Expositie en Franse zang in Overslot Nieuwe ronden, nieuwe kansen 13 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Evert Visser doet maandelijks verslag van de vergade ring van de gemeenteraad. Evert is freelance redacteur en journalist. Kunstmarkt bij de Koffiemolen UITKIJKPOST 16 MEI 201 i HEILOO - Vertrouwde en nieuwe gezich ten maandagavond tijdens de eerste gemeenteraadsvergadering na de ver kiezingen. Het voormalige college blijft op het pluche en benoemingen zorgden voor nieuwe ronden, nieuwe kansen. Coalitie-akkoord 'ongehoord' De oppositiepartijen D66, PvdA, Heiloo Lokaal, Gemeentebelangen Heiloo en NCPN mochten weliswaar tijdens de gemeente raadsvergadering hun visie geven op het coalitieakkoord, maar dat is volgens hen niet voldoende. Dat lieten de partijen weten in een gemeenschappelijke verklaring. "Dit is niet de open dialoog waarin partijen vrij uit zonder tijdsbeperking kunnen spreken en waarin de wensen en belangen van alle partijen tot hun recht komen en geïnte greerd zijn", aldus oppositiewoordvoerder Fons Hopman. De oppositie had al veel eer der en uitgebreider met de coalitiepartijen Heiloo-2000, VVD en CDA - winnaars van de gemeenteraadsverkiezingen - willen mee praten, zij voelen zich nu niet betrokken en gehoord. Hopman liet weten dat de coali tie twee uitnodigingen om tot een gesprek te komen negeerden. Verder waren ze ook niet bereid tot een extra fractieoverleg. Een handreiking van de coalitiepartijen was er overigens wel: zij stelden voor te praten met elke oppositiepartij afzonderlijk. Dit aanbod schoot bij de oppositie in het verkeerde keel gat. Hopman: Die bilaterale vorm staat een open dialoog eerder in de weg dan dat het deze faciliteert." De vijf partijen betreuren het dat Heiloo-2000, VVD en CDA "met de meest krappe meerderheid het beleid van de afge lopen vier jaar willen voorzetten." Hopman: "Het verschil tussen meerderheid en minder heid bedraagt slechts 197 stemmen." Maar volgens René van Splunteren (VVD) "heb je meer aan een kleine meerderheid die veel plannen erdoor krijgt, dan een brede coali tie die geen besluiten kan nemen". Volgens Corry Konijn (Heiloo-2000) liggen de stand punten tussen coalitie en oppositie te ver uiteen. "We kunnen wel gesprekken voeren, maar dat zouden we dan voor de bühne doen. Wij kiezen liever voor transparantie." Ook de inhoud van de coalitie-overeenkomst kwam ter sprake. De vijf oppositiepartijen willen dat de financiële haalbaarheid van de plannen gewaarborgd zijn en hameren op controle. Verder is meer aandacht voor duur zaamheid vereist en moet de 40-30-30-regel (minimaal 40% sociale woningbouw) wor den gehandhaafd. De coalitie liet de opposi tiepartijen vervolgens weten open te staan voor hun suggesties. Zie ook het artikel in de Uitkijkpost van vorige week en bekijk de coalitieovereenkomst op heiloo.nl (kijk bij 'Nieuws'). Verbeter-injectie voor werkorganisa tie BUCH De gemeente Heiloo zegt 'ja' tegen een door de werkorganisatie BUCH gekozen begrotingswijziging. Het BUCH-bestuur wil het hoge ziekteverzuim en de werkdruk binnen de werkorganisatie terugdringen en de externe communicatie verbeteren. Dit is nodig omdat de dienstverlening niet aan sluit bij de verwachtingen sinds de ambte lijke fusie van Heiloo, Bergen, Castricum en Uitgeest op 1 januari 2017. Om de proble men een halt toe te roepen, is voor Heiloo van 2018 tot en met 2021 626.177 euro per jaar gemoeid. Daarbovenop komt een totaal bedrag van ruim anderhalf miljoen euro. Wethouder Rob Opdam zegt dit bedrag te kunnen betalen uit het gemeentefonds en