Zeventig jaar lief en leed Spaar bij AH Heiloo voor gratis toegang Het Baafje Landelijk protest luchtvaartgroei In gesprek met levende boeken 11 De vlag uit! Spaar bij AH Heiloo voor gratis toegangskaartjes UITKIJKPOST 2 0 JUNI 201 HEILOO - Op 15 juni vierden mevrouw Lussing-de Moor en meneer Lussing het heugelijke feit dat zij zeventig jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Burgemeester Hans Romeyn kwam het echtpaar feliciteren en naast een bos bloemen bracht hij, namens ZM de Koning en HM de Koningin, een heerlijke taart mee. Tevens had de burgemeester een brief bij zich namens de koning en koningin waarin zij hun felicitaties overbrachten aan het bruidspaar. Meneer (96) is geboren in Beetsterzwaag, mevrouw (bijna 95) in Alkmaar, waar zij elkaar ook hebben leren kennen. Meneer was gelegerd in Alkmaar toen ze elkaar bij dansles tegenkwamen. Het echt paar, dat inmiddels al 45 jaar in Heiloo woont, al die jaren in het zelfde huis, heeft twee kinderen, zes kleinkinderen en acht achterklein kinderen. Om hun 70ste huwelijksdag te vieren gaan ze uit eten met de fami lie. Uit heel het land komt men naar Heiloo. Ook een broer (in de negen tig) van meneer komt samen met zijn dochter over uit Friesland. En dat het echtpaar nog steeds zelfstan dig woont is, naast de zorg van de medewerkers van Evean, te danken aan de buren. En dat de buren dicht bij het echtpaar staan, blijkt wel uit het feit dat de gehele straat op 15 juni de vlag uithing voor het pla- tina echtpaar. Op de website www. uitkijkpost.nl leest u een meer uitge breid verslag. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Van een vriendin in het oosten van het land hoor de Alexandra McLean over een plaatselijke spaaractie bij Albert Heijn voor toegang tot het lokale zwembad. Dat sprak haar zo aan, dat zij dacht: "Het zou toch mooi zijn als dat in Heiloo ook zou kunnen!" Zij trok de stoute schoenen aan, onder het mom van 'wie niet waagt, die niet wint' en zocht contact met Jan Oostindie van zwembad Het Baafje en Mirjam van Dijk van Albert Heijn 't Loo. Beiden waren direct enthousiast dus een afspraak was zo gemaakt. Alexandra sprak twee keer met Mirjam, die op haar beurt contact zocht met de filiaal managers van Albert Heijn Het Hoekstuk en Albert Heijn Ypestein. Ook sprak zij met de betreffende Albert Heijn in het oosten van het land, om te horen hoe zij de actie hebben ervaren. Met alleen maar positieve reacties hebben Mirjam en Alexandra de puntjes op de 'i' gezet en het resultaat mag er zijn. Van 25 juni tot en met 9 septem ber 2018 krijg je bij de drie Heilooër filialen van Albert Heijn bij iedere 10,- aan boodschappen een spaar- zegel. Een volle spaarkaart geeft recht op een keer gratis toegang tot Het Baafje voor een volwassene of een kind. Volle spaarkaarten kun nen van 9 juli tot en met 9 septem ber bij de kassa van het Baafje wor den ingeleverd. "Stiekem ben ik er best trots op dat er zo'n mooie spaaractie is ont- staan," aldus Alexandra. "Heel voor zichtig denken we zelfs al aan een vervolgactie volgend jaar. Maar in september eerst maar eens evalu eren hoe het dit jaar is gegaan. Wij hopen in ieder geval dat veel kin deren en ook volwassenen er blij mee zijn en dat er flink gespaard gaat worden." Nu maar hopen op een lange hete zomer en veel zwemplezier! HEILOO - Op 23 juni slaan bewonersgroepen van het Landelijk Bewonersberaad Luchtvaart (LBBL) en milieuor ganisaties de handen ineen om een stop op de luchtvaartgroei te eisen. In zes steden rondom de luchthavens gaan omwonen den, politici en vele anderen tijdens de landelijke protestdag samen de straat op. Het protest wordt georganiseerd door LBBL en Greenpeace. De uitzonderingspositie van de lucht vaart leidt tot steeds meer vluch ten, grotere vliegvelden, extreem lage ticketprijzen, meer schade lijke uitstoot en klimaatschade. De deelnemers kijken niet langer stilzwijgend toe hoe luchthavens als rupsjes-nooit-genoeg blijven groeien. Gezamenlijk roepen ze de overheid op om eindeloze groei in de luchtvaart aan banden te leggen en