Schong Vis finalist Nationale Haringtest 2018 Rabobank Alkmaar en Noord- Kennemerland willen samen verder Andrez 85, een instituut in Egmond Twee dagen spektakel tijdens Slotfestijn XL REGIO Bezorger worden van deze krant? ALKMAAR - Tijdens de eer ste editie van de Nationale Haringtest 'Lekkerste Haring van Nederland' heeft Schong Vis in de provincie Noord-Holland een finaleplaats weten te beha len! Jaarlijks openluchtcon cert Eensgezindheid www.uitkijkpost.nl 0226 333311 UITKIJKPOST 11 JULI 2018 Dit op basis van de hoogte van het gemiddelde eindcijfer. "Supertrots zijn wij op onze presta tie! Met het gegeven cijfer hebben wij de volgende ronde behaald. Wij vinden het geweldig dat onze klan ten onze haring zo weten te waarde ren," aldus een trotse Huib Schong. De tweede ronde van de test start medio juli. Een gecertificeerd onderzoeksbureau zal in de winkel een uitgebreid smaakonderzoek afnemen onder consumenten. De provinciewinnaars worden bekend gemaakt op een groot slotevene- ment in september. V.l.n.r.: Jan Klaver (directievoorzitter Rabobank Noord-Kennemerland), Tillie van der Poel (voorzit ter RvC Rabobank Noord-Kennemerland), Albert Dekker (voorzitter RvC Rabobank Alkmaar), Ralph van Soomeren (directievoorzitter Rabobank Alkmaar). Foto: Ed van de Pol ALKMAAR - De eerste stap naar het samensmelten van Rabobank Alkmaar e.o. en Rabobank Noord-Kennemerland is gezet. Vorige week tekenden de raden van commissarissen en de directies van beide lokale Rabobanken een intentiever klaring om per 1 januari 2019 samen verder te gaan. "In een wereld van verdergaande digitalisering is Rabobank continu in ontwikkeling om daarin mee te gaan. We willen onze klanten excel lente digitale dienstverlening aan bieden," aldus Ralph van Soomeren, directievoorzitter van Rabobank Alkmaar e.o. "Hierbij heeft onze bank de uitdaging om het persoon- lijk klantcontact en de lokale her kenbare identiteit als coöperatieve bank te behouden. Een samenvoe ging brengt bovendien kostenvoor delen met zich mee. Dat past bij de opdracht die we als coöperatie heb ben om onze leden de 'beste koop' te bieden." Om dat alles in de toekomst waar te maken willen beide ban ken samengaan. Hierdoor ontstaan grotere teams, waardoor de lokale advieskracht toeneemt. Jan Klaver, directievoorzitter van Rabobank Noord-Kennemerland, vult aan: "Wij geloven in persoonlijk klant contact op de momenten dat het er voor onze klant toe doet. Door onze krachten te bundelen, onze kennis EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg laat vier weken lang in Egmond aan den Hoef het werk zien van plaats genoot Andrez. De solotentoon stelling is voor Andrez dus een thuiswedstrijd. Aanleiding is het feit dat hij 85 jaar is geworden en dat de gale rie graag wil laten zien waarom hij hier zo'n gevierde kunstenaar is. Iedereen in Egmond kent hem. Hij is ook op straat actief, zo tekende hij kinderen tijdens het Hoever dorpsfeest. Steeds met dat leuke karretje achter de fiets dat hij ook gebruikt als ezel als hij buiten aan het werk is en landschappen schil dert. Hij exposeerde in Amsterdam en Haarlem en in 2013 kon men zijn werk zien in De Kapberg. Andrez laat recent werk zien en werk uit eerdere periodes. Het is per slot van rekening een verjaardagsca deau voor hem. Andrez werkt naar de natuur. Dat wil zeggen: we gaan met hem de natuur rond Egmond in en we komen veel mensen tegen. Portretten maakt hij in opdracht. Andrez heeft zichzelf in de kunst opgeleid en omdat hij altijd veel belangstelling had voor de kunstge schiedenis is dat een grote inspira tiebron voor hem geweest. De tentoonstelling is te zien van 13 juli tot en met 12 augustus op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoon stelling vindt plaats op zondag 15 juli om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie: www. galeriedekap- berg.nl. en lokale netwerken te delen en nog beter samen te werken kunnen we nóg meer voor onze klanten bete kenen. De gebieden van onze beide lokale banken lopen ook geogra fisch in elkaar over. We werken nu al veel samen, de volgende stap zet ten is eigenlijk heel logisch." De beoogde samenvoegingsda tum is 1 januari 2019. Binnen de coöperatieve bank spelen leden een nadrukkelijke rol bij de tot standkoming van de nieuwe lokale bank. Klaver: "We raadplegen onze leden na de zomer en betrekken onze ledenraden in het proces." Van Soomeren: "Onze ledenraden heb ben het laatste woord; zij besluiten in november over het samengaan." EGMOND-BINNEN - Op 22 juni werd 't Brinkie geopend door wethouder Houtenbos. Muziekvereniging Eensgezindheid was erbij en iedereen begreep meteen dat dit de nieuwe plek werd voor het jaarlijkse open luchtconcert. Dit concert vindt op donderdag 19 juli om 19.30 uur plaats. De weersvoorspelling is fantastisch, maar als het onver hoopt gaat regenen wordt het concert afgeblazen. Het opleidingsorkest onder lei ding van Brigitte van Es opent het concert met de nummers Keep It Up, Zodiac, Highlights from Frozen en Hurra. Daarna vervol gen we met het Fanfareorkest onder leiding van Marije Koopmans met de nummers Michiel Adriaansz, Marco Borsato On Stage, De Barion of Dedum, Westside Story, Revival Rag, Rosamunde, Ik Meen Het en Give Me Soul. Een gevarieerd program ma met voor elk wat wils. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdag 14 en zondag 15 juli vindt in het oude Slotkwartier het jaarlijkse Slotfestijn plaats. Dit jaar voor het eerst echt óp de slotfundamenten! Diverse re-enactmentgroepen laten bezoekers in hun tentenkam pen toe, waar dan ook doorlopend van alles is te zien. Daarnaast wor den er verhalen verteld over de geuzen, die het met Willem van Oranje opnamen tegen de gehate Spanjaarden. Voor kinderen zijn er allerlei spelletjes te doen, terwijl vader en moeder heerlijk vertoe ven op het terras voor bezoekers centrum Huys Egmont. Zo is er een leuke speurtocht door het park en mogen kinderen bij de archeologie- kist zelf scherven opgraven, schoon maken en lijmen. Hier omheen bevindt zich een kleine historische markt met oude ambachten, terwijl binnen natuurlijk diverse exposi ties te bezichtigen zijn. Omdat het kasteelterrein van 12.00 tot 16.00 bewoond is geweest, worden ook de ridders van weleer niet verge ten. Zij laten op diverse tijden een echt riddertoernooi zien, waarbij de zwaarden gevaarlijk kletteren in de strijd. Wie zal het toernooi winnen? Het Slotfestijn vindt plaats op 14 en 15 juli, beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Het evenement is op en rond de slotfundamenten, aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegang is gratis! ADVERTENTIE Huib Schong is supertrots op de finaleplaats! Aangeleverde foto Gezelligheid voor jong en oud

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 20