Smaken verschillen! i I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Twee nieuwe bedrijfsauto's voor Veldt Stukadoors! Buurtbus Heiloo rijdt vanaf 18 juni een nieuwe route in Heiloo West verkoop@uitkijkpost.nl INGEZONDEN BRIEF Oostenwind... evengoed vliegtuiglawaai! Schoolconcertjes Kunstparade Yvon en Veronique Keezkampioenen Café de Wit UITKIJKPOST 13 JUNI 2018 HEILOO - Het is Maarten en Wouter Veldt met de paplepel ingegoten: als kleine jongens hielpen zij vader Frans Veldt al. Spelenderwijs hebben zij het stukadoorsvak geleerd. Inmiddels zijn de broers al enige tijd zelfstan dig stukadoors, die nu door hun samenwerking zowel grote als kleine projecten stukadoren. Samen kunnen zij meer werk aannemen van zowel bedrijven als particulieren. De broers voeren traditioneel stukadoorswerk uit voor binnen en buiten. Ook restaureren, spuitwerk en nieuw- en ver bouw behoort tot de mogelijkheden. Vader Frans is trots op zijn zoons en gaat het wat rustiger aan doen, maar blijft zeker nog stukadoren en samen werken met Maarten en Wouter. Bij het aangaan van de samenwerking hebben Maarten en Wouter nieuwe comfortabele bedrijfsauto's gekocht, zodat ze uitgerust naar hun klus kun nen rijden. En na een dag fysiek zwaar werk rijden ze weer comfortabel huiswaarts, want morgen wacht weer een zware werkdag. De mannen hebben gekozen voor twee Citroën Jumpers. De combinatie van een grote betimmerde laadruimte, geveerde bestuurdersstoel, een luxe uitgevoerde cabine en onmisbare zaken zoals de carkit, het navigatiesysteem en de air conditioning, maakte de beslissing makkelijk. Van der Steen Autoverkoop- Autolease Heiloo heeft de bedrijfsauto's geleverd en voorzien van het nieuwe logo. Een mooie start voor de nieuwe generatie Veldt Stukadoors. Voor onderhoud kunnen de broers terecht bij Van der Steen Autobedrijf Heiloo op De Oude Werf en voor mogelijke auto- of ruitschade bij Autoschade Heiloo. Deze bedrijven houden eveneens de bedrijvige ondernemers rond Heiloo mobiel met Huurauto-Heiloo. Van der Steen Autoverkoop-Autolease Heiloo wenst Maarten en Wouter veilige kilome ters met de nieuwe bedrijfsauto's en veel succes met de nieuwe uitdaging. Namens Maarten, Bas, Niek en Joop, Van der Steen Autoverkoop - Autolease Heiloo. Van der Steen Heiloo, al ruim 30 jaar de mobiliteitspart ner in uw regio! www.steenauto.nlwww.autoschadeheiloo.nl www.huurautoheiloo.nl. HEILOO - De Buurtbus verzorgt vervoer, waardoor ouderen langer zelf standig kunnen reizen. De Buurtbus (gereden door vrijwilligers) door kruist heel Heiloo in één uur tijd. Zo komt u gemakkelijk bij winkelcentra, het Trefpunt, huisarts, gemeentehuis, station, De Loet, Overkerck enz. De Buurtbus rijdt niet alleen voor ouderen, iedereen kan van deze voorziening gebruikmaken. De Buurtbus rijdt dagelijks tussen 8.30 en 17.30 uur, behal ve op zon - en feestdagen. Door uw hand op te steken laat u de Buurtbus stoppen. De chauffeur tilt zonodig uw rollator in de bus. Op het tijdschema elders in deze krant kunt u zien wat de dienstregeling is van de Buurtbus. Om gebruik te maken van de Buurtbus moet u abonnee zijn van vereni ging Buurtbus Heiloo. Een abonnement kost 25,- per kalenderjaar (plus eenmalig inschrijfgeld van 2.50). Met het abonnement kunt u een jaar lang zo vaak u wilt reizen met de Buurtbus. Informatie: tel.06-33835904 of 06-53946412. HEILOO - Op een zonnige don derdagmiddag kwam de jonge renredactie bij elkaar bij de Uitkijkpost. Er stond ze een ijskoude vergadering te wach ten, want het was tijd voor de ijstest! Er waren vier verschillende sma ken ijs van dé twee ijssalons in Heiloo, Di Fiorentina en Pinoccio. Zonder te weten welke smaak ijs het was en van welke ijssalon het afkomstig was, zijn onze redacteu ren gaan proeven. Dat was natuur lijk smullen geblazen, maar er zijn ook interessante bevindingen gedaan! Het vanille-ijs van Di Fiorentina is bijvoorbeeld lekker romig en "je proeft het vanillestokje", aldus de redactie. Het friszoete vanille- ijs van Pinoccio viel ook erg in de smaak en werd vooral iets frisser genoemd. Maar vooral: "Het ijs smelt op je tong!" Ja, gek hè? Als je houdt van de echte yog- hurtsmaak, die tegelijkertijd zoet en zuur is, dan kies je voor Pinoccio. Het bolletje ijs van Di Fiorentina had meer de smaak van citroen en was daardoor iets fris ser. Vervolgens was het tijd voor aardbeienijs. Het zoete, romige aardbeienijs van Di Fiorentina nam het op tegen het frisse, lichtere ijs van Pinoccio. Beide ijsjes hadden de echte aardbeienpitjes. Het ijs van Di Fiorentina "doet ons den ken aan echt