Indrukwekkend afscheid van Siebe Wittebrood Lezing over dwangburchten m Zaterdag 23 juni Tios jubileumshow 'A Brand New Day' 19 Muziek Poëzie op 't Slot Sneeuwwitje in Derps dialect REGIO Jaarmarkt Limmen woensdag 27 juni UITKIJKPOST 2 0 JUNI 201 Links Daphne en rechts Hilda, de vertrouwde gezichten van Isis Bodyfashion. Foto: aangeleverd Bikinistress! Siebe Wittebrood Foto: Evert Visser REGIO - Stress! Vrouwen en badmode... het blijft een lastig issue. Veel dames zijn onzeker over hun lichaam en zien wan neer zij hun bikini of badpak weer aantrekken al hun imper fecties ineens duizend keer uit vergroot. Met hoge temperaturen je badkle ding aantrekken gaat dus met meer zorgen gepaard dan je denkt. Maar om nou de hele zomer dik inge pakt op het strand te vertoeven is natuurlijk ook geen optie. 75% van de vrouwen heeft bikinistress, je EGMOND AAN DEN HOEF - In Huys Egmont te Egmond aan den Hoef vindt op vrijdag 29 juni een lezing plaats over de middeleeuwse dwangburchten van West-Friesland en Alkmaar. Vanaf het begin van de 12de eeuw maakten de graven van Holland aanspraak op het gebied West Friesland. De West-Friezen op hun beurt waren daar minder blij mee, maar uiteindelijk verloren zij hun vrijheidsstrijd door het optreden van graaf Floris V van Holland. Na zijn overwinning liet hij op strategische punten vijf forse dwangburchten bouwen om de weerbarstige West-Friezen onder de duim te houden. Het slot van Medemblik is de enige van de vijf dwangburchten die uiteindelijk de tand des tijds heeft doorstaan. staat echt niet alleen. Dus schou ders naar achteren en kin omhoog, je mag er zijn! Wanneer je bikini, tankini of badpak perfect aansluit en past bij jouw lichaamsvorm zul je je een stuk zekerder op het strand vertonen. Daarbij kun je je bikini look natuurlijk een boost geven met allerlei leuke accessoires zoals een leuke strandhoed, mooie pareo of zonnig strandjurkje. Wij hebben een grote collectie hangen. En helpen u graag. Tot ziens, Isis Bodyfashion. De lezing wordt gegeven door Ben Dijkhuis en begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur). Kaarten kunt u reserveren via www.huyseg- mont.nl/agenda of telefonisch op 06-51689620 (Martijn). EGMOND AAN DEN HOEF - Veel mensen condoleerden afge lopen vrijdagavond in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef de familie van de vorige week maandag overleden Siebe Wittebrood. Siebe werd vervol gens zaterdag in een ambulance vanuit Egmond naar het crema torium in Schagen gebracht in gezelschap van veel collega's van de Ambulancedienst. De ambulances reden in colonne en vormden een erehaag op de Nollenweg in Alkmaar. Siebe werk te als ambulancechauffeur en kreeg hiermee een passend en indrukwek kend afscheid. Ondertussen hingen op diverse plaatsen in Egmond aan den Hoef de vlaggen halfstok. Siebe Wittebrood, voorheen inwoner van Egmond aan den Hoef en pas 29 jaar jong, overleed vorige week maandagochtend aan de gevolgen van kanker. In de laat ste jaren van zijn leven schreef hij het boek 'Slanker door kanker'. Hij schreef hierin zonder opsmuk over de wereld van specialisten, scans, operaties, chemo en bestra ling waarin hij terechtkwam. Dat deed hij oprecht met hier en daar een vleugje humor. Verder deelde Siebe zijn intiemste gevoelens: de LIMMEN - Op zaterdag 23 juni viert sportvereniging Tios haar 60-jarig jubileum in sporthal de Enterij met de show 'A Brand New Day'. Om 18.30 uur gaan de deuren open en om 19.00 uur start de show. In samenwerking met Muziekvereniging Excelsior Limmen en Stichting Oud Limmen zal er tot ongeveer 21.00 een show zijn waarin bijna alle leden van Tios meedoen. Met muziek en nieuwsfeiten wordt gereisd van 1958 naar 2018. Bij een aantal optredens is er live ondersteuning van Muziekvereniging Excelsior Limmen. Met een gezamenlijk optreden slui ten alle leden samen met Excelsior Limmen het showgedeelte af. Hierna wordt het tijd om het jubi leum te vieren met m.m.v. de band Kasteel Radboud in Medemblik is de enige dwangburcht die deels nog staat. Foto: Martijn Mulder angst voor een negatieve uitslag, het verdriet bij het brengen van slecht nieuws aan zijn familie en de zwarte humor die hem en zijn grote liefde Els door de zwaarste momenten heen hielp. Dit taboedoorbrekende boek bevat veel herkenbaars voor kan kerpatiënten en hun naasten, schrijft Uitgeverij Water. Het boek laat je lachen en huilen, biedt troost