COLUMN Martine Ruiter Fysio - Manuele Therapie Foto- en Verhalenfestival 2018 van Stichting de Buitenkans Daling aantal inbraken zet door BEDRIJF BELICHT 5 Vakantie Leert je je eigen gebruiksaanwijzing kennen UITKIJKPOST 11 JULI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De foto die de publieksprijs won: Brug over het strand. Foto: Kees Spaargaren liggen de (gym)tassen keurig op tijd klaar. Ligt er volop fruit in de fruit schaal en staan de rugzakken weer fris en fruitig klaar. Op naar een nieuw avontuur, een nieuwe groep, een nieuwe juf en... weer rennen en racen. Was het vast maar weer vakantie;-) In andere delen van Nederland is de zomervakantie al begonnen. Hier barst het vakantiegedruis volgende week los. En als ik heel eerlijk ben, ik kan niet wachten! Niet dat ik zelf ook gelijk vakantie heb, dat dan weer niet. Maar... ik hou van vakantie! Even zes weken geen broodtrommels, bakjes fruit, vergeten gymtassen en rugzakken vol met schoolpleinschatten (voor degene die niet in de kleuters zit: dit zijn voornamelijk takjes, gekleurde stukjes papier, zanderige stukke elastiekjes en o ja, knoopjes, kraal tjes en steentjes, veeeeel steentjes). Even niet moeten, maareven niets moeten. Of in ieder geval minder moeten. En meer gewoon doen, of gewoon even lekker laten gaan. Wij zijn er wel aan toe in ieder geval. En wat doen we dan de hele vakantie? We hebben het geluk dat we fijn twee weken naar de zon mogen, dus dat is een heerlijk vooruitzicht. En verder? Tussen het werken door gaan we leuke dingen doen. Over het algemeen hebben we inspiratie genoeg, en je hoeft ook niet iedere dag alles uit de kast te trekken. Een pyjamadag met Lego Friends, Playmobil en televisie kan ook heel lekker zijn. Of waterpret in de ach tertuin, met lege flessen en een bal en picknicken op een kleedje. Ook leuk! Kortom, wij hebben er wel zin in. Maarals ik heel eerlijk ben, is het na die zes weken stiekem ook best fijn om weer een beetje in het gareel te komen. Die eerste dagen Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, kamer 1.11, 1851 NG Heiloo; telefoon: 06-48904753; website: www.martineruiter.nl; e-mail: info@martineruiter.nl Na 15 jaar in loondienst is Martine Ruiter in 2015, naast haar werk in een revalidatiecentrum, begonnen met haar eigen praktijk in het mooie Willibrordus gebouw. In oktober 2017 is ze volledig als zelfstandige gaan werken. Het werken in loondienst gaf haar niet genoeg voldoening meer. Te weinig tijd voor de patiënten, hoge administratieve last en weinig tijd om adem te halen, deden haar besluiten om als zelfstandige aan de slag te gaan. Een praktijk op te bouwen zoals zij dat voor ogen heeft, met tijd, rust en aandacht voor de patiënt. Martine: "Mijn passie is de mensen die ik begeleid weer de regie terug te geven over hun lijf, waardoor ze zelf in staat zijn hun klachten weer onder controle te krijgen. Inzicht geven in hoe de klachten kunnen zijn ontstaan, welke factoren de klachten kunnen onderhouden en mensen helpen zichzelf beter te begrijpen is mijn ultieme doel." Vooral met (langdurige) nek-schouderklachten, hoofdpijn en lage rugklachten kun je bij Martine terecht. Maar ook whiplashklachten en spanningsklachten behoren tot haar expertise. Fysio- Manuele Therapie Als manueel therapeut is Martine een specialist op het gebied van diagnostiek en behandelingen van problemen van het bewegingsapparaat. Ze maakt gebruik van diverse behandeltechnieken, die ervoor zorgen dat je weer goed kan bewe gen, je lijf weer ontspannen en soepel voelt, je een betere houding hebt en meer stabiliteit ervaart in de nek, rug of schouder. Ook krijg je tools en aanwijzingen om te voorkomen dat klachten weer terugkomen. Stress Management Spanningsklachten en burn-outproblematiek komen steeds meer voor en heb ben een grote invloed op het lichaam. Met name langdurige stress heeft een negatieve invloed op het herstellend