Tien vragen aan... Stichting Trefpunt nieuwe beheerder BukBuk Een voorbeeld voor de kinderen 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 3 0 MEI 201 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos 'TJT offset rotatiepers, de milieu- j- vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Maarten van der Molen: "In goed overleg met de gemeente en SSL is besloten dat Stichting Trefpunt de exploitatie gaat doen." De komen de periode zal de grote zaal een opknapbeurt krijgen. "Een pot verf en een kwast zijn echt wel nodig," aldus Maarten. Verder zullen er nog een aantal kleine aanpassingen plaats gaan vinden maar dit gebeurt in overleg met onder andere de toe komstige beheerder van de zaal. Gedacht wordt aan bijvoorbeeld de mogelijkheid om een achter grondmuziekje aan te kunnen zet ten als men binnenkomt in de zaal. De inventaris (licht en geluid) zijn van de gemeente overgegaan naar Stichting Trefpunt. Zowel Maarten als Roman hopen dat ze hun con cept weer uit kunnen rollen en dat de BukBuk weer wordt zoals vroe ger. Niet dat ze de illusie hebben dat het precies gelijk wordt aan hoe het was, nee, in een iets moderner jasje! Oude BukBukkers ontlenen hun carrière aan de BukBuk. Dit willen beide heren weer bewerk stelligen voor de huidige jongeren. "Een broedplaats voor jongeren om mooie dingen neer te zetten voor Heiloo," aldus Roman en Maarten. Ook voor het Trefpunt zelf zal de zaal een aanwinst zijn. In het gebouw van het Trefpunt mag geen harde muziek of ander hard geluid te horen zijn. Daarom zal ook Welzijnswerk, indien er bij een activiteit muziek ten gehore wordt gebracht, gebruik kunnen maken van de zaal van de BukBuk. Zo is de zaal multifunctioneel inzetbaar. De mensen die in de buurt van de BukBuk wonen zullen tijdig geïnfor meerd en betrokken worden bij het proces rondom de nieuwe plannen. Mocht u vragen en/of opmerkingen hebben of wilt u helpen dan kunt u contact opnemen met Maarten van der Molen, e-mail: m.vandermolen@ jongerenwerkheiloo.nl. Tekst: Yvonne van Stiphout 1. Waar ben je geboren en getogen? Mijn wieg stond in Amsterdam. Toen ik zeven was verhuisden we naar Heiloo, we woonden aan de Breedelaan 9 tegenover het gemeente bosje. Daar heb ik een fijne jeugd gehad. Na een jaartje Bazel kwa men we terug naar Heiloo, nu op de Wilgenlaan. Toen ik dertien was, verhuisden we naar de Ringweg. Na het Christelijk Lyceum in Alkmaar verhuisde ik naar Groningen waar ik vijf jaar woonde. Daar leerde ik mijn man Arend kennen en samen kwamen we terug naar Heiloo. Het werd Plan Oost en daar wonen we nog steeds met heel veel plezier! Onze twee zonen zijn er geboren en nu er ook nog eens vier prachtige kleinkinderen zijn die ook in Heiloo wonen, willen we er echt niet meer weg. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu dan hebben? Mijn hobby is altijd sport geweest. De basis is gelegd door Thea Beek man, mijn 'gymjuf' bij Doves. Ook andere sporten vond ik heel leuk, vandaar mijn keuze voor de ALO in Groningen. Daarna stond ik voor de klas op mijn oude school, nu het Jan Arentsz. Ik heb dus van mijn hobby mijn beroep gemaakt en heb er nooit spijt van gehad. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Heel graag zou ik Jaap van Zweden eens ontmoeten. Als hij voor een orkest staat ontstaat er een soort magie tussen dirigent en orkest. Het lijkt wel of hij dan ophoudt dirigent te zijn maar de muziek zelf wordt. Dat kan me ontroeren. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinneringen liggen in het gemeentebosje waar je heerlijk kon spelen en later op de tennisbaan aan de Dors, ik heb daar een hele leuke tijd gehad. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Ik wandel heel graag langs de vijvers in Plan Oost. Het nieuwe brug getje bij De Karremel breidt de wandelmogelijkheden nog eens uit, heel mooi. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Als je vlakbij de A9 woont wordt je slaap nog wel eens verstoord. Dus laat mij maar slapen! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat kreeg ik van mijn moeder. Als ik ziek was, bleef ik graag nog een dagje extra liggen. Mijn moeder zei dan: "Als je er niet uit komt, wordt je niet beter." Het werkt nog steeds! 