum van Happy Spirits was symbolisch op Valentijnsdag. Anouschka: "Vanuit een diepgeworteld gevoel is mijn lijf spreuk 'Ik heb je lief". Een grote glimlach, een warm hart en mijn twee armen staan wijd open voor iedereen die een dierbare mist of bij wie overlijden dichtbij komt." Bijzondere ruimte Het centrum bestaat uit een gezellige ontvangstruimte (het theelokaal), een lichte zaal (50m2) en een praktijkruimte. De zaal is naast work-shopruimte ook beschikbaar voor intieme afscheidsceremoniën (maximaal 35 zitplaatsen). De ontvangstruimte voelt als een huiskamer door de gekleurde stoelen en houten meubels. Wie is Anouschka? Na het gesprek met Anouschka schieten de volgende woorden mij te binnen: een sprankelende persoonlijkheid, enthousiast, eerlijk, respectvol en oprecht. Sinds een aantal jaar woont ze met haar vier kinderen in Limmen. Anouschka: "Ik heb altijd al een passie gehad voor ondernemen, met alle warmte en liefde die ik in mij heb." Dat resulteerde onder andere in een zelf ontwikkelde dansvorm (dans- chi) waarin ze les gaf. Al op jonge leeftijd wist Anouschka dat er meer is tussen hemel en aarde. In haar familie werd openlijk over de dood gepraat en ook over energieën en heldervoelendheid. Eerst was ze nog sceptisch, maar het kreeg in haar leven vanzelf een belangrijke plaats. Anouschka: "Ik ben nooit bang geweest voor de dood en ik wil eraan bijdragen om het voor anderen ook lichter te maken." Ze maakt al twintig jaar voorwerpen die troost bieden. Een voorbeeld daarvan is 'Lief Engeltje'. Op de website staan meer voorbeelden. In haar laatste baan, als nazorgadviseur bij crematorium Westerveld, voelde ze dat dit het pad is dat zij wil voortzetten, maar dan op haar eigen manier en met de tijd en invulling die eenieder verdient. Zo werd Happy Spirits een feit. Symbolieken, rituelen en ceremoniën Anouschka: "Iemand loslaten waarvan je houdt, waarmee je niet meer kunt lachen, praten, knuffelen en het leven kan delen is heel moeilijk. Dat een plek geven en ondertussen toch zelf levensvreugde en kracht vasthouden vraagt heel veel van iemand. Boosheid, pijn en verdriet kunnen je eenzaam laten voe len. Juist dan heb je steun nodig." Die steun biedt Anouschka op verschillende manieren, waaronder: gesprek voor rouwbegeleiding, energetische behandeling, engelenbeeldjes of schilderijen. Het is ook mogelijk om samen de kist te beschil deren of een schilderij te maken voor verwerking, troost, kracht of als dierbare herinnering. Ook kan een condoleance en/of afscheidsdienst op kleine schaal worden gehouden (in samenwerking met de uitvaartbegeleider). Anouschka kan overigens ook bij je thuis komen. Wees welkom op Hemelvaartsdag Aanstaande donderdag, 10 mei, is Happy Spirits geopend voor iedereen die wil stilstaan bij het gemis van een dierbare. Van 9:30 tot 16:00 uur is er een program ma, waaronder een (niet-kerkelijke) ochtendmis en gedenksteentjes beschil deren. Anouschka: "Ik nodig iedereen uit om de verbinding hier te voelen en in gedachten bij hun dierbaren te zijn." Elke maandagavond van 19:30 tot 21:30 uur kan je terecht voor mandala-schilderen als ritueel voor gemis en verwerking. Bel van tevoren wel even om een en ander af te stemmen. Daarnaast is alles moge lijk op afspraak. Kijk op de website of bel Anouschka. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Uit&Zo Heiloo wordt dit jaar voor de 24e keer gehou den, op zaterdag 1 september van 11:00 tot 16:00 uur rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De organisatie van Uit&Zo Heiloo is in handen van Bibliotheek Heiloo. Deelnemers kunnen zich inschrijven tot vrij dag 15 juni. Uit&Zo Heiloo geeft culturele, educatieve, sportieve en welzijnsor ganisaties en verenigingen de moge lijkheid zich te presenteren. Naast algemene informatie ligt het accent op de activiteiten die in het komen de seizoen worden ontplooid. Bezoekers kunnen zich veelal direct daarvoor opgeven. Naast de vele informatiestands wordt er ook dit jaar weer een groot aantal optre dens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstraties van sport verenigingen. Ook voor de kinde ren zijn er weer volop activiteiten gepland. Daarnaast is er de gebrui kelijke verkoop van afgeschreven materialen van de bibliotheek. Nog voor iemand in de ontwik kelingsregio Heiloo 'Afslag A9' uit gesproken had, zaten de tekenaars al te ontwerpen, waren de shovels al besteld en offerden ambtenaren hun zeldzame vrije avond op om de financiering rond te breien. Want Bouwend Nederland is gek op bou- wen. Maar toen de hele gang van zaken al een eind op weg was, riep iemand: Geen sprake van! Want sommigen blijven tegen. De afslag A9 met alles daaromheen heeft sterke overeenkomsten met vroeger. Je wilde wat, maar je ouders waren, zoals het hoort, tegen. Om het ouderlijke veto 'GEEN SPRAKE VAN!' te omzeilen ging de trukendoos open. Bijvoorbeeld: Je wilde je kamer opnieuw inrichten. GEEN SPRAKE VAN! Ja maar alles staat al op de gang. Je wilde de wereld ontdekken. Informatie en opgave De bij de organisatie bekende organisaties en verenigingen wor den uitgenodigd om (weer) aan dit evenement deel te nemen. Heeft u geen uitnodiging gehad, maar wilt u meer informatie en/of deelnemen dan kunt u contact opnemen met Bibliotheek Heiloo (tel. 072-533 06 70 of via info@bibliotheekheiloo.nl). Op www.bibliotheekheiloo.nl vindt u het aanmeldformulier en de voor waarden voor deelname. GEEN SPRAKE VAN! Ja maar ik heb al afgesproken. Je wilde je leven hoog opstoten in de vaart der volken. GEEN SPRAKE VAN! Ja maar ik kan geld lenen van mijn vriendje... De voorstanders moeten deze trucjes herkennen. Je slaat de geen- sprake-vanners met het 'point of no return' om de oren. IJzersterk argu ment en niemand kan meer terug. Straks ligt die afslag daar. Dankzij mijn trucjes. Schiphol, lees je even mee? Anouschka Brom Foto: Natalie Bottemanne

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5