De overheerlijke pizzatest Zoekactie vermiste Heilooër jongen zonder resultaat Herberg Jan beste terras in de regio COLUMN f' 5 'Jk J - VjTfll yj INGEZONDEN BRIEF Uitkijkpost Dick de Scally UITKIJKPOST 4 JULI 201 Nog geen spoor van Dennis Erinharden. Aangeleverde foto HEILOO - De zoektocht naar de tienjarige Dennis Erinharden uit Heiloo heeft tot op heden geen resultaat opgeleverd. Bij de politie was een anonieme tip binnengekomen dat de jongen gezien zou zijn op het plein van de voormalige peuterspeelzaal aan de Mariënstein in Heiloo. Zowel de naastgelegen voorma lige basisschool 'De Hofdijk' als de voormalige peuterspeelzaal zijn doorzocht, maar dat heeft geen aanwijzingen opgeleverd. De beide panden staan al enige tijd op de nominatie om te wor den gesloopt en zijn niet voor publiek toegankelijk. De jongen zou volgens getuigen op de dag van zijn verdwijning in zijn woonplaats op de bus zijn gestapt. Verdere aanwijzingen ontbre ken. Tot op heden hebben camerabeelden uit de bus en getuigenverkla ringen geen concrete aanwijzingen opgeleverd. Ook diverse burgerne- toproepen hebben nog niets opgeleverd. De politie zoekt vooral mensen die mogelijk weten waar de jongen heen is gegaan toen hij in Heiloo in de bus stapte. Politiewoordvoerder Ernst Geneken van de lande lijke afdeling Vermissingen: "Het gaat hier om een tienjarige jongen, die al vier dagen weg is. Dat is heel erg lang voor zo'n jong iemand." Dennis Erinharden is inmiddels het derde kind uit Heiloo dat momenteel wordt vermist. Van de twee eerdere vermissingen, broer en zus Noah en Louise van Schier, ontbreekt ook nog ieder spoor. Wel is inmiddels bekend dat hun ouders onlangs door een tragisch onge val om het leven zijn gekomen. De kinderen hebben voor zover bekend geen andere familie. Mogelijk zijn ze in paniek geraakt en samen weggelopen van het adres, waar zij tijdelijk werden opgevangen. Met drie vermissingen in korte tijd in deze regio, krijgt het team dat de zaken in behandeling heeft versterking vanuit de landelijke afde ling om alle kinderen zo snel mogelijk op te kunnen sporen. De poli tie doet onder andere via sociale media een oproep aan burgers voor meer informatie. (Dit is een fictief artikel. Zie voor meer informatie het artikel op de voorpagina.) Afgelopen zaterdag 30 juni was het erg druk op het fietspad langs de Kennemerstraatweg in Heiloo richting Alkmaar. Vier fietsers wilden twee andere fietsers - die naast elkaar reden - inhalen en ik was de enige die belde dat zij opzij moesten gaan zodat we erlangs konden. Ik was de laatste van de vier en had voor de zekerheid nog een tweede keer gebeld. Degene die ik in wilde halen raakte achter op haar vriend, die al weg was en zij botste tegen mij op terwijl ik aan het inhalen was. We vielen beiden om. Zij stond snel op, greep haar schoen en weg was ze. Ik werd door een vriendelijk echtpaar overeind geholpen en zij waren zeer bezorgd. Nogmaals bedankt, wie dat ook waren. Een automobilist die een ander aanrijdt en doorrijdt, wordt opgepakt, maar die regel geldt zeker niet voor fietsers? Een normaal mens heeft het fatsoen om te vragen hoe het gaat en zich te verontschuldigen. Pijn in mijn rechterschouder en -pols, enkele blauwe plekken en een gekneusde rib. En ja, het had erger kunnen zijn! Maar in het verkeer is men blijkbaar met alles bezig behalve met het letten op andere deelnemers in het verkeer. Waarschijnlijk had zij geen rechtsbijstandsverzekering. Jammer dat zelfs op een fietspad in een land waar fietsen hetzelfde is als ademhalen, men de verkeersregels aan de laars lapt. Een fietsster uit Heiloo HEILOO - De jongerenredactie - eigenlijk de smulredactie - heeft deze week weer een onwijs lek ker artikel geschreven. Een paar weken terug hebben wij voor jullie ijsjes geproefd en deze week hebben we het over pizza's. Houd je telefoon maar paraat, want hierna wil jij