ProRail wil het liefst van alle overwegen af Tien vragen aan... 2}^ Anita Jonker 5 Bronzen armband uit de Romeinse tijd bij Baduhenna Vervolg van de voorpagina: Overwegen bo Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 11 JULI 2018 Wat doet ProRail eigenlijk om incidenten te voorkomen? Mercedes Grootscholten, woord voerder van ProRail, vertelt: "In Heiloo staan camera's op diverse plaatsen langs het spoor, deze zijn bedoeld om afwijkende, gevaarlijke en ongebruikelijke situaties op het spoor sneller en automatisch te kunnen waarnemen. ProRail zet de camera's in om spoorlopers, vandalen, suïcidalen, spoorboom duikers en andere onbevoegden op het spoor te registreren en waar mogelijk aan te pakken. Vanuit een speciaal ingerichte meldkamer is er 24 uur per dag zicht op tientallen stukken spoor in Nederland. Zodra afwijkend gedrag wordt gesigna leerd kan de centralist contact opnemen met de hulpdiensten of hij stuurt onze incidentenbestrijders erop af'. Ook worden de overwegen zo goed mogelijk onderhouden. Op de overweg aan de Zevenhuizerlaan zijn onlangs de vervaagde marke ringen op het wegdek opnieuw aangebracht door de aannemer van ProRail. Ouderen Het woonzorgcentrum Over- kerck, dat vlakbij het spoor ligt, en natuurlijk andere ouderen in Heiloo hebben ook de aandacht van ProRail. Naar aanleiding van het laatste incident op 2 juli is ProRail van plan om contact te leggen met het verzorgingstehuis om te kijken of het mogelijk is om oversteekadvies/-les te geven aan de bewoners. Dit gebeurt vaker. Er wordt ook een afspraak gepland met de gemeente Heiloo om te kijken of de oversteek voor voet gangers kan worden verbeterd. Bijvoorbeeld door een soort van vei lige opstelplek te creëren tussen de twee sporen. "En misschien komen we al pratende tot andere verbe teringen of optimalisaties,' aldus Grootscholten van ProRail. ProRail wil het liefst van alle overwegen af. "De Vennewatersweg wordt een onderdoorgang, dus die overweg verdwijnt. Dan resteert de Zeeweg. Best een lastige overweg. Treinen rijden hard langs en omdat het een dubbele overweg is vergt oversteken echt oplettendheid,' aldus de woordvoerster. Het NABO- programma (NABO: Niet Actief Beveiligde Overweg) is van toepas sing op de onbeveiligde overwegen in Heiloo. Het NABO-programma is bedoeld om afscheid te nemen van alle onbeveiligde overwegen in Nederland. ProRail kijkt samen met de gemeente, Natuurmonumenten en de omgeving naar een plan om de onbewaakte overwegen in het bos veiliger te maken. Dit is complex omdat alle belanghebbenden zich in het plan moeten kunnen vinden. Er zijn gesprekken gaande en komende maanden hoopt ProRail stappen te kunnen zetten. Het advies van ProRail om inci denten zoveel mogelijk te voorko men luidt: houd je aan de regels, blijf wachten als de bel gaat en probeer niet snel nog even over te steken. ProRail houdt de redactie van de Uitkijkpost op de hoogte van de stappen die zij nemen in de toe komst. Tekst: Margreeth Anema Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos 'TJT offset rotatiepers, de milieu- j- vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Het vondstkaartje en het bronzen armbandje. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op zaterdag 14 juli om 13.00 uur presen teert Archeologisch Museum Baduhenna in zijn tentoonstel lingsruimte op het Landgoed Willibrordus een uniek voor werp dat in de bodem van Heiloo is gevonden: een bronzen armbandje uit de Romeinse tijd. De vrijwilligers van Baduhenna nodigen belangstellenden van harte uit om dit kleinood bij ons te komen bewonderen. De vondst van het armbandje is heel bijzonder. In september 2015 werd het opgravingsgebied in Zuiderloo opengesteld voor school- groepen van het basisonderwijs. Een uitzondering, want meestal mogen alleen ervaren archeologen de opgravingslocatie betreden. Veel schoolgroepen maakten gebruik van deze unieke gelegenheid om ook eens te gaan onderzoeken wat er zich in de bodem bevindt aan sporen uit een ver verleden. Door archeoloog Silke Lange en vrijwil ligers van Baduhenna was een vlak uitgezet waarop de kinderen kon den schaven, troffelen en zeven. Er werd vol enthousiasme gewerkt! De kinderen zagen zelfs de klein ste dingetjes niet over het hoofd! Regelmatig werden er voorwerpen gevonden en op zorgvuldige wijze in professionele vondstzakjes gestopt. Zo ook het klein, halfrond, meta len voorwerpje dat werd gevonden door Jaap, Stan en Lisa van groep 8 van de Paulusschool. De archeo loog vermoedde dat het een voor werp van brons was. Daarom is het schoongemaakt en is er verder onderzoek naar verricht. Het blijkt een bronzen armbandje te zijn, date rend uit de Romeinse tijd! Prachtig dat dit sieraad in onze bodem is gevonden! Alle vondsten in Noord Holland worden tentoongesteld in het Huis van Hilde of opgeslagen in het provinciaal depot. Dat gaat ook met dit armbandje gebeuren. Alléén op deze zaterdag mogen wij het bij Baduhenna aan u tonen, als een 'sneak preview' voordat het naar Castricum verhuist. Kom dus zater dag naar Archeologisch Museum Baduhenna en bewonder dit unieke bronzen armbandje! 