Gezonde Kantineschaal voor PCC Heiloo Zestig jaar getrouwd en opnieuw ten huwelijk gevraagd de Bibliotheek de Bibliotheek I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Vernieuwde CDA-fractie aan de slag X op X deelt opkikkers uit Hoilno Jeugdactiviteiten in de zomervakantie Elke woensdag in de zomerva kantie, 15.00 -16.00 uur. We gaan aan de slag met de gekste en gezelligste boeken Buurman en Buurman Kluskeet Experience UITKIJKPOST 11 JULI 2018 HEILOO - Wethouder Elly Beens mocht dinsdag 3 juli de Gezonde Kantineschaal uitreiken aan PCC Heiloo. De Gezonde Kantineschaal wordt uitgereikt aan scholen die zich inzetten om leerlingen een gezond assor timent eten en drinken aan te bieden. In totaal ontvangen zes scholen uit Heiloo en Alkmaar de Gezonde Kantineschaal. basis voor een goede gezondheid gelegd, waar je je hele leven plezier en voordeel van hebt. Bij gezond en veilig opgroeien past heel mooi de gezonde schoolkantine op het voortgezet en middelbaar onder wijs. Ik hoop dat andere scholen, die nog geen gezonde schoolkan tine hebben, ook geïnspireerd raken om hun assortiment gezonder te maken." HEILOO - De opkikkers van de maand juni zijn gegeven aan het Heilooër Kamerorkest, de protestantse kerk, de creatieve werkgroep Akersloot en Uitgeest, en de Stichting Ushersyndroom. Ook Dialoog - taalhulp voor anderstaligen - in Oudorp nh ontving een van de opkikkers. 'Dialoog - taalhulp voor anderstaligen' is een vereniging van taalbegelei ders. Het doel van Dialoog is om de zelfredzaamheid en het welzijn van anderstaligen te bevorderen. Wekelijks gaan de vrijwilligers met anders taligen uit alle werelddelen aan de slag met de Nederlandse taal. Thuis, in een bibliotheek of tijdens een bezoek aan een markt of museum. Niet alleen de taal komt aan bod. Er komt veel meer bij kijken: hoe gaat alles hier in zijn werk, wat zijn de gewoonten en gebruiken. Een paar keer per jaar worden taalbegeleiders en anderstaligen uitgenodigd voor een meestal educatief gezellig samenzijn, zoals op bijgaande vrolijke foto is te zien. Dialoog kan het werk doen dankzij giften en donaties. Daarom wordt de opkikker die wij ook dit jaar van X op X mochten ontvangen zo gewaar deerd. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formu lier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart jl., is de CDA-fractie in nieuwe samenstelling aan de slag gegaan. Naast de raadsleden Hessel Hiemstra en Mart Brouwer de Koning bestaat de fractie uit drie commis sieleden: Ellen Jorna, Marie Josée Hamers en Hein Korthouwer. De fractie is van vele markten thuis en hoopt daarmee voor de inwoners van ons mooie dorp een verschil te maken. De komende jaren gaat de aandacht vooral uit naar de zorg,de energietransitie, veilig en vlot verkeer en vooral ook: wonen voor iedereen. Wilt u eens met de fractie spreken, geef dan een seintje per mail (jhhiem@quicknet.nl) of per telefoon (8500490). HEILOO - Donderdag 5 juli waren de heer C.J.J.M. Schouten en mevrouw J.H.M. Schouten-van den Bergh 60 jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn kwam zijn felicitaties overbrengen. Zowel meneer (84) als mevrouw (82) zijn beiden geboren in Heteren. Dat is ook de plaats waar zij elkaar hebben ontmoet. Iedere dag ging meneer met de pont naar Wageningen waar hij op school zat. Mevrouw woonde met haar ouders, haar vader was de veerex- ploitant, bij het aankomstpunt van de pont. Zo zagen zij elkaar iedere dag. Meneer Schouten: "De liefde was er niet ineens maar is gelei delijk gekomen." Na vijfeneenhalf jaar verkering zijn ze uiteindelijk voor de wet getrouwd. Een jaar later voor de kerk. Meneer heeft altijd bij gemeenten gewerkt. Het werken voor een gemeente heeft hij met de paplepel ingegoten gekregen. Zijn vader was namelijk gemeentesecretaris van Heteren. En op de hoek van het bureau van zijn vader is de liefde voor