zeker weten ook zo'n heerlijke pizza bestellen. Wij hebben blind de pizza mar- gherita geproefd van de drie pizze ria's in Heiloo: Kendal, Il Corso en New Yorker. De eerste pizza was van de nieu we pizzeria Kendal. Een heerlijke dunne bodem, maar wel iets aan de slappe kant. Er zat genoeg kaas op de pizza margherita, die goed gesmolten was. De tomatensaus proefde je subtiel door de kaas heen. Niet te overheersend dus. De echte kaasliefhebber zal blij zijn met de tweede ronde! Dit punt je kwam van Il Corso. Ook deze bodem was dun, maar sterker. Hier zat veel kaas op, maar doordat deze alweer iets harder aan het worden was, leek de kaas wat 'echter'. De tomatensaus mag van ons een klein beetje meer naar de voorgrond. Het laatste puntje rook bij binnen komst al sterk naar de tomatensaus. Een dikke bodem met veel zout. Deze kwam van New Yorker. Het viel ons op dat de pizza margherita overheersend naar de tomatensaus smaakte. Er zat weinig kaas op, waardoor de pizza ook veel roder was dan de andere twee. Deze had een minder interessante smaak voor ons. Wij vinden dat pizzeria Kendal en Il Corso erg dicht bij elkaar lig gen. De twee pizza's leken veel op elkaar en ook qua smaak was er niet veel verschil. We kunnen zeggen dat Kendal dus niet voor de andere pizzeria's onderdoet. En Il Corso maakte onze verwachting waar. New Yorker was een minder grote favoriet door de dikke en zoutige bodem en de weinige kaas. Maar al bij al hebben wij onze vingers zeker afgelikt. Teskt: Nikita Schipper Instagram: ukpjongerenredactie Pizzaaaa! Foto: Miel van Velzen HEILOO - Herberg Jan is afge lopen maandag op de 26e plaats geëindigd in de Misset Horeca Terras Top 100 van Nederland. Dat betekent dat Herberg Jan het op een na beste terras van Noord-Holland heeft. Met de tekst 'Een mooie en nette uitstraling, gastvrij personeel en goede producten. Daar fiets je voor om!' had Herberg Jan een hele mooie recensie in het horecavak- blad. "Supertrots zijn we!", aldus Marjolein. "Het is de kroon op het harde werken van het hele team. Dank aan alle gasten die ons bezoe ken, want daar doen we het uitein delijk voor. En dat maakt ons werk zo leuk! We gaan van een mooie zomer genieten op het fijne plekje bij het Witte Kerkje van Heiloo!" Het fraaie terras van Herberg Jan, daar fiets je voor om! Aangeleverde foto Toen de overheid mij verplichtte te stoppen met werken, had ik ruim de tijd om over van alles en nog wat na te denken. Of dat je leven verrijkt, durf ik niet te zeg gen, want je gaat piekeren over onbenulligheden en belangrijker zaken, bijvoorbeeld over de naam 'Uitkijkpost'. Ja, natuurlijk weet ik net als u wat een uitkijkpost is. Een observatiehut voor vogels, tribunes bij het WK voetbal, een hangplek bij het Nationaal Monument op de Dam, een brede trap aan het strand in Egmond aan Zee, een bankje in Winkelcentrum 't Loo, en nog veel meer. Overal waar wat uit te kijken valt, is ook een uitkijkpost. Toch Van Dale er even bijgehaald, want voor je het weet sta je gekke dingen te vertellen. Ook de persoon die uitkijkt heet uitkijkpost. Maar alleen iemand die eeuwenlang heeft zitten pitten, denkt dat iemand van de krant op het dak staat om over Heiloo uit te kijken. Dat mag tegen woordig met de privacywetgeving in de hand niet eens. Dat is teveel Big Brother. De redactie doet maar alsof ze 'uitkijkpost' is, maar zit gewoon achter beeldschermen en alles wat in haar blikveld komt (een column bijvoorbeeld), daar maken ze in Heiloo post van. Maar waarom heet de lokale krant Uitkijkpost? Dat zal ik u uitleggen. Post, omdat u hem als een brief thuis krijgt. Met gezellige kout en al. En wat doet u - evenals ik - op woensdag? Ik kijk uit naar zijn/haar komst. En als u hem uit hebt, is ook de post uit. Vandaar: Uitkijkpost. Ik kijk nu al uit naar de volgende post. HLïliUHA>>

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5