Picturae verhuist naar Heerhugowaard Een halve eeuw de avondvierdaagse "Niet zeuren, want iedereen pakt weleens een vliegtuig" Open dag bij 10-jarig Activiteitencentrum Heiloo 17 Ook de tweede paal is omver Reden toename klachten UITKIJKPOST JUNI 201 HEILOO - Op dinsdagochtend is ook de tweede paal op de Stationsweg omvergereden. Een automobilist raakt het paal tje, waardoor de paal krom stond. Een tweede automobilist zag de kromme paal niet en reed er tegenaan, met flink schade als gevolg. Buurtbewoners die voorstander zijn van de paal tjes, komen emotioneel naar buiten. Zij zien de noodzaak van de paaltjes: "Het verkeer moet zich aanpassen aan deze weg in het dorp". Aangeleverde foto BUCH - Hoewel het aantal klachten over vliegtuiglawaai in Heiloo, Bergen, Castricum en Uitgeest de laatste maanden is toegenomen, zijn de klagers slechts beperkt 'hoorbaar' op social media. Vooral inwoners die geen last hebben van het vliegtuiglawaai reageerden op de vraag van de Uitkijkpost om over hun ervaringen te vertel len. Op Facebook is van een toene mend aantal klagers weinig te mer ken. Veel mensen laten weten niet te houden van hypocrisie. "Niet zeu ren, want iedereen pakt wel eens het vliegtuig, ook de klagers", luid de hun verweer op 'Je bent Heilooër als...' en 'Je bent Egmond-Binner als...'. Iemand schrijft: "Als je in een vliegtuig zit, dan ben je ook niet bang dat de mensen beneden wak ker worden". Iemand anders laat weten: "Ik ben nog nooit 's nachts wakker geworden van een vlieg tuig". Ze krijgt bijval van een inwo ner die via een app op haar compu ter ziet dat er te veel laagvliegende vliegtuigen overkomen. "Als je daar een app voor nodig hebt, dan zal de overlast wel meevallen". Een andere Facebookbezoeker onder vindt geen hinder van vliegtuigen, maar des te meer van auto's op de Kennemerstraatweg en de A9. Andere internetgebruikers noemen het vliegverkeer "onmisbaar voor onze economie" en "een onvoldron- gen feit". "Tata steel en Schiphol bestaan nou eenmaal. Als je hier woont, dan kies je daarvoor. Zo niet, verhuis dan maar naar Groningen of zoiets. Alleen is daar geen baan te vinden." Sommige Heilooërs zijn zelfs blij met de vliegtuigen. Enkele reacties op een rijtje: "Mooi al die lichtjes in de lucht", "hoe groter hoe mooier", "geweldig om te zien hoe zo'n vliegtuig in de lucht blijft han gen" en "een 747 over mijn huis is indrukwekkender dan een overvlie gende spreeuw". Een andere dorps genoot maakt er al helemaal iets moois van: "Als ik 's nachts wakker word van de vliegtuigen, dan weet ik zeker dat er meer mensen aan het werk zijn, heerlijk!" Luchtwegen en longen Toch blijkt uit onderzoek van de GGD Hollands Noorden dat de slaapverstoring door vliegverkeer veel ernstiger is dan uit berekenin gen van het ministerie blijkt. Een Facebookgebruiker die wel last heeft van vliegtuiglawaai kan dat beamen. Hij schrijft: "Ik sta om drie uur 's nachts op en word gek van al die vliegtuigen. Het lijkt wel of er ieder jaar meer bijkomen." Een inwoonster van Egmond aan den Hoef ziet de vliegtuigen vaak en laag over haar dorp vliegen. "Soms wel om de drie minuten. Ik stoor mij hieraan, vooral overdag. De vliegtui gen draaien vaak bij IJmuiden, met soms een gierend geluid. We vlogen trouwens zelf een keer laag over de vuurtoren en de Slotkapel, van uit de lucht kon ik mijn eigen tuin inspecteren. Een prachtig gezicht, maar vanaf de grond vind ik het geen gehoor." Een Heilooër, die af en toe de kerosinelucht ruikt, ziet vooral de uitstoot van fijnstof als gevaar voor de volksgezondheid. "Het