Galerie De Kapberg pakt de draad op Expo 'Kinderen van Lamoraal' Regionaal Knooppunt Dementie van start Nieuw plein goed voor rollatorgangers i REGIO 19 Terug in de tijd bij De Boswaid Adelbertusviering op zondag 1 juli UITKIJKPOST 2 7 JUNI 201 De kinderen luisteren aandachtig. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Geschiedenis saai? Welnee! Zeker niet als het gaat over je eigen dorp! 450 jaar na de ont hoofding van Lamoraal van Egmont, gaf heer Karel van Egmont maandag 4 juni bij basis school De Boswaid het startsein voor het Lamoraalproject. De weken daarna gingen de leerlingen terug in de tijd en leer den ze over de heren van Egmont, Anna van Buren, Guyotte van IJsselstein, ridders en kastelen, over edelen, jonkvrouwen, het Slotkasteel, de Slotkapel en heel veel meer... Martijn Mulder van Stichting Historisch Egmond gaf de leerlingen rondleidingen door Huys Egmont en rond de slotruïne, Jos Hof vertelde enthousiast in en over de Slotkapel. Ook bekeken de leerlingen de fototentoonstelling Heeren van Egmont en Vechtvolk van fotograaf Ab Baart. Daardoor geïnspireerd hebben leerlingen van groep 6 hun eigen expositie samen gesteld: Kinderen van Lamoraal. Deze expositie en nog heel veel meer is te zien en te beleven tij dens de feestelijke afsluiting van het Lamoraalproject op donderdag 5 juli van 14.00 tot 15.00 uur bij De Boswaid. "Leerlingen tonen alle zelfge maakte werken en kunsten, geven demonstraties en er is een proeverij van zelfgemaakte theesoorten en vergeten groenten. De fototentoon stelling Kinderen van Lamoraal is een heel fraaie coproductie van de leerlingen van groep 6 en juf Diana. Belangstellenden zijn van harte wel kom en kunnen rustig rondkijken op school of zich laten rondleiden door de kinderen," vertelt directeur Caroline le Clercq. REGIO - Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de Grote Sint-Laurenskerk in Alkmaar is op 17 juni jongstleden KnooppuntDementie van start gegaan. Hier kan iedereen terecht die meer wil weten over dementie en over het aanbod aan zorgmogelijkheden in de regio Alkmaar. KnooppuntDementie bestaat o.a. uit de website www.knoop- puntdementie.nl. Deze bevat alge mene informatie, bijvoorbeeld over de tien signalen van dementie en over het stellen van de diagnose. Maar wat de site uniek maakt, is dat er een overzicht wordt gebo den van het complete en actuele zorgaanbod in de regio, afgestemd op mensen met dementie en hun naasten. EGMOND AAN DEN HOEF De tentoonstelling in De Kapberg laat werk zien van 36 Nederlandse textielkunste naars. In creatief opzicht kun je met textiel veel kanten op. De grote vlucht die Dutch Design de afgelo pen decennia heeft genomen, geldt ook voor de textiel. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om het ontwikkelen van nieuwe vezels of stoffen en het ontwerpen van patronen daarvoor en het zoeken naar nieuwe textiele toepassingen. Maar ook als toege paste kunst in de vorm van kleding of accessoires als tassen, dassen, sjaals en kettingen wordt hier op veel kunstacademies aandacht aan besteed op de afdeling mode. Textiel als medium voor kunst maakte kort opgang als onder deel van de experimenteerdrift van de jaren '60 en '70. Daarna verdween textielkunst niet alleen in Nederland, maar ook in andere delen van de wereld weer uit het zicht. Na een lange tijd is er weer aandacht voor het ambacht en het materiaal. Kunstenaars die textiel gebruiken noemen zich beeldend of toegepast kunstenaar. Textiel als medium voor kunst is al een paar jaar in opkomst. Bijna ver geten ambachtelijke technieken worden zelfs op kunstacademies weer onderwezen. En bij textiel als medium zijn dat er vele: zelf verven van garens en stoffen, zeefdrukken, borduren, vilten, haken, breien, weven, quilten, kantklossen, batik- ken en plisseren. Gelukkig zijn er nog mensen - meest vrouwen - die de oude textielambachten in ere hebben gehouden. Het gaat de moderne textielkunstenaar echter niet om het slaafs navolgen van het oude ambacht. Hij zet het ambacht naar zijn eigen hand. Daardoor ont staan er voortbordurend op de oude vaardigheden