en geeft inzicht. Met positiviteit en wilskracht slaagde Siebe erin zijn Cartoon. Deze super-allround band maakt er een geweldig feest van dat tot 01.00 uur duurt. De zaal is met horeca ingericht, een gezellige bar en diverse foodstations. Het is een avond die voor iedereen toeganke lijk is, wel of geen lid. Kaarten zijn nog te bestellen via de site www. tioslimmen.nl, (jonger dan 12 jaar 5,- en 12 jaar en ouder 10,-). Hierbij krijgt u dan ook koffie of thee met een petit four (op=op). Op donderdag en vrijdag is er van 19.00 -21.00 uur kaartverkoop bij sporthal de Enterij. De prijzen zijn EGMOND AAN ZEE - Radio 80, de lokale zender van de gemeen te Bergen, herhaalt zondagmor gen het sprookje Sneeuwwitje, vertolkt in de taal van Egmond aan Zee (Derps dialect). De in 2001 overleden Egmonder en columnist Jaap Eeltink liet Sneeuwwitje in zijn verhaal wonen in Egmond aan Zee. Evert Visser bracht in 2010 meerdere Egmonders bij elkaar om het sprookje in hoor- spelvorm op te nemen. Egmonder Theo Bakker schreef de radioversie en zorgde voor de regie. Piet van Pel (eveneens niet meer onder ons), Nel van Pel, Margreet Wijker, Ineke EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdag 30 juni kunt u vanaf 15.00 uur op de slotfundamen- ten in Egmond aan den Hoef terecht voor een gezellige mid dag vol muziek en poëzie. Vorig jaar werd in het kader van het Lamoraaljaar een gedichten wedstrijd over de onfortuinlijke graaf uitgeschreven. Tijdens Muziek Poëzie op 't Slot worden al deze inzendingen ten gehore gebracht. Bovendien wordt de winnaar van de leven op een normale manier vorm te geven. "Ik heb kanker, maar ik ben nog niet dood." De opbrengst van het boek komt ten goede aan Tijn, de 2-jarige zoon van Siebe en Els. Het boek is te bestellen op de website van Uitgeverij Water. De Uitkijkpost publiceerde in maart 2016 een artikel over Siebe. Dit artikel is terug te lezen op www.uitkijkpost.nl (klik rechts bovenaan de pagina op het zoekte- kentje/vergrootglas en typ 'Siebe Wittebrood'). dan, net als zaterdag aan de deur, 7,- voor kinderen jonger dan 12 jaar en voor personen van 12 jaar en ouder 12,-. (Graag contante betaling op donderdag en vrijdag, op de feestavond kunt u ook pin nen). Denk eraan dat personen van 18 jaar en ouder op de feestavond hun id moeten kunnen tonen i.v.m. alcoholcontrole. Namens sportvereniging Tios graag tot ziens op zaterdag 23 juni in sporthal de Enterij aan de Middenweg te Limmen. Bakker, Serge Broek en To Konijn spraken het sprookje in. Verder is muziek van Egmonders te horen. U hoort bijvoorbeeld liedjes van De Egmondse Matrozen (toen nog Mallote Matrozen genoemd), het oud-katholieke vesperkoor en het smartlappenkoor De Skarrebekke. Ook klinkt op de radio muziek van Piet en Jopie Dekker en Ab Glas. De presentatie, opname en montage van deze radiospecial was in han den van Evert Visser. De uitzending is zondag te horen van 09.00 tot 10.00 uur. De frequenties: 105.9 FM (ether), 96.5 (kabel), TV80 (Ziggo kanaal 44) en via www.rtv80.nl (klik op 'radio' en 'luister live'). wedstrijd bekendgemaakt en zijn de inzendingen gebundeld in een boek je verkrijgbaar. De muzikale broers Remi en Edwin Beukers zorgen voor de muzikale omlijsting, samen met landschapszanger Kees Kaas. Stichting Historisch Egmond nodigt u daarom van harte uit een stoeltje of kleedje mee te nemen en neer te ploffen op het rondeel van het kasteel. Muziek Poëzie op 't Slot duurt tot ongeveer 18.00 uur en is gratis toegankelijk. LIMMEN - Volgende week woensdag, 27 juni, is de gezellige jaarmarkt in Limmen. In het centrum van Limmen staan vanaf 14.00 uur tot 21.00 uur zo'n 140 stands opgesteld langs de Kerkweg en Dusseldorperweg. Het comité heeft zijn best gedaan om zoveel mogelijk diversiteit te geven aan de markt. Veel Limmer ondernemers zullen ook met een stand staan, net als diverse stichtingen en verenigingen. Dit jaar is ook de jeugdbrandweer van Heiloo aanwezig met een demonstratie en uit leg over hoe en wat zij met hun jeugdleden doen. Voor de jeugd is er een bungeejump trampoline (tegen betaling) en voor de jongste bezoe kers loopt er van 15.30 - 18.00 uur een clown op de markt die ze ver maakt. Natuurlijk is Harmonie Excelsior vanaf ongeveer 18.00 uur bij Vredeburg aanwezig om diverse muziekstukken te laten horen. We hopen op mooi weer en een hoop bezoekers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19