is slecht voor luchtwegen en longen en het tast je immuunsy steem aan. Let maar op: het aantal gezondheidsproblemen gaat hier door toenemen." Ook een andere inwoonster uit Heiloo schrijft over de uitstoot van CO2 met als gevolg de zeespiegelstijging en grote overstromingen in de toekomst. Economisch belang is hieraan ondergeschikt, vindt ze. "Pas als de laatste rivier vergiftigd is en de laat ste boom is omgehakt, zal blijken dat we geld niet kunnen eten." De oostelijke aanvliegroute van en naar Schiphol is sinds 2015 in de nachtelijke uren niet meer in gebruik vanwege veiligheidsre denen. Hierdoor vliegt een groter aantal vliegtuigen over de BUCH- gemeenten dan voorheen. Dit verklaart mede het toenemende aantal klagers, vertelde Schiphol- woordvoerder Sandro Broeke van Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS) vorige week in de Uitkijkpost. Een andere oorzaak is dat de Polderbaan meer dan voorheen voor landingen wordt gebruikt. De meeste vliegtuigen die over de BUCH-gemeenten vliegen, gebruiken de Polderbaan om te landen. Dit verklaart de toe name van het aantal klagers, even als de beperkte vlieghoogtes. De vliegtuigen die op de Polderbaan willen landen, vliegen overdag op minimaal 600 meter boven de dor pen en 's nachts op ten minste 900 meter. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Picturae biedt profes sionele en persoonlijke oplos singen voor het digitaliseren van foto's, boeken, microfilms, dia's, negatieven, glasnegatie ven, ansichtkaarten, posters en nog veel meer soorten mate rialen. Het bedrijf dat al ruim 20 jaar in Heiloo gevestigd is en veel inwoners uit Heiloo in dienst heeft, gaat Heiloo verla ten. De roots van het bedrijf liggen in Heiloo: zowel Algemeen direc teur Mark Lindeman als Financieel directeur Walter Tromp zijn woonachtig in Heiloo. Het bedrijf sponsort de meidentak van De Foresters en is oud-winnaar van de Ondernemingsprijs Heiloo (2015). Helaas kan het bedrijf op de hui dige locatie, industrieterrein De Boekelermeer, niet verder groeien. "Nieuwbouw bleek niet haalbaar in verband met de omgevingsvergun ning: er zou relatief veel bedrijfs- grond opgeofferd moeten worden voor parkeerruimte en te weinig ruimte overblijven om te onderne men. Ook het ontbreken van een goede glasvezelverbinding op het industrieterrein en de beperkte bereikbaarheid met openbaar ver voer vanaf station Heiloo hebben HEILOO - Op donderdag 14 juni opent Activiteitencentrum Heiloo zijn deuren voor het publiek. U bent tus sen 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom op Landgoed Willibrordus in Heiloo, om te zien welke mogelijkheden het Activiteitencentrum te bieden heeft. Vanuit GGZ Noord-Holland Noord is het Activiteitencentrum tien jaar geleden opgericht om men sen met een psychische kwetsbaar- HEILOO - Vrijdagavond kwam er een eind aan vier dagen lopen door Heiloo. Voor Dick (75) en Adri (71) Slager een bijzondere avond. Het was namelijk de vijf tigste keer dat Dick zijn medail le op mocht halen. Adri heeft de vierdaagse minder vaak gelopen, zij haalde haar vijfentwintigste medaille op. Dick is begonnen met het lopen van de avondvierdaagse in Amsterdam. "Ik herinner mij nog dat bij de intocht in Amsterdam meer dan vijfenveertig drumbands aanwezig waren. De intocht was toen nog in de Oude RAI. Heel indrukwekkend was dat," aldus Dick. Als 10-jarig jongetje wilde hij graag op voetbal. Zijn vader vond dat veel te gevaarlijk. Eigenlijk vond hij alle sporten te gevaarlijk voor Dick behalve. juist, de wandel sport. En zo kwam Dick