Coördinatorfunctie van VPTZ Heiloo in spotlights Warm weerzien op Veteranendag Brisk Recorder Quartet in de Witte Kerk Bezorger worden van deze krant? DOKTERS DIENSTEN *Sr UITKIJKPOST 27 JUNI 2018 Annemieke Genrtsen. Aangeleverde foto Stel je even voor: Mijn naam is Annemieke Geurtsen. Ik ben voormalig hbo- verpleegkundige. Hoe lang doe je dit vrijwilli gerswerk? Ik ben tot mei van dit jaar bijna acht jaar werkzaam geweest als vrijwillige coördinator bij de Stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg thuis Heiloo (VPTZ Heiloo). Hoe ben je ertoe gekomen dit werk te gaan doen? Als verpleegkundige in het zieken huis en later ook in de wijk heb ik vaak meegemaakt dat mensen nog in de laatste maanden/weken van hun leven werden opgenomen in een ziekenhuis of verpleeghuis. In de praktijk betekent dit echter heel vaak: het leven rekken en daardoor het lijden verlengen. Wat ik erg belangrijk vind is dat als de wens er is om thuis te sterven in je eigen bed, dit mogelijk moet zijn. Het enige dat nog telt is: hoe zor gen wij ervoor dat deze laatste tijd zo comfortabel mogelijk voor de zieke en zijn of haar naasten ver loopt. Zelfs als er professionele hulp beschikbaar is, is het verzorgen van een naaste in de terminale fase zwaar. Daarom is het goed om te weten dat er geschoolde en betrouwbare vrijwilligers zijn die ervoor zorgen dat mantelzor- gers even op adem kunnen komen door ze te ontlasten van hun taak en zo de zorg langer kunnen vol- Wegens vakantie is de praktijk van dr. Poelakker gesloten 29 juni tot en met 22 juli Waarneming: Dr. de Haan, tel.: 072-5322526 houden. Maar ook als mensen geen netwerk van mantelzorgers hebben is het belangrijk dat er vrijwilligers op de achtergrond aanwezig zijn. Dat geeft rust en een gevoel van veiligheid. Wat zijn jonw ervaringen met dit werk? Als coördinator heb je een spil functie in de organisatie. Je taak is er om te zijn, en te komen tot een goede afstemming tussen de vrijwilligers, de zorgvragers en de reguliere thuiszorg. Dit werk heeft me veel voldoening gegeven en het is veelzijdig. Je moet steeds opnieuw afstemmen, samen met de patiënt en hun naasten, waar behoefte aan is. Elke inzet is weer anders. Ik heb dit werk met hart en ziel gedaan en ik vond het leuk de kar gedurende die zeven jaar te mogen trekken. Ik heb heel veel van dit werk geleerd! Ik had al een aardig gevulde rugzak, maar ik merk dat er nog steeds iets bij kan. Ik blijf gelukkig verbonden aan deze mooie organisatie. Ik ga verder aan de slag als vrijwilliger 'aan het bed'. En ik laat de rol van coördinator met een gerust hart over aan mijn opvolgster Ria. Zij zou echter nog graag een collega coördinator naast zich wensen! Ben je zelf na het lezen wel licht geïnteresseerd geraakt in deze mooie vrijwilligersfunctie? Neem dan contact op met voorzitter Elly Hentzen, tel: 06-44794376 of kijk even op de website van VPTZ Heiloo: www. terminalezorgheiloo.nl. www.uitkijkpost.nl 0226333311 rqdi HEILOO - Woensdag werd in Kenken met Karakter de Veteranendag 2018 gehouden. Veel veteranen waren naar het restanrant gekomen om samen met elkaar deze dag te vieren. Namens de gemeente waren bnrgemeester Hans Romeyn en de wethonders Elly Beens, Fred Dellemijn en Rob Opdam aanwe zig. Veteraan meneer Opperdijk vierde deze dag zijn tachtigste verjaardag. Burgemeester Hans Romeyn hield een toespraak. Hierin refereerde hij aan een interview met Bosnië- veteraan Ron Warris in het vetera- nenblad Checkpoint van april 2018. Ron was nog steeds onder de indruk van het optreden dat hij op 16 janua ri 2018 in New York zag. In een klein theater op Broadway trad Bruce Springsteen op met alleen een akoestische gitaar en piano. "Het bekende nummer 'Born in the USA' was fenomenaal om op deze manier te horen: deels akoestisch en deels a capella," aldus Ron Warris. Hij legde het in het interview nogmaals uit: "Born in the USA klinkt patriot tisch. Trots zijn om geboren te zijn in Amerika." Burgemeester Hans Romeyn: "Ik dacht, mooi om gebo ren te zijn in Amerika, maar met zo'n president. Hoe is het in gods naam mogelijk dat een president als Trump, die ondanks de ongekend felle kritiek zich nergens wat van aantrekt en gezinnen van illegale migranten aan de grens uit elkaar haalt en kinderen scheidt van hun ouders. Die spreekt met