Yuno Acupunctuur In september in de Cultuurkoepel - FUSE! COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Met liefde en de juiste aandacht In een ietwat ongewone bezetting van strijkkwartet, contrabas en per cussie laten ze hun, door henzelf bewerkte, favoriete muziek horen. De laatste keer Hockeyvader? Michiel Ullers Jazzcombo zoekt saxofonisten UITKIJKPOST 2 7 JUNI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Maroesja Yuno. Foto: STiP Fotografie Butterlaan 47, 1851 MG Heiloo - telefoon 06-28770954 website www.yunoacupunctuur.nl e-mail contact@yunoacupunctuur.nl Sinds 2017 heeft Maroesja Yuno, de vrouw achter Yuno Acupunctuur, haar praktijk in Heiloo gevestigd. Binnen de klassieke acupunctuur heeft zij zich gespecialiseerd in pijnbehandeling, vrouwen en zwanger schap en kinderen tot 11-12 jaar. Na haar westerse medische basisoplei ding is zij met een studie Klassieke Acupunctuur aan de Academie Qing Bai gestart. Na afronding van deze opleiding heeft Maroesja besloten zich te specialiseren in acupunctuurtechnieken die zich richten op het verlichten van alle vormen van pijn. Pijnbehandeling Maroesja werkt volgens zowel de Master Tung als Dr. Tan's Balans Methode. Zowel chronische als acute pijn kunnen met deze twee methoden snel en effi ciënt worden behandeld. Met name pijn aan het bewegingsapparaat zoals nek-, schouder-, rug- en knieklachten zijn zeer goed te behandelen. Maroesja: "Ik heb bijvoorbeeld een vrouw behandeld die al 25 jaar last had van migraine. Al na drie behandelingen was zij van de migraine af." Meer recensies van tevreden cliënten zijn te vinden op haar website. Maroesja benadrukt dat eenieder die leeft met chronische en/of acute pijn, de hoop niet hoeft op te geven. Gebaseerd op haar ervaringen tot nu toe, kon zij mensen helpen die niet eerder werden geholpen door de reguliere geneeskunde. Vrouwen en zwangerschap Als zwanger raken niet lukt, vaak door onbekende oorzaak, kan acupunctuur helpen. Maroesja helpt zowel de man als de vrouw om zich zo gezond mogelijk voor te bereiden op een mogelijke zwangerschap. Acupunctuur is een relatief onbekend, maar zeer goed alternatief voor medi cijngebruik bij zwangerschapsklachten, zonder de baby in gevaar te brengen. Bij vrouwen met een baby in stuitligging is het voor Maroesja mogelijk om door middel van moxa, een pijnloze en verwarmende techniek, de baby te laten draai en. Ook tijdens een bevalling kan acupunctuur als natuurlijke ondersteuning worden ingezet. De bevalling kan op gang worden gebracht en zal rustiger en minder pijnlijk verlopen. Kinderen Kinderen zijn zeer goed en pijnloos te behandelen met acupunctuur zonder naalden. Maroesja gebruikt hiervoor een speciale Japanse techniek, Shonishin genaamd. Dit is een zeer milde behandeling die de meeste kinderen als heel pret tig en ontspannen ervaren. Shonishin kan al worden gebruikt bij baby's. Denk aan het opgeven van voeding, darmkrampjes of onrustige baby's. Als voorbeeld stelt Maroesja een meisje van vijf jaar oud. Het meisje sliep altijd heel onrus tig en werd vaak 's nachts wakker door akelige dromen. Na twee behandelingen van amper een half uur sliep het meisje door. Doordat Maroesja ook de ouders meeneemt in het gehele proces kunnen zij, altijd na uitleg en een instructie op papier, hun kind verder thuis behandelen. Vooral de interactie tussen haar en de cliënt vindt Maroesja zeer belangrijk. De eerste behandeling is niet alleen bedoeld om een juiste diagnose te stellen en om te behandelen maar ook om te bepalen of Maroesja wel de juiste persoon is die de cliënt kan en mag begeleiden in het proces van zelfheling. De juiste aandacht en een open hart is de eerste stap in het genezingsproces! Maroesja is aangesloten bij een beroepsvereniging waardoor haar behandelin gen (gedeeltelijk) worden vergoed vanuit de aanvullende verzekering. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Virtuoos, technisch begaafd en vooral tot op het merg muzikaal. In hun rol van huisband bij Podium Witteman en dankzij regelmatige optre dens bij De Wereld Draait Door heeft Fuse zich de afgelopen jaren flink in de kijker gespeeld. De muzikanten van Fuse heb ben achtergronden in klassieke muziek, jazz, pop en improvisatie. Ritmisch werk van componisten als Bartók, Ravel en Monk, moderner werk van Daniel Schnyder en Nils Frahm en klassiekers van Bach en Ellington. Een topervaring om live mee te maken!! Zondag 23 septem ber aanstaande in de Cultuurkoepel. Aanvang: 15:00 uur. Kaarten: 20,-. www.cultuurkoepelheiloo.nl "Papa, ik wil stoppen met hockey." Dat is wat mijn jongste zoon tegen mij zei een paar maanden geleden. Hij wil niet meer. Dat is lekker. Ben je Hockeyvader, wil je 'hockeyzoon' niet meer hockeyen. Waarom vind je het niet leuk? Hockey is gewoon niet helemaal zijn ding, blijkt na een lang gesprek. Met name het altijd 'moeten'. Je moet naar training, je moet elke zaterdag naar het veld, je moet.School is al heel veel 'moeten' voor mijn jongste zoon, dus als je dan in de middag en in het weekend ook nog veel 'moet', dan kan ik me wel voorstellen dat het niet altijd even leuk is. Maar ja, sporten is wel belangrijk, dus de volgende vraag was welke sport hij dan wilde doen. Toen werd het stil. Andere sport? Ja maar, dat was niet de bedoeling. Hij had zelf eigenlijk bedacht dat hij helemaal geen sport meer zou doen. Dat heb ben we snel uit zijn hoofd gepraat. Je hoeft bij ons in het gezin helemaal geen 'olympisch niveau' te halen maar bewegen is gezond, dus we doen wel een sport. Tennis mis schien? Voetbal? Fietsen? Atletiek? Honkbal? Schaatsen? Er zijn vele keuzes. Overal werd nee tegen gezegd. We gaan gewoon van alles proberen. We starten met tennis komende weken. Kijken of hij dat leuk vindt. Hockeymoeder tennist, dus dat kun nen we makkelijk regelen. Daarna gaan we de volgende sport proberen, net zolang tot hij iets vindt wat leuk is. Ondertussen hebben we afgespro ken dat we wel blijven hockeyen. Reden? Heel simpel. Ik weet precies hoe het gaat. We proberen een paar sporten en dan verwatert het en voordat je het weet zit meneer elke zaterdag op de bank achter zijn Playstation. Dat gaan we dus niet doen. Kortom, Hockeyvader blijft gelukkig nog even Hockeyvader tot we een andere sport gevonden hebben. Je kan vast ook leuke blogs schrijven als Tennis- of Schaatsvader. HEILOO - "Het jazzcombo betekent voor mij: maandagavond een uur lang samen prachtige muziek maken. Luisteren naar de mooie solo's van de comboleden. Genieten van de prachtige samenklan ken. Uit mijn comfortzone komen wanneer ik aan de beurt ben voor een solo. Blij en tevreden naar huis gaan," aldus Lenie, tenorsax. Het senioren jazzcombo zoekt saxofonisten (klarinettisten, trompettisten en trombonisten zijn ook welkom) en een swingende drummer. Leeftijd 50+, maar jonger mag ook. Voor meer informatie of aanmelden: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tel.: 072-5332460, info@muziekendansschoolheiloo.nl. Aangeleverde foto De band Fuse, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5