Zomeravondrondleidingen in de Witte Kerk Gezocht: voorleesvrijwilligers VoorleesExpress! Shiftcoaching Protestantse kerken zetten deuren open tijdens jaarmarkt COLUMN BEDRIJF BELICHT b 1 3 5 Studiekeuze na 1 mei? Geen stress! 4? Aanpak van Shiftcoaching Komt u voorlezen? Watje zegt. UITKIJKPOST 2 0 JUNI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In de zomeravon den organiseert de Historische Vereniging in samenwerking met de Stichting Witte Kerk Heiloo, vijf avondrondleidingen in de Witte Kerk. De gids Jaap de Graaf, auteur van het boek 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo', zal u vertel len over de geschiedenis van het interieur van de kerk, maar ook over het gebouw zelf valt veel te vertellen. Wist u bijvoorbeeld dat de Witte Kerk een van de oudste kerken van Nederland is? En wist u dat niet alleen aan de zuid- en oostzijde van de kerk mensen begraven zijn maar dat aan de noordzijde, het grasgebied, arme mensen begraven werden? Een van de avonden (1 augustus) zal Anita van Breugel, beleidsmedewerkster Cultuurhistorie Gemeente Heiloo, u over de begraafplaats van de kerk leiden. Data van de rondleidingen op de woensdagavonden: 20 juni, 4 en 18 juli, en 1 en 15 augustus. De rond leiding begint om 19.00 uur. Kosten 5,- p.p inclusief brochure (geen pin). Mocht u zich alvast willen voorbereiden, leest u dan het boek 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo'. De Witte Kerk. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Telefoon 06-24978737, www.shiftcoaching.nl Sta je op het punt een beslissing te nemen over je studiekeuze, maar weet je het nog niet? Of wil je zeker weten of jouw keuze voor een studie of loopbaan de goede is? Je bent zeker niet de enige. Shiftcoaching in Heiloo richt zich daarom vooral op (jong) volwassenen die meer inzicht willen krijgen in de voor hen meest geschikte studie en/of loopbaan. Shiftcoaching is het coachingbureau van Cassandra Bertels. Cassandra is organisatie- en sociaal psycholoog en een betrokken en professionele coach, zij werkte onder andere bij adviesbureau Berenschot en het MCA. Cassandra deed ruim vijftien jaar ervaring op als coach in het bedrijfsle ven en bij overheids- en zorginstellingen. Vervolgens startte ze in 2015 in Heiloo haar eigen praktijk. Welke studie of loopbaan past bij jou? Het is lastig om al in de vierde of vijfde klas van het voortgezet onderwijs, op jonge leeftijd, een opleidingsrichting te kiezen. Wat ga je doen na de middelbare school? Hoe kom je daarachter? Cassandra weet goed wat er op dit gebied leeft bij jongeren. Zij is moeder van twee studerende kin deren en maakte van dichtbij de keuze-struggle mee. Ze vertelt: "Steeds meer jongeren kiezen voor een tussenjaar. Ze zoeken een baantje of gaan op reis om verder na te denken over wat ze willen worden. Dit heeft mede te maken met de verandering binnen het onderwijs. Als je stopt met een studie heeft dat altijd financiële gevolgen. Ook is het jaarlijks te betalen collegegeld best hoog (1984 euro) en bovendien betaal je weer opnieuw voor de nieuwe studierichting. Het is dus om meerdere redenen zonde om ergens aan te beginnen waarvan je niet zeker bent." Shiftcoaching brengt op een gedegen manier je ambities en kwaliteiten in kaart. Zo kun je een opleiding kiezen die het beste bij je past en bij je wensen aansluit. Op welke manier dat gebeurt? Shiftcoaching werkt met de Birkman-methode. Deze gerenommeerde en internationaal veel toege paste methode vergroot je zelfinzicht: je sterkten en zwakten, behoeften, belangstelling en stressgedrag. Allereerst vul je zelf thuis online een vra genlijst in. Deze resulteert in een uitgebreide rapportage met daarin ook je beroepsmatige belangstelling, je stijl van werken en behoeften ten aanzien van de werkomgeving. Vervolgens analyseert Cassandra de rapportage en geeft ze een toelichting tijdens drie persoonlijke gesprekken. Daarna kan je gerichter zoeken naar een opleiding of studie die bij je past en kun je zelfverzekerd en enthousiast