In gesprek met je vooroordeel COLUMN BB NR78 BEDRIJF BELICHT Aveda - Hair Beauty Human Library INGEZONDEN BRIEF Vlieghinder boven Heiloo Verward persoon Dick de Scally UITKIJKPOST 13 JUNI 2018 HEILOO - Don't judge a book by its cover! Iemands uiter lijk, gedrag of houding is maar een klein stukje van het ver haal. In een steeds minder tolerante wereld waarin aller hande oordelen op de loer lig gen, organiseren Bibliotheek Kennemerwaard, Bibliotheek Heiloo, Art. 1 Bureau voor Discriminatiezaken en Europe Direct Noord-Holland Noord een bijzonder evenement: de Human Library BUCH. Op zaterdagmiddag 16 juni lezen de bezoekers van de bibliotheken in Bergen, Castricum en Heiloo geen boeken, maar mensen! Interessante mensen, die je in het dagelijks leven niet snel spreekt. Deze 'levende boeken' hebben bijzondere (levens)verhalen waarin discriminatie, uitsluiting, stereoty pering en vooroordelen een belang rijke rol spelen. Het publiek kan een-op-een in gesprek met o.a. een (ex-)gedetineerde, een Syrische vluchteling, een jongen met autis me, een alleenstaande vader, een tienermoeder, een meisje met een dwarslaesie, een dame met ADHD, een journalistieke vluchtelinge en nog vele anderen. De in totaal 33 levende boeken zijn allen bereid om een kijkje in hun leven en ervarin gen te geven. Bezoekers van de bibliotheek kunnen in gesprek met deze 'leven de boeken', waardoor op informele manier bestaande denkbeelden uitgedaagd en mogelijk veranderd worden. De Human Library is een beproefd concept van Deense oor sprong, dat mensen met elkaar in contact brengt om zo vooroordelen te onderzoeken en tegen te gaan. Zaterdag 16 juni, 13.00 - 17.00 uur. De 'Human Library' begint om 13.00 uur en de toegang is gratis! In Bibliotheek Heiloo zal wethouder Elly Beens de opening verrichten. Bibliotheek Heiloo is deze zaterdag EXTRA LANG OPEN tot 17.00 uur. HEILOO - Veel mensen in Heiloo ervaren overlast van het vlieg verkeer en zijn zo verstandig dit regelmatig bij Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (Bas) te melden. Dit jaar komen veruit de meeste meldingen uit Heiloo. Maar er is meer mogelijk: nu de gemeente Heiloo weer mee kan praten in de ORS (Omgevingsraad Schiphol) kunnen we als bewoners echt onze stem laten horen door aan te sluiten bij een vereniging van omwonenden. Voor Heiloo kan dat door lid te worden van het Platform Vlieghinder Regio Castricum (PVRC) met bijna 700 leden. Voor €10,- en ieder gezinslid €1,- per jaar bent u al lid van deze in 2003 opgerichte vereniging die vanaf het begin meepraat in het Schipholoverleg, nu ORS. Als de gemeente Heiloo gaat meepraten in de ORS, wat logisch zou zijn met de enorme hoeveelheid klachten hier, kan in oktober per 100 leden uit Heiloo 1 vertegenwoordiger, een kiesman of kiesvrouw, geko zen worden. Lid worden van PVRC is in ieder geval heel zinvol. Meer informatie en aanmelden kan via de PVRC website www.vlieghin- der.nl waar een schat aan informa tie over alles aangaande vliegver keer is te vinden, o.a. de routes en hoogtes van vliegtuigen. De omwonenden van Schiphol en de andere vijf luchthavens in Nederland willen niet meer, maar juist minder vliegverkeer. De geluidsoverlast is slecht voor onze gezondheid, zo ook de enorme uitstoot van fijnstof bij opstijgen en dalen en de nachtvluchten waar te veel gedoogd wordt. En alle CO2-uitstoot is bijzonder slecht voor ons milieu. Schiphol zeurt voortdurend om nog meer vluchten per jaar dan nu tot 2020 is afgesproken. Daarom hebben de bewonersgroepen rond de luchtha vens zich verenigd in het Landelijk Bewonersberaad Luchtvaart dat op 23 juni een landelijk actiedag op 6 locaties organiseert, o.a. 13.00 uur op het Museumplein in Amsterdam. Meer informatie op www.stopluchtvaartgroei.nl. Neela Müller Hoe vaker personen het etiket 'ver ward' opgeplakt krijgen, hoe meer het begrip aan slijtage, inflatie of allebei onderhevig is. Ik snap er de laatste tijd niet veel meer van. Helaas al te duidelijk zijn de drama tische gevallen van 'verward' met dodelijke afloop, die leest u wel in de krant en hun stoornis staat vast wel in het psychiatrisch handboek. Maar er zijn zat goedaardige wezens met gedrag dat de krant niet haalt (behalve nu) en die ik toch maar het etiket 'van buiten verward maar ongevaarlijk' opplak. Ik denk aan de man (geen agent!) die mij 's avonds op een stille weg tot stoppen dwong en naar mijn papieren vroeg. "Heb ik niet bij me." "Och, laat ook maar." En door kon ik. Of aan een ander wezen dat mij op de pont over het IJ toevoegde: "Het water is zwart, de hemel is zwart