Kermis 2018: sfeer, muziek, attracties vuurwerk Vijfentwintig Volvo's 480 op een rij Tien vragen aan 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Vervolg van de voorpagina: Of. UITKIJKPOST 2 7 JUNI 201 Café Blondes opent komende donderdag voor het eerst zijn deu ren. Nieuwe eigenaar Rico heeft er heel veel zin in. Op donderdag staat een zanger op het programma en op vrijdag en zaterdag worden er plaat jes gedraaid door de DJ, bij wie je natuurlijk verzoeknummertjes kunt aanvragen. Zaterdag gaan we weer touwtrek ken! Welk team van acht perso nen mag zich de kampioen van de kermis noemen? Inschrijven kost 30 euro maar je krijgt dan wel 16 consumptiemunten! We starten om 20.00 uur en je kunt je inschrijven via info@cafedewit.nl. Op zondagmiddag vanaf 16.30 uur speelt Bob the Blue Band op het buitenpodium in de tent! Strak in het pak speelt de band rock-'n-rol! in de breedste zin van het woord. Vele classics en medleys worden afgewisseld met de knallers van nu, zowel Engels- als Nederlandstalig. Geen tijd om naar adem te happen: dansschoentjes aan en uit je plaat gaan! Ook dit jaar wordt er met muntjes gewerkt. Deze kunt u kopen bij de muntwagens die naast de snackwa gens staan. Mocht u muntjes over hebben: u kunt ze alleen op zater dag 7 en zondag 8 juli inleveren. Vanwege de nieuwe alcoholwet is iedereen tot 25 jaar verplicht om een bandje te dragen. Geen bandje betekent geen alcohol. Dit bandje is voor de hele kermis en kan met een geldig identiteitsbewijs gehaald worden bij de muntwagens. Laten we er samen met z'n allen een mooi feest van maken! Traditionele kermis met attrac ties en vuurwerk Met een keur aan attracties en mooi weer is het ook op het ker misterrein aan De Omloop weer fijn vertoeven tijdens de kermis. Voor de jeugd is er weer veel aanbod zoals de snelheidsmolen, vliegende bank, botsauto's, hopper enzovoort. Voor de kleinsten staat er natuur lijk ook weer genoeg waaronder de kindermolen, vliegtuigjes, zweef molen en trampolines. Iets lekkers mag natuurlijk ook niet ontbreken, dus de oliebollen, suikerspinnen, kaneelstokken, churros en patat zijn er ook. Degenen die kans wil len maken op mooie prijzen zijn ook niet vergeten, dus de happertjes, skeeball en schuifautomaten staan er ook weer. Op vrijdag zal er rond 21.30 uur een prachtig vuurwerk worden afgestoken. Dit vuurwerk wordt u aangeboden door de ker misondernemers. De kermis start donderdag en vrijdag om 15.00 uur, zaterdag en zondag om 14.00 uur. Voor extra korting staan er kortingsbonnen op kermiskorting.nl. Ook dit jaar worden er weer veel bezoekers verwacht aan de Heerenweg. Foto: archief Uitkijkpost Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. HEILOO - Op zondag 24 juni kwamen vijfentwintig Volvo's 480 naar het Landgoed Willibrordus om daar vanaf de restanten van 'Slot Ypestein' te vertrekken voor een toertocht door onder andere Egmond, Bergen, Schoorl en via de Westfriesedijk weer terug. De Volvo 480 is een speciale en zeldzame auto, gemaakt naar Nederlands design in het Limburgse plaatsje Born. In 2018 zijn er min der dan duizend auto's van dit type geregistreerd. Een klein aantal hier van is nog op de openbare weg te vinden. Voor het vertrek van de auto's konden de eigenaren rekenen op veel belangstelling van mensen die langskwamen om een kijkje te nemen bij deze speciale en zeldza me auto. Tekst: Yvonne van Stiphout Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Een zeldzame toertocht. Foto: STiP Fotografie 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het MCA en vervolgens heb ik 25 jaar op de Holleweg gewoond. Ik ben opgegroeid naast de werkplaats en winkel van mijn opa (later van mijn oom en mijn vader) die in de jaren '60 een smederij over nam van de familie Zeeman. Na een periode van 6 jaar op Termijen woon ik nu alweer 12 jaar samen met Manon en mijn 3 zonen Jurre, Matz en Dex op de Westerweg in de voormalige 'nachtpit' van de familie Kraakman. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Dan was ik waarschijnlijk fulltime brandweerman geworden. Ik ben sinds 2001 vrijwillig brandweerman bij korps Heiloo. Hoewel het soms lastig te combineren is met een eigen bedrijf en een jong gezin vind ik het belangrijk om voor een ander klaar te staan in tijden van nood. 3. Wie zou je eens graag ontmoeten? De leden van het kabinet in Den Haag, om te vragen of er meer technisch onderwijs gegeven kan worden en te zorgen dat de jeugd weer met hun handen gaat werken. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinnering heb ik overgehouden aan de Egelshoek, waar ik mijn hele jeugd bij de Foresters gevoetbald heb. De gezelligheid in de kantine, de krakkemikkige tribune, de internationale jeugdtoernooien en de saamhorigheid mis ik nog af en toe. We zijn toen ook met de A-jeugd tweemaal naar Delwig (Duitsland) geweest voor een internationaal toer nooi, dat was echt fantastisch. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? De mooiste plek is alleen te zien eind augustus aan De Omloop, als het Timmerdorp van Heiloo wordt gebouwd. Het is prachtig om te zien hoe de jongens en meiden in vier dagen hutten bouwen, schilderen en lekker plezier maken. Het blijft elk jaar weer mooi om onder begeleiding van 100 vrijwilligers daar het mooiste plekje van Heiloo te mogen maken. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Voor een grote uitslaande brand, zonder persoonlijk letsel natuurlijk. Een tosti met satésaus zou ook nog kunnen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat kreeg ik onlangs, 'durf nee te zeggen'. Dat is iets wat ik moeilijk kan, maar in mijn werk als Heiloodgieter zal ik dit steeds meer moeten gaan doen. Soms ren ik mijzelf voorbij en stel ik mensen teleur. Dat doe ik natuurlijk niet expres, maar goed is het niet. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat we in 1996 met een paar jongens na het behalen van olympisch vol leybalgoud in Atlanta 'Ronny bedankt voor het goud' op de Ypesteinerlaan hebben geschreven voor Ron Zwerver, die daar destijds in een appartement woonde. We hebben toen tegen middernacht het verkeer omgeleid en zijn op de weg gaan schilderen met wegenverf. Het heeft er nog jaren gestaan. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik ga niet aan Hans zijn stoelpoten zagen, dat lijkt mij volkomen overbodig. Maar als mensen mij als burgemeester willen, zou ik mij inzetten om alle leegstaande panden en percelen te herbestemmen als woningen voor de jonge Heilooër woningzoekende. 10. Persoonlijke vraag van Edith Burgering-de Moor: "Hoi broertje van mijn vriendin! Er gaat in de toekomst veel veranderen op installatiegebied. Hoe is dat voor jou?" Het feit dat we meer en meer afhankelijk worden van andere energiebron nen... Voor mij en mijn compagnon Pol van Diepen betekent dit dat we door middel van cursussen en het lezen van vakliteratuur de kennis in huis moeten halen om klanten voor het juiste product te laten kiezen. Het is een verandering die ons allemaal aangaat. Op zichzelf zijn de meeste producten niet nieuw, alleen de bestaande woningen moeten wel drastisch worden aangepast. Denk bijvoorbeeld aan isoleren, zonnepanelen en warmtepom pen. Laatst was er op tv bij Radar extra een tweeluik genaamd 'Van gas los'. Daarin gaven ze in mijn ogen de veranderingen perfect aan. Een aanrader om eens terug te kijken. Concreet betekent het voor ons nog meer werk. Het is volgens mij belangrijk dat we onze kinderen stimuleren weer met hun handen te gaan werken in de bouw en techniek. Ik geef de vragen door aan Heleen Corbett. Mijn vraag aan Heleen is: "Beste Heleen, voor velen sta jij bekend als 'spijkeroma' bij Timmerdorp Heiloo. Wil jij met jouw ervaring eens uitleggen aan Heiloo hoe leuk en belangrijk vrijwilligerswerk is?" Volg de Uitkijkpost ook op CU

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3