ZORG WELZIJN Vijfhoek Hoe lossen senioren hun woonproblemen op? WELKOM foote Rotary Heiloo, daar zit muziek in! Bowen- en Massagetherapie s^aan huis vrienden van de Opgeblazen gevoel? Buikpijn? Of andere darmklachten? Prijs vanaf E 210.000,- www.praktijktesselaar.nl Saar aan Huis is een kleinschalige, particuliere organisatie die ouderen allerlei vormen van ondersteuning biedt om zo lang mogelijk onbezorgd thuis te kunnen blijven wonen. Voor betrouwbare, persoonlijke ondersteuning en zorg thuis. Vestigingsmanager Simone Schmidt 06-43680814 of simone@saaraanhuis.nl of kijk op www.saaraanhuis.nl instrumenten Diverse factoren kunnen er een rol bij spelen. Goed om een keer op een rij te zetten! Dit is een deel van de gemeenschappelijke tuin met op de achtergrond een van de appartementen uit het artikel 'Hoe lossen senioren hun woonproblemen op?' Voor meer informatie tel. 072-5054341 Kinderdagopvang Buitenschoolse opvang Peuteropvang laat je groeien HEILOO - In april vond in de Cultuur koepel Heiloo het evenement Music Meeting Heiloo plaats. Er traden meerdere (amateur)musici en muziekgezelschappen op met als thema 'Kind en Muziek'. Lichamelijke klachten of gewichtsproblemen? Door middel van aanpassen van eetgewoonten en/of leefstijl pakken we de klachten bij de oorzaak aan. Meer informatie: Leonie Grossenbagt Boekenstein 104, 1852WX Heiloo, 06- info@nl-voedingscoach.nl, http://www.nl-voedingscoach.nl/ De therapie kan goed helpen bij: vermoeidheid burn-out maag darm klachten allergieën/intoleranties hoge bloeddruk/ gewrichtsproblemen hoog cholesterol schildklierproblemen overgang/menopauze over-/ondergewicht VOOR EEN GOED GESPREK OVER VOEDING EN DIEET De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. Beschikbaar gesteld vanuit de organisatie van Music Meeting Heiloo. www.vriendenvandevijfhoek.nl Qr 11 icri i U l.i-r Orthomoleculaire Diëtistenpraktijk Heiloo: Ria Penders en Bo Schumacher Castricum: Corinne Pool Info: www.orthodietist.nl HEILOO - Veel senioren lopen op een bepaald moment tegen woonpro blemen aan. De huidige woning wordt te groot. Buren om een oogje in het zeil te houden ontbreken en ook is er in de directe omgeving vaak geen hulp als het nodig is. Veel senio ren zijn eenzaam en voelen zich onveilig. Ook finan ciën kunnen een probleem zijn; men wil stenen graag ruilen voor geld. Maar hoe los je dit op? Eigenlijk moet de overheid voor een passende oplossing zorgen. Die heeft immers ook het voortouw genomen om de voorzieningen te ver minderen. Er is een tekort aan (betaalbare) woningen die passen bij senioren. Mondjesmaat worden de woningbouwverenigingen actief. Wat dan wel? De 'eenvoudigste' manier is om dit samen met leeftijdge noten op te lossen. Wanneer je zelf nog energie hebt, moet je eerst proberen 'volgers' te vinden. Daarna moet je bouw- grond of een geschikt gebouw zoeken, met een architect en aannemer in gesprek, vergun ningen krijgen, enzovoort. Een tijdrovend proces. Kan het nog anders? Simon en zijn vrouw Ellen zagen de politieke bui bijtijds (12 jaar geleden) al hangen. Zij kochten een groot (win- kel)pand op een geschikte locatie (nabij winkels en het station) dat zij volledig moderniseerden. Tot op heden wonen zij er nog naar volle tevredenheid. Nu bovengenoemde problemen dreigen, hebben zij besloten die grote ruimte in drie appar tementen te verdelen. In een van de appartementen gaat het echtpaar zelf wonen, de andere twee gaan in de verkoop. "Wij zouden de appartementen graag verko pen aan twee seniorenstellen of alleenstaanden die zich in ons idee herkennen. Ieder heeft zijn eigen plek, maar er is ruimte voor gezelligheid, bijvoorbeeld in een gezamen lijke koffiekamer. Doordat je dicht bij elkaar woont, kun je elkaar een beetje in de gaten houden en indien nodig een handje hel pen," aldus Simon. Hoe gaat dat dan verder? Het plan ligt ter goedkeuring bij de gemeente. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de drie stellen samen eigenaar worden van het geheel, met ieder het recht van wonen in een van de appartementen. Simon: "We hopen in een paar gesprekken met geïnteres seerden een klik te vinden." Wat krijgen die nieuwe (mede)eigenaren? Behalve ca. 80 m2 woon ruimte met tuin of terras waar ieder privé over beschikt, komt er onder andere ook een compleet ingerichte kof fiekamer, een werkplaats, een technische ruimte voor de warmtepomp en extra bergruimte. Bij elkaar 60 m2. Simon: "Op deze manier wor den de 'problemen' voor dit kleine groepje hopelijk een stuk kleiner. Ik kijk ernaar uit om er verder mee aan het werk te gaan. Wij zijn ook benieuwd hoe andere senio ren dit oplossen." Voor meer informatie: 072-5054341. KINDEROPVANG Op donderdagavond 19 april was er daarom een speciale avond van muziekgezelschap pen met leerlingen van een aantal scholen. Als extra stimulans voor muziek in het basisonderwijs kregen de scholen muziek instrumenten. De Rotary Heiloo maakte dit financieel mogelijk. Ook ODC De Vijfhoek hoorde bij de geluk kigen. Artina van de Bult haalde de instru menten namens De Vijfhoek op. Djembés, rainsticks en sleighbells ter aanvulling en vervanging van versleten instrumenten voor alle vijf de groepen. En ook nog een xylo- tote en een boomwhacker basdiatonisch! De Vrienden van De Vijfhoek bedanken alle betrokkenen enorm voor het waardevolle evenement en de schenking van instrumenten aan De Vijfhoek! Aangesloten en geregistreerd als orthomoleculair therapeut bij de MBOG. Vergoeding gedeeltelijk of geheel vanuit een aanvullende verzekering. Vergoeding vanuit het aanvullende pakket van de meeste zorgverzekeraars Hazelaar 46, Heiloo Telefoon: 072-5625788 en 06-45610265 www.fortekinderopvang.nl Rechts Artina van de Bult van De Vijfhoek. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 8