op een wan delsportvereniging terecht. Tot zijn verhuizing naar Heiloo is hij zelfs jeugdleider bij een wandelsportver eniging geweest. Eenmaal woon achtig in Heiloo trok Dick de stoute schoenen aan en ging voetballen. Maar het wandelen is hij nooit ver leerd. Toen de kinderen van Dick en Adri de leeftijd hadden om de avondvierdaagse te lopen is Dick weer begonnen. Samen met zijn kin deren heeft hij jaren meegedaan aan de avondvierdaagse in Heiloo. Maar ja, kleine kindjes worden groot en die grote kindjes gaan hun eigen leven leiden. Voor Dick en Adri was ertoe geleid dat we op zoek zijn gegaan naar een andere locatie," aldus Mark Lindeman. De Heilooër ondernemers vinden het erg spij tig dat zij Heiloo 'moeten' verlaten, maar zijn heel blij met het pand dat zij in Heerhugowaard hebben gevonden. Dat Picturae de ambitie heeft om te groeien blijkt ook uit de recente samenwerking met Karmijn Kapitaal. Karmijn investeert in Picturae en draagt daarmee bij aan het behoud van cultureel erf- heid en grote afstand tot de arbeids markt een werkplek te bieden bij een of meerdere werkervaringsplek- ken. Er is een divers aanbod in werk, zoals een montagegroep, groenvoor ziening, een kwekerij, houtbewer king, MindsZ upcycle-werkplaats, horeca, drukkerij De Dijk, een internetbureau en een kaasmakerij. Inmiddels hebben al vele mensen bij een van deze onderdelen hun weg terug in het arbeidsproces gevon den. De verschillende onderdelen het toen helder. Dick bleef lopen en Adri ging met hem mee. En nog steeds lopen ze ieder jaar. Inmiddels iedere avond de vijf kilometer. En omdat ze toch iedere dag lopen is het eigenlijk een 'makkie' voor beiden. Volgend jaar doen ze weer mee. Adri: "We doen mee zolang we kunnen. We lopen in ons eigen tempo en gaan niet met de meute mee." Tijdens de slotavond kreeg Astrid Tamis, voorzitter van de ouderraad van de Radboudschool, ook een medaille uitgereikt, een groepsme- daille met daarop het cijfer 50. Niet goed. Cilian Jansen Verplanke van Karmijn Kapitaal: "Picturae heeft enorm veel potentie en een divers en gedreven management team dat wil investeren in de toe komst en zich continu wil blijven ontwikkelen. Bovendien sluit wat Picturae doet ook goed aan bij wat wij belangrijk vinden: het verleden toegankelijk maken voor onze kin deren. We zetten hier graag onze expertise en ons netwerk voor in en kijken ernaar uit om een bijdrage te leveren aan de duurzame internatio nale groei van Picturae." van het Activiteitencentrum werken voor diverse opdrachtgevers. Dit zijn naast GGZ NHN en andere zorg- partners vooral ook externe bedrij ven en opdrachtgevers. Locatie Het Activiteitencentrum Heiloo bevindt zich in het achterste gedeelte van het mooie Landgoed Willibrordus, aan de De Bullaan 2 in Heiloo. Zie ook onze geplaats te advertentie voor de open dag. Interesse? Kom langs, de deur staat open! omdat Astrid of de ouderraad voor de vijftigste keer meedeed, maar het was de vijftigste keer dat de Radboudschool als groep meedeed aan de avondvierdaagse. Verder willen Adri en Dick Slagter hun hulde brengen aan de organisatie van de avondvierdaagse in Heiloo. Een organisatie die ieder jaar weer belangeloos dit evenement organi seert, verdient volgens hun echt een pluim. Dick wist nog te melden dat de organisatie op zoek is naar spon sors. "Ik hoop dat die zich zullen melden," aldus Dick. Tekst: Yvonne van Stiphout Het huidige pand van Picturae op bedrijventerrein Boekelermeer. Aangeleverde foto Adri en Dick Slagter. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17