Pinksterexpositie in het Witte Kerkje van Heiloo 'Ik huil mijn vaders tranen' Twee vlechten voor Stichting Haarwensen Atie Visser en Antoinet Feenstra exposeren in Bibliotheek Heiloo 9 <qEEFT U HAAR DE KANS VAN HAAR LEVEN? M EDUKANS UITKIJKPOST 9 MEI 201 on4erwjjs, <(e koos van je leven sms KANS ndcir 4333 en geef een kind de kans van zijn leven €2,~ per bericht - excl. telefoonkosten - eenmalige dienst HEILOO - Drie kunstenaars heb ben het Witte Kerkje tijdens de pinksterdagen omgetoverd tot een kleurrijk geheel. Lida Dijkstra-Pastoor met haar glasobjecten, Wilma Hoebee met haar bronzen beelden en Margret Heeremans met abstract werk op doek. Regelmatig werken de kun- stenaars samen, vanwege de goede match die de kunstwerken met elkaar hebben. Divers werk dat samen een prachtig geheel gaat vor men in de ambiance van het char mante kerkje. Het Witte Kerkje aan de Heerenweg 32 is op 19-21 mei open van 11:00 - 17:00 uur. Meer informatie via Lida Dijkstra, tel. 06-20571436. HEILOO - Vrijdagavond 4 mei, klokslag 20:00 uur. Twee minuten stilte tijdens de Dodenherdenking bij 'De man van Vught'. Een indrukwekken de stilte. Iedere aanwezige zijn eigen gedachtenis. Na het spelen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus neemt bur gemeester Hans Romeyn het woord. Burgemeester Hans Romeyn: "Midden in Heiloo staat, u kent het vast, naast de Witte Kerk, een waterput. Deze put wordt als inspi ratiebron gezien voor onder andere een reeks lezingen die in Heiloo wordt georganiseerd. In het kader van deze reeks, 'Rond de Waterput' genoemd, werd afgelopen zondag 29 april een kort toneelstuk opge voerd in het Willibrordushuis aan de Westerweg. Dit korte toneelstuk met als titel 'Ik huil mijn vaders tranen' is geschreven en geregisseerd door Martine Faber uit Heiloo. Het ver telt het verhaal van twee vrouwen van de naoorlogse generatie, die om verschillende redenen nog dagelijks met de oorlog worstelen. De verha len van de dochters zijn de verhalen van de vaders. Indachtig het laatste gedeelte van het toneelstuk zouden we kunnen zeggen dat wij hier van daag bij elkaar zijn gekomen om 'onze vaders tranen te huilen'. De meesten van ons hebben uit over levering meegekregen hoe gruwe lijk de oorlog is geweest, maar ook weten we, onder andere van tv-beel- den, hoe gruwelijk oorlogen nog steeds zijn. Keer op keer zien we de meest mensonterende beelden aan ons voorbij trekken. Hoe komt het toch dat we daar nog steeds niets van hebben geleerd? Waarom zijn we met elkaar niet in staat om oor logen te voorkomen, om met elkaar te praten en met elkaar te werken aan een goede toekomst voor ons allemaal? Waarom moeten we 'onze vaders tranen blijven huilen'? Wat kunnen we eraan doen om dat te voorkomen? Dat kan door te pra ten en te luisteren naar elkaar. Dat kan omdat wij in een vrij en demo cratisch land mogen leven, waar we met elkaar rekening houden. Ook in Heiloo! Voor die demo cratie is heel hard gestreden door heel veel mensen. Het heeft een ongekende hoeveelheid slachtof fers gekost. Juist aan die men sen hebben wij een ereschuld om ons in te zetten voor een goede en democratische samenleving waarin we met elkaar rekening houden". Terugkomend op de put van Willibrordus sprak de burgemees ter de hoop uit dat ook de herden king bij 'De man van Vught' voor ons een bron van inspiratie mag zijn. Inspiratie om onze dorst naar vrede en gerechtigheid te stillen, dat er dagen mogen komen waarop we niet meer 'onze vaders tranen hoeven te huilen', dat we inspira tie mogen vinden om met elkaar te werken aan een goede wereld. Een wereld waarin we op een democra tische manier in vrijheid met elkaar kunnen samenleven en waarbij we ook, of misschien wel juist niet alleen als meerderheid, uitmaken wat goed voor ons is, maar dat we daarbij ook rekening houden met de minderheden in onze samenleving. Volgens de burgemeester is het goed en ook veel beter de mooie verhalen van onze vaders en moe ders te horen. Verhalen van vrijheid en democratie, van 'iets voor elkaar overhebben', van 'het elkaar gunnen mens te zijn in alle vrijheid, reke ning houdend met een ander'. "Dat, beste Heilooërs, wens ik ons allen van harte toe", aldus burgemeester Hans Romeyn. Tekst: Yvonne van Stiphout Na het spelen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus neemt burgemeester Hans Romeyn het woord. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Hieke van de Kamer (9 jaar) heeft vorige week twee vlechten gedoneerd aan Stichting Haarwensen. Dit was al jarenlang een wens van haar. Zij vindt het belangrijk dat kin deren met kanker ook haar kunnen hebben in de vorm van een pruik. Vandaag was het haar dan eindelijk lang genoeg om af te knippen. Het moet namelijk minimaal 30 cm zijn. Judith Houtenbos van People Beauty (en tevens goede bekende van Hieke) wilde hier graag aan meewerken en knipte twee vlech ten af die gestuurd worden naar Stichting Haarwensen. Er zijn meer kappers in Heiloo die dit initiatief ondersteunen en gratis jouw haar afknippen voor het goede doel, zoals Bijwaard Kappers en Studio Digna. Kijk op de website van Stichting Haarwensen https://haarwensen.nl/ steun-ons/doneer-je-haar voor meer informatie. HEILOO - Atie Visser maak te verscheidene reizen door Amerika, en haar indrukken werden schilderijen: de natuur parken in het westen, de moe rassen rond New Orleans, de supermaan boven de Mississippi en natuurlijk New York. Atie Visser schildert met acryl op papier of linnen met de kwast, het paletmes en haar handen. Daardoor ontstaan schilderijen van verschil lende verfstreek en structuur. Haar kleurgebruik loopt uiteen van aller lei tinten oranje om haar indruk van Bryce Canyon in het westen weer te geven en een variatie van groene tinten om een indruk te geven van de moerassen rond New Orleans in het zuidoosten. Haar weergave van New York, Ground Zero is heel sober, maar voor haar weergave van het nieuwe World Trade Centre 1 is het kleurgebruik uitbundig. Deze expositie is te bezichtigen van 8 mei tot 20 juni. Antoinet Feenstra-Schipper tekende en schilderde al enige jaren voordat zij met kleien begon. Ongeveer vijftien jaar geleden startte zij met keramische vormen. Foto links: Hieke met haar nog lange lokken. Foto rechts: kap ster Judith Houtenbos en Hieke met haar nieuwe coupe en de vlechten voor Stichting Haarwensen. Foto's: Margreet Glas Na verschillende cursussen, van raku-stoken tot glazuren, koos zij voor haar eigen stijl en techniek. De objecten van keramiek zijn vaak sprookjesachtig of geestig. Het wordt geboetseerd van fijne witte chamotte, met onderglazuren en pigmenten, afgewerkt met transpa rante glazuur. Het kleurgebruik en de humor spreekt vele mensen aan. Deze expositie is te bezichtigen van 15 mei tot 20 juni tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Aangeleverde foto Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9