partijge noten over twee nieuwe immigra- tiewetten. Daarin staat geen woord over het lot van de uit elkaar gehaal de gezinnen. Verschrikkelijk. Hoezo beschaafd land De burgemeester heeft ook in Heiloo met vluchtelingen gepraat. "In onze AZC's worden man en vrouw ook onafhankelijk van elkaar gehoord. Vrouwen worden soms bang gemaakt en onder druk teke nen zij dat ze terug willen naar het land van herkomst. Daarna gaat men naar de echtgenoot met de HEILOO - Het befaamde Brisk Recorder Qnartet brengt op zondag 8 jnli het programma 'Canjao' in de Witte Kerk in Heiloo. De vier blokfluitisten nemen het publiek mee naar het Spanje en Portugal van de 16e eeuw. Daarnaast klinken ook speciaal voor 'Cangao' geschreven nieuwe composities, die nauw verbonden zijn met de muzikale cultuur van het Iberisch Schiereiland. In 'Cangao', wat letterlijk 'liedje' betekent, laat Brisk de grenzen tus sen oude en nieuwe muziek verva gen. Bovendien hebben de stukken alles te maken met vocale muziek. Met ruim veertig blokfluiten in alle soorten en maten speelt Brisk muziek uit de middeleeuwen en de renaissance, zoals het Agnus Dei uit de 'Missa de Barcelona' en mooie, levendige liedbewerkingen van componisten als Coelho, Carreira, Cabezón en Victoria. Speciaal voor 'Cangao' schreven verschillende Nederlandse compo nisten nieuwe stukken. Zo compo neerde Toek Numan een spranke lende, op fadomuziek gebaseerde compositie waarin de vier blokflui ten soms klapperen als castagnet ten. Gijs Levelt, trompettist in de Amsterdam Klezmer Band, liet zich voor zijn stuk 'Romanze Belinfante' inspireren door de Sefardische lied cultuur van de Portugese Joden. Hoewel de stukken die Brisk in het programma 'Cangao' speelt uit heel verschillende tijdsgewrich ten stammen, vormen ze toch een eenheid. Alles heeft namelijk met Spanje en Portugal te maken. De pers prijst Brisk om zijn spatzuive- re, virtuoze en expressieve spel. Alle mogelijkheden van het blokfluit kwartet worden voortdurend ver kend en uitgebreid. Onverwachte muzikale combinaties en een vleug- je humor creëren nieuwe luisterer varingen. Brisk heeft een enorme verzame ling blokfluiten die door bouwers uit de hele wereld speciaal voor hen gemaakt zijn. Behalve dat een con cert van Brisk een waar genoegen is om te beluisteren, is het ook specta culair om naar te kijken. Zondag 8 juli 2018 om 15.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Voor meer informatie en kaarten zie www. concertenwittekerk.nl. Niet alleen de veteranen vermaken zich met de legervoertnigen. Ook de wethouders Fred Dellemijn en Rob Opdam. Foto: STiP Fotografie melding dat zijn vrouw getekend heeft voor terugkeer. Vaak tekent de man dan ook en zo gaan beiden terug naar het land van herkomst. Als deze verhalen kloppen is dit een schande voor een westers land," aldus de burgemeester. "Het is de collectieve verantwoordelijkheid van ons allemaal om dit tegen te gaan." Op verzoek van veteraan Maikel Dijs besteedde de burgemees ter ook nog aandacht aan het Veteraneninstituut en in het bij zonder aan het project Veteranen in de klas. Als regiocoördinator is Maikel Dijs op zoek naar vrijwil ligers en contacten om dit belang rijke educatieve project nog bre der neer te kunnen zetten. Het Veteraneninstituut is belast met de uitvoering van het Veteranenbeleid. Dit heeft drie pijlers: waardering en erkenning van de veteranen, kennis en onderzoek naar de veteranen en zorg voor de veteranen. Militairen, zowel mannen als vrouwen, zetten zich al meer dan 70 jaar in voor de vrede. De maatschappelijke waarde ring en erkenning wordt onder meer bewerkstelligd en ondersteund door verschillende projecten. Een van deze projecten is 'Veteranen in de klas'. Gastlessen zijn een goed voor beeld van tastbaar en interactief onderwijs omdat het een persoon lijk relaas is over de vele ervaringen en de gevolgen van een uitzending. Het project is bedoeld voor groep 7/8 van het basisonderwijs, het gehele middelbaar-, beroeps- en hoger onderwijs. Verder werden er door de vetera nen veel herinneringen opgehaald en natuurlijk mocht de groepsfoto niet ontbreken. Onder het genot van een hapje en een drankje werd de middag gezellig afgesloten. Tekst: Yvonne van Stiphout Blokfluitkwartet Brisk Recorder Quartet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9