Open dagen Natuurtuin Egmond-Binnen Open brief voetbalverenigingen aan coalitie Bergen Chiropractie XL biedt hulp bij scala aan klachten S3 Inschrijven Timmerdorp Egmond aan den Hoef ÉéM REGIO JË UITKIJKPOST 6 JUNI 2018 EGMOND-BINNEN - Op zater dag 9 en zondag 10 juni kunt u de Natuurtuin van Cees en Ria Baart bezichtigen. Deze bestaat uit een duintuin, een bloemen weide, twee poelen/vijvers en een vogelbosje. Het is omsloten door windsin- gels. Verder is er een insectenho tel en een vogelkijkhut te vinden. Eenmaal in de tuin waant u zich ver van de buitenwereld. De Natuurtuin is bijna een hectare groot en is via gemaaide paden toegankelijk. Hierdoor kunt u de vele wilde plan ten en vlinders, vogels en insecten van dichtbij bewonderen. In dit weekend mag u hier vrij rondwan delen of rondgeleid worden. En als u meer wilt weten over de ontwik keling van een natuurtuin of het beheer ervan dan vertellen wij u hier graag over. Het entree is gratis en voor de koffie of thee vragen we een vrijwil- ]ige bijdrage. Wij zijn open van 10.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Doelen 25 te Egmond-Binnen. Groepsfoto van een van de zomeravondtrainingen Aangeleverde foto DE EGMONDEN - Is het einde van voetbal in Egmond nabij? De nieuwe coalitie legt een bom onder de fusie wanneer zij het advies van externe 'experts' volgen! Is de gemeente Bergen verwor den tot een discussiegemeente? Wat door de ene coalitie is besloten, wordt niet overgenomen door de opvolgende coalitie. Besluiten zijn geen besluiten, maar slechts inten ties die leiden tot dure onderzoeken die weer leiden tot dure tegenon derzoeken. Conclusies leiden tot 'nieuwe inzichten' die leiden tot stopzetten van processen en weer terug naar af. Uitermate teleurstel lend wat ons betreft. De drie verenigingen hebben met de gemeente als voortrekker gezamenlijk gewerkt aan een fusie plan op een voor allen acceptabele plaats. Alle partijen hebben daarbij noodzakelijkerwijze water bij de wijn moeten doen. Bijzonder zuur is het dan om te moeten consta teren dat het fusieproces tot een einde lijkt te gaan komen. De nieu we coalitie heeft aangegeven dat, alle onderzoeken en voorbereidin- gen ten spijt, er geen belang wordt gehecht aan het duurzaam ontwik kelen van de sport en het versterken van de sociale cohesie. Eerdere kei harde afspraken ten spijt. Het zorgvuldig en gezamenlijk werken aan een fusie op de locatie aan de Egmonderstraatweg lijkt stopgezet te worden, omdat de nieuwe coalitie oude rekeningen wil vereffenen met de vorige coali tie. Dat dit over de rug gebeurt van de vele honderden sportminnende Egmonders is niets minder dan een grof schandaal. Het resultaat lijkt te zijn dat er weer van voren af aan kan wor den begonnen, of in het geheel niet meer. Met de gemeente is overeen gekomen dat wij ons conformeren aan de locatie die we destijds met de gemeente als voortrekker heb ben gekozen. Helaas zien wij de handtekening van de gemeente van het papier verdampen, en zien we het clichébeeld van een onbe trouwbare overheid aan de horizon verschijnen. Alles waar de nieuwe coalitie de oude coalitie van beticht, met name de onbetrouwbaarheid, wordt nog vele malen overtroffen met dit voornemen. De vraag is of de nieuwe coali tie dit beeld van onbetrouwbaar heid over zich wil afroepen of alsnog het lef heeft om door te gaan met het realiseren van de Egmondse fusievereniging aan de Egmonderstraatweg. Voor de clubs is het alternatief duidelijk. Door het afketsen van het ontwikkelplan voor de fusielo catie stopt, zoals met de gemeente is gecommuniceerd en door de gemeente bij aanvang van het pro ces is geaccordeerd, het gehele pro ces