Midzomerwandeling met de Historische Vereniging Gouden Dagen Heiloo "65 jaar, het is omgevlogen" 13 MUZIEK- EN DANSSCHOOL Kom langs en ontdek je passie Komende activiteiten INGEZONDEN BRIEF Wat een feest! Zomervakantie Alvast noteren UITKIJKPOST 13 JUNI 201 Het is een drukte van belang op de Ronde-O. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Lijkt het je leuk om een instrument te leren bespelen of wil je misschien dan sen of in een musical meespelen? Naast de instrumentale lessen kun je ook zingen in een koor of spelen in een van de ensembles. Ook voor volwassenen! Vraag een gratis proefles aan! (voor jong en oud). 14 juni Concert Witte Kerk, Muziek rond de wereld', aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Muziek uit o.a. Schotland, Colombia, Peru, Japan, Duitsland, Italië en Zuid- Amerika zal klinken op deze prachtige locatie. Het is een zeer gevarieerd pro gramma, gespeeld op dwarsfluit, klari net, zang, gitaar en harp! De docenten spelen Italiaanse filmmuziek, o.a. de met een Oscar bekroonde titelsong van La vita Bella! 15 juni Voorspeelavond piano, aanvang 19.00 uur Vrijdag 15 juni is er een voorspeelavond door leerlingen van Thomas Hans. Jong talent (basisschoolleeftijd) speelt klassieke stukken van Haydn, Mozart, Beethoven en Bach. Maar ook moderne popliedjes, een leerling speelt een eigen compositie en de docent speelt quatre- mains met de leerlingen. 23 juni Open Dag 11.00 -14.00 uur Zaterdag 23 juni gaan alle deuren weer open! Er zijn diverse optredens van leerlingen en docenten. Je kunt terecht voor informatie en je kunt instrumenten uitproberen, de docenten zijn aanwezig. En er is een leuke speurtocht, waarmee je een prijs kunt winnen! Iedereen, jong en oud, is van harte welkom! HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo maakt don derdag 21 juni, de langste dag, een wandeling met gids om de zonnewende te vieren. Toen de tuinen van Landgoed Nijenburg begin 18e eeuw aange legd werden, gaven de eigenaren opdracht de zichtlijn Westerlaan (nu beter bekend als de Ronde-O) te creëren. Als dan op de langste dag de zon precies in het verlengde van de laan achter de horizon ver dwijnt, zou het hoofdgebouw op dat moment prachtig weerspiegeld wor den in de vijver en de vier beelden op het gebouw, waaronder Apollo, opgelicht worden door de onder gaande zon. De afgelopen jaren is deze wandeling steeds een mooie belevenis geweest en waren de deel nemers zeer enthousiast. De wandeling begint met kof fie of thee in de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat 30. Vandaar wandelen we naar de Ronde-O, vie ren we de zonnewende en lopen we daarna door het bos terug naar de Oudheidkamer. Opgave is niet nodig. De Oudheidkamer is vanaf 19.30 uur geopend en de wandeling start om 20.00 uur. Bijdrage 5,- inclusief een brochure (geen pin). Voor meer informatie: 06-51718363. HEILOO - Op 26 mei 2018 zijn wij, de dames J. Alles (90), A. Kaandorp (80), G. Panis (87), L. van Hees (78) en J. Groot (73) onder begeleiding van Trudie Dekker en Hans Groot naar het prachtige natuurge bied rond Gasterij Kruisberg te Heemskerk geweest op uit nodiging van Stichting Gouden Dagen. Bij aankomst om 11.00 uur stond de janplezier al klaar om ons te trakteren op een mooie rit door de natuur naar Gasterij Kruisberg. De janplezier werd getrokken door twee prachtige paarden. Aangezien het fantastisch weer was, stond er op het terras een gereserveerde tafel voor ons klaar en kregen we een heerlijke lunch aangeboden. Om