Samenspraak in het Rijksmuseum Zinderende strijd Groot Dictee Heiloo Junior Cécile Kühne en Renske Osinga exposeren in Bibliotheek Heiloo 15 Donna Musica en Jet Stam Protestantse kerken zetten deuren open tijdens jaarmarkt UITKIJKPOST 2 7 JUNI 201 HEILOO - Woensdag 20 juni vond de derde editie plaats van Het Groot Dictee Heiloo Junior in het schoolgebouw van het PCC. Een spannende taalstrijd tussen de beste spellers in de bovenbouw van het basisonder wijs in Heiloo. Het dictee, voorgelezen door schrijver Robin Raven, zat weer vol lastige kwesties. Wat te denken van woorden als 'chinchilla's', 'krakke mikkige' en 'gewauwel'. Of een zin als: 'Het is absoluut curieus, maar volgens sommige volwassenen heb ben achtstegroepers een uiterst relaxed leventje.' Je moet er maar opkomen! Rob van Veen had werkelijk zijn best gedaan er een pittig dictee van te maken. Het was daarom een geweldige prestatie dat de leer- ling die op de eerste plaats ein digde slechts tien fouten maakte. Proficiat aan het adres van Famke Kramer! Zij ontving een prachtige prijs in de vorm van twee toegangs kaarten voor de theatervoorstel ling De waanzinnige boomhut in theater de Beun, gesponsord door de Bibliotheek Heiloo. Maar ook Hannah Wissink van De Duif en Céline Kleijmeer van De Meander deden het bijzonder goed. Zij eindig den respectievelijk op een tweede en een derde plek. De Benedictusschool won twee maal eerder (2016 en 2017) de wis selbokaal voor het beste teamresul taat. Natuurlijk vroeg iedereen zich af: slaagt deze school er wederom in de hoofdprijs in de wacht te slepen? Het antwoord is ja! Het kampi oensviertal bestaande uit Hanna van Haaren, Famke Kramer, Maren Beentjes en Alex Augustijn zorg de ervoor dat de bokaal voor het derde achtereenvolgende school jaar 'gewoon' weer te bewonderen is in het schoolgebouw aan de J.P. Hasebroekweg. We kunnen terugkijken op een geslaagde activiteit waarmee maar weer bewezen is dat taal helemaal niet saai is. Met heel veel dank aan onze sponsors Bruna Heiloo, Bibliotheek Heiloo en niet in de laatste plaats Robin Raven die zo aardig was boeken te schenken aan de schoolbibliotheken van alle zeven deelnemende scholen. Op nu naar 2019, de vierde editie van het Groot Dictee Heiloo Junior! Wie gaat de Benedictusschool ver slaan? Tekst: Rob van Veen Cécile Kühne/Edelsmid Cécile Kühne heeft in 2014 de beroepsopleiding aan de Academie voor Edelsmeden in Zeist afge rond. Haar werk bestaat uit unieke stukken, zowel eigen werk als in opdracht gemaakt. Ze is dol op gra fische vormen: vierkanten, cirkels en driehoeken. Daarnaast houdt ze erg van 'de kunst van het weglaten'. Voor Cécile is het moment waar op zij een in opdracht gemaakt sie raad aflevert aan de klant een uniek moment. Door de (soms emotio nele) reacties merkt zij iedere keer weer hoeveel meer een sieraad voor iemand kan betekenen dan alleen een stukje metaal ter versiering. "En dat is nu precies wat mijn werk zo bijzonder maakt." Cécile is vanaf mei 2017 geregistreerd 'Fairtrade Goudsmid', en werkt zoveel moge lijk met goud of zilver dat op een mens- en natuurvriendelijke wijze wordt gewonnen. Renske Osinga Renske Osinga (1989) werkt sinds 2013 bij Kunstwerkplaats Smoel in Leeuwarden. Ze schildert vooral landschappen en stadsgezichten. Aan haar werk is een duidelijke ont wikkeling te zien