van lege-gelden vanwege de toename van vergunningsverzoeken. Heiloo presenteert zijn plannen op 23 mei aan de andere BUCH- gemeenten. De meeste fracties willen dat het college komt met een realistisch dekkings- voorstel. Ze willen verder de oorzaken van de problemen in kaart brengen, bijvoorbeeld via een tevredenheidsonderzoek onder de medewerkers. Groen Burgers krijgen onvoldoende informatie over groot onderhoud van groen. Zo is het voor inwoners onduidelijk waar en wanneer het verlies aan bomen wordt gecompen seerd. De fracties van Heiloo-2000, CDA en VVD vroegen het college op dit punt meer duidelijkheid te scheppen en het bomen- beleidsplan te evalueren. Alle raadsfracties stemden voor en wethouder Rob Opdam zegde zijn steun toe. De drie indieners van de motie stemden daarentegen niet voor een tweede motie van Gemeentebelangen Heiloo, D66, PvdA, Heiloo Lokaal en NCPN. Zij vroegen steun voor een integraal groenbe- leid, waarbij onder andere cultuurhistorische hout wallen, ecologische ver bindingszones en karak teristieke lintbebouwing bescherming krijgen en waarbij een kapver- gunning moet worden ingevoerd. De indieners betreuren een structurele bezuiniging op groen van 650.000 euro in vijf jaar tijd. Daarnaast hameren ze op de grote waarde van groen voor het woongenot, het milieu en de biodiversiteit. Edith de Jong (Gemeentebelangen Heiloo): "Ondertussen gaan 9 van de 17 hectare inter nationaal belangrijk weidevogelgebied defi nitief verloren doordat natuurcompensatie uitblijft." De tegenstemmers voelen vooral niets voor de invoering van een kapvergun- ning. Wethouder Rob Opdam noemt beleid voor waterberging en lintbebouwing' niet passen in het groenbeleid. Controle op financiële uitgaven De PvdA wil dat het college de raad infor meert over het doen van privaatrechtelijke rechtshandelingen als er meer dan 250.000 euro mee gemoeid gaat. Zo kan de raad de voorgenomen financiële uitgaven controle ren en hierop vroegtijdig reageren. Rob Levie (Heiloo-2000) noemt dit plan niet werkbaar voor het college. "Je zet hiermee het college onder curatele en ik zie dit als een vorm van wantrouwen." Ook de VVD is die mening toe gedaan. Met voorstemmen van D66, PvdA, Gemeentebelangen Heiloo en Heiloo Lokaal haalde de motie het niet. Minder loon voor mensen met arbeidsbeperking De gemeenteraad moet zich uitspreken tegen regeringsvoorstel om de loondis- pensatie voor mensen met een arbeidsbe- perking in te voeren. Tenminste, dat wil len Gemeentebelangen Heiloo, D66, PvdA, Heiloo Lokaal en NCPN. De loondispen- satie pakt lager uit dan het wettelijk mini mum loon waardoor deze groep mensen in de bijstand komt en te maken krijgen met regels waarmee ze financieel niets opschie- P Foto: aangeleverd ten. "Hier is sprake van arbeidsdiscrimina- tie, zoals het College van de Rechten van de Mens ook al concludeerde", aldus Edith de Jong van Gemeentebelangen Heiloo. Wethouder Fred Dellemijn noemt dit onder werp een zaak voor Den Haag en wilde er daarom niet op reageren. Vervolgens stem den alle raadsfracties voor de motie. Benoemingen De gemeenteraad heeft Fred Dellemijn, Rob Opdam en Elly Beens opnieuw geko zen en benoemd tot wethouder. Samen met de voorzitter en de gemeentesecretaris Guy Heemskerk vormen zij het nieuwe col lege. De benoeming ging gepaard met een schriftelijke stemming op briefjes: Fred Dellemijn en Rob Opdam kregen ieder 10 voorstemmen en negen blanco stemmen. Elly Beens kwam met 11 voorstemmen en 8 blanco-stemmen iets meer steun. De drie wethouders legden de verklaring of belofte af. Hetzelfde deden Rene van Splunteren en Tijmen Valkering, zij zijn de nieuwe plaats vervangende voorzitters van de raad. Fons Hopman is nu voorzitter van de commis sie Maatschappelijke Zaken, Rob Hensen en Luuk Schaap zijn de plaatsvervangende commissieleden van Bestuurlijke Zaken en Hessel Hiemstra is plaatsvervangend lid van de commissie Openbare Ruime. Ook de leden van de Commissie Geloofsbrieven werden benoemd, dit zijn Mart Brouwer de Koning (tevens voorzitter), Tijmen Valkering en Annemarieke Nierop. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser EGMOND AAN DEN HOEF - Na twee succesvolle jaren volgt er dit jaar een reeks van vijf kunstmarkten bij de Koffiemolen. Deze markten vinden allemaal plaats achter restaurant Smakelijk aan de Egmonderstraatweg te Egmond aan den Hoef. Zondag 20 mei vindt de eerste van de vijf kunst markten plaats. Er is een breed assortiment van kunstdisciplines te zien: schilder- en tekenwerk, keramiek, lampen, fotografie, textiel, glas, siera den en nog veel meer. Tevens is er livemuziek. Na 50 jaar is de molen van Berkhout (bijna) gerestaureerd - de wieken komen er over een paar jaar bij - en is de molen een bezoekje waard voor koffie en lunch, evenals het terras naast het restaurant. Een tafel reserve ren bij het restaurant kan via www.restaurantsmakelijk.nl. Dit jaar is Uitgeverij Arti niet meer aanwezig na de onvoorziene omstan digheden van maart dit jaar, toen uitgever Jochem Schuijt het leven verliet. Wij zullen hem missen. Op het terrein is er voldoende ruimte om te parkeren. Er zijn nog kramen te huur voor deze markt of een van de andere vier en een kijkje nemen is de moeite waard. Wilt u een kraam reserveren voor 2018 dan kunt u dat telefonisch doen bij Roderick Taylor op 06-57537430 of mailen naar rodericktaylor@hotmail.com. De overige data zijn 17 juni, 22 juli, 19 augustus en 9 september. EGMOND AAN DEN HOEF - Dit jaar wordt herdacht dat het 450 jaar geleden is dat Lamoraal van Egmont op de markt in Brussel werd onthoofd. In dat kader is fotograaf Ab Baart een pro ject begonnen over de 'Heeren van Egmont' en het 'Vechtvolk'. Deze tentoonstelling is binnen kort te zien in Huys Egmont. De foto's die in museumhoeve Overslot tentoongesteld worden, zijn door Marga Rezel achter de schermen van dit project geno men tijdens een tweetal shoots in Overslot. De beide exposities zijn tot en met augustus te zien. Zondag 20 mei bezet Edouard het kleinkunstpodium van Overslot. Edouard is een Franse zanger die sinds 2001 in Nederland woont. Zijn repertoire omvat liederen van Jacques Brel, Charles Aznavour etc. maar ook eigen werk en wat liede ren van Leonard Cohen, Sting, Nina Simone, soms zelfs in het Frans ver taald. Zijn optredens zijn intiem met emotie en humor. Museumhoeve Overslot, gele gen aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef is een oeroude hoeve met een wonderbaarlijke akoestiek, waar Egmonders én bezoekers vanuit alle windstre ken kunnen genieten van een spe ciaal Lamoraalbier en bijzondere concerten, een natuurhistorisch museum met bodemvondsten en antiquiteiten, hedendaagse kunst en aandacht voor de meer dan dui zendjarige kunstgeschiedenis van de Egmonden. Een schatkamer in het historische hart van Egmond! Museumhoeve Overslot is ieder weekend open vanaf 14.00 uur, met op iedere zondagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur livemuziek. De toegang is vrij, maar een vrijwillige bijdrage wordt wel zeer op prijs gesteld. Kom op tijd, vol=vol! Edouard treedt op in Overslot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13