f) rs A/Vil Lfe. 1 1 féiA ?mi w X.T'.t.l.-Jfcl Zesjarige Roel kampioen DVW jeugdvissen 2018 Veel geslaagden voor de judo bandexamens Dojo 't Loo Dorssports gaat voor groen Kleurenfest, wat een feest! Kraaijeveld treedt op in Overslot W REGIO/SPORT 145^ 21 f* r l '3i5^- l*r<~ -— UITKIJKPOST 11 JULI 201 - f - De eerste groep met de geslaagden voor de gele en oranje band. Foto: Fred Stevenson HEILOO - Elk jaar organiseert visvereniging D.V.W. uit Heiloo vier viswedstrijden voor de jeugd tot 14 jaar. Op donderdag 28 juni werd onder prachtige omstandigheden de laat ste van vier wedstrijden gevist voor de jeugd tot 14 jaar. De animo was dit jaar erg groot. Elke donderdag stonden er 15 tot 20 kinderen te popelen om hun viskunsten te laten zien aan het jeugdbestuur. Een uur lang mogen de jonge deelnemers in de categorie 4 t/m 13 jaar proberen zoveel mogelijk vissen te vangen. Het was weer razend spannend. Het te kloppen talent was Spyke Prince, die vorig jaar nipt de beker won. Het piepjonge talent Roel Vader eindigde vorig jaar al op de tweede plek met slechts één punt achter Spyke. Des te meer was Roel erop gebrand om nu de beker mee naar huis te nemen. De eerste wedstrijd begon voor hem dan ook perfect. Met zeven gevangen vissen werd hij meteen al eerste. Daarna was het stuiver tje wisselen in de kampioensstrijd met Spyke en Johan van Dorsten. Uiteindelijk was het dit keer Roel die aan het langste eind trok en met een totaal van dertien vissen ging hij er vol trots vandoor met de voor hem megagrote beker. En met zijn 6 jaar is dat best bijzonder te noemen. Hij is immers de jongste winnaar ooit. Roel, van harte gefeliciteerd! HEILOO - Zondag 8 juli was een spannende dag voor een flink aantal judoka's van Dojo 't Loo. Het was namelijk tijd voor de bandexamens. Na een aantal weken extra hard te hebben geoefend op alle worpen, houdgrepen en andere grondtech nieken, moesten ze nu dan toch echt aan de examinatoren laten zien of ze klaar waren voor de volgende band. In de eerste groep was de jeugd aan de beurt die opging voor de gele of oranje band. Hierbij waren ook vier judoka's van de enthousiaste groep A-judoka's aanwezig. Het was goed te zien dat ze allemaal flink hadden geoefend. De examens zagen er keurig uit, de hele groep kreeg aan het eind dan ook te horen dat ze geslaagd waren. In de tweede groep gingen de kinderen met iets meer ervaring de mat op voor hun groene of blauwe band. Uiteraard moesten deze wat meer en moeilijker tech nieken laten zien, waaronder ver wurgingen en sankaku's. Van de laatste groep waren er helaas twee judoka's die door de spanning net iets te veel steekjes lie ten vallen op een aantal onderdelen. Zij mogen het op korte termijn via een herexamen nog een keer pro beren. Gele banden waren er voor Tyler le Loux, Naut Bosman, Lieuwe Visser, Isabel Dijkshoorn, Joost Jonker, Phoo Niang, Catherina Ris, Teun Roeland, Kees van der Veer, David Roubos, Dave Schol, Mata Duineveld, Pieter Rosloot, Daan Kamping en Simon Verbeek. Voor de oranje band slaagden Joyce Pepping, Alexander Hess, Celine Kleimeer, Arthur Snikkenburg en Jesse Elzenga. Daan, Simon en Celine hadden zo'n keurig examen laten zien dat zij werden beloond met een extra slip voor op de nieuwe band. In de tweede groep slaagden Sam van Dongen, Matt de Ruijter en Pablo van Ginkel voor de groene band. Elvin Groefsema, Yesper Brunekreef, Sija Coolegem, Floris van Groen, Di An Tan, Sven Witjes en Klaas de Jager mogen vanaf nu met hun blauwe band de judomat betreden. Allemaal van harte gefeliciteerd! De foto's zijn te zien in het fotoalbum op www.dojotloo.nl. HEILOO - Team Dorssports is dagelijks met sporten en gezondheid bezig. Omdat zij ook graag hun steentje bijdra gen aan een gezond klimaat, wordt op korte termijn het pand van de all-in healthclub volle dig energieneutraal ingericht. Zonnepanelen, ledverlichting, isolatie en warmtepompen gaan dit realiseren. Door middel van crowdfunding via GreenFund Holland kan iedereen bijdragen aan een beter milieu en tegelij kertijd een mooi rendement ont vangen. "Verantwoord ondernemen is voor ons heel belangrijk," begint eigenaar Marcel Frank. "Onze leden maken intensief gebruik van ons pand voor diverse