te investeren in alternatieven. Steun het LBBL door lid te worden van het Platform Vlieghinder Regio Castricum. Voor slechts 10 euro per jaar en ieder gezinslid 1 euro per jaar bent u al lid van deze vereni ging. De onafhankelijke Vereniging 'Platform Vlieghinder Regio Castricum' (PVRC) is op 24 juni 2003 opgericht. Ze heeft notari eel vastgestelde statuten en staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. PVRC behartigt de belangen van allen die de vlieg- hinder tot acceptabele proporties willen terugdringen. Als belangen vereniging willen we nadrukke lijk aanwezig zijn om de politieke besluitvorming lokaal, regionaal en landelijk te beïnvloeden. Hoe meer leden, des te sterker de vuist die we kunnen maken. Het PVRC-motto is dan ook: Die hinder kan minder! Meer dan duizend inwoners uit onze regio hebben zich in de eerste jaren van ons bestaan aangemeld als lid van het Platform Vlieghinder Regio Castricum. Inmiddels is dit nu gesta biliseerd op zo'n 650 leden. Verdere info op www.vlieghinder.nl. HEILOO - Zaterdag 16 juni was Bibliotheek Heiloo even een speciale bibliotheek. Normaal worden er papieren boeken, films of luisterboeken uitge leend. Maar deze zaterdag was de bibliotheek een Human Library en werden er verhalen van levende mensen uitgeleend. De bestsellers, die gaan vanzelf. Maar de bibliotheek heeft ook boe ken die in de kast blijven staan en die niet opgemerkt worden. Ook dat zijn vaak prachtige verhalen, juweeltjes. Net als de verhalen van levende mensen. Van mensen met wie je misschien niet zomaar een gesprek zou beginnen. Omdat er misschien iets is dat je tegenhoudt. En net als met die boeken in de kast zijn dat ook ontzettend boei ende verhalen, ook juweeltjes. En juist om die mensen een luisterend oor te bieden, werd zaterdag in de bibliotheek van Heiloo de Human Library georganiseerd. De Human Library is een Europees project, dat ooit in Denemarken is ontstaan. Het is bedoeld om mensen dichter bij elkaar te brengen. Om meer begrip voor elkaar te hebben. Jeanette Braam, directeur Bibliotheek Heiloo: "Vorige week was ik in Duitsland en kwam ik eenzelf de project tegen in de bieb van Mannheim." Gelijktijdig met de opening in Heiloo door wethouder Elly Beens, werd in de bibliotheken van Bergen en Castricum ook de Human Library geopend. Tijdens haar ope ningsspeech vertelde de wethouder dat er nog steeds weinig tijd wordt vrijgemaakt om met elkaar te pra ten over wat je in je leven hebt mee gemaakt en wat je drijft. Wethouder Elly Beens: "En toen moest ik den ken aan mijn eigen vader die als jonge militair naar Indië moest en op latere leeftijd opbloeide als zijn kleinkinderen een middagje naar hem luisterden. Als hij vertelde over deze periode, die op oudere leef tijd steeds belangrijker voor hem werd, en zij daardoor veel meer begrip kregen voor hoe hij in het leven stond en waar hij moeite mee had." In Heiloo zaten verschillende mensen klaar om in gesprek te gaan met belangstellenden. Mensen met allemaal een andere achtergrond. Zo kon men in gesprek gaan met een (ex-)gedetineerde, een Syrische vluchteling, een jongen met autis me, een alleenstaande vader, een tienermoeder, een meisje met een dwarslaesie, een clown, een jour nalistieke vluchtelinge en nog vele anderen. Op de drie locaties waren in totaal zesendertig levende boe ken, die allen bereid waren om een kijkje in hun leven te geven en erva ringen te delen. Tekst: Yvonne van Stiphout Vorige week woensdag wapperden er heel wat vlaggen in Heiloo. Middelbare scholieren kregen die dag te horen of zij geslaagd waren en dat waren er nogal wat. Zo is Martine Keijser maar wat trots op haar zoon Tico (zie foto), hij is geslaagd voor zijn vwo-diploma! Op onze website www.uitkijkpost.nl ziet u meer vlaggen! Foto: Martine Keijser De 'levende boeken' zitten klaar om hun verhaal te doen aan de belangstellenden. Foto: STiP Fotografie Burgemeester Romeyn nam een taart mee namens ZM de Koning en HM de Koningin. Foto: STiP Fotografie Sparen maar! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11