van fusie. Wij houden de deur in ieder geval open en kijken uit naar een gesprek met de nieuwe wethouder en coa litieleden. Wij hopen dat zij wel in gesprek gaan met de clubs, want de zogenaamde 'experts' van het externe team vonden dit blijkbaar niet nodig. Was getekend, de voltallige hoofd- en jeugdbesturen van Sint Adelbert, V.V. Egmondia en V.V. Zeevogels. LIMMEN - Terwijl chiropractie in een groot deel van de wereld een vast onderdeel uitmaakt van de reguliere gezondheidszorg, is deze behandelmethode hier nog in opkomst. Lang niet ieder een weet wat een chiropractor kan betekenen bij lichamelijke klachten en dat is jammer. Daar moet verandering in komen, vindt Dr. Steven Excell van Chiropractie XL op de Kerkweg 2c in Limmen. Hij is een expert op het gebied van klachten die hun oorsprong vin den in de wervelkolom, het zenuw stelsel, de spieren en gewrichten. Dr. Steven Excell is universitair geschoold in chiropractische ken nis en vaardigheden en in alge mene diagnostische methodes, het beoordelen van röntgenfoto's en het doen van lichamelijk onderzoek. "Chiropractoren beschikken over een breed scala aan behandeltech- nieken. Deze technieken kunnen worden ingezet bij bijvoorbeeld hoofdpijn, nekpijn, rugpijn, arm- en schouderklachten, duizeligheid, whiplashklachten, scoliose, hernia en zenuwblokkades. Wij behan delen mensen van alle leeftijden. Chiropractie is een volkomen vei lige behandelmethode." Tijdens het eerste consult wordt een Insight Scan gemaakt, waarop de blok kades in de nek en rug te zien zijn. Daarna volgt de eerste behandeling. Na afloop van iedere behandeling kan men gratis gebruikmaken van een speciale massagetafel, waarbij de rugspieren soepeler gemaakt worden. Na een aantal behandelin gen zijn de klachten doorgaans ver dwenen of sterk verminderd, een aanrader dus. Maak een afspraak online op www.chiropractiexl.nl of via 072-7436351. Inschrijven kan tot en met 27 juni. Aangeleverde foto Roos van der Blom en Dr. Steven Excell. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Ook dit jaar is er in de eerste week van de zomervakantie, dus van maandag 23 juli tot en met donderdag 26 juli, weer een Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. En traditioneel wordt het Timmerdorp op donderdagavond 26 juli afgesloten met een vrij markt. Het thema is dit jaar 'Sport'. Timmerdorp is bedoeld voor alle kinderen vanaf zes jaar tot en met groep 8 van de basisschool. De Timmerdorpwerkgroep van Jeugdbelangen is druk bezig met de voorbereidingen en een aantal sponsors heeft zich al financieel of in natura garant gesteld. Inschrijven gaat ook dit jaar online. Van 6 juni tot en met 27 juni kunt u via de website www.timmer- dorpegmondaandenhoef.nl uw kind aanmelden. De deelnemersbijdrage is 16 euro en minimaal een dag ouderhulp per kind. Via de inschrij ving dient u ook aan te geven op welk moment u kunt helpen. We noemen het ouderhulp, maar ook ooms en tantes, broers en zussen (van 18 jaar en ouder) of andere verzorgers zijn welkom. Wie zich niet online kan of wil inschrijven kan een inschrijfformu lier vragen en die ingevuld inleveren bij Jon Houtenbos (Bisschopskroft 8a) met betaling van de deelnemers bijdrage. Verdere informatie zoals het programma, tijden, voorwaar den etc. is te zien op de website www.timmerdorpegmondaanden- hoef.nl. Let op: de inschrijving en de keuze van de ouderhulpdag gaat in volgorde van aanmelden. Er kunnen maximaal 140 kinderen meedoen. Vol helaas vol!! Inschrijving sluit woensdag 27 juni! Voor verdere vragen, mail naar jon. houtenbos@gmail.com. De Natuurtuin Aangeleverde foto J Jjju

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19