Pinksterexpositie in het Witte Kerkje van Heiloo Keep on Running naar Roparun 2018 Meiwandeling in het Heilooërbos Terriërs Veteranen A zoekt keeper Word jij onze nieuwe keeper? Het bos bij de Willibrordusweg. De familie Fuut UITKIJKPOST 16 MEI 2018 Aangeleverde foto Een werk van Lida Dijkstra. Aangeleverde foto HEILOO - Drie kunstenaars toveren het Witte Kerkje tijdens de pinksterdagen om tot een kleurrijk geheel. Lida Dijkstra-Pastoor met haar glasobjecten, Wilma Hoebee met haar bronzen beelden en Margret Heeremans met abstract werk op doek. Regelmatig werken de kun- stenaars samen, vanwege de goede match die de kunstwerken met elkaar hebben. Divers werk dat samen een prachtig geheel gaat vor men in de ambiance van het char mante kerkje. Op 19, 20 en 21 mei is het Witte Kerkje aan de Heerenweg 32 open van 11.00 - 17.00 uur. HEILOO - Grote kans dat u de hardlopers en begeleidende fietsers van team 130 Keep on Running voorbij heeft zien komen tijdens een trainingsron de. Of u herkent het logo van de donatieboxen en de statiegeld actie bij Albert Heijn of u heeft iets gelezen en gehoord over het sponsordiner, spinningmara- thon, de bijeenkomst bij OVC of de veiling op het sponsorfeest. De afgelopen maanden heeft het team Keep on Running op vele manieren geld ingezameld voor Stichting Roparun. Allemaal voor het goede doel: 'Samen voor onder steunende zorg voor mensen met kanker'. Anderhalve marathon Afgelopen weekend zijn de laat ste trainingskilometers afgelegd en nu is het team klaar voor de Roparun, een estafetteloop van ruim 530 kilometer van Parijs naar Rotterdam, of van Hamburg naar Rotterdam. Het team van Smit Partners Keep on Running vertrekt aanstaande zaterdag 19 mei van uit Parijs. Dit Roparunteam staat aan de start met 24 personen uit Castricum, Limmen, Akersloot, Heiloo en Alkmaar. Er zijn acht lopers, die dus ieder gemiddeld zo'n 65 kilometer lopen oftewel meer dan anderhalve marathon! Verder wordt het team versterkt met acht fietsers, een teamcaptain, een kok, vier chauffeurs en twee fysiothera peuten. Tweede Pinksterdag zal het team rond 13.00 uur in Rotterdam over de finish gaan. Een avontuur voor het leven! Het geld wordt toe gekend aan instellingen, goede doe len of projecten die een bijdrage leveren aan het motto van Roparun: 'Leven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven'. Voor het hele team geldt: "Al het ingezamelde geld komt geheel ten goede aan de Stichting Roparun. Wij staan volledig achter het doel voor het verbeteren en uitbreiden van palliatieve zorg aan kankerpa tiënten en/of hun naasten. Kanker heb je immers niet alleen." Meer weten? www.keeponrunning.info en www.roparun.nl. Tekst: Marije Smit HEILOO - Dieuwertje Rustenburg zag dit leuke tafereeltje van de familie Fuut die lekker uit zwem men was in de vijver van Landgoed Ter Coulster. Echt voorjaar! Foto: Dieuwertje Rustenburg HEILOO - De wat kil begon nen lente is nu toch goed op gang gekomen: wat een groen overal! De bladeren van de beuk en de lijsterbes zijn wat lichter groen dan die van de esdoorn, en zoals altijd zijn die van de eiken wat later uitge komen. Al dat jonge groen is voed sel voor insecten en die vormen op hun beurt het ideale babyvoer voor jonge vogeltjes wanneer die uit het ei kruipen. Hun (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig. Waar het bladerdak wat meer gesloten is, zie je dat de speenkruidplantjes al ver welken: hun tijd zit er voor dit jaar al weer op. Maar waar het zonlicht wel tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelde rige ondergroei van allerlei kruiden: look-zonder-look, dagkoekoeks bloem, fluitenkruid, daslook en lelietjes-der-dalen. Zoals elke maand organiseert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie op de derde zondag, nu dus op zondag 20 mei, een natuurwandeling in het Heilooërbos. Er wordt om 10.00 uur verzameld bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Altijd goed om een kijker mee te nemen als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len: 072-532 5110. Kijk ook op www. ivn.nl/nkl voor meer activiteiten. HEILOO - Ben je het enige team (samen met de man nen Veteranen A en Dames 1 Terriërs) dat op het hoge lan delijke niveau van overgangs klasse speelt? Win je bijna alle wedstrijden? Sta je in de top 4, heb je waanzinnige hockeyers in je team, maar geen keeper? Dan merk je iedere wedstrijd weer hoe belangrijk die plek is. Een spits kun je best op het mid denveld zetten. En er zijn genoeg middenvelders die zonder proble men een topwedstrijd spelen in de spits of als laatste man. Maar een keeper.Dat is een vak apart. We staan op plek 4 in die overgangs klasse, gaan voor de top 3 dit jaar en volgend jaar nog hoger. Dan is het best prettig als je een echte keeper in het doel hebt staan. Kortom: dit team zoekt een keeper! Kan jij kee pen, heb je zin in leuke trainingen op donderdagavond, waanzinnige wedstrijden in de overgangsklasse veteranen, derde helften en leuke teamactiviteiten? Bel of mail dan naar: Terriërs Veteranen A (DiVA), claudiametz@hotmail.com of 06-28146140. Team A: Marcel Beerkens, Simone Weeda, Marleen Zijlstra en Thijs Smit. Foto: Marije Smit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9