Fotoproject en/of Verhalenfestival 'Onderweg' Oppositie neemt afscheid van oudste lid Buitenspeeldag: ook bij Bibliotheek Heiloo! Bubble Voetbaltoernooi in Het Baafje I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Praktijk-, workshopruimte beschikbaar bij Happy Spirits MEI Het Luna Kamerkoor voert enkele schitterende koorwerken van Thomas Tallis, Erik Esenvalds en Peteris Vasks uit onder leiding van Wolfgang Lange. Het programma 'Een Moderne Mis' is opgedragen aan slachtoffers en nabestaanden van oorlogen en misstanden. verkoop@uitkijkpost.nl KORTOM Wedstrijdvissen UITKIJKPOST 2 3 MEI 2018 M r" HEILOO - In het gezellige Happy Spirits centrum creëert Anouschka Brom prachtige schilderijen, beeldjes en troostartikelen en begeleidt zij proces sen, rituelen en ceremonies rondom afscheid, gemis en voor steun in het leven. Er zijn een praktijk- en workshopruimte en een warm huiselijk thee lokaal beschikbaar van waaruit zij die diensten aanbiedt. Deze ruimte wil ze ook beschikbaar stellen voor jou. Werk jij op het gebied van 'mind, body of soul' en ben je op zoek naar praktijkruimte of een ruimte waar je een workshop of cursus kan geven? Neem dan even contact op via info@happyspirits.nl. HEILOO - Tijdens de algemene ledenvergadering heeft schaak vereniging Oppositie afscheid genomen van het oudste lid van de vereniging, Harry de Jager. Harry is al sinds 1968 lid van de vereniging en heeft dit jaar dus het respectabele aantal van 50 schaak jaren volgemaakt. Harry is nu 93 jaar oud en vindt het tijd worden om te stoppen met actieve wed strijdsport. Voorzitter Fred Smith zei in een toespraak dat hij het een respecta bel besluit vond. "Ik ben er niet blij mee, maar ik vind het wel een ver standig besluit," aldus de voorzitter. Hij gaf een overzicht van Harry's activiteiten voor de club en memo reerde dat Harry het jeugdschaken in Heiloo op de kaart heeft gezet: op Harry's initiatief werd in de jaren zeventig van de vorige eeuw gestart HEILOO - Stichting de Buitenkans en GGZ Noord Holland-Noord hebben voor het jaarlijkse fotoproject en het verhalenfestival 2018 gekozen voor het thema 'Onderweg'. Mensen zijn eigenlijk altijd onder weg: op weg naar een bestemming, bekend of onbekend. Onderweg valt veel te zien en te beleven: er zijn vaak onverwachte ontmoetingen met onbekende mensen met boeien de reisverhalen. Wat is een grotere uitdaging dan elkaar deelgenoot te maken van nieuwe impressies en reisverhalen? Wij nodigen u ook dit jaar weer uit om deel te nemen aan het foto- en/of verhalenfestival onder auspiciën van Stichting de Buitenkans. Wij zien de inzending in de vorm van een foto en/of verhaal graag tegemoet vóór 1 juni 2018. U kunt maximaal vijf foto's insturen, met bij elke foto een korte toelich- ting van maximaal 250 woorden. De jury kiest de beste vijf inzendingen uit. De foto's van de winnaars wor den afgedrukt op groot formaat ban ners en geëxposeerd op Landgoed Willibrordus en bovendien op een televisiescherm geprojecteerd in Galerie de Buitenkans. Ook kan men een verhaal (van ongeveer 500 woorden) of een gedicht, fan tasie of realiteit of een mengvorm van beide insturen. En ook voor dit onderdeel selecteert een jury de drie beste inzendingen. De win naars ontvangen een (boeken)bon en het winnende verhaal wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost. Iedereen kan deelnemen: GGZ- cliënten worden met name uitge nodigd om mee te doen. Foto's en/ of verhalen kunt u tot 1 juni 2018 sturen naar buitenkansfotopro- ject@gmail.com. Meer informatie en de spelregels vindt u op www. de-buitenkans.org. met een grote groep basisschool kinderen die van Harry en aanvan kelijk ook van zijn echtgenote Tiny schaakles kregen. Als verrassing kreeg Harry een erespeld van de schaakbond, vanwege