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Egmond-Binnen en woonde daar samen met mijn ouders en twee jaar oudere zus. Daar heb ik een hele fijne jeugd gehad. We konden daar altijd heerlijk onbezorgd buitenspelen. Mijn vader had een eigen bol- lenbedrijf, dus er was altijd wat te doen. Op mijn 24e ben ik gaan samen wonen in Heiloo met Jerry. We hebben 3 kinderen: Romy (17), Lynn (14) en Mick (10). Ik heb ruim 20 jaar in de kinderopvang gewerkt en werk nu al 20 jaar bij het zwembad. 2. Als je hobby je werk was,welk beroep zou je dan nu hebben? Ik ben altijd gek van sporten en kinderen geweest. Na mijn mbo-opleiding ging ik meteen werken in de kinderopvang. Ik wilde toch nog wat bijleren, toen mijn moeder een advertentie in de krant over een opleiding voor zweminstructrice vond. Dat kon ik mooi combineren met mijn werk in de kinderopvang. Na het behalen van dat diploma kon ik al vrij snel aan werk bij Zwembad Loos voor het zwemles geven aan baby's en peuters. Dus twee vliegen in een klap! 3. Wie zou je eens graag ontmoeten? Mijn idool was altijd Jesper Olsen, oud-speler van Ajax en het Deense elftal dat in 1992 het EK won. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb een heerlijke jeugd gehad. We konden altijd veel buitenspelen, op veldjes waar nu overal huizen staan, crossen op zelf versleutelde oude fiet sen, voetballen op trapveldjes, met alle buurtkinderen verstoppertje spelen, het liefst als het al donker werd. En met mijn vader naar de thuiswedstrij den van Ajax was ook altijd een feest! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Heiloo is een prachtig dorp om in te wonen. Dichtbij het strand, waar we graag naar ons hokje gaan, op fietsafstand van de stad, veel sportgelegen- heid en een mooie groene woonomgeving... Eigenlijk heeft Heiloo veel mooie plekken, zoals het Maalwater en het Heilooërbos. Steeds verbaas ik me er weer over als ik een rondje aan het skeeleren of hardlopen ben, dan kom je op vele mooie plekjes waar je anders niet zo vaak komt. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Ik word 's nachts liever niet wakker gemaakt, want ik houd erg van mijn nachtrust. In noodgevallen wil ik natuurlijk altijd helpen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat zijn er wel een paar: "Kijk naar wat je wel kan en niet naar wat je niet kan.' Mijn moeder zei altijd als ik boos was, je mag boos naar boven stampen (je even terugtrekken), als je maar weer huppelend naar beneden komt (dus niet blijven hangen in je boosheid). En een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd! 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben nogal een prater, dus vertel vrij veel. Zowel privé als op mijn werk. De meeste dingen heb ik al eens verteld. Dus eigenlijk ben ik een open boek, en als mensen iets willen weten wat ze nog niet weten, moeten ze het me maar vragen! 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Meer buitenspeelplekken voor de kinderen, deze zijn allemaal verdwenen en niet echt vervangen in de woonwijken. Ook voor de oudere kinderen/ pubers is er te weinig te doen in Heiloo. Zodat kinderen weer lekker naar buiten gaan i.p.v. op de computer of PlayStation hun tijd vullen. 10. Persoonlijke vraag van Heleen Corbett: "Beste Anita, je geeft al jaren zwemles aan oud en jong, van trimmen tot babyzwemmen, van aquajoggen tot reactiveren. Mijn vraag: hoe ben jij ertoe gekomen om dit beroep te kiezen en hoe krijg je het voor elkaar om elke keer weer andere manieren van zwemmen en andere oefeningen te bedenken en om altijd opgewekt te blijven, hoe langzaam en gebrekkig we soms ook zijn?" Ik ben begonnen bij Zwembad Loos als zweminstructrice met lesgeven aan baby's en peuters. Al gauw kwamen daar andere doelgroepen bij: kinderen voor AB diploma's, volwassenen en ouderen, met daarbij verschillende zwemactiviteiten, zoals trimzwemmen, aquajoggen, hydrofitness, reacti verend zwemmen en meer bewegen voor ouderen. Iedere doelgroep heeft zijn leuke kanten, en omdat het zo afwisselend is, blijft het leuk om les te geven. Mijn oefeningen bedenk ik vaak zelf, maar ik kijk ook goed om me heen. Doordat mensen enthousiast meedoen, ook al kunnen ze niet alles meer, komt de wijze les naar voren: kijk naar wat je kan, en niet naar wat je niet kan! Ik geef de vragen door aan Robin Kösters. Mijn vraag is: "Robin, je bent een paar jaar werkzaam geweest op een booreiland. Wanneer en waarom heb je ervoor gekozen een eigen bedrijf op te starten en hoe bevalt dat?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3