Kunstparade gezellig druk Laatste Ine Veen. Daar gaan Matteo en Seray! Feestelijke opening speeltoestellen bij het Oesdom 13 rtatutir&i terfi UITKIJKPOST 2 7 JUNI 201 HEILOO - De Kunstparade Heiloo 2018 is ten einde. Meer dan 90 deelnemende kunste naars, muzikanten en dichters waren op 24 locaties te bezoe ken. Alle dagen waren goed bezocht, al was vrijdag de uit schieter doordat de route van de wandelvierdaagse over het ter rein van Landgoed Willibrordus liep. Tijdens ons bezoek in de Cultuurkoepel kwamen wij kun stenares Janny van Dijk tegen. Een autodidact, die haar manier van werken typeert als het maken van gevoelsschilderijen. In haar kunst werken, geschilderd met olieverf, staan mens en dier centraal. Janny doet al meerdere jaren mee aan de Kunstparade in Heiloo. Eerst vanuit huis. "Dat was leuk, maar veel mensen weten je dan niet te vinden of je ligt niet op de route. Daardoor komen veel mensen niet een bezoekje brengen," aldus Janny. Vorig jaar exposeerde zij tijdens de Kunstparade in het PCC, op de bovenverdieping. Dat was heel leuk. Janny van Dijk: "Vorig jaar was geweldig. Leraren en leerlingen kwamen langs en er werd door de leerlingen gesproken over de bele ving van mijn schilderijen." In de Cultuurkoepel is de aanloop duidelijk meer voor Janny. Volgend jaar zou zij heel graag uitgekozen worden om tijdens de Kunstparade in de Witte Kerk te mogen expose ren. Of dat lukt weet Janny niet, maar wat zij wel weet is dat, mocht het haar gegund zijn, ze dan echt wil knallen met haar kunstwerken. Er is dus nog veel werk aan de winkel! Tekst: Yvonne van Stiphout V.ln.r.: PCC-werkstukken leerlingenproject, PCC-Favonius Ensemble, PCC-Pinokkio Anja Jonker Kunst in Hout, Bibliotheek-Mizu chansons en jazzy liedjes. Foto's: Felix Hogeboom Daar gaan Matteo (links) en Seray... Aangeleverde foto Groot. Gastouders en gastkinderen hebben veel van elkaar geleerd en een hoop plezier gehad in hun tijde lijke gezinnetje. Nu gaat Seray weer terug naar Turkije en Matteo naar Italië. Maar eerst gaan ze drie dagen naar de afsluitende conferentie van de uit wisselingsorganisatie Youth for Understanding (YFU), bedoeld voor alle uitwisselaars die dit jaar in Europa waren. Daar zullen ze hun vrienden weer ontmoeten met wie ze destijds het avontuur zijn begon nen en met hen vertrekken ze naar huis. Els de Groot: "We kunnen alleen maar zeggen: het is een heel bijzon dere ervaring die we iedereen gun nen." Voor meer informatie: www. yfu.nl. HEILOO - Eind maart las u in de Uitkijkpost een artikel over Turkse en Italiaanse vrolijk heid bij de familie Kegel-de Groot uit Heiloo. Wim Kegel en Els de Groot vertelden over hun nieuwe gezinssamenstelling met de komst van Matteo en Seray, twee uitwisselingsstudenten, die zorgden voor leven in de brouwerij. De vier vormden tijdelijk een internationaal gezin dat altijd samen eet, soms samen kookt en elke avond één potje Rummikub en twee potjes Uno speelt. De tijd is omge vlogen en het avontuur zit erop. Een jaar lang hebben Matteo en Seray het leven geleid van Nederlandse scholieren als leerlingen van het Murmelliusgymnasium en gast- kinderen van de familie Kegel-de HEILOO - Vorig jaar verscheen 'Doek op voor een echte ster', de biografie over het leven van voormalig ballerina en actrice Ine Veen (80), geschreven door de bekende Telegraaf-journalist en gossipkoning Henk van der Meijden. Zelf kon ze vanwege haar slechte gezondheid niet aanwezig zijn bij het ten doop houden van het boek in Den Haag. Bij die zeer druk bezochte boekpresentatie was ook de voorzitter van de stichting Nanny de Vries aanwezig, die vernam dat er nog een allerlaatste boek van Ine in de maak was. Hij wilde dat graag nog snel uitbrengen als eerbetoon aan Ine Veen. Het gaat hier om de biografie die ze letterlijk in haar bed schreef over prof. Bob Smalhout, de bekende en geliefde Telegraaf- columnist die voor zijn dood bijna dagelijks met haar belde. De gehei men van zijn leven tekende Ine op in 'Horror en erkenning in het leven van professor Smalhout'. Dit boek van 376 pagina's werd het allerlaats te van Ine Veen. Burgemeester drs. Hans Romeyn van Heiloo kreeg namens Ine het eerste exemplaar van partner Jean Thomassen aangeboden. Het bij zondere boek is nog niet in de han del, maar wie er belangstelling voor heeft kan contact opnemen met jeanthomassen@hotmail.com. Jean Thomassen en burgemeester Romeyn, die het eerste exem plaar van het Smalhoutboek van Ine Veen in ontvangst neemt. HEILOO - Een feestelijke dag, zondag 24 juni. Op die dag wer den de nieuwe speeltoestellen bij het Oesdom op het heilig dom Onze Lieve Vrouw ter Nood geopend door wethouder Elly Beens. Onlangs werden deze geplaatst en inmiddels zijn ze al door menig kind ontdekt. Op 16 september 2017 werd een vrijmarkt georganiseerd op het hei ligdom. Het was een groot succes en er werd door jong en oud veel geld ingezameld. Dit geld was nodig voor de speeltoestellen bij het Oesdom. Steeds meer mensen komen naar het heiligdom en wat is er nu leuker dan wanneer ouders of grootouders een kopje koffie bij het Oesdom gaan drinken, de kinderen heerlijk kunnen spelen. Wethouder Elly Beens: "Deze speeltoestellen zijn een grote aanwinst voor deze plek en Heiloo." En niet alleen de ope ning van de speeltoestellen vond op deze zondag plaats. Het was tevens de afsluiting van de Familiedagen. Tekst: Yvonne van Stiphout De Kunstparade in de Cultuurkoepel was zondagochtend gezellig druk. Foto: STiP Fotografie Foto: A. Dolmans Wethouder Elly Beens verrichtte de openingshandeling van de nieuwe speeltoestellen achter het Oesdom op het heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood. Anne (met kussentje) mocht de wet houder de schaar voor de opening overhandigen. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13