werken bij een gemeente ontstaan. Meneer heeft, na werkzaam geweest te zijn voor de gemeente Heteren, gewerkt voor de gemeenten Wageningen, Arnhem, Leiden en in 1960 is hij bij de gemeente Heiloo in dienst geko men. "Komend vanuit Leiden was het de rust die ons beviel in Heiloo, maar ook de mensen. Nog steeds praten mensen in Heiloo met elkaar en gaat men respectvol met elkaar om," aldus meneer Schouten. Iets wat onze burgemeester beaamde. Het echtpaar heeft verschillende hobby's gehad waarvan bridgen en biljarten op hun hoge leeftijd zijn overgebleven. Op 5 juli was het een echte mooie dag voor het echtpaar. Meneer heeft mevrouw in het bijzijn van alle kin deren en kleinkinderen opnieuw ten huwelijk gevraagd. Zelfs een hoge hoed en een bruidsboeket ontbra ken niet. En na al die jaren zei de bruid weer volmondig: "Ja graag". Daarna was er een gezellige avond bij Brasserie In 't Groen. Tekst: Yvonne van Stiphout Bruidspaar Schouten-van den Bergh en burgemeester Hans Romeyn. Foto: STiP Fotografie Wethouder Elly Konijn-Vermaas, die de Gezonde Kantineschaal uit reikte aan de Alkmaarse scholen, benadrukte het belang dat kinderen kunnen opgroeien in een gezonde leefomgeving. "In je jeugd wordt de De Gezonde Schoolkantine is een initiatief van het Voedingscentrum en wordt in deze regio ondersteund door GGD Hollands Noorden en JOGG Alkmaar. Grotezomerverkoop afgeschreven materialen Woensdag 11 juli, 10.00- 17.00uur. Voorleesfeestje Woensdag 1 augustus, 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Deze keer lezen we uit het avontuur lijke prentenboek 'Zo vind je goEurd',wgoersdcehnrevdeitn jdaoaorr nVoivgiaeneen Schwarz. Peute rvoorlezen Elke vrijdag 0.3(0 - ca. 11.30 uur. Aen geiellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 - 4 jaar en hun ouders/oppas. aClos dleidr Dvoajno Bibliotheek Heiloo Woensdag 15 augustus, 13.00 - 15.00 uur. Iedereen van 7 tot 17 jaar die graag wil leren programmeren is van harte welkom. Deelname is gratis, een toegangskaart is vereist. Zomerklooien (beononrdaetuvuorllaijcktibveitteaiatletnu. oJeo kmgaegen je werk ook exposeren in de bibliotheek. Taalcafé en taalwerkplaats HeV taalcafé op vrijdag (10.00 tot 11.30 uur) en de taalwerk plaats op donderda! (18 .30tot 19.45 uur) gaat in de zomer gewoon door. U bent van harte welkom als u "wilt oefenen met de Nederlands e taal Cursus Digisterker Leren omgaan met de digitale overheid (3 bij eenk omsten). Start: 21 september, 10.30 uur. Aanmelden is al mogelijk. Computer voor beginners Leren omgaan met de compute! (10 bijeenkomsten). Start: 17 oktober, 11.00 uur. Aanmelden is al mogelijk. Zomerlezen Op de presentatietafel bij de mgang van de bibliotheek vindt cuoemen/BuieitbgHebeirleoiod)e! eHnigeer vavirni-dt u oerde selude van heerlijk weg- ldeezebnibdleioztohemeekr.boeken. Uit&Zo Heiloo 2018 1 september, 11.00 tot 16.00 ruounrd. "Veerkracht bij kinderen Uit&Zo Heiloo is de start van het culturele,educatieve en sportieve seizoen in Heiloo en KweoersdtSgheoowrgainnisDeeerdBdeounor (dtewee bibliotheek. Afwijkende openingstijden tijdens de zomerperiode: Van 28 juli t/m 25 augustus is Bibliotheek Heiloo op zaterdag gesloten. Westerweg 250 tel.072-5!30670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Buurman en Buurman komen zaterdag 14 juli naar winkelcentrum 't Loo. Ze nemen hun goede humeur mee, want nu hoeven ze eindelijk eens een keer niet te klussen. Tussen 11.30 en 16.30 uur is de Kluskeet Experience van Buurman en Buurman aanwezig op het plein. Kinderen kunnen hier kleu ren, spelen, springen op het springkussen en plaatsnemen in de mobiele fotostudio. Natuurlijk kun je ook met de buurmannen op de foto. Er is een speciaal fotomoment om 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Elk fotomoment duurt 30 minuten. "A je to!" Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7