en nog steeds ver andert haar stijl. Toen ze bij Smoel begon schilderde ze het liefst een soort mozaïek met zwarte lijnen en felgekleurde vlakken. Daar voegde ze roze harten aan toe. De mozaïek structuren zijn nu ook nog vaak te zien in haar landschappen. Renske: "Ik kies een foto uit en daar maak ik een schets van. De begeleider helpt me daar wel wat bij, maar ik teken het zelf. Dan ga ik verf mengen en schilderen." Naast schilderen is fotografie een belang rijke hobby van Renske. Ze fotogra- feert stadsgezichten en natuur. Het liefst zou ze fotoshoots houden met kinderen. Smoel is een kunstwerkplaats voor kunstenaars met een verstan delijke beperking. Het is een open werkplek in een gezellige winkel straat in Leeuwarden, waar je zo naar binnen kunt stappen. Deze expositie is te zien in Bibliotheek Heiloo tot 13 augustus, tijdens de openingsuren. HEILOO - Bibliotheek Heiloo biedt met het Taalhuis een rijk taalaanbod. Onderdeel van dit Taalhuis is de groep Samenspraak. Vier vrijwilligers oefenen er de Nederlandse taal met mensen die niet in Nederland zijn geboren. Het betreft vluchtelingen en expats. Wekelijks is er aandacht voor gram matica, woordenschat en lezen. Ons cultureel erfgoed vormt onderdeel van de lessen, van Sinterklaas tot beeldende kunst. Jaarlijks gaat de groep er een dag op uit. Deze dag wordt mogelijk gemaakt door sponsoren. Vorige week donderdag gingen de deel nemers naar het Rijksmuseum in Amsterdam. Een gids leidde de groep vakkundig en taalrijk rond. De Gouden Eeuw stond hierbij centraal. Kostbare siervoorwerpen uit deze tijd maken deel uit van de collectie. De Oost-Indische volks kunst blijkt hierop grote invloed te hebben gehad. Een fraai vergulde kokosnoot van Nederlandse make lij ontlokte een Indonesische de opmerking: "Heeft een Nederlander dit gemaakt? Echt? Geloof ik niks van." De Nachtwacht was voor velen een hoogtepunt van de dag. Dit werd onderstreept door het aantal selfies. Bij de gezamenlijke lunch gaven enkele deelnemers aan een museumjaarkaart aan te schaffen. Een gezellige treinreis naar Heiloo was het einde van een interessante dag. Het winnende team bestaande uit Maren, Famke, Hanna en Alex van de Benedictusschool. Aangeleverde foto Een werk van Renske Osinga. Foto: aangeleverd De Nachtwacht wordt uitgelegd en bewonderd Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 24 juni traden Donna Musica (violiste Sandra Kos en celliste Evelien Dubbeldam) en zangeres Jet Stam op in de tuin van villa Westervenne in het kader van Kunstparade 2018 Heiloo. Jet Stam zong met een prachtige stem en professioneel begeleid door Donna Musica. Het publiek was erg enthousiast over dit optreden. Foto: J.W. Steinman HEILOO - Tijdens de jaarmarkt in Heiloo op woensdag 4 juli zetten de protestantse kerken hun deuren weer gastvrij open. De jaarlijkse marktconcerten op die dag in zowel de Ter Coulsterkerk (11.00 uur) als de Witte Kerk (13.30 uur) worden ook dit jaar weer muzikaal ingevuld door de inmiddels bekende groep 'Dub and Friends' met Ann (sopraan), Robbert (bariton), Hans Dijkgraaf (dwarsfluit), Erica Vogel (piano), Lucas de Bruin en Dub de Vries (orgel). Het repertoire is heel veelzijdig. De toegang is gratis! Op het kerkplein voor de Ter Coulsterkerk is er gra tis koffie en thee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15