steeds nieuwe vor men. Het resultaat daarvan is te zien tijdens deze tentoonstelling. De tentoonstelling is te zien van 27 juni tot en met 8 juli op woens dag-, donderdag-, vrijdag-, zater dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De ope ning van de tentoonstelling zal ver richt worden door Wouter de Vries, de hoofdredacteur van Textielplus, en vindt plaats op zondag 1 juli om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. Werk van een van de textielkunstenaars. Aangeleverde foto Uiteraard kunnen er via de site vragen worden gesteld, die zo snel mogelijk door deskundige vrijwilli gers worden beantwoord. Voor wie liever persoonlijk contact heeft, is het Knooppunt op dinsdag- en vrij dagmorgen telefonisch bereikbaar. De bedoeling is dat er op termijn ook een fysiek inlooppunt komt. KnooppuntDementie is actief in alle kernen die vallen onder de gemeenten Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard, Heiloo en Langedijk. Het is een initiatief van Alzheimer Noord-Kennemerland, een van de ongeveer vijftig regi onale afdelingen van Alzheimer Nederland. KnooppuntDementie kon financieel worden gereali seerd dankzij de steun van Rotary Alkmaar. EGMOND-BINNEN - De inwo ners van Egmond-Binnen zijn blij met het pas vernieuwde pleintje op de hoek van de Herenweg en de Abdijlaan. Dat bleek vrijdagmiddag tijdens de officiële ingebruikname van het pleintje en de bijbehorende nieuwe bank. Het vernieuwde plein is onder deel van de gemeentelijke structuur visie Egmond-Binnen en een reactie op de voormalige situatie, name lijk een pleintje met een bult met begroeiing. Dit plein was moeilijk toegankelijk voor de mensen met een rollator, maar die tijd is voor bij. Dorpsgenoot Jaap Kramer is de drijvende kracht achter het pro ject. De vrijwilligers Cor Tervoort, Gerard Levering, George Liefting, Fred Houtenbos, Frits Sentveld en Hans van Denzen maakten de bank, voorzien van het gemeente wapen van de voormalige gemeente Egmond-Binnen en ontworpen door Charles Tervoort. Tijdens de inge bruikname deed de Bergense wet houder Jan Houtenbos het woord. Hij verwees naar de saamhorigheid en de daadkracht van de inwoners. "Zoiets als dit kan alleen maar in Egmond-Binnen. Dit plein is een mooi vervolg op de bowlingbaan en de muziektent." Enkele tientallen inwoners luisterden naar zijn woor- den en speeches van onder andere Jaap Kramer die een zelfgeschreven gedicht voorlas. Een speciale uit nodiging kregen inwoners met een rollator, zij waren maar wat graag aanwezig bij dit feestelijke moment. Muziekvereniging Eensgezindheid verzorgde de muziek en de aanwe zigen genoten verder van koffie, thee, een koek en een gratis ijsje. Riet Zonneveld is een van de inwo ners met een rollator. Op het bankje genoot ze zichtbaar van het feeste lijke moment. "Ik ga hier zeker wel regelmatig zitten, hoor." Tot slot liet Jaap Kramer de aanwezigen weten dat hij blij is met het eindresultaat maar ook wensen heeft. "We willen bijvoorbeeld graag de waterpomp aan de Abdijlaan hier op het pleintje neerzetten. Kijken of dat gaat luk ken." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Wethouder Jan Houtenbos (links) en Jaap Kramer. Foto: Evert Visser EGMOND-BINNEN - Een van de jaarlijkse hoogtepunten op de Adelbertusakker is de viering van het Adelbertusfeest. Op zondag 1 juli zal het er daarom weer een drukte van belang zijn. Vanuit de Egmonden, maar ook van ver daarbuiten, komen de vereerders van Adelbert om zijn jaarlijkse feest te vieren. Enkele honderden mensen nemen aan deze viering deel. Hoe het weer ook zal zijn: de viering gaat altijd door! Voor de vroege vogels is er om 07.00 uur een 'stille' mis op de Adelbertusakker. Tijdens de viering van 10.00 uur zal een van de Egmondse koren de zang verzorgen. Net als andere jaren zullen er ook dit keer weer stoelen staan, maar als u dat wilt kunt u een eigen stoel meenemen. Weet dat u allen van harte welkom bent. De Adelbertusakker is gelegen aan de Sint Adelbertusweg (direct naast huisnummer 31) 1935 EM te Egmond- Binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19