aan je studietijd beginnen. Mocht je op dit moment nog - dus na 1 mei - voor je studiekeuze staan en wil je na de zomervakantie van start, dan is dat voor Shiftcoaching geen probleem: Cassandra Bertels kan je op korte termijn helpen. Tijdens een vrijblijvend kennismakingsgesprek kun je zien of je jezelf of je kind deze investering wilt bieden (600 euro). Shiftcoaching is in principe op woens dag en donderdag gevestigd in de Pearlzaal van het Willibrordus Business Centrum in Heiloo. Eventueel is het ook mogelijk 's avonds een afspraak te maken. Cassandra: "De meerwaarde van deze locatie is dat ik soms met de jongeren een kijkje kan nemen bij de andere ondernemers in het pand. Dat geeft vaak een beter beeld van een beroep dan op papier." Verder beschikt zij over een uitgebreid netwerk om met eventuele toekomstige vakgenoten in gesprek te komen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - In oktober 2018 start Bibliotheek Heiloo met de VoorleesExpress. De VoorleesExpress is erop gericht om kinderen al vroeg - op een leeftijd van 2 tot 8 jaar - te ondersteunen bij taal en lezen. Met het voorleestraject van de VoorleesExpress krijgt een gezin in de thuisomgeving een half jaar begeleiding om actief aan de slag te gaan met lezen en taal. Bibliotheek Heiloo is op zoek naar vrijwilligers die twintig weken achter elkaar gaan voorlezen bij een of meerdere kinderen in een gezin. Lijkt u dit leuk en zinvol om te doen? Wilt u er nog wat meer over weten? Kom dan naar de informatieve bijeen komst op maandag 25 juni om 14.00 uur. Graag even vooraf aanmelden via voorleesexpress@bibliotheek heiloo.nl. D Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de jaarmarkt in Heiloo op woensdag 4 juli zet ten de protestantse kerken hun deuren weer gastvrij open. De jaarlijkse marktconcerten op die dag in zowel de Ter Coulsterkerk (11.00 uur) als de Witte Kerk (13.30 uur) worden ook dit jaar weer muzi kaal ingevuld door de inmiddels bekende groep 'Dub and Friends' met Ann (sopraan), Robbert (bari ton), Hans Dijkgraaf (dwarsfluit), Erica Vogel (piano), Lucas de Bruin en Dub de Vries (orgel). Het repertoire is heel veelzijdig. De toegang is gratis! Op het kerk plein voor de Ter Coulsterkerk is er gratis koffie en thee. Aangeleverde foto 'Wat je zegt ben je zelf, met je kop door de helft, met je kop door de muur, ben je morgen lekker zuur'. Een onschuldig kinderversje, maar als ik het zo opschrijf vind ik het eigenlijk helemaal niet zo lief. Om niet te zeggen, dat ik het eigenlijk een heel onaardig versje vind. Toch werd (en wordt?) het vroeger nogal eens geroepen als je werd uitge maakt voor iets waar je het niet mee eens was. Eigenlijk is dat natuurlijk wat er nog steeds gebeurt. En met de komst van de social media mis schien nog wel meer. Het is in ieder geval makkelijker om iemand voor van alles en nog wat uit te maken, want je hoeft het niet meer recht in iemands gezicht te zeggen. Zouden al die mensen die elkaar op Twitter voor van alles en nog wat uitmaken, hetzelfde ook zeggen als ze elkaar bij de koffieautomaat op kantoor tegenkwamen? Ik denk het niet. In ons mooie Heiloo hebben we de Facebookpagina Je bent Heilooër alswaar ook ik lid van ben. Meelezend lid welteverstaan, want je kijkt toch wel drie keer uit voor je daar je mening over iets durft te geven. Met name de speerpunten van de pagina, zoals daar zijn de gele zakken, het vliegverkeer en natuur lijk de paaltjes maken kennelijk nogal wat emoties los. En wat er dan voor reacties komen, daar lusten de honden geen brood van. Jammer, onnodig en vooral waarom? Omdat het makkelijk is? En veilig, van achter je beeldscherm? Zou er pre cies hetzelfde gezegd worden, als je elkaar in de rij bij de supermarkt tegenkwam? Ik denk het niet. Dus waarom niet reageren met wat meer respect en een beetje liever? Of meer opbouwend? Gewoon omdat het kan? Wat je zegtmag je zeg gen! En hoe fijn is dat? Maar of het er nou altijd leuker van wordt Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5