en jij gaat zometeen overboord." Heldhaftig als ik ben, zocht ik een ander plekje op. Of die mevrouw op de fiets. Toen ik haar bij het passeren in een goede bui goedemiddag wenste, kreeg ik naar mijn hoofd geschreeuwd: "Klautzaaak!" Of de man die in een winkel een kop en schotel uit het schap pakte, die minutenlang bekeek en mij daarna met een grijns lach aankeek, onder het maken van obscene heupbewegingen. Verward maar ongevaarlijk, denk ik. Wat is tegenwoordig wel echt 'ver ward? Het ministerie van Defensie dat willens en wetens zijn schilders jarenlang belazert over chroom-6 verf? Of Schiphol, dat afspraken en legio klachten over uitstoot en lawaai aan zijn laars lapt? Of.vul hier uw eigen ervaringen met 'ver ward' in. Ik snap het niet meer. Misschien ben ik zelf ook wel verward. Het pand van NR78 op de Stationsweg. Aangeleverde foto Stationsweg 78, Heiloo. Website: www.nr78.nl E-mail: info@nr78.nl. Telefoon: 072-5330502 Openingstijden: maandag 12.00 - 18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur. Als je door de Stationsweg loopt zie je tussen winkels en restaurants ook de mooie, rustgevende ruimte van NR78. Hier kunnen zowel vrou wen als mannen al tien jaar terecht voor een uitgebreid aanbod op het gebied van haar en schoonheid. Carmen en Miranda zijn beiden haarstylist en vertellen over de onderscheiden de formule. Carmen: "Wij werken met de producten en filosofie van Aveda en nemen echt de tijd voor onze gasten." Bij NR78 ervaar je als gast, zowel als je je haar laat verzorgen als wanneer je een schoonheidsbehandeling krijgt, dat je de drukte van thuis echt achter je kan laten en helemaal kan ontspannen. Iedereen wordt ontvangen met een kop Aveda thee of koffie en bij het wassen van het haar is een uitgebreide wasmassage met hotstones inbegrepen. Miranda: "Wij bieden daarnaast ook verschillende rituelen zoals een handmassage, geurenreis, stoelmassage of touch-up van make-up. Dit varieert per keer, net wat iemand fijn vindt en wat op dat moment voor de stylist mogelijk is." Het hechte team van NR78 in Heiloo bestaat uit acht stylisten en één Spa specialist. NR78 heeft ook een filiaal in Bergen. Aveda De haar- en huidproducten van Aveda bestaan voor 97% uit natuurlijke ingredi- enten. De filosofie van dit bijzondere merk draait om de combinatie van inner lijk welzijn en uiterlijke schoonheid. Carmen: "De producten worden op een eerlijke manier gewonnen en het merk wil ook iets bijdragen en teruggeven aan de samenleving. Er worden daarom onder meer goede doelen gesteund." Met de haarkleuren van Aveda kan ook een andere manier van kleuren bereikt worden. Miranda: "Wij kunnen voor iedereen een kleur op maat maken. Het resulteert in persoonlijke, mooie kleuren." De tijd nemen voor elke gast Een sfeer van ontspanning en de tijd nemen voor elke gast staat voorop bij NR78. Miranda: "Dat begint al met het eerste adviesgesprek en het wassen van het haar. Hier kunnen we echt de tijd voor nemen. Dat werkt voor zowel de sty listen als de gast veel relaxter en dat voelen mensen." Nieuwe ontwikkelingen worden uiteraard gevolgd, alsmede trainingen, onder andere vanuit Aveda. De stylisten kijken goed naar het type haar en vorm van het gezicht. Iedereen heeft ook een specialisatie, zoals heren/scheren, krullend haar, kort haar of juist lang haar, het opsteken van haar en meer. Zo kan de juiste gast aan de juiste stylist worden gekoppeld. Carmen: "Het is fijn om het mooiste in iemand naar voren te halen." Spa Via de trap naar beneden kom je uit in een ruimte waar onder andere de Spa behandelingen plaats vinden. Rust, wellness en verzorging van de rest van het lichaam staat hier voorop. Bij Spa specialist Edith kan je terecht voor gezichtsbe handelingen, lichaamsmassages, deelmassages, stoelmassage en meer. Naast de producten van Aveda werkt de Spa specialist met het iconische merk Anastasia Beverly Hills. Hiermee kan de perfecte strakke wenkbrauw gecreëerd worden. Nieuw bij NR78 is de bindweefselmassage. Deze krachtige massage is voor iedereen geschikt en heeft als doel de huidconditie te verbeteren en huidproble men op te lossen. Door de krachtige massage wordt een prikkel gegeven aan het onderhuidse bindweefsel waardoor de huid wordt aangezet tot vernieuwing. De doorbloeding wordt verbeterd waardoor verjonging van de huidstructuur plaats vindt. Kijk op www.nr78.nl voor een overzicht van alle behandelingen. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Met wie gaat u in gesprek? Foto: Martijn Bergsma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5