Schong Vis, nu in Alkmaar "We vullen elkaar aan" COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 De beste vis, waanzinnig lekker Kappen is zo passé INGEZONDEN BRIEF J.W. van Hulst J i Dick de Scally UITKIJKPOST 3 0 MEI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Huib en zijn dochter Nikki ontmoeten u graag in Alkmaar. Foto: Evert Visser Muiderwaard 420, Alkmaar. Telefoon: Tel: 072-5621186. Internet: www.vishandelschong.nl. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 09.30-18.30 uur. Bestellen kan telefonisch en binnenkort eveneens via een webwinkel. Volg ook Vishandel Schong op Facebook. ALKMAAR/ HEILOO - Goed nieuws voor echte visliefhebbers uit Heiloo. Huib Schong sloot twee jaar geleden zijn visspecialiteiten- zaak in winkelcentrum 't Loo maar is nu opnieuw de trotse eigenaar van een eigen zaak, dit keer aan Muiderwaard 420 in Alkmaar. In deze visgerelateerde lunchroom is uitsluitend de beste vis te koop, kwaliteit en variatie staan voorop. Huib: "Naast vis bieden we hier bijpassende hapjes en drankjes en natuurlijk kun je genieten op ons Mediterraans terras." In de visspecialiteitenzaak Schong Vis hangt tijdens het interview een relaxte en huiselijke sfeer. De Heilooër bereidt een vismaaltijd en laat over heerlijke kibbeling proeven. Daarna toont Huib de goed gevulde inhoud van zijn vitrine. Verse zalm, tong, kabeljauw, tonijn, garnalen, het is er allemaal. Of het nu gerookte of gebakken vis is, schaal- en schelpdieren, vispizza of met vis belegde broodjes, alles is kakelvers en door Huib zelf bereid. Zo zijn de Indische wokschotels niet te versmaden en wat te denken van vis schotels zoals de gourmetschotel, opgemaakt met diverse soorten verse vis? Daarnaast is bijvoorbeeld het visstoofpotje een aanrader. Veel bestelde lekkernijen zijn ook de salades van Schong Vis, evenals pasta's zoals tagli atelle, linguine en spaghetti. Verder verkoopt Huib luxe borrelhapjes uit de Japanse keuken. Zin in Vlaamse friet? Ook dat is verkrijgbaar. Genieten op het terras Schong Vis heeft eveneens luxe wijnen in huis die Huib zorgvuldig uitkiest bij de smaak van de vis. Daarnaast zijn liefhebbers van bier, speciaalbier en frisdranken hier aan het juiste adres. Zij kunnen binnen en buiten op het ter ras genieten van een hapje met bijpassende drankjes. Huib: "Dit terras leent zich uitstekend voor bijvoorbeeld een feest of een vrijdagmiddagborrel. Het mag hier echt gaan bruisen!" Volgens de ondernemer zijn er in de directe omgeving niet veel terrassen te vinden. "Ik ontmoet regelmatig omwonen den en mensen die vanaf de autoweg N242 even afslaan om van onze vis te genieten of een drankje te drinken. Dit zijn ook veel Heilooërs. Zij kennen natuurlijk al mijn manier van werken en mijn mooie producten, daarom rij den ze graag even naar Alkmaar, zij zijn binnen tien minuten hier." Smakelijke comeback Huib en zijn vrouw Yvette openden hun vishandel in augustus tegenover de Jumbo aan de Muiderwaard, een mooie comeback. Huib: "Ik beëindigde mijn visspecialiteitenzaak in 't Loo in 2016 en werkte daarna in Amsterdam samen met wereldkok Jamie Oliver en tv-kok Bart van Olphen. Omdat zelf standig werken met vis beter bij mij past, startte ik al snel weer een eigen onderneming." Huib heeft de liefde voor vis niet van een vreemde. Zijn opa runde voorheen zijn gespecialiseerde viswinkel aan de Kennemerstraatweg. Toen Huibs vader de zaak overnam, was hij al beroemd om de lekkere haringen die hij vanuit zijn haringkar tegenover de Witte Kerk aanbood. Huib runde vervolgens 21 jaar lang zijn visspecialiteitenzaak in winkel centrum 't Loo. Wie Schong Vis in Alkmaar bezoekt, maakt kennis met de welgemeende passie van Huib voor het vak. "Het enthousiasme van mijn klanten stimuleert mij enorm." Daarnaast ontmoeten zijn klanten op door deweekse dagen Marian en Angela. "Die zijn mijn drijvende krachten". In het weekend werkt zijn dochter Nikki in de zaak. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Arie (90) en Nel (86) Borst waren op dinsdag 22 mei 65 jaar getrouwd. Reden voor burgemeester Hans Romeyn om het echtpaar te feliciteren en een prachtig boeket bloemen te overhandigen. Arie Borst is geboren in Harenkarspel en Nel Borst is geboren in Winkel. Samen met haar ouders verhuisde Nel naar Oudesluis, de plaats waar Arie en Nel elkaar 65 jaar geleden het jawoord gaven. Daarna verhuis de het echtpaar weer terug naar Winkel, om zich in 1960 te vestigen in Heiloo. Beiden hebben ze gewerkt in een melkzaak en later in een kruide nierswinkel. Meneer heeft ook een tijdlang met een SRV-wagen rondge reden in Heiloo. Toen het echtpaar in Heiloo kwam wonen waren er veertien melkboeren werkzaam in Heiloo; een voor een viel er eentje af en de andere melkboeren namen het over. Het werd steeds moeihj- ker om het hoofd boven water te houden omdat er moeilijk te con curreren viel met winkels die melk gingen verkopen. Toen Arie 47 was vond hij het genoeg. Hij maakte de overstap naar de Hoogovens en begon daar als staalgieter. Na ruim tien jaar mocht hij met vervroegd pensioen en zo kreeg het echtpaar de tijd om heerlijk met de caravan op vakantie te gaan. Tot ongeveer drie jaar terug. Toen ging het echt niet meer en hebben zij de caravan weg moeten doen. Maar nog steeds zijn ze blij met elkaar. "Iedereen heeft zijn taken en samen hebben we het goed," aldus Arie Borst. Nel Borst: "Samen doen we boodschappen en vullen elkaar aan." Fietsen gaat niet meer zo goed maar meneer wandelt wel graag. Zelfs tot achter in Plan-Oost. Op de 65ste trouwdag was het groot feest. Bij 't Hoorntje in Akersloot was voor alle gasten een buffet klaargezet. Een hele gezellige middag, die echt op een reünie leek, was voor het echtpaar weggelegd. Zelfs een nicht uit Canada was spe ciaal overgekomen om bij het feest aanwezig te zijn. "De oude garde is weggevallen maar de kinderen daar van komen allemaal. En daar zijn we heel blij om," aldus Nel Borst. Het echtpaar heeft twee kinderen, zes kleinkinderen en één achter kleinkind. Tekst: Yvonne van Stiphout Arie Borst, burgemeester Hans Romeyn en Nel Borst-Kaashoek. Foto: STiP Fotografie Goed initiatief van de bewoners rond de Hoogeweg om een petitie te starten tegen het kappen van de beeldbepalende knotwilgen (waar kan ik hem ondertekenen?). Ik pro beer me dan in te denken hoe een ambtenaar tot zo'n voorstel komt. De weg moet opnieuw geasfal teerd, er komen meer woningen en grotere auto's, dus die bomen staan in de weg. De wethouder weet allang dat dit een onnozel idee is in een tijd waar de ruimte voor auto mobiliteit steeds meer ter discussie staat. Hij weet dat de oplossing een voudig is. Maak er een fietsstraat van, waar de auto 'op bezoek' is op het fietspad. Dat is namelijk al het geval in het verlengde stuk van de Hoogeweg naar en in Limmen. Hij weet misschien ook dat dit de beste manier is om aan de participatie van de burgers gehoor te geven. Kappen is zo passé anno 2018. Erik Luik, Heiloo Een paar columns geleden schreef Jean Thomassen een persoonlijk in memoriam voor prof. dr. Johan van Hulst, die op 22 maart van dit jaar overleed. Van Hulst is 107 jaar geworden. Hij liet zich volgens Thomassen af en toe naar Heiloo rijden voor een bezoek aan hem en zijn vrouw Ine Veen, een nicht van Van Hulst. In de oorlog werd Van Hulst directeur van de Hervormde .ti» >y 1 i,"lT Kweekschool aan de Plantage Middenlaan in Amsterdam. Bekend werd hij vooral als redder van zo'n 600 joodse kinderen uit de Hollandse Schouwburg, schuin tegenover de kweekschool. In dat voormalige theater zaten joodse gezinnen vast voordat ze op trans port gingen naar Westerbork en de vernietiging. Hun jonge kinderen werden aan de overkant onderge bracht, in een crèche die aan de kweekschool grensde. Samen met de leidster van de crèche, Henriëtte Pimentel, en enkele docenten zorgde Van Hulst ervoor dat kleine groepen kinderen over de schutting van de achtertuinen 'verdwenen' naar onderduikadressen, via een systeem waardoor de Duitsers geen argwaan kregen. Begin jaren zestig heb ik een aantal keren van Van Hulst les gehad, als hij inviel voor een afwezige docent. Zijn standaardvraag luidde stee- vast: 'Waarover willen jullie dat ik het ga hebben?' En je kon het zo historisch niet bedenken of de eru diet vertelde erover, uit zijn hoofd: Nebukadnezar, het dagboek van Willem de Clercq, de onderwijsme thode van Montessori. Over alles, behalve over de oorlog. Van Hulst behoorde in die tijd tot het grote leger der zwijgzamen. Geen woord over de redding van joodse kinderen, geen enkele verwijzing naar de Hollandse Schouwburg waarop we in de klas uitzicht hadden en die in 1962 offici eel 'Gedenkplaats' werd. Nooit. Wij vroegen er ook niet naar, want wij hebben het niet geweten. Pas veel later verbrak Van Hulst het zwijgen. 'Waarover willen jullie dat ik het ga hebben?' Daarover, mijnheer Van Hulst. Daarover.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5