zijn lange lid maatschap en zijn vele verdiensten voor de club. En uiteraard hoorde daar ook een lekkere fles wijn en een bos bloemen voor zijn echtge note bij. Tevens vond tijdens de jaarver gadering de prijsuitreiking plaats van het afgelopen seizoen. Simon Smit stelde in de laatste speelronde zijn kampioenstitel veilig, hij werd voor de vijfde keer clubkampioen. Kees Jongkind werd gehuldigd als snelschaakkampioen en Johan van der Wal is de nieuwe rapid-kam- pioen. Het nieuwe schaakseizoen start weer op de eerste dinsdag van september. L 3D stoepkrijten, cool toch? Aangeleverde foto HEILOO - Woensdag 13 juni is het Buitenspeeldag in heel Nederland. Een mooie gele genheid om kennis te maken met het buitenspeelgoed van Bibliotheek Heiloo! Vanaf 14.00 uur staan alle skel ters, loopfietsen en skippybal len klaar op het parkeerterrein van Rozing, naast de bibliotheek. En er is meer: om 15.30 uur kun je meedoen aan een workshop Stoepkrijten in 3D, door stripteke naar Irene Mulder. Het wekelijks voorlezen om 14.30 uur 'doen' we buiten, met muziek en bewegen én te gekke extra grote XL bellenblaas. De buitenspeeldag eindigt om 17.00 uur, maar je kunt het leukste speel goed lenen om thuis mee verder te spelen. Op deze dag leen je twee buitenspeelmaterialen voor de prijs LUNA KAMERKOOR: EEN MODERNE MIS CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl DINER CHANTANT: CHANSONS VAN JUN SCHOONHEID EN TROOST Prachtige Franse Nederlandstalige chansons afgewisseld met heerlijke gerechten met Franse twist van Keuken met Karakter. Het ensem ble Britta Maria brengt de mooiste chansons van Aznavour, Brel, Gains- bourg, maar ook van Toon Hermans, Herman van Veen en Jenny Arean. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl Wilt u uw vermelding ook in de culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Uitkijkpost via het e-mailadres HEILOO - De jaarlijks terugke rende open kampioenschappen Heiloo wedstrijdvissen voor bedrijven en verenigingen, als mede voor families en vrienden, vindt dit jaar plaats op zondag 10 juni 2018. Graag nodigt de wedstrijdcommissie u uit om met een ploeg van drie personen mee te doen. Het inschrijfgeld is 10 euro per ploeg. Meerdere ploegen per bedrijf, vereniging, familie of vrienden zijn van harte welkom. Er wordt gevist in de vijvers van Ypestein. Om 07.15 uur wordt er op de parkeerplaats bij de Ypsalon verzameld. De wedstrijd begint om 08.00 uur en eindigt om 10.30 uur. Direct na afloop wordt de vis gewogen en is de prijsuit reiking in het café van sporthal 't Vennewater. Daar is ook een grote verloting onder het genot van een gratis hapje. Opgeven kan bij Harry Franse, De Waard 41, tel. 072-5330111, Piet Schouten, Rosendaal 48, 06-51009720 en Handy Fish, Kennemerstraatweg, 072-5336961. Tot ziens aan de waterkant, de wedstrijdcommissie. HEILOO - Jongerenwerk Heiloo, zwembad Het Baafje en Holland Sport hebben de handen ineen geslagen om een mooi toernooi voor de jongeren van Heiloo te organiseren: op zondag 3 juni kun je meedoen aan het Bubble voetbaltoernooi in Het Baafje. Tijdens het toernooi kunnen jon geren van 13 tot en met 23 jaar in teams van vier personen het tegen elkaar opnemen. Dus trommel je vrienden bij elkaar en 'bubble' 3 juni gezellig mee! Programma 1: 13 tot en met 16 jaar, tijd: 12.00 -14.30 Programma 2: 17 tot en met 23 jaar, tijd: 14.30 -17.00 Deelname aan het toernooi kost 4 euro per persoon (20 euro per team), dit is inclusief entree voor het zwembad. Aanmelden is ver plicht, opgeven kan tot en met 27 mei via jongerenwerkheiloo.nl. De tijden zijn onder voorbehoud. Voetbalschoenen met noppen zijn niet toegestaan. Links voorzitter Fred Smith, Tine de Jager en rechts Harry de Jager. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7