Kringloopwinkel Keer op Keer COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Vanaf 2 oktober in Limmen Speelplekken INGEZONDEN BRIEF Natuurlijke selectie Michiel Ullers Brandweer bezoekt kleuters CBS de Duif UITKIJKPOST JUNI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. George Tervoort en Antoinette Bontje. Foto: Natalie Bottemanne Industrieterrein Oosterzij 17, Heiloo, telefoon: 072-5325962 Website: www.stichtingxopx.wordpress.com E-mail: stichtingxopx@hotmail.nl Openingstijden: dinsdag en donderdag 10.00 - 15.00 uur, zaterdag 10.00 - 14.00 uur Nieuw adres per 2 oktober 2018: Rijksweg 127, Limmen Kringloopwinkels stijgen nog steeds in populariteit. Was het in eerste instantie vooral interessant voor mensen die weinig te besteden hadden, inmiddels is het hip en in trek bij een veel grotere groep. Het is een uit daging om net dat ene unieke object te vinden of gewoon lekker te strui nen in het ruime aanbod van grote en kleine spullen. Kringloopwinkel Keer op Keer werd zeventien jaar geleden in Heiloo opgericht door onder meer Monique Witkamp. Monique: "Wij zijn een stichting en alle winst wordt uitgekeerd aan goede doelen. De werkzaamheden worden uitgevoerd door een team van vijftig vrijwilligers waar we heel trots op zijn." De winkel startte nabij het station, maar verhuisde na een aantal jaren naar industrieterrein Oosterzij. Na twaalf jaar op dit adres wordt de winkel binnenkort voortgezet in Limmen. Van Heiloo naar Limmen "We wisten al heel lang dat we een keer zouden moeten verhuizen," vertelt George Tervoort. George is reeds zes jaar betrokken bij de stichting en maakt deel uit van het bestuur. Hij vervolgt: "We hadden een tijdelijke vergunning van de gemeente voor vijf jaar. Dat is twaalf jaar geworden. Er komt meer bewoning rondom deze plek en omdat onze winkel onder detailhandel valt is een andere locatie gewenst." Het vinden van een geschikt pand was niet eenvoudig. Het voormalige pand van JohWin op de Rijksweg bleek echter een schot in de roos. George: "Het is een zeer goede locatie, 800 vierkante meter, goed bereikbaar en met voldoende parkeergelegenheid. We gaan ervan uit dat huidige en nieuwe klanten ons straks weten te vinden." Volledige opbrengst naar goede doelen De stichting is dankbaar voor alle, gebruikte en nieuwe, spullen die worden inge bracht. Met de opbrengst uit de verkoop, maar ook met de spullen zelf, worden veel mensen en goede doelen blij gemaakt. Antoinette Bontje is al zestien jaar werkzaam bij Keer op Keer en vertelt: "Elke week schenken we een bedrag van 250,-, de zogenaamde 'Opkikker', aan een vereniging of organisatie in Heiloo of de directe omgeving." Drie a vier keer per jaar komt de goededoelencommissie bij elkaar om alle aanvragen te beoordelen. Deze doelen zijn landelijk, in Europa of in de Derde Wereld. Keer op Keer keert jaarlijks tussen de 30.000,- en 40.000,- uit. Daarnaast gaan er maandelijks onder andere drie a vier pallets met spullen naar Roemenië en in de winter wollen dekens en kleding naar Letland. Kleding en oud ijzer dat niet aan de particulier te verkopen is brengt voor de stichting ook nog wat op bij derde partijen. Vrijwilligers welkom Keer op Keer bestaat momenteel uit een team van vijftig vrijwilligers. Er is nog plaats voor nieuwe, leuke, positief ingestelde vrijwilligers, jong en oud, die van aanpakken houden. Heb je zin om het team voor minimaal een dag(deel) te komen versterken? Mail dan naar stichtingxopx@hotmail.nl voor een vrijblij vend intakegesprek. 2 halen, 1 betalen De winkel in Heiloo is tot en met 22 september open. In het kader van de verhui zing zijn er leuke acties. Deze week is het '2 halen, 1 betalen' bij al het speelgoed. Volgende week geldt dat voor alle dvd's, cd's en lp's. Van 24 t/m 30 september is Keer op Keer gesloten. Vanaf 2 oktober heten wij iedereen van harte welkom in Limmen. Zaterdag 6 oktober is de feestelijke officiële opening. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - De leerlingen van de groepen 1-2 van basisschool de Duif werken al een aantal weken aan het thema 'brandweer'. De huishoek is omgetoverd tot brandweerkazerne en in de hal staat een brandweerwagen om in te spelen. Op donderdag 31 mei bezocht de vrijwillige brandweer van Heiloo de school. Drie brandweermannen en een brandweervrouw vertelden in de groepen over hun werk, kleding, gereedschap en zuurstofmaskers. En op het plein stond een bluswagen die de leerlingen uit gebreid mochten bekijken. Aangeleverde foto HEILOO - Via deze weg wil len wij aandacht vragen voor het tekort aan speelplekken voor jonge kinderen in Heiloo. Sinds een jaar wonen wij met veel plezier in Plan Oost. Vrijwel meteen viel het ons echter op dat er in de buurt bijna geen speelplekken voor jonge kin deren aanwezig zijn. In Plan Oost hebben we slechts een klein speel- plaatsje aan De Laghe Weijdt kun nen ontdekken. Daarom hebben wij onlangs bij de gemeente (via info@heiloo.nl) een verzoek inge diend voor de aanleg van een nieu we speelplaats in de groenstrook aan De Oostkanter, direct naast het reeds aanwezige voetbal- en basketbalveldje bij Het Oosthonk. Helaas werd ons verzoek afgewe zen. Als reden gaf de gemeente aan alleen nog speelvelden aan te leg gen in nieuwe uitbreidingswijken. Onze kinderen moeten maar op de aanwezige grasveldjes spelen. Wij betreuren deze reactie en vinden dit echt een gemiste kans! Want ook in de bestaande wijken van Heiloo komen steeds meer jonge gezinnen wonen en veranderen de behoef ten van de inwoners. Tevens blij ken jonge kinderen steeds minder te bewegen en slurpen zaken als televisie en computers meer tijd op dan gezond voor ze is. Een speel plek op korte afstand lijkt ons een goede manier om kinderen meer te laten bewegen en in contact te laten komen met kindjes uit de buurt! Overigens waren er in het verleden op diverse plaatsen speelplekken in Plan Oost aanwezig. Deze zijn grotendeels verwijderd (ook aan de door ons beoogde locatie aan De Oostkanter). Via een oproep op Facebook (Je bent Heilooër als kwamen veel reacties van bezorgde bewoners uit heel Heiloo binnen die ook tegen dit probleem aanlopen. Mocht het puur een geldkwestie zijn, dan zijn er vast mogelijkheden om dit gezamenlijk wel voor elkaar te krijgen met de hulp van plaatse lijke bedrijven, sponsoren, scholen en/of door middel van een inza melingsactie onder bewoners. Het zou toch fantastisch zijn als we dit project van de grond weten te krij gen in het belang van de jeugd van Heiloo? Daarom via deze weg nogmaals een dringende oproep aan burge meester en wethouders van Heiloo om aandacht aan dit probleem te schenken en om ons verzoek alsnog serieus in overweging te nemen! Naam bekend bij de redactie, reageren kan via de Uitkijkpost. "Waarom speelt mijn zoon komend jaar niet in het selectieteam?" Dat is een veelgehoorde vraag van ouders deze periode. Waarom? Omdat in de komende weken de selectietrai ningen voor aankomend jaar weer starten. Zenuwachtige kinderen, die in genummerde hesjes diverse trainingsoefeningen doen onder het speurende oog van trainers op zoek naar talent. "Die wel, die niet. Die is wel handig, maar loopt raar. Die is sterk, maar heeft geen inzicht en die heeft veel talent maar is een luie donder." Daarna volgt de teaminde ling wat vaak resulteert in één selec tieteam en alle andere zitten in de 'breedtesport', oftewel het afvoer- putje waar je afhankelijk bent van enthousiaste ouders m.b.t. coaching en training. Vervolgens volgen uren lange en oeverloze discussies met ouders over die teamindeling omdat ze denken dat hun zoon de nieuwe Bovelander of Messi is. Pfff, jaarlijks weer een heel gedoe. Maar is dit eigenlijk wel de juiste weg? Jarenlang is er geroepen dat de beste manier om beter te worden is om zo vroeg mogelijk te selec teren (vanaf 7 a 8 jaar) en zo veel mogelijk te trainen 2 a 3 keer in de week). Nu zie je weer een andere trend, sportbonden die openlijk aan geven dat selecteren op jonge leef tijd toch niet altijd het beste is en dat veel trainen voor kinderen onder de 12 toch ook niet altijd loont. Zou het niet beter zijn een wat meer 'natuurlijke' selectieprocedure toe te passen? De oplossing is niet zo moeilijk. Houd de teams bij elkaar en bied extra trainingen aan voor degenen die willen. Er zijn genoeg kinderen die heel graag veel willen trainen en altijd de beste willen zijn, maar er zijn ook laatbloeiers die nu nog willen spelen met vriendjes en sport er 'leuk bij doen'. Moet je die nu dan al afschrijven? Maar ja, zo ver zijn we nog niet, dus ook mijn zoons gaan komende weken weer de genummerde hesjes aantrekken en zenuwachtig naar de selectietraining en hopen dat ze erbij zitten. En Hockeyvader zelf? Ook selectie, alleen bij de oude man nen wordt de selectie niet op het veld maar aan de bar bepaald. www.hockeyvader.nl - www.facebook.com/hockeyvader

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5