zomers fruit", zoals werd gezegd door de redactie. Bij Pinoccio viel de kleur ook in de smaak. De twee bolletjes chocolade-ijs waren echt niet met elkaar te ver gelijken. Bij het ene bolletje proefde je echt de cacao en zelfs een vleugje mint (denk aan After Eight), terwijl het andere bolletje iets zoeter en puurder was. Het chocolade-ijs was zeer geliefd bij de redactie, met een zekere voorkeur voor een ijssalon, maar onthoud: smaken verschillen! Alle bakjes zijn helemaal leeg gegeten en de redactie heeft beslo ten om vaker dit soort tests te doen! Doe je ook mee, mail naar janneke@uitkijkpost.nl. Instagram: ukpjongerenredactie. Tekst: Rowy Onrust en Nikita Schipper IJs testen, dat is geen straf! Foto: Miel van Velzen DINER CHANTANT: CHANSONS VAN JUN SCHOONHEID EN TROOST Prachtige Franse Nederlandstalige chansons afgewisseld met heerlijke gerechten met Franse twist van Keuken met Karakter. Het ensem ble Britta Maria brengt de mooiste chansons van Aznavour, Brel, Gains- bourg, maar ook van Toon Hermans, Herman van Veen en Jenny Arean. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl Wilt u uw vermelding ook in de culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Uitkijkpost via het e-mailadres We hebben een Noordzee aan ruimte om ons heen, maar de vliegroutes naar Lelystad (AC 29 mei 'belevingsvlucht') moeten weer over bewoond gebied lopen! Hebben we het nu redelijk rustig bij oostenwind (de Polderbaan wordt dan niet gebruikt voor landingen), dan is dat na opening Lelystad over. Ze weten Noord Holland dan ook te vinden! Waarom wordt er niet een aan vlieg- en uitvliegroute gecreëerd over het IJsselmeer naar Vlieland, waar ze dan nog hoog genoeg zit ten (landingen) om geen overlast te geven. Daarna in- en uitvliegen naar en vanuit het zuiden over de Noordzee! Je bent dan niemand tot last! Het zal wat euro's meer kosten voor die vakantievluchten naar het zuiden, maar voor 45 euro naar Spanje vliegen met zoveel over last voor ons als bewoners, lijkt me toch niet de bedoeling. Dus omvliegen over het IJsselmeer en Noordzee zou de oplossing moeten zijn! Louke Kruijver, Heiloo i HEILOO - Vanaf 20 juni vinden de jaarlijkse schoolconcertjes plaats. De Muziek- en Dansschool Heiloo (MDH) organiseert op alle basisscholen een concertje voor en door de leerlingen van de basisscholen. De kinderen die les hebben op de MDH spelen met veel enthousiasme op hun eigen school voor hun klas- en schoolgenootjes. Ieder concertje wordt begeleid door een aantal docenten van de MDH. Zij nemen de benodigde instrumenten, zoals drumstel, harp en digitale piano, mee naar de scholen. Een uniek concept dat naast de educatieve waarde en plezier bij de luisterende kin deren, ook veel plezier en zelfvertrouwen geeft bij de kinderen die op hun instrument spelen! Reminder: donderdag 14 juni is er een concert in de Witte Kerk, aanvang 20:00 uur, door leerlingen en docenten van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Thema: 'Muziek rond de Wereld', gratis toegang. Kom je ook? HEILOO - Afgelopen woensdag werden Yvon (links) en Veronique de keezkampioenen van 2017-2018. Van september tot juni werd er elke eerste woensdag van de maand een keeztoernooi gehou den onder leiding van Roel en Ruth. De dagwinnaars wonnen na 3 potjes spelen een leuke prijs. Alle punten die dit seizoen door de koppels zijn gehaald werden bij elkaar opgeteld en uiteindelijk waren Yvon en Veronique de besten van dit jaar. Zij wonnen een driedaagse cruise naar Londen. Ook nog een dankwoord aan Roel en Ruth die ons jarenlang hebben geholpen! Zij gaan er helaas mee stoppen, maar vanaf september gaat Sandra het regelen. Houd de Facebookpagina van Café de Wit in de gaten wanneer het keeztoernooi weer begint. Aangeleverde foto HEILOO - Beeldende kunst en optredens met 'een vleugje Edith Piaf en een snufje Jacques Brel'. Tijdens de Kunstparade van vrij dag 22 t/m zondag 24 juni expo seren maar liefst acht beeldend kunstenaars in Bibliotheek Heiloo (Jacqueline Beukers, Trudy Dammers, Eugénie Herlaar, Dick van der Lippe, Wim Meyles, Paula Muijtjens en Jos Sylvia van Onna. Daarnaast zijn er optredens van o.a. het duo Mizu (chansons en jazzy liedjes met gitaar en accordeon: een vleugje Edith Piaf, een snufje Jacques Brel en een sprankje Ella Fitzgerald), Maaike de Wijs (Chinese citer) en taal- humorist Wim Meyles (met zijn filosoviertjes light verse). Het complete overzicht van de kunstenaars en het tijdschema van optredens in de bibliotheek vindt u op www. bibliotheekheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7