sportactiviteiten, maar ook de sauna's en zonnebank zijn populair. Dat maakt ons ener gieverbruik hoog. Omdat we graag op een duurzame, verantwoorde en zuinige manier met onze leefomge ving omgaan, is het voor ons een logische stap om dit ook voor ons pand door te voeren." Groene stroom Eerst worden er 300 zonnepa nelen op het dak geplaatst, die zorgen voor een opbrengst van zo'n 100.000 kW aan elektriciteit per jaar. Vervolgens komt in het hele pand ledverlichting en zorgen warmtepompen en -panelen voor de verwarming. Op die manier gaat de gasaansluiting eruit. Ook wordt het hele pand geïsoleerd en gaat de club volgend jaar uitbreiden in de buiten ruimte. Om dit te realiseren werkt Dorssports samen met GreenFund Holland, voor klimaatsparen met dubbel rendement. Marcel Frank: "We sluiten graag aan bij alle andere De jongste winnaar ooit, Roel. Foto: Ramon Vader gezonde Heilooër ondernemers die door middel van GreenFund hetzelf de hebben gerealiseerd." Naast een stuk eigen inbreng bedraagt de lening voor Dorssports 175.000 met een looptijd van vijf jaar. Via GreenFund Holland kun je meedoen vanaf 100,-. Je ontvangt 3% rente per jaar en jaarlijks aflos sing. Op greenfundholland.nl kun je zien hoeveel rendement meedoen oplevert. Niet alleen in geld, maar ook in bespaarde CO2-uitstoot, duurzaam opgewekte energie of afvalbesparing. Heb je interesse in het crowd- fundingproject van Dorssports? Kijk op www.greenfundholland.nl bij 'Projecten' en vind Dorssports. Meer weten over Dorssports? Kijk op www.dorssports.nl. LIMMEN - Een paar jaar gele den is de traditie ontstaan. De juf van groep 6 van basisschool Het Kleurenorkest vertelde op school over Oerol. Hoe leuk het was dat er zoveel verschillende acts waren. Dat sprak de kinde ren enorm aan. Konden zij zelf niet ook zo'n festival organise ren? Ook dit jaar ging juf weer naar Oerol en wist zij de kinderen te enthousiasmeren. Geheel volgens de visie van het Natuurlijk Leren, waar de school mee werkt, gingen de kinderen aan de slag. Lotte en Rosa haakten 80 armbandjes als entreebewijs voor de kinderen uit de andere klassen. Elk vrij minuutje werd er gehaakt. Verder moest er in elk geval muziek komen, thea ter en eten en drinken. Afgelopen woensdag was het zover. Om half tien opende het Kleurenfest zijn symbolische deur voor de andere klassen. De kinderen genoten. De kleuters vermaakten zich vooral bij de dj-act van Roma, Luke en Jonah. Wat werd er gedanst! Meer dan de helft van de kinderen liet zich schminken of opmaken en als men wilde, werden ook de nagels gelakt. Terwijl je wachtte, kon je genieten van een mop door Roos of een glas limonade. Over het hele school plein stonden kraampjes. Zo was er een poppenspel en een spannende dansvoorstelling. Ook een chillplek om lekker te kunnen genieten van de klanken van de muziek ontbrak niet. Toen het was afgelopen, raak ten de kinderen niet uitgepraat. Wat was het een succes! Voor de orga nisatie door groep 6, die dat met veel plezier hadden gedaan. Maar ook voor de rest van de kinderen van de school, die met zoveel ple zier over het festivalterrein hadden gewandeld. Dansen in de zon Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondag 15 juli staat Frank Kraaijeveld van de legenda rische band The Bintangs in de sfeervolle ruimte van Museumhoeve Overslot. Zoon Remko Kraaijeveld komt de zaak versterken op bas en Marco Nicola op de gitaren. En, verras sing... Aad Hooft doet ook weer mee op trommels! Dus een compleet gebeuren met nummers van het Kraaijeveld/Nicola repertoire, maar uiteraard ook een aantal Bintangs nummers. Museumhoeve Overslot is een culturele ontmoetingsplaats waar Egmonders én bezoekers uit alle windstreken kunnen genieten van een natuurhistorisch museum met bodemvondsten en antiqui teiten, hedendaagse kunst en aan- dacht voor de meer dan duizend jarige kunstgeschiedenis van de Egmonden. Deze schatkamer in het historische hart van Egmond, gele gen aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef, is ieder weekend open vanaf 14.00 uur, met op zon dagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur bijzondere concerten. Kom op tijd, want vol is echt vol!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 21