vermogen van het lichaam. Door middel van specifieke technieken, uitleg over de fysiologie van stress en welke invloed je hierop kan hebben, leer je weer grip te krijgen op de spanning in je lijf. Ook ontspanningsoefeningen en behandelmethodes als Acces Bars (behandeling voor diepe en volledige ontspanning) worden toegepast. Dry Needling Dry Needling is een effectieve en efficiënte behandelmethode om pijn en stijf heid als gevolg van triggerpoints (spierknopen) in spieren te behandelen. Het geeft snel een blijvende spierontspanning, pijnvermindering en een verbeterde mobiliteit. Dry Needling is vaak van grote toegevoegde waarde, maar wordt inge zet als onderdeel van het totale behandelplan. Werkwijze Wat kan men van Martine verwachten? Zij neemt de tijd, wil het hele verhaal horen en de klacht goed begrijpen. Zij gebruikt duidelijke taal en uitleg en heeft bovendien altijd een luisterend oor. Martine: "In mijn praktijk gaan we samen aan de slag om je weer in balans te brengen, zowel fysiek als mentaal, zodat je inzicht krijgt in waarom je lijf doet zoals het doet en daardoor weer in staat bent jezelf te geven wat je nodig hebt." Tekst: Yvonne van Stiphout Martine Ruiter. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Op 24 juni 2018, tijdens het weekend van de Kunstparade Heiloo, zijn de win naars van het jaarlijkse Foto- en Verhalenfestival van Stichting de Buitenkans bekendgemaakt. Meer dan 100 foto's en 11 ver halen en gedichten werden inge zonden. Het thema van dit jaar was 'Onderweg'. Mensen zijn eigenlijk altijd onder weg, op weg naar een bekende of onbekende bestemming. Onderweg gebeurt er eigenlijk altijd wel wat, onverwachte ontmoetingen met boeiende reisverhalen. Het is boei end om elkaar deelgenoot te maken van nieuwe impressies en beleve nissen. Verhalen: De jury heeft de inzendingen beoordeeld. In algemene zin zijn de inzendingen van een kwalitatief goed niveau. De auteurs kiezen voor een gevarieerde uitwerking van het thema. Veelal betreft het een inter actie tussen mensen. Na rijp beraad werd een selectie gemaakt en de volgende auteurs vielen in de prij zen: 1. Hendricus Breen: Zonder woor den van verwijt (gedicht) 2. Cas Himmelreich: Reis III (gedicht) 3. Vera Philips: Onderweg naar vroeger (verhaal) Bovengenoemde gedichten en verhalen vindt u terug op pagina 18. De inzending 'De etalage pop onderweg' van de hand van Mevrouw Hann Brouwer Tullenaar kreeg een eervolle vermelding van de jury. Het verhaal werd, evenals de drie genomineerde inzendingen, voorgelezen door de schrijver. Foto's: Een deskundige jury heeft de foto's beoordeeld. De inzendingen waren van hoog niveau met foto- technisch verrassend goede beel den. De jury vond het een leuke serie om te bekijken. 1. Marcel Kramer: Onderweg naar welk station? 2. Henk Kuiper: Peinzende man 3. Jet Pronk: Kind en beeld gevan gen in een fantasiewereld De publieksprijs ging dit jaar naar Kees Spaargaren: Brug over het strand De 15 mooiste foto's zijn te bewonderen op het Landgoed Willibrordus. De verhalen en gedichten kunt u, onder het genot van koffie en appeltaart lezen in de Trog, Bullaan 4, Heiloo. HEILOO - Gemiddeld genomen is het aantal inbraken in Heiloo in 2018 tot nu toe laag in verge lijking tot voorgaande jaren. De daling die vorig jaar is ingezet, zet dus door. Opvallend is echter de uitschieter van het relatief gezien hoge aantal inbraken in de maand juni 2018. Hiervoor is niet direct een verkla ring te geven. Hopelijk blijft het bij deze eenmalige uitschieter en zet de daling verder voort. Ook was er in juni een groot aantal auto-inbra ken. Deze zie je echter niet terug in de cijfers en zijn dus geen oorzaak woninginbraken en de pogingen van de genoemde stijging. De cijfers daartoe. in onderstaande tabel gaan over Tekst: Paul Dirks, Buurtpreventie Heiloo www.buurtpreventieheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5