kwart voor twee vertrokken we weer met de janplezier en werden via een andere prachtige route weer naar de parkeerplaats gereden waar onze auto's stonden. Mede door de inzet van de vrij willigers en het prachtige weer was dit voor ons met recht een Gouden Dag! Dank aan allen die dit mogelijk hebben gemaakt! L. van Hees V.l.n.r.: mevr. van Hees, mevr. Alles, mevr. Panis, mevr. Groot, dhr. Groot, mevr. Dekker en mevr. Kaandorp. Aangeleverde foto HEILOO - De heer A. van Sluis (89) en mevrouw E.J. van Sluis- Krikken (85) waren maan dag 11 juni 65 jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn kwam het bruidspaar met dit heugelijke feit feliciteren. Sinds 1963, het jaar van een extreem koude winter, woont het echt paar in Heiloo. Nog steeds voelt het als een 'warm' thuis. Sinds 4 december 2017 wonen zij in Woonzorgcomplex Overkerck. Meneer Van Sluis is geboren in Amsterdam, waar hij na zijn dienst tijd elf jaar in de horeca heeft gewerkt. Na deze elf jaar vond hij het wel genoeg en besloot te gaan solliciteren. Vele sollicitaties later kon hij als vertegenwoordiger van Heineken aan de slag. Zodoende verhuisde hij met zijn gezin naar Heiloo. Mevrouw Van Sluis is gebo ren in Assen. Het briljanten bruids paar heeft elkaar leren kennen in Assen. Meneer zat op dat moment in militaire dienst. Samen met een maat kwam hij naar Assen om naar de bioscoop te gaan. Kijkend naar de plaatjes, aan de buitenzijde van de bioscoop, zagen de twee heren twee leuke jongedames staan. Ze raakten aan de praat en de vonk sloeg over. Na de militaire dienst ging meneer terug naar Amsterdam en mevrouw volgde. En niet alleen meneer werkte maar ook mevrouw heeft bij verschillende bedrijven gewerkt. Zo heeft zij onder andere op de stoffenafdeling van V&D in Alkmaar gewerkt en bij Hanraads Schoenen in Heiloo. Inmiddels wonen ze in Overkerck. Meneer: "Het bevalt ons prima, we zitten zeker niet in een gevangenis. We eten gezamenlijk maar verder zijn we vrij in ons doen en laten." Het ontbijt verzorgen ze nog wel zelf. Mevrouw: "Fijn dat ik niet meer hoef te koken. Ik ben geen keuken prinses. Gewoon Hollandse pot kan ik wel op tafel zetten." En geluk kig maar dat ze dat ook altijd heeft gedaan, want zoals mevrouw zei: "Er zou een echtscheiding volgen als ik allerlei exotische gerechten zou koken." Met het mooie weer van de afge lopen weken zit het echtpaar vaak op het balkon van hun appartement. Ze kijken uit op het station dus er is altijd wat te zien. Ook kijken ze veel sport. Meneer krijgt het druk de komende tijd met het kijken naar tennis en het WK voetbal. Hobby's heeft het echtpaar genoeg gehad. Meneer was scheids rechter bij voetbal, hij speelde vol leybal en biljartte. Met het laatste heeft hij zelf bekers gewonnen. Samen met mevrouw heeft hij ook veel gezwommen. Mevrouw speel de tennis. Nu doen ze aan van alles mee wat er georganiseerd wordt in Overkerck. Mevrouw heeft daar haar breiclub. "Lekker 'beppen' en breien," volgens mevrouw. En meneer gaat zeker met zijn tijd mee. Vaak zit hij op de iPad. Appen met zijn dochter of een boodschap- penljstje doorsturen naar haar zodat zij precies weet wat ze moet halen voor haar ouders. Het echtpaar heeft drie kinderen en één kleinkind. Zondag 10 juni heeft het bruidspaar samen met familie en vrienden hun briljanten huwelijksdag gevierd in Overkerck. Helaas zijn alle broers en zussen van het echtpaar al overleden maar het werd toch een groot feest. Een reünie waar ook een oudtante van meneer aanwezig was ondanks haar hoge leeftijd van 92 jaar. