"Limmen zet de schouders eronder" Toch een waardig afscheid Karavaan Festival 1 t/m 10 juni Theatergroep Horizon speelt Tess REGIO 15 De cast van Tess 10 dagen locatietheater in o.a. Alkmaar, Heiloo en Egmond aan den Hoef UITKIJKPOST 16 MEI 201 Uitslaande vlammen op het dak van de Corneliuskerk. Foto: Mats Weijers Foto:www.musicalnieuws.nl/DenP Images LIMMEN - In hoeverre de Corneliuskerk in Limmen na de brand van 3 mei weer in de oude staat wordt teruggebracht, hangt mede af van het oordeel van het bisdom. "Het bisdom moet zijn zegen geven en daar is het wachten op. Het bisschopbe- stuur vergadert volgende week donderdag weer, dan weten we misschien meer," vertelt pastor Johan Olling. De pastor laat weten dat "signa len en contacten ons de afgelopen dagen laten weten dat Limmen zich geen zorgen hoeft te maken. De geloofsgemeenschap van de Corneliuskerk is vitaal en financi eel draagkrachtig." Over de oorzaak van de brand en het schadebedrag kan hij nog niets zeggen. "Dat wordt allemaal nog uitgezocht." Veel steun Johan Olling, inmiddels negen tien jaar verbonden aan de kerk, kijkt met ontsteltenis terug op de dag van de brand waarbij hij met een groep andere parochianen in Ierland vertoefde. "Iemand kwam naar ons toe en zei: "Je kerk staat in brand". Ik dacht dat het een grapje was, maar toen kregen we links en rechts allemaal telefoontjes binnen en zagen we de beelden. Dan dringt het keihard tot je door, we keken ernaar met tranen in onze ogen." Bij thuiskomst donderdagavond kregen Johan Olling en zijn reisgenoten een hartverwarmende ontvangst bij de kerk en in het tegenoverliggende dorpshuis De Heeren van Limmen. "Het stond zwart van de mensen. Bloemen waren in het hek van de kerk geprikt, we kregen kaarten met steunbetuigingen en tekeningen van kinderen. Het was overduidelijk dat hier iets vreselijks was gebeurd. Voor ons was dit een stukje rouw verwerking." Olling kreeg ook "hartverwarmende reacties" van omliggende katholieke parochies en vanuit de PKN-kerk in Limmen. Hij waardeert de gemeenschapszin in het dorp zeer. "Iedereen wil ons steunen en helpen, of ze nu kerk ganger zijn of niet. Dat is fantas tisch." De pastor benadrukt dat Limmen "verdrietig en verslagen is en de schouders eronder zet." Steun komt uit meerdere hoeken. Zo bood De Heeren van Limmen ruimte voor de zondagsdiensten en de dienst op Hemelvaartsdag. Ook de komende tijd zijn kerkgangers hier op zon dag welkom. De zaterdagvieringen vervallen voorlopig. Olling: "Het vakantierooster gaat al over een paar weken in. In september pak ken we de zaterdagdiensten weer op, de locatie hiervoor is nog niet bekend." Verder gaan de vier koren die normaal gesproken in de kerk repeteren gebruikmaken van de locatie De Heeren van Limmen. Voor het houden van uitvaarten en avondwakes is van verschillende kanten hulp geboden. "Gedacht wordt aan De Heeren van Limmen of de protestantse kerk in het dorp. Als het nodig is biedt ook de grote kapel van O.L.V. ter Nood onder dak." Olling laat verder dankbaar weten dat de parochie uit het hele land financiële steun ontvangt - bijvoorbeeld uit collectes - en dat deskundigen op het gebied van ver zekeringen willen ondersteunen. Verder bieden kerken die op termijn moeten sluiten hun orgels aan ter vervanging van het koororgel en krijgen de beschadigde kerkbanken elders onderdak. Diverse koorleden bieden aan om acties te houden en om te helpen bij het schoonmaken van de kerk. Schade De brand in de Corneliuskerk brak donderdag 3 mei omstreeks 17.30 uur uit en verwoestte een groot deel van de kerk. Het vuur woedde enkele uren in het mid dengedeelte van de kerk. Het dak stortte grotendeels in en de muren van de noord- en zuidzijde van de kerk begaven het. Deze grenzen aan de pastorie met appartementen; vanwege instortingsgevaar moesten de bewoners hun woningen verla ten. Zij vertoefden enkele dagen in hotels en mochten donderdag weer hun appartement in. De brand ver woestte het koororgel en daarnaast liep het pelsorgel waterschade op - orgelmaker Flentrop restaureert dit instrument. De vlammen kre gen geen vat op de pastorie met de appartementen, de kerktoren, de kluis met kerkelijke kostbaarheden en de rouwkamer. Ook de vijf glas- in-loodramen zijn onbeschadigd. De gemeente Castricum laat een bouw technisch onderzoek doen naar de staat van het gebouw. Aan de ach terkant is uit voorzorg een (lage) muur gestut en rondom de kerk zijn bouwhekken geplaatst. Enkele delen die gevaar kunnen opleveren zoals afgebrande balken, zijn inmid dels uit de kerk verwijderd. Als het instortingsgevaar is geweken, dan kan het grote opruimen beginnen. Inmiddels is op veilige plekken een schoonmaakbedrijf bezig met oprui mingswerkzaamheden. Tot vrij dag waren de klokken van de kerk niet te horen en gaf het kruis op de kerk geen licht. Olling: "Dit was niet mogelijk omdat de stroomvoorzie ning defect was. Dit probleem is gelukkig nu verholpen." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser REGIO - Karavaan Festival strijkt van 1 t/m 10 juni weer neer in de regio Groot Alkmaar. Tien dagen verrassend loca tietheater op bijzondere plek ken en een gezellig festivalhart in het centrum van Alkmaar met gratis straattheater, live muziek, eten drinken en Kinderkaravaan. Een editie met een gouden randje, want Karavaan bestaat 25 jaar! Het festival brengt je door de hele regio naar boerderijen, cultuurhisto rische locaties, de polder, het bos, de binnenstad en bijzondere bedrij ven waar je locatietheater beleeft van nationaal gerenommeerde én jonge theatermakers. Met onder andere de première van de grootse oer-opera Aardappelvreters op de boerderij van Klaas Valkering in Egmond aan den Hoef en het suc cesrecept van vorig festival: een nieuwe theatrale fietsexpeditie door Alkmaar en Heiloo: Rondje Boekel. Het festivalhart op het Doelenveld in hartje Alkmaar is elke dag goed voor een shot inspiratie met een wel heel gevarieerd en gratis te bezoeken programma en met op beide zondagen Kinderkaravaan. Het festival wordt afgesloten met een feestelijk en groots baccha naal vol lekkers, theater en muziek in de eveneens jarige Grote Kerk Alkmaar. Kijk op karavaan.nl voor het vol ledige programma en tickets. LIMMEN - 3 mei 2018, brand in de Corneliuskerk. Deze dag zal bij menigeen lang in het geheu gen blijven. Niet alleen bij de Limmenaars maar ook bij de bevolking van omliggende dor pen. Het nieuws gaat snel, de pers was in grote getale aanwe zig. Media, we kunnen niet meer zonder. Maar hoe ga je ermee om? Er is een nieuwszender die hierin bijscholing verdient. Wij, Uitvaartverzorging Groot in Limmen, beheren de rouwkamer die gelegen is tussen de kerk en de pas torie. Op het moment dat de brand uitbrak bevond zich een overledene in deze rouwkamer. In allerijl is met behulp van de brandweer de overle dene overgebracht naar een ruimte die losstaat van de kerk. Dit was van tijdelijke aard. Op last van de brand weer moest de overledene naar elders worden geëvacueerd. Met de twee zoons, beiden niet woon achtig in deze regio, was overleg op dat moment niet mogelijk. Marcel Bakkum Rouwvervoer hebben we bereid gevonden tot het evacueren van meneer en onze opbaarbeno- digdheden. De brandweermannen hebben meneer zeer respectvol, op een rijdbare baar, over alle brand slangen heen getild en naar de transportbus gereden. Na de plechtigheid op 5 mei in Cultureel Centrum Vredeburg', maar ook nu nog op straat en in ALKMAAR - Theatergroep Horizon is er klaar voor, alle repetities, decorstukken, kle ding en rekwisieten zijn vol bracht, gemaakt, gebouwd, gehuurd of gekocht. Maria Tesselschade Roemers Visscher kan tot leven wor den gewekt in de Grote Sint- Laurenskerk in Alkmaar van 23-27 mei 2018. Dit unieke humoristi sche, op waarheid berustende verhaal over het leven van Maria Tesselschade is geschreven door Marc Smit en gecomponeerd door Hans Kunneman. Een dreamteam voor Theatergroep Horizon! Niet alleen de teksten, maar minstens ook de gevarieerde muziekstuk ken zijn briljant. Afgelopen zondag is de laatste doorloop gerepeteerd met het 15-koppige orkest en de organist van het grootste kerkorgel van West-Europa (in acht nummers doet het orgel mee in de musical, een unieke samenwerking!). Koop snel uw kaarten a 20 euro online, vrijdag en zaterdag zijn al uit verkocht! Kijk op www. theatergroephorizon.nl. Zoon Maxim geeft bloemen aan de brandweer als blijk van dank. Aangeleverde foto winkels, wil men weten waar de overledene naartoe was gegaan. Via deze weg willen wij hierop antwoor den. is meneer rijdend op de baar door de kinderen en een kleinzoon naar 'Vredeburg' gereden voor de plech tigheid. In het Stetlaantje, achter ons woonhuis, hebben wij op een deel van ons terras op een waardige manier een tijdelijke opbaarruimte gecreëerd, inclusief koeling, rouw- schermen en bloemenstandaards. Zo bleef het voor de nabestaanden ook mogelijk om naar hun vader en opa te gaan. Vanuit het Stetlaantje Dankwoord met bloemen van zoon Maxim aan brandweer: "Onze dank gaat uit naar al deze mensen die in deze buitengewone situatie onbaatzuchtig en kordaat gehan deld hebben. Hierdoor is ons, als nabestaanden, groter leed bespaard gebleven". Première oer-opera Aardappelvreters tijdens Karavaan Festival. Foto: Bowie Verschuuren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15