Diner chantant: chansons van Schoonheid en Troost Team Hou't van Zuidwester in finale 'Ontluikend Ondernemen 2018' Groensafari's en jeu-de-boulesactiviteiten op Landgoed Willibrordus ViVa! Zorggroep behaalt als eerste het certificaat Milieuthermometer Zorg, Green Deal Geslaagde ouder-welp zeildag voor scouting Victorie UITKIJKPOST 3 0 MEI 2018 De 'antilope' arriveert. Aangeleverde foto Maurits Fondse en Britta Maria. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 27 mei werd de jaarlijkse ouder-welp zeildag van scouting Victorie Heiloo gehouden. Mede door het mooie (zeil-) weer konden de ouders en welpen na de gezamenlijke lunch pauze nog even een frisse duik in het Alkmaardermeer nemen. Iedereen heeft genoten van deze fan tastische dag! Aangeleverde foto HEILOO - Prachtige Franse Nederlandstalige chansons afge wisseld met heerlijke gerech ten met een Franse twist van Keuken met Karakter. Het ensemble Britta Maria brengt de mooiste chansons van Aznavour, Brel en Gainsbourg, maar ook van Toon Hermans, Herman van Veen en Jenny Arean. Het leven wordt bezongen in al zijn facetten, de liefde, de hoop, maar ook de pijn en de teleurstel ling, het gewone, het bijzondere. De topkoks van Keuken met Karakter verzorgen hierbij een heerlijk drie gangendiner met Franse twist. Het ensemble bestaat uit Britta Maria (zang), Maurits Fondse (zang/ piano), Hermine Deurloo (mond harmonica). Geniet van deze mooie Franse avond en laat u ontroeren in de Cultuurkoepel. Vrijdag 15 juni, aanvang 19.00 uur, deur open om 18.30 uur. Kaarten, inclusief diner en welkomstdrankje, in de voorverkoop 35 euro. www. cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - Om ondernemer schap bij de jongste generatie te stimuleren en ze de nodige skills te leren, is de Masterclass Ontluikend Ondernemen in het leven geroepen. Leerlingen van groep 8 van De Zuidwester doen mee en bedenken in teams tijdens deze masterclass een idee voor een bedrijf. Ze wer den daarbij gecoacht door Baukje Uilkema van Sparkling Talents. Op 30 mei vindt de vijfde landelijke finale van deze talentenjacht voor ondernemers plaats, waarin team Hou't van De Zuidwester samen met zes andere finalisten strijdt om de Enforz Ontluikend Ondernemen Trofee 2018. De jonge ondernemers van Team Hou't zijn Sebas, Vince, Iris en Casper. "Het is gigantisch leuk om te zien wat ze allemaal bedenken. Een goede ondernemer is creatief en dat zijn die kinderen natuurlijk als geen ander. Misschien komt de nieuwe Elon Musk of Bill Gates wel uit Nederland. Dat is wel waar we aan hopen bij te dragen," aldus Baukje Uilkema. De finale vindt plaats op 30 mei vanaf 15.30 uur bij de Stoomhal te Wormer. De finale wordt gepre senteerd door acteur, danser, cho reograaf en ondernemer Juvat Westendorp. HEILOO - Afgelopen maan dag 21 mei, op de eerste Landgoederendag Willibrordus, was de grote opening van zowel de jeu-de-boulesbaan als de Groensafari's met het golfkar retje de 'antilope.' Voor beide activiteiten was grote belang stelling. En u kunt vanaf nu elke week aan deze activiteiten deel nemen! Groensafari's De Groensafari is een gezellige wandeling onder begeleiding van ongeveer een uur op Landgoed Willibrordus. Vrijwilligers begelei den de wandelingen en vertellen onderweg iets over de natuur of over het landgoed. U bent heerlijk in de buitenlucht én ontmoet andere mensen. Ook als u minder mobiel bent kunt u meedoen: met rolstoel of rollatorbegeleiding, op een duo- fiets of in het golfkarretje. Ter afsluiting geniet u met elkaar van een lekker kopje koffie of thee in restaurant Keuken met Karakter. Dit pas geopende restaurant heeft een heerlijk terras met fraai aange legde borders. De safari's worden elke dinsdag en donderdagmiddag gehouden om 14.00 uur vanaf de Verhalenkamer/ VVV op Landgoed Willibrordus. De kosten zijn 2 euro per deelnemer exclusief koffie/thee. Kaartjes zijn te verkrijgen bij de VVV. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden als u zelfstandig wilt deelnemen. Als u opgehaald wilt worden en/ of mee wilt rijden met het golfkar retje neemt u dan minimaal 24 uur van tevoren contact op met Phonus Stokhof: 06-12989958. Jeu de boules op 'De Broederbaan' Wilt u spelen op deze baan dan kunt u hier dagelijks terecht. Op vrijdagmiddag rond 15.00 uur zijn er meestal mensen aanwezig als u onder begeleiding wilt spelen. U kunt uw eigen jeu-de-boulesset meenemen, maar u kunt ook ballen- sets huren bij de VVV voor 2,50 euro en 7,50 euro borg. Voor meer informatie over de Groensafari's en de jeu-de-boules- baan zie ook www.de-buitenkans. HEILOO - José van Vliet van ViVa! Zorggroep ontving op maandagmorgen 28 mei in De Loet het eerste certificaat Milieuthermometer Zorg. Het certificaat. dat is toegekend door het MilieuPlatform Zorg, werd uitgereikt door wethouder Rob Opdam. Duurzaam en maatschappelijk verantwoord ondernemen wordt steeds belangrijker voor de zorg. Op milieugebied is de kennis nu gebun deld in de Milieuthermometer Zorg (MTZ). Dit bestaat uit een schema met ruim 100 maatregelen, waarvan er voor een certificaat brons 52 ver plicht zijn te volbrengen en 14 extra naar keuze. Deze maatregelen zijn onderverdeeld in 17 thema's, waar onder Milieu- en energiemanage- ment, Afval, Gevaarlijke stoffen, Catering en voeding, Inkoopbeleid en Groenbeheer. In 2015 hebben een aantal zor ginstellingen en ziekenhuizen de Green Deal 'Op weg naar duurzame zorg' getekend. Hiermee beloof den zij in drie jaar alle locaties voor het bronzen niveau van de MilieuThermometer Zorg te certifi ceren. Landelijk werken 135 over- heids- en zorginstellingen samen. Zij hebben de ambitie uitgesproken dat eind 2018 80% van de ziekenhuizen en 50% van de overige zorgaanbie ders een begin hebben gemaakt met de systematische verduurzaming van hun bedrijfsvoering. Alle intramurale zorglocaties en het hoofdkantoor van ViVa! Zorggroep zullen tot eind 2019 wor den voorbereid op een certifice- ringsaudit. Rob Opdam overhandigt het certificaat aan José van Vliet van ViVa! Zorggroep.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 6