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Wat moet dat een gewel dige avond zijn geweest. Tot 5 uur 's ochtends schreeuwen en zuipen in het Oosterbos, en dan voor de lol een paar tuinen van slapende mensen inlopen. Prachtige zitkus sens, honderden euro's waard, die nemen we mee, gaaf! Een grote Weber BBQ uit een andere tuin, ook mee? Natuurlijk! En kijk, nog een mand met spulletjes, en een golfclub, en hé, twee ligbedden in weer een andere tuin. Is dit diefstal? Welnee, we nemen het toch alleen maar mee voor de lol. En dan smijten we het in de bosjes naast de ronde grascirkel, met die gasfles erbij, die hebben we toch niet meer nodig. Want de ook gejatte kaarsenaansteker krijgt het gas niet in de fik. Alleen zonde dat een van onze maatjes zijn zwarte Batavus transportfiets kwijt is, en de sleutel, die ligt bij een van de mensen bij wie jullie in de tuin zijn geweest. Maar wat maakt het uit, moeten zijn ouders maar een andere fiets kopen. Heerlijk, zondagmiddag pas om 15.00 uur wakker. Het hele gezin de hele dag stil, want zoonlief is op pad geweest, in de natuur. Is een superavond geweest in het Oosterbos, doen we vast nog eens! En dat de omwonenden echt last van jullie herrie hadden, en de zondag erna triest kijken naar hun spulletjes die vuil en deels kapot uit de bosjes tevoorschijn komen, ach, dat hoort toch bij de pret. Dus ouders in Heiloo, als jullie een heel blije zoon hebben, die rond 06.00 uur thuis was, met grasspo ren op zijn kleren en een tevreden blik op zijn dronken gezicht, dan was hij bij enkelen van ons te gast aan de Oosterboslaan. Maar onze gastvrijheid houdt eens op. G.J. Stokreef 3 juli Voorspeelavond volwassenen, aanvang 20.00 uur Dinsdag 3 juli is er een mooie afwisse lende voorspeelavond door de volwas sen leerlingen. Verschillende instru menten zijn te beluisteren in diverse muziekstijlen, van klassiek tot jazz! 5 juli Voorspeelavond blokfluit, dwarsfluit, klarinet, slagwerk, zang, aanvang 19.00 uur Donderdag 5 juli brengen de leerlingen een afwisselend programma. Zowel klassieke stukken als popliedjes zijn te horen, als solo en in samenspel. 7 juli Uitvoering musical, aanvang 19.30 uur De musicalgroep sluit het jaar af met de voorstelling 'You're the one that I want' o.l.v. Sanne Mallant. Het verhaal speelt zich af op de Rydell High School, school van de T-Birds en Pink Ladies. De leider van de T-Birds, Danny, is ver liefd geworden op het nieuwe meisje op school, Sandy. Maar verliefd zijn past niet echt bij zijn imago. De school kent meer problemen: Kenickie en Rizzo hebben steeds ruzie, Marty heeft wel drie vriendjes en Frenchy moet naar een andere school. Kom je kijken hoe dit afloopt? Kaarten verkrijgbaar bij de administratie. Dinsdag 17 juli begint de zomervakantie, maandag 16 juli is er nog wel les. Op maandag 3 september starten de lessen weer. 1 september Uit Zo Zaterdag 1 september staan we op de culturele markt rond de bibliotheek tijdens Uit Zo. We zijn aanwezig met een marktkraam vol informatie over alle lessen en er zijn diverse optredens op het podium en in de bibliotheek. 8 september Open Dag 11.00 - 14.00 uur Ook op zaterdag 8 september zetten we de deuren open en ben je van harte wel kom! Verdere informatie volgt, maar zet de datum alvast in de agenda! www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo Bruidspaar Van Sluis-Krikken ontvangt de felicitaties van burge meester Hans Romeyn. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13