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik nu weliswaar in een 'kunstcommissie' zit, maar dat ik vroeger altijd een 4 voor tekenen had! 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Burgemeester Romeyn is een geweldige, toegankelijke en empathische burgemeester. Ik zou hem graag een nachtje ontvangen om bij ons te slapen aan de oostkant. Uiteraard met de ramen open en bij oosten wind. Wellicht komt er dan eindelijk een geluidswal langs de A9! 10. Persoonlijke vraag van Jan Giling aan Ank Stam: "Ank, je organiseert altijd erg enthousiast de exposities in de biblio theek. Blijf je ermee doorgaan en zo ja, wat zijn de plannen?" Lieve Jan, zo'n stukje in de krant vind ik eigenlijk best lastig. Maar als jij het vraagt KUN je geen nee zeggen! Heel graag ga ik door met de ex posities in de bibliotheek, ik doe het samen met Linda, Nita, Corrie en Greet met heel veel plezier. We stoppen dit jaar met de verkiezing van de kunstenaar van het jaar, de animo liep wat terug. Maar dat maken we weer goed door dit jaar tijdens de Kunstparade een prachtig pro gramma te bieden. Met zeven kunstenaars, vijf dichters en meerdere muzikale optredens. Ik ben heel blij dat de bibliotheek me de gelegen heid biedt om dit te realiseren." Ik geef de vragen door aan Bert Goedkoop. Mijn vraag is: "Beste Bert, met heel veel plezier kom ik elke dinsdag naar de 'good- camp' die door jou en Leonie met enorm veel enthousiasme wordt gegeven. Waar haal je de energie vandaan om dat elke keer (en bijna dagelijks!) met zo veel passie te doen?" HEILOO - Woensdag 23 mei was het zestig jaar geleden dat Arie en Gurie Ruiter-van Kessel in het huwelijksbootje stapten. Natuurlijk kwam burgemeester Hans Romeyn het echtpaar feli citeren. Arie Ruiter (84) is geboren in Egmond-Binnen en komt uit een gezin met dertien kinderen. In 1938 verhuisde hij naar Heiloo. Gurie Ruiter (82) is geboren in Limmen en komt uit een gezin met zes kinde ren. Het echtpaar heeft elkaar leren kennen via de kerk. En in 1952 heeft Arie bij de Castricummer kermis zijn Gurie gevraagd. Na vijf en een half jaar verkering zijn ze getrouwd en sinds augustus 1958 wonen ze in hun huis aan de Oosterzijweg. Arie is als monteur/bankwer ker begonnen bij een neef die een garage en fietsenwinkel had. Na zijn diensttijd heeft hij gewerkt bij Forbo in Krommenie. Maar om toch wat dichter bij huis te kunnen wer ken besloot hij als werkleider bij Willibrord aan de gang te gaan. Na een omscholingsproject heeft hij de laatste twintig jaar van zijn arbeids jaren gewerkt als arbeidstherapeut bij Willibrord. Gurie is na haar trouwen gestopt met werken en heeft de opvoeding van de kinderen en het huishou den op zich genomen. Heerlijk vond Gurie dat. Toen, maar nu nog steeds, is zij het liefst thuis. Zelfs vakantie hoeft van haar niet. Gurie weet nog dat de allereerste vakan tie een gewonnen vakantie naar Londen was. Omdat ze liever thuis bleef heeft ze zelfs geprobeerd om de reis om te ruilen voor een tuin stoel. Iets wat niet lukte en zo ver trok het echtpaar toch naar Londen. Het was best leuk maar de thuis komst was voor Gurie nog leuker. Oost west, thuis best. Arie zwemt en biljart graag en ook Gurie zwemt nog steeds haar baantjes bij zwembad Loos. Niet dat ze het zwemmen leuk vindt maar wel de groep en de gezelligheid. "De groep waarin ik zwem is al jaren lang dezelfde, dat is zo gezellig en daarom stop ik niet," aldus Gurie. Het echtpaar heeft vier kinderen, acht kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Natuurlijk waren die allemaal op het feest. Voor hun zestigste huwelijksdag heeft het echtpaar een boot afgehuurd en heeft men een vaartocht gemaakt van Akersloot tot voorbij de Zaanse Schans en terug naar Spijkerboor. Voor de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen wil het echt paar een voorbeeld zijn, een voor beeld hoe met elkaar om te gaan, om zo tot een huwelijk te komen van zestig jaar. "En we hopen het nog even vol te houden," aldus Gurie Ruiter. Tekst: Yvonne van Stiphout Gurie Ruiter-van Kessel, burgemeester Hans Romeyn en Arie Ruiter. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3